Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (725)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui cixinica
salutare! monique [pup] la spitalul unde a nascut sora mea (de stat) IA este 400 ron bob musai peste 2 sapt vii cu II multi [pup][pup][pup] tuturor
merci mult cixinica unde a nascut? eu fac IA la CFR2 Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
monique sora mea a nascut la Spitalul Judetean Ilfov multa bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui histamina
Miky, daca te duci la privat,nu dai nimic. daca te duci la stat,dai intre 75% si 100% din contravaloarea taxei de la privat. ex, daca te duci la un prof univ la privat dai 180-200 de lei.daca te duci la stat dai 150-200 spaga.
Sarumana mult si ma bucur enorm sa aud ca Sebi este mai bine. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze.eu am zis de divort,daca vrea cu orice pret copii. poate sa adopte. schizofrenia e o cruce infernal de greu de dus. intr-adevar doar Dumnezeu ne poate ajuta! e ceva imposibil de dus,doar cu ajutor de oameni! e important sa stii la ce te astepti! poate va ajuta Ardei iute si telina, la borcan, pentru iarna Ardei iute si telina, la borcan, pentru iarna. Un amestec bunutz de pus in ciorbe, chiar inainte de a le consuma. Ne trebuie: cca 500 g ardei iute frunze si tulpini de telina de la 2 radacini mari 100 ml otet 400 ml apa 1 lgt sare 3 lgt de zahar Cum se face: Cantitatile destul de aproximative, insa puteti reduce cantitatile la jumatate. Daca va mai ramane amestec lichid, il puneti intr-o sticla/borcan si il lasati sa astepte cuminte un alt rand de muraturi. Aducem la fierbere otetul, apa, sarea si zaharul, amestecand sa se dizolve sarea si zaharul. Ardeiul iute il taiem in jumatate pe lung, scoatem seminele cu un cutit. Tocam marunt ardeiul iute si telina. Recomand sa folositi manusi cand tocati ardeiul iute. Turnam amestecul fierbinte peste legumele tocate. Se pune in borcane. Se poate consuma dupa 2-3 zile. Se adauga 1-2 lgt in ciorba, inainte de servire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni Din cate am citit pe net se pot face 2 inseminari adica la diferenta de 2 zile intre ele, acum nu stiu exact banuiesc ca una se face inainte de ovulatie si cealalta dupa. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Moni Din cate am citit pe net se pot face 2 inseminari adica la diferenta de 2 zile intre ele, acum nu stiu exact banuiesc ca una se face inainte de ovulatie si cealalta dupa. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
aaa nu stiam..... nu stiu cum fac Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3) Proteina S 60% (60%-140%) Pro C Global 0.80 cut off 0.80 Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Lore imi pare tare rau ca ai astfel de cauzuri in familie. Oricum asta nu inseamna ca o sa fiti si voi afectati. Eu zic ca marea noastra problema este ca incercam sa ne rezolvam singuri problemele si nu avem deloc incredere in ajutorul lui Dumnezeu. Eu zic sa te rogi mai mult ca sa te mai intaresti pentru ca nu sunt bune aceste ganduri negative si sa ai nadejde ca va fi bine. In nici un caz nu sunt de acord cu Histamina. Cum adica sa divortezi. Casatoria este o taina, un legamant inaintea lui Dumnezeu, promitem ca vom fi impreuna la bine si la rau, nu ne descotorosim repede de celalalt pt ca are o problema in familie. Capul sus si ai incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine. http://lt1m.lilypie.com/Mom0p3.png Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
SUBSCRIU Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=lia73&year=2011&month=11&day=14&babycount=1"]bebelinul meu scump[/url] Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos Florin 18 ani [jamaica] si [gravired]+37[baietel] Matei Ioachim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, cand stii ca TU ii poti da ceva copilului tau,ceva care il va afecta negativ pt toata viata,vina pe care o resimti te striveste. la prima alergie a strumfului am crezut ca mor langa el.am palns in hohote, m-am umplut tota de bubite.eu imi condamnasem copilul sa traisca altfel,sa ii fie rau. cu alta mama ar fi fost altfel! am fost in infern! s-a dovedit ca l-a mostenit pe tatal lui si ca eu ii dadusem alergen prin laptele matern. dar am innebunit pur si simplu. asta e singurul motiv care ma opreste de la bebe 2,desi mi-l doresc enorm. sa stii inainte ce copil poti avea,e ca si cum Dumnezeu ti-ar arata crucea pe care o ai de dus. esti pregatita pt un copil cu schizofrenie care va auzi voci,va vedea oameni ce nu exista?care te va lovi,care va aiura, care nu se putea intretine singur?care va sfarsi intr-un spital de nebuni,cand va fi f periculos pt tine sa il mai tii acasa? eu zic ca si aici tot Dumnezeu lucreaza si iti arata cum vor putea sta lucrurile si ca poti adopta. desigur Dumnezeu paote face minuni si poate nu va mosteni boala,dar o va transmite mai departe. vb din experienta,nu din carti. stiu ce inseamna. si inca ceva.Biserica opreste pe tineri care au afectiuni grave sa se casatoreasca,daca ei nu au discernamant. de asemenea, daca transmit boli grave,mai bine sa se infraneze. nu zic eu asta. ok,nu sunt de acord cu infranarea,iar in situatiile astea se recomanda adoptia. e perfect canonic ce spun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui histamina
lore, imi pare rau sa iti spun,dar infiaza un bebe. schizofrenia se transmite de la matusa,bunica,la copil.am un caz in familie,din fericire prin alianta,deci nu e ruda de sange cu mine. sunt prea multe cazuri in familia ta. iti recomand sa te duci la psihiatrul Tudose, apoi sa mai vezi. sa ingrijesti un copil sau un adult cu schizofrenie e un blestem.e un chin. am avut o verisoara,ce a mostenit-o de la sora tatalui ei, ruda prin alianta cu noi. era cea mai desteapta si frumoasa dintre noi.la 18 ani s-a declansat o schizofrenie paranoida si au urmat 30 de nai de chin infernal pt sora mamei. vreisoara mea a sfarsit ucisa de bunavointa medicilor de la Balaceanca,care i-au administrat o injectie. nu exista schizofrenie pe grade,ci de mai multe tipuri.cu unele s epoate convietui,cu altele, respectivul ori ucide,ori se sinucide,in orice caz e fff agresiv. medicatia e ff scumpa,iar terapia lipseste in Romania. In vest, in occident se poate.John Nash e un caz celebru,cu Nobel chiar in economie,dar repet,nu e schizo paranoida. sfat: infiaza sau divorteaza! mi-am ingrijit verisoara 15 ani.eu i-am facut injectiile si o data,daca nu era tata,aveam un cutit in cap.si a fost superingrijita. NU E DE GLUMIT!VB DIN EXPERIENTA!
Nu pot sa cred, am intrat un pic pt ca nu am timp si am vazut mesajul tau! Cum poti sa-i spui la Lore sa infieze sau sa divorteze, ieri te admiram pr dorinta ta de a avea un copil cu barbatul iubit si azi trimiti mesajul asta. In primul rand schizofrenia nu are o etiologie clar demonstrata in momentul de fata, sunt mai multe teorii, printre care si cea genetica e adevarat, dar e doar un factor, asta nu inseamna ca urmasii vor avea boala.Mai rau era daca era din parte familiei lui Lore, nu a sotului, atunci factorul genetic era mai important, nici macar la gemenii monozigotii nu se transmita la fel, procentul e de 50%, iar la cei dizigotii de 10%, cum poti sa spui atunci ca sa infieze sau sa divorteze, nici macar un medic psihiatru nu are dreptul asta. Pt a face boala depinde si de mediul in care traieste copilul/ omul respectiv, familia, atitudinea mamei, anturajul, personalitatea, consumul de droguri etc. Poate m-am cam ambalat acum, dar chiar m-a deranjat acum sfatul asta, o sa intru mai pe seara, ca acum trebuie sa plec cu mai multe info puse in ordine. Lore, draga mea, ai grija de tine, si nu trebuie sa o iei chiar asa de rau, crede-ma, te rog frumos![pup] http://lagf.lilypie.com/zFnw.png http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...