Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv in Ungaria 97


Recommended Posts

Salutare Astazi am intrat pentru doua vesti : una de la Adi si alta de la LidiaDiana LidiaDiana- e naspa rau..dar o luam de la capat cu forte noi si optimiste...Alta solutie nu avem ... Sper sa te inseli....Vorba aia: nu e sange esti insarcinata...[olala] La mine, este clar...dar sper si cred ca data viitoare va fii bine AdiPapapzi - cum esti???? esti bine? Hai bebe de Adi [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Mami- Eu m-am resemnat..Am facut testul dimineata, voi lua raspunusul diseara, dar nu am nici un dubiu ca nu va iesi negativ [:)] Hai bebe de MamiVreau [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Laura- cat ma bucur ca ai intrat sa ne saluti![pup] Asa de tare ma incarc cand vad reusite sau mamici care ne incurajeaza. [pk] Tamaryllis- iti sunt datoare cu un miel...[:I]Scuze..am scris in graba ... Iti tinem pumnii. Unde te vei caza, pana la uram?Astazi sunt bine. Sambata am fost cazuta rau, de fapt atunci am acceptat ideea ca nu sunt...Acum sunt impacata si imi fac planuri. Samira - mai e o saptamana[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Sonya- ramane pe alta data. Intradevar suntem la serviciu...[q] Felicia [flo] Am fost la Victor Babes, am ramas foarte impresionata de "fabricuta" de acolo, de conditii si de amabilitatea personalului. Preturile sunt ff ok, iar timpul de raspuns este de o zi (de dimineata pana seara), fara sa platesti taxe suplimentare. Mi-am facut toate hormonalele, de ziua 3, +testul de sarcina (ca sa fie facut). Oricum tratamentul l-am intrerupt de ieri, dimineata, ca nu avea nici un sens sa continui In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului! "Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 237
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

samira ce medicament este AC? am inteles bine : opreste ciclul ? tu ai inceput tratam acasa si pana punctie ai mai facut doar eco ?sau si analize de sange ? la debrecen te cheama o data la 2 zile sau 4 zile ptr hormoni si iti schimba tratam:ori iti adauga ori scoate. asa a fost si la voi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Speranta[flo], pai si asa vine Pastele! Voi sta la Korall. Tu ce probleme ai de a trebuit sa faci fiv? incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, am revenit acasa: ET de z3, cu 2 embrionasi ca 2 floricele, de 8 si 9 celule, calit a 3-a. am mai congelat 2. va pup mai paunas, exista mai multe variante de protocol, in esenta 2 principale, adaptabile in fctie de varsta si nivelul hormonilor: a. long protocol: incepi cu inhibare din z 21 a CM, cu injectii in burta cu suprefact/diferelin, apoi dupa ce vine CM, reduci doza de suprefact si incepi stimularea cu ce zice dr: gonal-f,merional etc. b. protocolul scurt: cand vine un CM, incepi AntiConceptionalele (=AC), de regula marvelon, timp de 16-21 zile, cum alege dr.undeva intre z8 si z18 de AC, faci o echo sa n-ai chisturi, apoi intrerupi AC, faci pauza 3 zile, apoi incepi stimularea cu gonal-f/merional, indif daca in acele 3 zile apare sau nu sangerare de CM. in ambele protocoale, in z5-5 ajungi la dr sa faci prima echo. in fctie de cati foliculi ai, ce dimensiuni ai, ti se ajusteaza dozele. in unele cazuri, ti se verifica si hormonii prin teste de sange. cand foliculii ajung la 16-18 mm, faci ovitrelle, apoi la 35-36 ore faci punctia. la 1 zi te suna sa iti zica cum merge fertilizarea, apoi se decide ET la z2-5, cum considera dr si embriologul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi la budapesta, consultatia preliminara cu tot cu echo e 11000 forinti.
Eu am dat 21.000 incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...