Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat...........adoptie(42)


Recommended Posts

Un [pup] de la noi pentru toate fetele. Noi suntem bine, am fost la mare, ne-am intors de vreo saptamana si ceva si de atunci ne chinuim sa intram in normal cu programul - mai ales cu somnul. Pititca nu vrea sa doarma ziua nici picata cu ceara, urla cand o pui in pat, de fapt cand o pui sa stea intinsa, de zici ca o arde salteaua la spate. Sta in fund si vrea sa-i facem teatru de papusi pe marginea patutului desi e obosita de nu poate sa stea dreapta. La fel facea si la mare, nu vroia sa doarma in camera nici macar noaptea, desi i-am dus patul ei de acasa, si sa vezi ce ture faceam cu carutul noaptea pe la 11-12 pe strada. Noroc ca am luat-o si pe maica-mea cu noi ca altfel ne termina. In rest a fost bine, nu s-a speriat de apa dar nu vroia sa intre ea, doar la noi in brate si sa nu o atinga valurile. I-a placut ca a vazut multi copii, striga dupa ei "bebe" si le facea pa, striga "ha-ha" dupa cai (stiti trasurile cu care te plimbi prin statiune), dupa caini striga "ham-ham" (si la fel dupa pisici, vaci, vrabii si alte oratanii). Raman datoare cu niste poze dar nu stiu cand reusesc ca nu mai am nici rabdare si nici timp, sper sa se linisteasca un pic ghindocul si sa ma lase sa-mi revin si eu. Inca un [pup] Mami de Lali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumim foarte mult pentru urari si va dorim si voua cel putin tot atatea bucurii cate avem noi, impreuna!! Am fost plecati, ne-am intors si am intrat direct "in paine", de aceea nu am reusit sa va raspund mai devreme. Poze inca nu am disponibile, dar va tin la curent :) Pana atunci, va prezentam o "perla": Victor mananca un cremwurst. eu: mesteca, te rog, cu gura inchisa, nu e frumos sa plescai Victor: nu eu fac asa, crenwurstul!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor V-am "rasfoit" putin si am vazut ca in capitolul trecut cateva din voi se confruntau cu idea celui de-al 2-lea bb si intrebarile de rigoare... Eu(noi) l-am adoptat pe Lucas cand avea 6 luni, (de fapt atunci au inceput actele) iar acum 2 ani am ramas insarcinata si am o fetitza care in curand va implini un an. Asa cum nu am avut nici o ezitare in privintza adoptiei, la fel am simtit ca totul va fi ok si pentru Lucas. Nu s-a simtit niciodata frustrat, sau indepartat, desi deja stie ca este adoptat. O iubeste pe Mathea inca din burtica de o sufoca uneori[:)] si nici nu se pune problema ca unul din ei este al meu biologic si celalat nu. Recunosc insa ca cele mai mari temeri le-am avut eu inainte sa nasc.Imi era frica daca o sa pot sa o iubesc pe asta mica la fel de mult cat il iubesc pe Lucas[:D] sau daca o sa fie vreo diferentza in felul in care simt... Tot auzeam :"O sa vezi ce o sa simti cand o sa ai copilul tau"...(cu referire la copil biologic) Am trait ambele emotii, ai iubesc pe ambii cum nu pot sa descriu in cuvinte, nu exista nici o diferentza intre dragostea ce le-o port si nici intre ei!!! Nu-l "cataloghez" pe Lucas de mult.Refuz sa ma mai gandesc la acel termen"adoptat". Este doar o categorie pe o hartie, si atat! Nu exista invidie, gelozie,nimic de acest gen intre ei. Cand Lucas ajunge acasa, eu si sotul meu nu mai existam pentru Mathea, si la fel este si pentru Lucas. E ca si cum sunt numai ei doi, unul pentru celalalt. Cand ai vad cum se iubesc, nu pot decat sa fiu mandra de puii mei dragi pe care-i iubesc pana la cer si inapoi[:D]
[url="http://s150.photobucket.com/albums/s114/Tzucarilos/"]Poze cu puii mei[/url]
Hazul [mamica]de Lucas Gregory[url="http://www.snugglepie.com/ezb/782773.png"] Smecherul lui mama[/url] si Mathea Roana [url="http://www.snugglepie.com/ezb/783294.png"]Gogosica mica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si din partea noastra! noi avem 6 luni de cand suntem impreuna, iar Mihai a implinit doi ani de curand. ...Si pentru ca totul are un sfarsit (ca sa existe si un nou inceput...), eu am inceput serviciul, iar Mihai gradinita. Maine implinim saptamana de cand merge si el la "serviciul" lui. II place, e cam bazait dimineata ca se trezeste mai repede decat de obicei, dar ii trece repede cand ii spun ca mergem la copii (="mimi"). Va doresc o toamna fericita! (eventual fara raceli si muci...) ioana, mamica de boboc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor Mariilor![bis][cheers] Noi nu o sa mergem la gradi inca pt ca mami e dusa cu pluta si se teme de raceli si ii e mila sa scoale copilu' devreme si pt ca bunica se arata disponibila inca un an... Om vedea in primavara daca ma decid sa incerc, daca nu o las pe toamna viitoare. [url="http://good-times.webshots.com/album/559812654ebXvma?track_pagetag=/page/photo/goodtimes/summerfun&track_action=/ViewActions/FullAlbum"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mariilor![bis] Noi am inceput gradi de saptamana asta si Razvan a fost laudat.Acum e mult mai linistit si s-a readaptata foarte usor la program.Si noi mergem la program de 4 ore si mie mi se pare mai bine asa. Mami de Razvan(07 martie 2004) Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani MARIILOR si ANELOR!! Si Victor va merge la gradinita saptamana viitoare, sa vedem cum se adapteaza. Eu l-am inscris la programul prelungit, nu vrem sa suprasolicitam buncii, care au si ei problemele lor de sanatate (din pacate). Suntem mari si vrem sa ne descurcam singuri [:)]. Am fost sfatuita ca, la inceput, sa-l las doar dimineata acolo, sa nu se simta "abandonat" pentru o perioada care i-ar parea lunga. Cred totusi ca ar putea fi si o usurare pentru educatoare, in grupa sunt 34 de copii si imi inchipui ca este extrem de dificil sa-i convingi pe toti odata sa se culce!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pen'ca numele de DC e Mariaa si sa nu considerati o ignorare, o sa raspund eu : multumim pentru urari! sa va creasca puiutii! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=98815"] Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala ! [/url] [url="http://lymesuportromania.aceboard.com/i-281553.htm"] lyme suport romania[/URL] [url="http://adorcopiii.aceboard.com/index.php?login=276321&rub=/"]ador copii [/URL] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"] Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu [/url] << rabdarea este cheia fericirii >>
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost prima zi de gradinita. Am mers de dimineata cu totii ( mami, tati si mamaia). Doamna educatoare ( Oti ii spune invatatoare[:D]) incerca sa ne explice cum sa plecam linistiti pe rand ca sa nu planga dar ea nu o cunoaste pe Otilia[:D]. Cand ne-am hotarat ca am stat suficient am chemat-o si ne-a dat un pupuic, a promis ca va fi cuminte si o va asculta pe doamna. Cand am plecat nici nu ne-a bagat in seama.[bang] Cand am sunat-o sa vorbesc cu ea mi-a povestit cum "baietii rai" i-au luat cornul. Nu prea intelegeam dar dupa ce mi-a explicat mama mi-am adus aminte de ce povestea Liliana anul trecut:
quote:
Originally posted by Liliana Csaki Fetelor, m-am crucit, ea care-i o mofturoasa acasa si-n veci n-ar manca gol cornul ala, laptele il bea doar cu miere sau ciocolata, rar simplu, vine in fiecare zi cu pachetul intact acasa si-mi zice "mami, stii ce bun e cornul ala? si nici macar nu e cu ciocolata", si laptele e la fel de bun. Trebuie sa multumesc din inima partidului pt. programul cu laptele si cornul ca uite-asa mananca si fiica-mea ceva, macar deocamdata.
Mergand pe strada,spre casa, au trecut pe langa ele doi copii amarati ( de fapt aurolaci) care, vazand-o cu cutiuta de lapte in mana ( cauta ceva in rucsacel) i-a cerut-o, iar mama miloasa i-a dat si laptele si cornul fara sa o intrebe pe fiica-mea, care bocea dupa corn (pentru ca pe ala i l-a dat doamna ). S-a linistit cand i-a promis mama ca maine doamna ii da altul. [:D] Deci Liliana, azi spun si eu ca tine "Multumim din inima partidului pentru programul cornul si laptele". Acum fara gluma, chiar ma bucur ca au bagat si la gradinita acest program pentru am scapat de doua griji: 1. nu mi-ar fi placut ca unii copii, ai caror parinti nu au ce sa le dea la pachetel (eventual paine cu margarina ) sa se uite lung la cei care au ceva mai bun 2. nu mi-ar fi placut ca sa apara copii cu pachetel gen snack, croissant sau alte porcarii. Toti vor manca la fel si in primul rand sanatos ( fiind in provincie nu prea se intampla sa fie stricate sau expirate) Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...