Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (725)


Recommended Posts

'Neata gagici! eu sunt racita cobza tusesc ca un magar m-am trezit intepenita de gat mi-a iesit un herpes imens care ma si doare si sunt fara chef deci...vedeti si voi ce bine imi merge [:D][8D][:D][8D][:D] mi-am cumparat tratamentul pregatitor n-a fost scump, in jur de 50 lei acu' Dumnezeu cu mila.... Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gaby, ai dreptate ! J.D., cum se numeste testul cu sensibilitate 10? In Ro se gasesc in general cu sensibilitate 20... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am si alt stress: parca sanii nu mai sunt la fel de umflati ca inainte, parca nu-mi mai e nici sete... Or insemna ceva lucrurile astea? Mi-e groaznic de frica sa nu fie ceva in neregula! http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w 2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, girls! [pup] Sunt pe aici, v-am tot citit, dar chiar nu am avut ce scrie. Am cam fost ba in butoi, ba total apatica... whatever. Am continuat cu luna 2 de stimulare, am luat ova-mit. Tot aiurea ma face sa ma simt si asta, e fix aceeasi poveste ca si closty. Ma rog...am fost ieri la eco, sa vedem cum au crescut ousoarele. Am pus [url="https://picasaweb.google.com/112933781119993765198/Diverse#5667690637122588162"]aici[/url] rezultatul ecografiei. Constat cu uimire maxima ca am ovulat cu "jumatate" de ovar INAINTE de z14 (cat eram ieri). Pana acum ovulatia mea avea loc in z16-17. Ma felicit ca am fost baieti constiinciosi si am prestat sambata si duminica. Si culmea e ca i-am si zis sotului ca nu are nicio importanta ce facem noi acolo, ca abia joi-vineri (saptamana asta) e treaba serioasa. Prin urmare, sambata si duminica au fost cele mai relaxate si normale "intalniri" ale noastre de mult mult timp... Ma simt foarte linistita, de parca gata, sunt gravida, lol. Dar pentru prima oara intr-un an de zile, ma simt optimista si foarte increzatoare. Pentru ca simt ca m-am detasat cel mai mult in astea 2-3 saptamani. Oricum, am decis ca luna viitoare nu mai fac si tura 3 de stimulare, Si cred ca noiembrie si decembrie am sa le las la liber, stress-free. Va pup, va urez spor la [:I], bafta la testat si muuulta rabdare celor cu Z1. [pup][pup][pup] Tzuky & Ylari & Stefulici - pupi multi la gravidute, sanatate si sarcini usoare ! [flo] J.D. - Finn e un scump total, e buna "reteta", bebe doi sa fie la fel de frumos si dulce! [pup] Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor Deci Z1 [bang][bang][bang] Am vb cu dr si mi-a dat Clostylbegit o pastila pe zi din ziua a 3 a dupa care sa o sun luni sa merg la eco si atunci imi va spune care este pasul urmator pentru inseminare. Ma bag sa citesc din urma. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lore, imi pare rau sa iti spun,dar infiaza un bebe. schizofrenia se transmite de la matusa,bunica,la copil.am un caz in familie,din fericire prin alianta,deci nu e ruda de sange cu mine. sunt prea multe cazuri in familia ta. iti recomand sa te duci la psihiatrul Tudose, apoi sa mai vezi. sa ingrijesti un copil sau un adult cu schizofrenie e un blestem.e un chin. am avut o verisoara,ce a mostenit-o de la sora tatalui ei, ruda prin alianta cu noi. era cea mai desteapta si frumoasa dintre noi.la 18 ani s-a declansat o schizofrenie paranoida si au urmat 30 de nai de chin infernal pt sora mamei. vreisoara mea a sfarsit ucisa de bunavointa medicilor de la Balaceanca,care i-au administrat o injectie. nu exista schizofrenie pe grade,ci de mai multe tipuri.cu unele s epoate convietui,cu altele, respectivul ori ucide,ori se sinucide,in orice caz e fff agresiv. medicatia e ff scumpa,iar terapia lipseste in Romania. In vest, in occident se poate.John Nash e un caz celebru,cu Nobel chiar in economie,dar repet,nu e schizo paranoida. sfat: infiaza sau divorteaza! mi-am ingrijit verisoara 15 ani.eu i-am facut injectiile si o data,daca nu era tata,aveam un cutit in cap.si a fost superingrijita. NU E DE GLUMIT!VB DIN EXPERIENTA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob oauuuuuuuu asteptam liniutele duble peste 2 saptamani! Stefulici, Ylari nu va mai stresati stati cumintele si o sa vedeti ca totul o sa fie bine (nu am fost niciodata in situatia voastra dar cunoscandu-ma as fi la fel ca voi) dar e datoria noastra sa va incurajam asa ca va imbratisez tare tare si [pup][pup][pup] MeAlex eu am avut luna trecuta 3 zile la rand teste de ovulatie pozitive si dr mi-a zis ca cel mai bine de prestat a fost in a doua zi de test pozitiv de altfel am intrebat si pe medicii de la Polisano iar dna Dr de acolo mi-a zis ca trebuia sa prestez la primul si la al treilea test pozitiv acum cred ca te-am bagat si mai rau in ceata asa cum sunt si eu de fapt, totusi daca e sa se intample sa fie bebe se va intampla oricum [pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, o sa fac tot posibilul sa vin cu II. [olala] Imi pare rau pt z1 la tine [pup] Am vazut ca intri pe stimulare pentru IA. Daca nu gasesti la farmacie closty, poti lua fara probleme ovamit, e fix aceeasi substanta cu aceeasi cantitate. Pe mine ma cam zapacesc hormonii asdtia, imi dau ameteli, uneori vad dublu. [xx(] Dar nu e exclus sa fie reactii cumulate cu oboseala de la munca [doh] Am sa iti urmaresc postarile, ma intereseaza cum decurge pregatirea pentru inseminare si procedura in sine. Nu mai stiu cine zicea ca va face IA la Elias. Tot acolo o sa fac si eu la anul daca mai e cazul, pentru ca acolo am ambii doctorei [olala] Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...