Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (725)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Buna dimineata si de la mine fetele. Eu sunt la servici si e o nebunie aici asa ca imi bat capul ca la balamuc. Aseara am trecut in viteza pe langa farmacie ca n-am mai vrut sa iau test de frica dezamagirii. Am ajuns acasa si am inceput sa-l barai pe sotul meu sa se duca totusi sa ia unul. Noroc ca n-a vrut si mi-a spus linistit: hai ma ca afli poimaine, mai ai putina rabdare. Asa ca maine e ziua in care ori aflam ceva de mine ori vine CM-ul. Nu stiu ce sa fac. N-as mai cumpara test. As astepta sa vad pur si simplu daca vine ori ba. Kimi, tu cum esti? Semne ceva? Cat mai curand [gravi]
Eu zic sa iti asculti sotul si sa mai astepti putin s avezi daca vine daca nu sambata- duminica sa faci un test[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [pup] Asa zic si eu, ca si Alex, vitaminele nu ingrasa, ci dau pofta de mancare. Iar dr meu zice ca si hormonii la fel, ingrasa mai putin dar dau si o pofta mare. Miky si Moni, bafta cu stimularile, sper sa fie prima IA si ultima.[flo] Eu sapt viit vorbesc cu dr meu, abia astept sa vina programarea. [pup][pup] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Buna dimineata si de la mine fetele. Eu sunt la servici si e o nebunie aici asa ca imi bat capul ca la balamuc. Aseara am trecut in viteza pe langa farmacie ca n-am mai vrut sa iau test de frica dezamagirii. Am ajuns acasa si am inceput sa-l barai pe sotul meu sa se duca totusi sa ia unul. Noroc ca n-a vrut si mi-a spus linistit: hai ma ca afli poimaine, mai ai putina rabdare. Asa ca maine e ziua in care ori aflam ceva de mine ori vine CM-ul. Nu stiu ce sa fac. N-as mai cumpara test. As astepta sa vad pur si simplu daca vine ori ba. Kimi, tu cum esti? Semne ceva? Cat mai curand [gravi]
Eu zic sa iti asculti sotul si sa mai astepti putin s avezi daca vine daca nu sambata- duminica sa faci un test[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
E clar, Miha. Eu stiu ca daca doi iti spun ca esti beat ( in cazul meu tu si sotul ), atunci te duci sa te culci. Eu n-am cum sa ma culc ca sunt la serviciu si n-ar fi frumos din partea mea sa trag un pui de somn cu capul pe birou. Insa, voi astepta cuminte sa se faca vineri seara si daca nu vine imi cumpar un test pentru sambata dimineata[8D] Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui tanamera
Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Eu intru la somn poate pot adormi mai devreme in seara asta ca am cam mult de recuperat din noptile trecute, sincer va zic ca daca nu aveam ovulatia acum 2 zile sigur va ziceam ca sunt gravida ca am o saptamana de cand imi vine sa dorm si in picioare. Dati-mi va rog ceva sfaturi pentru tratament pentru ingrosarea endometrului. Noapte buna[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Vin rosu[:D], si nu glumesc. Mamica lui Albert (17.10.2010)
In ce cantitate ca daca e bebe nu ii face rau? Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Mihaela un pahar seara e suficient, eu stiu pontul asta de la o prietena care a facut FIV. S-a dus in Z12 la monitorizare, urma sa ii faca trasferul, insa endometrul era cam subtire. Iar la sfatul unei doctorite a baut 2 seri la rand vin rosu, iar dupa cele 2 zile la monitorizare era ok endometrul, i s-a facut trasferul, iar acum are o mandrete de baiat.Din propria experienta iti spun ca un pahar de vin rosu pe zi si inainte de test nu are ce rau sa iti faca. Eu testul mi l-am facut intro zi de sambata si cu 2 zile inainte bausem un pahar de vin rosu, si uite am baiat mare de un an[:D]. Multa bafta aspirantelor! Mamica lui Albert (17.10.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby multumesc [pup] sa dea Domnul sa fie prima si ultima inseminare. Moni sincer nu stiu daca mai sunt si alti biologi la cfr, eu una la elias habar nu am cine va fi, o sa intreb si eu saptamana viitoare, prin urmare noi cat dam la biolog[:I] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate va ajuta - alimente bogate in histamina: spanac, rosii, varza murata, ficat, salamuri, carne de porc, hering, scrumbie, somon, ton, sardele, branzeturi fermentate si cele cu mucegai; - alimente care contin substante care elibereaza histamina si tiramina: fragi, capsuni, banana, ananas, avocado, rosii, arahide, porumb, alune, migdale, fructe de mare si crustacee, peste afumat si conservat, branzeturi fermentate, carnati, cubulete de concentrate si extrase de carne; - alimente care contin cofeina: cafea, ceai, bauturi pe baza de cola si cicolata; - alimente care contin serotonina: banane, rosii, avocado, ananas; - alimente care contin acid acetilsalicilic: rosii, dovlecei, castraveti, pepeni galbeni, cirese, citrice, mere, smochine; in calitate de conservant, acidulacetilsalicilic se gaseste in bomboane, in conserve si in bauturi alcoolice. Aditivi suspecti. Printre aditivi, cel mai des acuzati pentru acest tip de reactie sunt: - acidul benzoic si benzoatul de sodium (E211) din siropuri, vinuri, conserve de peste, maioneze, sosuri gata preparate, branzeturi; - anhidrida sulfuroasa si sulfite (E220), continute in vinurile albe, otet de vin, cidru, sucuri de fructe, fructe uscate si tropicale, fructe conservate si zaharisite, marmelada si gemuri, condimente si sucuri fabricate, muraturi in otet, fructe de mare si crustacee; - nitrati si nitriti, prezenti in calitate de conservanti si aromatizanti in carnurile prelucrate (hot dog, salamuri); - tartrazina(E102) si eritrosina (E127), coloranti galbeni si rosii, utilizati in produse de cofetarie (bauturi nealcoolice, siropuri, lichioruri, fructe zaharisite, inghetate) si in produse farmaceutice; - glutamatul monosodic (E621), folosit pentru a da gust preparatelor din industria alimentara, pentru sortimentele de carne conservate si ambulate, precum si in restaurante.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cixinica
Salutare! miky, moni [pup][pup] multa bafta, sa va ajute DD sa fie prima si ultima stimulare si luna viitoare sa ne aratati liniutele magice luciana [pup] mihaelagalt, gabyv, lorena, kimi si tuturor fetelor multi [pup][pup]
[pup][pup][pup][pup] Ce mai faci, cum mai esti? In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Gaby multumesc [pup] sa dea Domnul sa fie prima si ultima inseminare. Moni sincer nu stiu daca mai sunt si alti biologi la cfr, eu una la elias habar nu am cine va fi, o sa intreb si eu saptamana viitoare, prin urmare noi cat dam la biolog[:I] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
habar n-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam[q][q][q][q][q][q][q][q] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...