Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv in Ungaria 97


Recommended Posts

atena bafta si asteptare usoara... fetelor nu ma mai certati ca la mine chiar nu e vorba de lipsa de optimism... doar sunt constienta ca la problemele pe care le am, sansele sunt mai mici... si sunt la fel de constienta ca nu sunt inexistente... asa ca puteti spune ca sunt realista. asa ca nu ma mai certati... [pup][pup][pup] in alta ordine de idei, cine are dureri de [balcon]? ca la mine lipsesc cu desavarsire... la primul fiv ma dureau... oare acum nu asimilez progesteronul de nu am nimic? Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Ce mai faceti? Eu azi am fost si mi-am facut HSG. Se pare ca o trompa este permeabila, cea desfundata in iulie, ca cealalta este ca si cum nu ar fi. Aceasta veste m-a mai bucurat, dar spun si eu ca si mami_vreau[pup] ca sunt realista ca sanse multe nu am, insa Dumnezeu si Maicuta Domnului o sa aiba grija si de noi. Sigur avem ceva pus de-o parte acolo sus. O sa incep un tratament usor de stimulare cu Duphaston de luna asta si Clostilbegyt de luna urmatoare, vreo 3 luni. Sa vedem ce-o fi. Rau nu poate fi, iar cu stresul actual inca nu sunt pregatita pentru un alt FIV. Cine stie poate nu va mai fi nevoie. Doamne-Ajuta. Pup toate fetele cu burtici si cele cu bb-ii la purtatori [pup] [ruga] Dumnezeu are grija de noi[ruga] Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio ma bucur mult ca ai o trompa in regula... baga tare ca sanse sunt... vezi ca duphastonul nu este pentru stimulare, face parte din tratamentul de sustinere... este echivalentul utrogestanului. (utrogestanul contine progesteron natural si duphastonul contine progesteron sintetic)... pupici si multa bafta! [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Am mai scris acu 2 saptamani- ca am primit AC. Am fost teri la Debrecen. Am facut eco si s-a decis doctorul ca putem incepe.Am luat 18zile AC si a zis sa intrerup si sa astept prima zi de CM si incep injectarile. Am cateva intrebari daca ma ajutati : Am primit Decapeptyl injectie, prima zi 1 fiola dupa care cate jumatate. Dar am doar un ac la fiecare - intrebarea e a doua jumatate de fiola il dau cu acelasi ac ? sau cumpar ac nou ? Si am primit Gonal f , prima zi nimic dupa care 150-75-150-75 etc. Pana in a 5-a zi cand ma duc la monitorizare. Intrebare : I-au amandoua injectiile seara sau dimineata una dupa alta ? Sau e ami bine una seara una dimineata ? Am mai primit: Rutascorbin, Magne b6, aspirin protect, vit e. Multumesc fetelor daca ma ajutati. Timea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mami_vreau[pup] Saru-mana, cred ca m-am exprimat eu prost. Stiu ca Duphastonul este pentru sustinere, pebtru pregatitrea uterului, insa asta il incep de acum, iar cel de stimulare la CM urmator, ca acum sunt a-10-a zi. mirela2[pup] Pup toate fetele [pup] [ruga]Dumnezeu are grija de noi [ruga] Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...