Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (725)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
aspiranta care a pus testul de sarcina cu liniutza de uscare....iertare dar nu mai stiu cine anume.... si daca esti gravida in ziua 7 dpo e imposibil sa-ti iasa ceva stiu ca e greu dar tu irosesti banii aiurea pe teste pana la 11 dpo nu are ce anume sa se vada pt ca nu are timp sa creasca hcg-ul, e mult prea devreme fetelor ma gab la nani ca nu mai pot va pupic
imi pare rau sa te contrazic, dar eu am avut test pozitiv la 8 dpo. Si cunosc destule persoane cu teste pozitive inainte de ziua 11 dpo. Nu e o regula, dar se poate. Finn Constantine 15.10.2009 si [gravi] 13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

J.D., era vizibila clar liniuta? Asa am zis si eu ca am avut test pozitiv in ziua 7, dar apoi am zis ca a fost intamplator...si ca era de fapt liniuta de uscare (eram gravida atunci). ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele mele dragi [pup]. Ce mai faceti? Ce de aspirante noi pe aici, bine ati venit! Eu am luat o mica pauza acum deoarece imi schimb locul de munca, sunt prinsa cu acte de dus si de semnat si am inteles ca cel putin 6 luni de zile nu trebuie sa raman insarcinata. Dar eu voi astepta cel putin 12 luni ca sa am indemnizatie mai mare [:D] pentru ca salariul va fi mai mare. Ylari, nu te mai stresa atat pt ca ii faci rau lu bebe! Si una din cumnate s-a dus la 4 saptamani si un pic la eco si nu se vedea decat sacul gestational si a chemat-o dupa vreo 2 saptamani si atunci s-a vazut bebe clar. Apropo, am intrat pe ultima suta de metrii si cu nepotelul nr 2 de anul asta, pana pe 30.10 trebuie sa apara in peisaj [olala]. Va pup si [bibe] sanatosi si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dreambaby, nu e legal sa ti se impuna dupa cat timp poti ramane gravida! Ca vrei tu sa astepta...e altceva! In ce domeniu lucrezi? Eu nu lucrez si tot caut, dar fara succes... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine era palida ca vai de ea! Sunt cazuri si cazuri...e clar ca voi face teste incepand din ziua 8 [:)]. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [pup] Eu zic ca sunt teste si teste, asa ca e posibil ca sa iasa in Z8-9 dpo, daca sensibilitatea este mica. Eu am acum teste de SA de sensibilitate 10, insa teste de ov. de sensibilitate 20. Acum ... pot spune ca e posibil sa fi ovulat, dar sa nu se vada pe testele mele, ca normal ov cand LH este peste 10.... [alcool]asta da optimism[:D] Am facut in seara asta scoici [pofta] pt prima data si mi-au iesit super bune[pk] Ah si m-am mai inveselit... am vazut o emisiune turistica care a prezentat Romania... am multi colegi care au fost impresionati, vor sa vina la voi in vizita [:D] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Eu sunt cu inima cat un purice. Am tras aseara o sperietura: cand m-am dis la baie, am vazut cateva pete roz! Am zis ca-mi pica cerul in cap! Avusesem si ceva dureri si o stare de sfarseala care continua si acum! Repede am sunat dr. care mi-a zis sa stau acasa saptamana asta ,sa iau no spa si s-o sun azi , poate ma duc la ecografie! Din fericire nu mai curge nimic,insa ma dor picioarele , in special dreptul, ma gandesc sa n-aibe legatura cu patania de ieri. Mie mi se intapla sa ma doara picioarele cand sunt la menstruatie. Colac peste pupaza mi s-a umflat si maseaua de minte! Azi noapte...[bang] Fetelor sunt super ingrijorata,sper totusi sa fie ok! http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui stefulici
Neata fetelor! Eu sunt cu inima cat un purice. Am tras aseara o sperietura: cand m-am dis la baie, am vazut cateva pete roz! Am zis ca-mi pica cerul in cap! Avusesem si ceva dureri si o stare de sfarseala care continua si acum! Repede am sunat dr. care mi-a zis sa stau acasa saptamana asta ,sa iau no spa si s-o sun azi , poate ma duc la ecografie! Din fericire nu mai curge nimic,insa ma dor picioarele , in special dreptul, ma gandesc sa n-aibe legatura cu patania de ieri. Mie mi se intapla sa ma doara picioarele cand sunt la menstruatie. Colac peste pupaza mi s-a umflat si maseaua de minte! Azi noapte...[bang] Fetelor sunt super ingrijorata,sper totusi sa fie ok! http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Stefulici, am avut si eu singerari, de trei ori pina acum si m-au bagat in boale. Nu e cazul sa te ingrijorezi, doar daca incepe sa curga rosu, mai mult ca la CM si ai dureri mari. Doamne fereste, sper sa nu fie cazul la nimeni! Stai acasuca linistita, nu fa efort, nu ridica nimic, fara sex, baga Utrogestan daca ai si o sa fie bine. Durerile sunt normale, penrtu ca uterul incepe sa creasca in dimensiuni si se intind ligamentele. Uneori mai vin citeva picaturi si cind bebe se implanteaza mai bine in endometru. Daca ai facut recent eco transvaginala sau pap smear, s-ar putea sa fie colul de vina ( e foarte sensibil si bogat vascularizat si ne mai sperie uneori). Micile singerari sunt comune in sarcina, mai ales in primul trimestru si nu inseamna intotdeauna ceva rau. [pup] si ia-o usurel. 12+ Doamne ajuta! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Eu declar Z2 din pacate. Nu a fost sa fie nici acum. Mergem mai departe ca nu avem ce face. Dar dupa mine potopul de liniute, sa ne intelegem clar si ma luati si pe mine la odisee luna viitoare[:D]. Va pup, bafta multa la toate. Ioana felicitari[bum][bum][bum], sarcina usoara si fara greturiâ si bebe la termen bineinteles. Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...