Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana
Carmen, imi cer mii de scuze[:I][:I]...dar sa stii ca nu e intentionat[:D]...sa iti spuna Mirela...ca eu sunt ( cam ) aiurita!!!! Da...!! sa ii punem in legatura...sotul meu lucreaza cu DNV (al tau sigur stie de ei daca ii mentionezi)[:D] Fetelor...baiatu' meu, a intrat in finala unui concurs (nu cred ca e neaparat de frumusete[:I])...ca mie nu mi se pare copchilu meu frumos...doar simpatic asa[:I]) pentru o firma de tzoale[:D]...si a castigat niste banuti...hahhaa...daca castiga si premiul al mare...ne imbogatim cu $5000[:D] (da' ma indoiesc...sunt buni si astia mai putini acu!!!) Cred ca au apreciat fotografu' [:I] ...hahaha!!!! Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
[pk] Felicitari David, tare sugubet si frumusel baiatul asta al vostru Sinzi_ana. Mult noroc in continuare sa castige premiul cel mare... are toate calitatile [olala]. Sinzi_Ana, te rog frumos nu ma uita cu link-ul la masa de air hockey care ai cumparat-o, pleaseeeeeeeeeee Ruxij, tare mi-ar place sa gasesc si eu vre-o studenta cu rabdare, anul asta, cel putin sa-l aduca pe Patrick de la scoala, sa nu mai stea pana la 5 seara, sa se joace pana vin eu ca sa fie ready ptr. homework ... dar nu stam intr-un oras unversitar, ceea ce mi-ar placea mult de tot. Acum o intrebare ptr. fetele care si-au facut doctoratul? Eu am afacut un post MAster aici. Daca ma inscriu la doctorat .. se poate part time? Nu m-as lasa de serviciu, cam cat dureaza la part time? Cum gasesc pe cineva sa ma ia la doctorat? Care sunt sansele dupa cel tremin sa raman la Universitate. Orice sfat / experienta este bine venita [flo] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, e cum zice cristina, tipa e in Engineering, bursa e 2200 brut or something like that. Bine, e in Engineering Education, asa se cheama dept. ei, dar nu intru in detalii, eu si altii de pe langa mine credem ca acest dept. e bullshit. Nu invata nici o chimie e bla bla.[:D] Da, se poate face doctorat part time, dc. nu esti platit de catre profesor, adica il faci pe banii tai. Dc. te platesc, tb sa muncesti pentru ei, asa ca la servici, full time. Part time dureaza ceva mai mult, depinde de subiect, domeniu, departament, profesor si de tine, cam 6 ani as zice ca e realist :) Dupa ce termini n-ai sanse sa ramai la aceeasi universitate iar concurenta pe piata pt posturi in universitati in general e cut throat. Acum deasemenea, variatii in functie pe domenii, mai usor gasesti la univ. in domenii care se cauta si in industrie, mult mai greu in humanities, si alea se platesc si mega prost.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Da, e cum zice cristina, tipa e in Engineering, bursa e 2200 brut or something like that. Bine, e in Engineering Education, asa se cheama dept. ei, dar nu intru in detalii, eu si altii de pe langa mine credem ca acest dept. e bullshit. Nu invata nici o chimie e bla bla.[:D] Da, se poate face doctorat part time, dc. nu esti platit de catre profesor, adica il faci pe banii tai. Dc. te platesc, tb sa muncesti pentru ei, asa ca la servici, full time. Part time dureaza ceva mai mult, depinde de subiect, domeniu, departament, profesor si de tine, cam 6 ani as zice ca e realist :) Dupa ce termini n-ai sanse sa ramai la aceeasi universitate iar concurenta pe piata pt posturi in universitati in general e cut throat. Acum deasemenea, variatii in functie pe domenii, mai usor gasesti la univ. in domenii care se cauta si in industrie, mult mai greu in humanities, si alea se platesc si mega prost.
L-as plati eu, sau poate ceva jumate / jumate cu compania la care sunt acum. Nu vrea sa-mi las serviciu ca e tare bun. Cum sa gasesc profesor? Efectiv ma duc pe sitel universitatii si ii contactez? Cum se face? care e procedura? Multumesc [flo] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...