Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Oana C, pai ia pune mana si incarca ... ca eu n-am cont pe FB :( si sa mai vad si eu frumusete de fata [olala] Caci daca vine papusa mica, nu o sa mai ai nici atata timp. A spus ca vine chiar inainte de ziua nepotului, chiar inainte de ziua lui PAtrick, si ca cel mic are graduation de la daycare, plus serbarea de la Dance Academy, asta a fost principalul motiv , ca vrem sa mergem in concediu impreuna sa-i aratam frumusetile tarii. Se pare ca pe ala nu l-a interesat nimic, doar ca are salariul prea mic (lucreaza la Primarie, ca directoare de departament) ... da salarile nu sunt mari., Dar s-a dus cu dovada ca are apartament, masina ... deci nu statea in strada. Asta este nu -mi mai amarasc sufletul. Daca nu poate veni, vom merge noi la anu incolo si ne vom intalni. Philip, ups cum a cazut in cap ... din stroller?? A plans, a avut reactie dupa cazatura? Asta e important sa aiba reactie , sa planga tare si sa nu devina apatic NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aoleuuuuu, Andreea ... [q] Nici nu vreau sa imi amintesc cum m-am simtit cind a cazut Eva in cap din shopping cart. [q] Ati fost la ER? Cum este acum? Sper sa fiti bine. [flo] Irina, si pt voi, sper ca Aidan sa fie bine cu toate loviturile astea. Vaaaiiii, cred ca zbieram la barbate-meu de ma auzeau pina in Europa, daca facea asa ceva cu Eva. Adica am lasat-o o data cu el in pat, seara, cind era bebelus, la vreo citeva luni; iar omul a adormit inainte, fiica-mea cum era zvirluga si nu statea o secunda nemiscata, cind era baby, a cazut din pat! Am auzit ditamai bubuitura si pe ea tzipind dupa aceea; dar si-a primit-o si John de la mine [mariaj] Oana [gravi] [fetita]34+sapt si [majoreta] Eva (29 iunie 2005) I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce s-a intimplat, am pierdut mesajul. Andreea, ce nasol! Cum e N acum? Stii ca eu sint patita cu ambii copii. Pe Alex l-a dat soacra cu capul de parchet cind era bebe, iar Ana si-a dat nu demult de pe bicicleta si apoi a vomat de nu stiu cite ori in urmatoarele ore. A fost tare scary! Eu sint panicoasa ca si Oana C si ii duc repede la medic. La noi a tot fost o zi de iarna alternata cu una de vara, apoi a explodat polenul de toate modelele. Copiii astia sint ca loviti de tren si eu sint stoarsa de griji. Cred ca a durat un pic ca polenul sa-si "work its magic" si de acum sintem doomed.[q] Acum e vreme frumoasa, dar noi sintem prizonieri in casa, ca astia mici se manifesta tare urit cind pun piciorul afara. Nu mai zic in ce hal este gradina, dar parca mai pot sa-mi fac griji pentru asta. New Mami, ce nasol patirati si voi. Dar ce antibiotic i-a prescris? Cu Ana eu am emotii cind e vorba de antibiotic, ca ea a avut acid reflux. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea dar cum s-a intamplat? Sper ca nu e nimic grav. Eu mi-s obisnuita, din pacate Aidan de cand a inceput sa mearga de pe la 9 luni numai asa a tinut-o, e foarte aventuros, mor de frica mai ales cand e suparat, se tranteste cu capul de toate cele, nu mai tine cont, se lasa sa cada pe spate cu toata greutatea. De aia nici nu il las in crib, la noi cribul este strict pt dormit, in momentul in care s-a trezit l-am si luat de acolo pt ca alearga prin patut si se loveste cu capul de zabrelele alea. I-a iesit prima maseluta[:)], e asa de funny cum si-o pipaie toata ziua, cred ca e nedumerit..ce e cu chestia aia noua in gura lui:)).foarte greu a iesit l-a chinuit cam doua saptamani, cu febra, plansete in miez de noapte, se lovea cu palmele peste fata, urechi, cred ca il durea si urechea din cauza maselei. Stiti ca ma plangeam ca nu prea vorbeste, parca a inceput sa scoata ceva sunete noi si sa comunice altfel, dar tot nu spune mama...poate pana la majorat o sa spuna:)), acum e la faza in care arata cu degetul ce vrea si spune a.a.a.a. Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona multa sanatate copilasilor...si aici este explozie de polen, vad ca A. pana acum e ok desi sta destul de mult afara, ii dau zyrtec seara, i-a recomandat pana cand trece periaoda asta. Marti avem programarea la medicul pneumolog si joi cred la alergolog. Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Miere. Sper sa aveti noroc de medic bun. Noi am fost la alergolog, deocamdata sint destul de incintata. Alergiile la polen se arata mai tirziu de regula, cred ca pe la 2-3 ani. Sper sa nu fie cazul. Ai mei n-au avut manifestari pina acum, nu-mi vine sa cred cit de brusc si de nasol a debutat in sezonul asta. Sper sa fi fost o intimplare, ca a fost un an mai deosebit, dar asta-i mai degraba wishful thinking. Aidan e mai bine cu tusea? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, off imi pare rau de Nicholas! sanatate multa! Ramona sanatate si voua! NewMami imi pare rau ca nu a reusit sora cu viza.. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen ai PM! daca ai nelamuriri i'm here![:)] Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, N e genul de copil care iese din orice, nu conteaza straps, high chair, car seat, stroller etc. eram cu el si sotul afara la gradinarit, eu am intrat sa iau o jucarie si in timpul asta, sotul dadea la lopata, el s-a strecurat printre legatori si direct in cap, in partea de sus a fruntii, acolo unde se imbina cu parul. nu l-am dus la medic dar l-am supravegheat, a plans imediat atunci vreun minut, s-a enervat ca i-am pus gheata, apoi in 10 minute manca. l-am pazit toate noaptea, l-am mai si trezit, s-a trezit si el. ieri am vb cu medicul. observat, daca nu vomita, nu devine somnolent etc, e ok. culmea e ca nu are nici un cucui, nici o vanataie, numai julitura, si a cazut in cap pe asfalt [bang]. nu mai zic ce ma invinovatesc ca n-am tinut carutul pe iarba. ufff, Philip nu fu asa, asta ma imbatraneste inainte de vreme [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, lui PAtrick i-a prescris de data asta Augmentin XR, a luat 10 zile. Mi-a spus doctorul ca are si putina ceara in urechiuta iar acum dupa ce terminam antibiotocul sa-i iau niste picaturi de urechi sa ii inmoaie ceara si ar trebui sa iasa la baie. Nu e multa. Eu sper ca aia il deranjeaza acum si nu infectie din nou [bang] Multa sanatate copilasilor, alergiile astea sunt o nebunie. Am tras-o si noi ... dispar si apar cand ti-e lumea mai draga. Al meu pici e mai bine, sa bat in lemn ... el a avut o alergie o perioada buna din care se umfla, cum il scoteam de pe medicatie. Dar se umflaaaaaaaaa, buza i se facea dubla, sau ploapa ochisorului de nu si-l mai putea deschide, sau manuta, era scary. Asa-i cu sotii, ei nu prevad pericolele ca si noi ... sunt mai neatenti orice ar spune, cel putin al meu tot timpul trebuie sa-i aduc aminte de ce s-ar putea intampla .... sa va povestesc de al meu sotior, eram in California, LA Jolla si vroiam sa intram intr-un restaurant, el il avea pe Patrick pe umeri. Ghiciti unde si-a gasit sa dea copilul jos de pe umeri.... in usa restaurantului si cand l-a saltat direct cu capul in zidul de la intrare ... de i-a facut fruntea franjuri ca era cu ornamente [bang] plus un cucui zdravan. Cei din restaurant au sarit imediat cu gheata si primul ajutor ... era sa-l strang de gat ... a scapat ca m-am concentrat sa linistesc si ajut copilul ... dar in seara aia n-a mai avut vorbitor cu mine [:D] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...