Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (725)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
Neatza![flo] Bai, io nu m-am ingrasat asa naspa de la Utrogestan...adica de cind sunt gravida, am luat 1 kg...cred ca e ok...Avind in vedere ca n-am greturi absolut deloc! (ceea ce ma sperie uneori) Si vitamine bag si eu (Centrum, Femibion si inca un supliment de Fe si Vit B12). Dar am acum mai multa grija ce maninc (mai putini cartofiori, ii mai inlocuiesc cu salata, cum bine zice MeAlex), plus ca nu mai am pofta de dulciuri - dar absolut de loc - as minca numai carne si castraveti murati [:D]. Intre mese mi se face des foame (si inca foame de aia capiata), iar atunci iau ceva din cos (am un cos mare cu: banane, prune, struguri, clementine). Recunosc ca mai bag si alune, caju, si altele din familia nucilor, desi stiu ca ingrasa...[:I] Dar ce sa zic, acu', la 35 de ani, dupa doua sarcini pierdute, mi-e asa de indiferent daca ma ingras sau nu, important e sa aiba bebe tot ce-i trebuie[olala] O zi frumoasa va doresc![flo][pup][pup][pup] 12+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
toata lumea este ingradita de aceleasi cunostinte despre alune si seminte, ca ingrasa.....pacat. Mai bagati un ochi pe google si cititi nenumaratele beneficii. Nucile si semintele au acid folic de exemplu, benefic in sarcina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Gaby multumesc [pup] sa dea Domnul sa fie prima si ultima inseminare. Moni sincer nu stiu daca mai sunt si alti biologi la cfr, eu una la elias habar nu am cine va fi, o sa intreb si eu saptamana viitoare, prin urmare noi cat dam la biolog[:I] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
habar n-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam[q][q][q][q][q][q][q][q] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
dar...ne intalnim cu biologul? Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi ma simt rau. tin minte ca statem odata ,in pat si sotul se uita la mine mirat(e obisnuit sa fiu activa): ce faci acolo asa concentrata? i-am raspuns:descarc histamina. azi pleaca o colega. ne-a adus eclere.deja susoteau,isi daudeau coate,ca in fiecare zi.imi spun ca-s anorexica,ca ele nu ma vad mancand. cum era toata directia am mancat,ca nu aveam chef sa dau explicatii. am o durere infernala de cap,de la histamina. o sa dublez pastilele. imi lua prea mult sa explic. si ma trezeam ca stau la juma de metru d emine cand vb cu ele,ca sa nu ia.mi s-a intamplat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Moni nu stiu daca ne intalnim cu biologul, offfffff imi pun 1000 de intrebari sper sa aflu un raspuns la ele cat mai curand, acum sunt asa de stresata[bang][bang][bang] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
nu mai fi ca nu rezolvi nimic [:)] vazand si facand [:D] oricum faca aflu ceva te anunt si vice-versa :) Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Monique si Miki, va tin pumnii sa fie din prima! Bafta dragelor![flo] Stefulici, felicitari pt eco de ieri, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine in cele 9 luni![pup] Ylari, mamica, sper ca te-ai mai linistit si esti mai bine![pup] Bob si Elenush, ce mai faceti? Pe unde sunteti? Sper ca sunteti bine! Va pup! Lore, si eu am avut si ieri si azi dureri de burta foarte mari, ca si cum as fi racit(ma durea tot ovare, uter, jos[q][q][q]), nu stiu exact de ce, acum ce m-a mai lasat un pic. In legatura cu prestatul si eu cred ca e OK, mai aleas ca ati prestat in cele mai indicate zile.Speram sa fie [bibe] luna asta. Eu, nu ma simt foarte bine si sunt si deprimata ca nu am mai prestat aseara ci azi dimineata si sper sa nu fi ratat[bang][q][bang][q] http://lagf.lilypie.com/zFnw.png http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Lore ma bucur tare mult ca ati scapat de teama bolii respective. Iti tin pumnii sa gasesti si un serv mai bun. Intr-un oras din apropiere nu gasesti pe domeniul tau? Yna poate au fost dureri de ovulatie! [pup] fetele! http://lt1m.lilypie.com/Mom0p3.png Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor m-a apucat disperarea...[q][q][q] Va rog ajutati-ma si spuneti-mi parerea voastra, daca am ratat ovulatia. Test de ovulatie "+" luni si marti, prestat duminica-dimineata,luni si marti - seara si joi dimineata; glera (cred eu) miercuri. Spuneti-mi va rog frumos sincer, cam ce sanse am sa fi ramas insarcinata? Stiu ca aveti mai multa experienta ca mine la teste de ovulatie si monitorizare.[help][help][help] Stiu ca testul devine "+" cu 12-48 h inainte de ovulatie, si ramane pozitiv si in ziua ovulatiei, doar ca la mine ieri a fost "-" (eu asa l-am interpretat, linia de test parca nu era la fel ca cea de control, plus ca 2 zile inainte era "+"), desi am avut impresia ca ieri a fost glera. Offffffffffff[q][q][q] http://lagf.lilypie.com/zFnw.png http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...