Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Mda, nici la Aidan nu a functionat Augmentinul, nici Amoxacilina. Doar Omnicef plus injectabile. Ultima oara a mers Omniceful f bine si au trecut cred vreo 2 saptamani de cand a intrerupt tratamentul si e bine (bat in lemn).
Miereamara, Ramona, si noi la fel am patit-o cu Amoxicilina .. ma gandeam ca asta o fi mai tare si va lucra mai bine... Ce lucreaza f. bine pentru al meu e Zithromax - 5 zile - prima zi o doza jumatate urmata de alte 4 doze si e ca nou ... De obicei doctorita lui ii prescrie asta , dar ultima data cand am fost la clinica, n-am putut sa merg la appointment cu ea fiindca avem un meeting si m-am dus la altul ... care n-a ascultat de recoamndarea mea ... NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramona, nu e cine stie ce...se numeste chest percussion Percussion, ni s-a recomandat sa ii facem cand a avut pneumonia si sa continuam dc ni se pare ca are secretii in plamani. In principiu intai se fac aerosolii si apoi asta. "Percussion, also called cupping or clapping, involves rhythmically striking the chest wall with cupped hands. Mechanical devices can also be used. Percussion results in breaking up thick secretions in the lungs so that they can be more easily removed. Percussion is performed on each lung segment for one to two minutes at a time." Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc Miere. La vremea cind era Alex mai nasol citisem si eu despre asta. Am incercat, dar n-am fost sigura daca a avut succes sau nu, eu nu mi-am dat seama. Mai gasisem exercitii de respiratie, le-am incercat si pe alea dar Alex era un pic mai mare ca altfel nu merge. New Mami, ce tare e Patrick! La YMCA am vazut ca au cursuri mai serioase si concursuri. Noi n-am fost la din alea, doar cite o sesiune scurta de o luna. Programul asta de care zic e doar de o luna si ceva, vad ca il tin in fiecare vara. Cred ca nici Alexandru nu poate sa faca atitea ture de bazin! E drept ca el nici nu-i foarte incintat de inot, dar il tot bat eu la cap ca-i face bine.[:)] Ai mei copii nu-s schiori, ca n-avem unde sa mergem. Apoi ala e un sport care chiar ma cam sperie, ca de cite ori mergeam era cite cineva cu picior rupt sau ceva damage serios. Recunosc ca il ador! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot discutam intr-o zi cu CArmen, uitati aici proba de parinte [url="http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/foto-incredibil-bozovic-probabil-cel-mai-bun-tata-din-lume-5780236"]f***-up[/url]. multi oameni idioti.... Mami de [url="http://picasaweb.google.com/ibianca2004/Martie2010Andrei6luni#"]Amalia si Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca,o doamne....si mai si pune poze....sa vada poporu....ce parinte model este...[alcool].Multi mai suntem doamne in gradina ta...
CENIA,nastere usoara SI BEBITA SANATOASA SI NOROCOASA!!!![majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Buflea, ce facusi pina la urma? Ai baut apa de la tisnitoare?
Da, am baut ? Cat mai am ? Am baut si ieri si azi ca nu stiu ce fac astia dar ne-au taiat apa ... Daca tzasni o fi cu apa de spalat geamurile ar fi trebuit sa fac clabuci la gura, nu ? [:D] De fapt am cam facut dimineata cu barbatul ... inca nu mi-a trecut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti se intimpla nimic...e ok de baut[:D] Nu stiu ca sa zic cu trimisul copiilor...io i-am trimis o singura data acu 8 ani si mi-a pierit chefu' ca s-au imbolnavit amindoi. Din 6 saptamini, 4 au bolit si eu am innebunit total aici. Nu te lua dupa mine. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
buflea, noi l-am inscris pe Andrei la inot de frica...de frica ca este impins in bazin si se ineaca.
Hahahaha - e bun approach-ul, ia sa-i spun si eu barbatului sa-l invete pe Alex ca daca il arunca cineva in bazin ...bai, culmea culmilor, si barbata-meu a facut polo la viata lui - va dati seama cum inoata, cu burta pe afara (adica pe spate), cu burta pe interior (pe fatza), cu burta din profil (pe-o parte) ...etc, etc, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa draga, te uiti in gura lui, bineinteles ca tb sa inscrii copilul (copiii, sa nu cumva sa o discriminezi pe Flavia, ca eu sunt cu feminismu'[:D] si numa' de Alex aud ca face de toate) la inot. Aia cu Romania e mai aventuroasa asa, ai tu boala cu Romania asta, lui poate ii e de bani si nu vrea sa o lase pe ma-sa sa vina cu copiii, sau te duci tu sa ii iei?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...