Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (725)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
lia, scumpa, stii tu vb aia.....cum ca toate trag la mine asta e, nu ma asteptam la prea multe de cand m-am angajat pe postul asta dar nici nu ma mai las calcata in piicioare eu cred ca am o figura mult prea supusa si poate sefii isi dau seama ca ma pot manipula cum vor dar nu mai vreau sa fiu asa ca m-am ars de mult prea multe ori imi pare tare rau ca au plecat 3 colege vechi ca erau super fete dar ma bucur pt ele ca au scapat de umilinta ce sa fac fetelorrrrrrrrrr?????????????? ma gandeam sa prestez dar mi-e teama
Stai linistita, dc e sa se prinda, se prinde! Fii optimista ca sa-i arati samburelului cat de bine e la tine,ce atmosfera placuta,ca sa vrea sa stea 9 luni![pup] Sorry, insa acum am vazut intrebarile tale! http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Eu intru la somn poate pot adormi mai devreme in seara asta ca am cam mult de recuperat din noptile trecute, sincer va zic ca daca nu aveam ovulatia acum 2 zile sigur va ziceam ca sunt gravida ca am o saptamana de cand imi vine sa dorm si in picioare. Dati-mi va rog ceva sfaturi pentru tratament pentru ingrosarea endometrului. Noapte buna[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Miha, si eu sunt la fel de cheauna (nu ma suspectez, ca abia mi-a trecut ciclul) si eu trebuie sa imi ingros endometrul..parerea mea il am undeva la 0.6-0.8 mm si nu-mi convine....[q] acum am intrat pe un capitol de inseminare si cineva vorbea f. urat despre CFR2 si despre inseminarile de acolo....[q] nici nu mai stiu ce sa cred m-am ingrasat ca un porc de la vitaminele astea...nu le mai suport cred ca nu le mai iau dupa luna asta....ca vad ca ma ingras degeaba, ca copil tot nu fac....si banii se duc ca la balamuc...[q] o sa iau doar acid folic si aspenter... Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Neata fete! Haideti la cafea [cafea] Uf ce de am de recuperat [bang] pana atunci va [pup][pup][pup] pe toate Moni ai intrat pe linie dreapta [olala][olala][olala] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
ehhhh sa speram ca-i dreapta Luci [:)] Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
kimmi, eu eram[:D], nu ylari scuze daca te-am suparat cu mesajul meu tin pumnii sa fie bebe maine poti face un beta ca sa-i dai sotului ca si cadou felicitari pt anii de casnicie si noi tot 4 ani facem pe 29 decembrie fetelor, care ma ajuta, va rooooogggggg am avut test de ovulatie pozitiv duminica, am prestat sambata, duminica, luni...si atat ca aseara am fost la inventar am dureri de sani de luni, burta ma doare tare, ca la ciclu poate putin mai ciudat ca ma dor si ovarele si uterul credeti ca ar trebuii sa prestam si azi? ca sa fim siguri dar am asa un disconfort..... imi e frica sa nu fac mai mult rau yna, merci mult esti o scumpica[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ma bucur mult ca esti alaturi de mine sa stii ca si eu sunt banateanca de-a ta, sunt din resita dar nu stau acolo la fel si pt restul fetelor conteaza mult sa va stiu alaturi, impartim si bucuriile si greutatile si asa reusim sa trecem mai usor peste [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
pai presteaza Lore ca n-are ce sa fie rau [:D] Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele ia luati de la mine[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup],ca si in aer daca zboara spermatozoidul si trece pe langa galaxia noastra,tot il prind. offf. din suflet vreau sa va dau.sa va dau voua toti bebeii pe care as fi putut sa ii fac. Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute![pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tanamera
Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Eu intru la somn poate pot adormi mai devreme in seara asta ca am cam mult de recuperat din noptile trecute, sincer va zic ca daca nu aveam ovulatia acum 2 zile sigur va ziceam ca sunt gravida ca am o saptamana de cand imi vine sa dorm si in picioare. Dati-mi va rog ceva sfaturi pentru tratament pentru ingrosarea endometrului. Noapte buna[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Vin rosu[:D], si nu glumesc. Mamica lui Albert (17.10.2010)
In ce cantitate ca daca e bebe nu ii face rau? Lorena sa stii ca si eu am prestat marti seara si dupa m-au luat niste dureri pe inauntru ca stateam pitita sa nu ma vada sotu sa isi faca griji si ieri la eco cand a introdus sonda am avut un discomfort dar nu se vede nimic anormal, poate sa fie din cauza ca a fost o ovulatie mai babana? Ca eu asa cred daca foliculul era in ziua 12 de 1,6 si eu am ovulat in ziua 16-17 cand au fost durerile a crescut.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002
Mihaelafalt, eu am folosit Oestrogel pentru ingrosarea endometrului. Mi-am dat cu cate 2 spatule/zi pe abdomenul inferior, iar rezultatul a fost incurajator- 2 mm in plus in 4 zile. Bafta si tie!
Este un gel ceva? Presupun ca l-ai luat din farmacie nu?[pup][pup][pup] si mersi. Si se vede ca sunt adormita Buna dimineata. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Eu intru la somn poate pot adormi mai devreme in seara asta ca am cam mult de recuperat din noptile trecute, sincer va zic ca daca nu aveam ovulatia acum 2 zile sigur va ziceam ca sunt gravida ca am o saptamana de cand imi vine sa dorm si in picioare. Dati-mi va rog ceva sfaturi pentru tratament pentru ingrosarea endometrului. Noapte buna[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Miha, si eu sunt la fel de cheauna (nu ma suspectez, ca abia mi-a trecut ciclul) si eu trebuie sa imi ingros endometrul..parerea mea il am undeva la 0.6-0.8 mm si nu-mi convine....[q] acum am intrat pe un capitol de inseminare si cineva vorbea f. urat despre CFR2 si despre inseminarile de acolo....[q] nici nu mai stiu ce sa cred m-am ingrasat ca un porc de la vitaminele astea...nu le mai suport cred ca nu le mai iau dupa luna asta....ca vad ca ma ingras degeaba, ca copil tot nu fac....si banii se duc ca la balamuc...[q] o sa iau doar acid folic si aspenter... Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Asa este toate vitaminele si progesteronul asta ne fac sa ne ingrasam. Eu am vrut sa pun niste utrogestan dar m-am razgandit nu mai bag hormoni degeaba in mine pana nu vad ca e bebe, poate fac rau dar nu vreau ca in fiecare luna dupa ovulatie sa bag utrogestan si sa fiu ca un balon, nu ca nu as fi dar si asa imi e greu ca parca ma ingras cu aer[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor! Ce mai faceti? Lore eu zic sa mai ramai acolo inca putin daca rezisti, poate ramai luna asta gravi si pe urma faci ce ai zis tu. Stefulici, Miha ma bucur ca ati venit cu vesti bune de la dr. Bob cum te mai simti? Bettercy ce mai faci, pe unde esti? De maine ma apuc de stimulare, aseara i-am spus sotului sa se pregateasca pt inseminare si a facut ochii cat cepele [:D], nu ii place deloc ideea sa de-a din mana [:I], ma bucur totusi ca este alaturi de mine si ma incurajat tot timpul. VA [pup] pe toate In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...