Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui miereamara Anamaria, pentru tine e loc oricand in cuibusorul nostru de nebunii, nu degeaba ii spune "menage a trois", deocamdata suntem doar doua, desi presimt ca Buflea face cat trei:))!
Bai, nici nu stii la ce te risti ca si eu si Amanta avem un credit la Delta de cand am vrut sa zburam la Lia si nu ne-a lasat iarna.... Si nu am inteles ce vrei sa spui cu : eu fac cat trei ? La performata sper ca te refereai, nu la gabarit ...desi ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Citat:
citat din mesajul lui buflea
Citat:
citat din mesajul lui ocebine
cum sa aduc o bere in dinti...
Imi pare rau, "berea in dinti" se da numai ca sa treci clasa. Examenul de licenta se ia numai daca stii sa bagi o coada de ciresca in gura si s-o innozi cu limba [:D] - am vazut eu asta in Twin Peaks.
Asta cu ciresica e fumata in liceu, ca innodai cozi de cirese si nu faceai altceva (mult zgomot pentru nimic). Neeeeext!
Eu nu stiu draga ce Liceu ai facut tu, dar eu in liceu am lipsit la lectia asta ... si cum toate lucrurile se invata la timpul lor, nici acum nu-mi iese funda simetrica [:D][:I]. Sa nu-mi spui ca e de la varsta si mi-a slabit muschiul limbii, ca te parasesc ... Maru draga, fii si tu discreta - abia fac fata la americance.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-au dat surorii mele viza [q] pe motiv ca nu prezinta garantii de intoarcere ... ce naiba de garantii mai mari ca familia care si-o lasa in tara [q] si sa mai speram ca vor scoate vizele cu totul [bang] Sunt tare suparata, ne facusem atatea planuri .. macar ai mei vor veni ca sunt pensionari si ei si-au luat acum doi ani, viza pe 10 ani NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, condoleante. Ce mila mi s-a facut de mama ta cand ai povestit saraca ca prefera sa fie o gluma proasta![q] Offfff….. (imi zici si mie daca o stii pe Cristina Maria, please! Ca vad ca si tu o ai pe FB) Buflea, sa mor de nu imi place idila ta. Uite-asa imi iau portia zilnica de ras![pk] Miere, lasa-l ma, nu-l intreba, ca pe urma daca afli, ramai si aflata si cu vasele de spalat si casa de curatat! Nu-i cinstit, parol![:D] Sanzi, ma ametisi mama. Pai tu raspunde-mi pe FB daca pun intrebarea acolo, ca ma uitai ca mata in calendar, habar nu aveam de ce filme vorbesti! Cat despre soacra, nu ma starniti va rog. Cred ca sunt mai tare decat voi, chiar decat a ta Sanzi.[alcool] Bianca, imi pare tare rau. Deci pana la urma nu au reusit si mai trebuie sa incerce iar? Off, doamne. Eu am o “problema” cu Tylenol. Te rog incearca sa eviti Tylenolul, da-i Motrin pt dureri si ala doar la nevoie. Pupa ursuletul.[pup] Miere, rectific. Fa-i bagajele si trimite-l. Glumesc acum, dar te inteleg cu ce s-a intamplat aseara. Saracul Aidanut. Pupam nasuc invinetit.[pup] Ana-Maria, intelegi acum de ce te traduce Buflea? Pai cu nasul de boxer! Rad eu rad, dar nu as vrea sa fiu in locul tau![:D][alcool] New Mami, acum vreo luna ma plangeam si eu pe aici ca nici matusii mele nu i-au dat viza si are servici, casa, 3 baieti in Ro si 2 nepoti. Naiba sa-i inteleaga! Mai eu la discutii hot, cu ménage si cozi de cirese nu ma bag. Eu sunt mai rusinoasa asa![:I] Dar tot citesc![:D] Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen care e treaba cu tylenolul? ca si eu i-am dat lui A cand a avut febra (il alternam cu motrin, da nu stiu de ce am asa o retinere cand tb sa ii dau din astea, Lucian la primul semn de febra ma imboldea sa sar cu tylenolul pe copil, eu de obicei astept pana la 100 F si de abia atunci ii dau, dar cand a avut pnumonie a facut si 104 trei zile la rand, nici mama tylenoalelor nu a functionat atunci). New Mami sorry pt nereusita surorii tale, poate data viitoare...sa mai incerce o data. Bianca multa sanatate ursuletului, sper sa fie doar o sperietura! Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, aoleu dragul de el ...dar il ustura la pipi ? Cum de a ajuns sa faca asta ? Carmen, mi-ai deschis ochii ... La amanta imi umfla nasul fi-sau, la Miere ma da barba-su cu capul de pragul usii, noroc ca nu m-am bezelit si cu Sanzi ca ma uita la aeroport ... ori ma intorc la nevasta ca ea e sigura si singura si ma iubeste doar pe mine, ori ma duc la Maru in Canada.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a uscat gura de cand vorbesc (tastez) aici cu voi si nu mai e apa pe etaj. Dar sunt niste tzasnitoare ...amanta mea, pot sa beau de la tzasni astea sau apa aia este pentru spalat geamurile ? P.S. Imi intreb amanta ca cica cladirea asta in care imi exersez si etalez skillsurile de contabilitate este facuta de ea, respectiv de compania ei ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, acum un an si ceva FDA spunea ca exista o legatura intre copiii sub 1 an care au luat mai mult tylenol si asthma. Bine ei zic ca daca iei cat e reglementata doza, e ok. Doctora lui Eric mi-a zis ca e mai safe sa nu ii mai dau Tylenol decat atunci cand trebuie alternat la febra mare. In rest sa ii dau Motrin. Singura chestie e ca la Motrin trebuie sa fie mancat, ca poate da durere de burtica. Dupa cum stiti Eric are asthma, mi-a facut acum vreo saptamana o criza nasola cum nu imi mai facuse de aproape 3 ani [q], tocmai cand ma bucuram ca am redus steroizii si tot asa. In primul an, Eric a luat Tylenol inainte si dupa fiecare vaccin (are low pain tolerance), facea febra, plangea, urasc vaccinurile. Pe langa asta lua tylenol cand au inceput dintii sa iasa, a fost cumplit, mi-a plans primul an non-stop, de colici, vaccinuri, dinti...de aia zice barbatu-meu ca nu mai vrea copii. Are el o vorba "la cat suntem noi de norocosi, al doilea e mai rau decat Eric"[:D], rau in sensul de mai multe probleme. Dar atunci tylenolul era recomandat la bebelusi, acum eu as da Motrin. Habar nu am, poate peste cativa ani si Motrinul va fi incriminat. Habar nu am, sa ne dea dumnezeu sanatate la copii, ca tare greu e cand sunt bolnavi si mici si nu-i poti ajuta. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, da aici imi scrisesei...sau visez io???[:D] V-am spus eu ca am Alzheimer da??? Nu's ce-i cu mine de uit aiurea in tramvai si retin la fel de aiurea[:D] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...