Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (725)


Recommended Posts

Neata fetelor! Vitaminele nu ingrasa, doar cresc pofta de mancare. Eu iau enorm de multe vitamine si am slabit 5 kg fata de inceputul anului (de atunci iau vitamine). De progesteron nu stiu ce sa zic, cred ca de la el m-am ingrasat, dar am luat cativa ani aproape continuu Duphaston. Eu cred ca daca punem Utrogestan vaginal nu ne ingrasam. Incercati sa mancati disociat pe mese...stiti voi: nu mancati carne cu cartofi, ci carne cu salata, mai putina paine, inlocuiti in general dulciurile cu fructe, fara prajeli si mezeluri... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Neatza fetelor! Ce mai faceti? Lore eu zic sa mai ramai acolo inca putin daca rezisti, poate ramai luna asta gravi si pe urma faci ce ai zis tu. Stefulici, Miha ma bucur ca ati venit cu vesti bune de la dr. Bob cum te mai simti? Bettercy ce mai faci, pe unde esti? De maine ma apuc de stimulare, aseara i-am spus sotului sa se pregateasca pt inseminare si a facut ochii cat cepele [:D], nu ii place deloc ideea sa de-a din mana [:I], ma bucur totusi ca este alaturi de mine si ma incurajat tot timpul. VA [pup] pe toate In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Sa fie cu noroc stimularea. Fetelor eu am o lene ca astazi chiulesc de la scoala, simt ca nu mai pot si vreau sa ma linistesc macar astazi cu toate ca nu o sa stau degeaba in casa dar sa zicem ca e mai bine decat daca as fi plecata, asa poate prind vreo ora de somn dupaamiaza[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza![flo] Bai, io nu m-am ingrasat asa naspa de la Utrogestan...adica de cind sunt gravida, am luat 1 kg...cred ca e ok...Avind in vedere ca n-am greturi absolut deloc! (ceea ce ma sperie uneori) Si vitamine bag si eu (Centrum, Femibion si inca un supliment de Fe si Vit B12). Dar am acum mai multa grija ce maninc (mai putini cartofiori, ii mai inlocuiesc cu salata, cum bine zice MeAlex), plus ca nu mai am pofta de dulciuri - dar absolut de loc - as minca numai carne si castraveti murati [:D]. Intre mese mi se face des foame (si inca foame de aia capiata), iar atunci iau ceva din cos (am un cos mare cu: banane, prune, struguri, clementine). Recunosc ca mai bag si alune, caju, si altele din familia nucilor, desi stiu ca ingrasa...[:I] Dar ce sa zic, acu', la 35 de ani, dupa doua sarcini pierdute, mi-e asa de indiferent daca ma ingras sau nu, important e sa aiba bebe tot ce-i trebuie[olala] O zi frumoasa va doresc![flo][pup][pup][pup] 12+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunteti in concediu ce e cu linistea asta pe aici? Sau am uitat ca in perioada asta foarte multe fete sunt in perioaa fertile si au de lucru, atunci peste o saptamana si ceva sa vedeti ce activitate pe aici o sa fie, care mai de care sa anunte mai repede 2 liniute[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Neatza fetelor! Ce mai faceti? Lore eu zic sa mai ramai acolo inca putin daca rezisti, poate ramai luna asta gravi si pe urma faci ce ai zis tu. Stefulici, Miha ma bucur ca ati venit cu vesti bune de la dr. Bob cum te mai simti? Bettercy ce mai faci, pe unde esti? De maine ma apuc de stimulare, aseara i-am spus sotului sa se pregateasca pt inseminare si a facut ochii cat cepele [:D], nu ii place deloc ideea sa de-a din mana [:I], ma bucur totusi ca este alaturi de mine si ma incurajat tot timpul. VA [pup] pe toate In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
eu am inceput de azi tratamentul pentru inseminare Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni am vazut ca ai scris la inseminare si vreau sa iti spun ca o prietena a cumnatei mele are tripleti [:D] cu bilogul Matei de la CFR eu zic sa mergi luna asta acolo iar daca nu ti se pare ok si nu da rezultate schimbi spitalul, si apropo de anticorpi antispermatici si pe mine ma bate gandul sa ii fac si sincer as merge maine la medlife am vazut ca acolo este cel mai ieftin adica 50 lei si tot maine o sa mai imi fac si estradiolul, fsh, lh, prolactina, tsh sa vad cum mai stau. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ca veni vorba de ingrasat si eu am pus ceva kg pe mine si numai anul asta am pus vreo 6 kg, de ieri am inceput sa nu mai mananc seara, voi ce dieta stiti ca sa mai scap si eu de kg astea? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Moni am vazut ca ai scris la inseminare si vreau sa iti spun ca o prietena a cumnatei mele are tripleti [:D] cu bilogul Matei de la CFR eu zic sa mergi luna asta acolo iar daca nu ti se pare ok si nu da rezultate schimbi spitalul, si apropo de anticorpi antispermatici si pe mine ma bate gandul sa ii fac si sincer as merge maine la medlife am vazut ca acolo este cel mai ieftin adica 50 lei si tot maine o sa mai imi fac si estradiolul, fsh, lh, prolactina, tsh sa vad cum mai stau. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
dada am scris, si intre timp am gasit si un site unde se comenteaza despre cfr2 si nu e dracul atat de negru din ce citesc acolo sunt totusi ok si doctorii si asistentele, conditiile insa, eu probabil ca va trebui sa intreb cine e biologul nu? sau e doar aceasta doamna doctor Matei? si mie tratamentul mi l-a dat o doamna doctor Buse (pe care n-o gasesc nicaieri) presupun ca ea imi face si procedura de inseminare nu? in mod normal sunt 3 doctori nu? biologul, dr. care face inseminarea si ecografistul? dar cu biologul n-ar trebui sa ma intalnesc nu? ca doar prelucreaza sperma?...?...?.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Fetelor ca veni vorba de ingrasat si eu am pus ceva kg pe mine si numai anul asta am pus vreo 6 kg, de ieri am inceput sa nu mai mananc seara, voi ce dieta stiti ca sa mai scap si eu de kg astea? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Nu stiu dar eu sunt deja disperata....nu stiu ce sa mai fac...sutn extrem de grasa...[q] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine fetele. Eu sunt la servici si e o nebunie aici asa ca imi bat capul ca la balamuc. Aseara am trecut in viteza pe langa farmacie ca n-am mai vrut sa iau test de frica dezamagirii. Am ajuns acasa si am inceput sa-l barai pe sotul meu sa se duca totusi sa ia unul. Noroc ca n-a vrut si mi-a spus linistit: hai ma ca afli poimaine, mai ai putina rabdare. Asa ca maine e ziua in care ori aflam ceva de mine ori vine CM-ul. Nu stiu ce sa fac. N-as mai cumpara test. As astepta sa vad pur si simplu daca vine ori ba. Kimi, tu cum esti? Semne ceva? Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...