Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

'seara La noi a venit iarna. Zilele trecute ma laudam de zor cu cele 22 de grade C ce le aveam si bronzul de pe fata, si azi ne pocni o zapada asa ca sa imi mai potoleasca avantul primavaratic. Si de dimineata nu ma incumetai sa conduc masina careia sotul tocmai ce i-a schimbat "incaltarile" de iarna cu cele de vara asa ca il avusei pe sot sofer. La 7:20 dim. avusei programare la dintar sa imi mai stranga "suruburile" la aparatul dentar, iar la 8 Cezar avea si el programare la dintar ca sa ii curete dintii, sa ii faca deep cleaning. Chestia asta o tot amanam, asa de vreo 8 ani, adica de cand il avem. Imi era frica de anestezie. Si zilele trecute m-am dus cu el sa ii faca vaccinul si al patrulea medic care l-a vazut pe Cezarache mi-a tinut polologhia despre riscurile danturii. Si nah ca doar ce ne-au venit banii de la taxe si suntem cu buzunarele pline, hai sa il facem bobocel pe Cezar asa de Paste. Ne suna medicul la 4 sa ne ducem sa il luam pe Cezarica bobocica. Cand ajunsei acolo sa imi pice fata. 15 extractii la bietul catel. Pai cati dinti i-or mai fi ramas in gura??? Cica erau cariati, cu infectii si se miscau. Imi luai jivina somnoroasa la subrat, vreo $400 dati, medicamentele in cealalta mana si de poalele fustei statea atarnata Mamzel. Ah, nu va spun peste ce asistenta dadui, care imi facu teoria chibritului. Ma mir ca nu ma acuza de abuz, cum am putut sa las catelul sa ajunga in halul asta. Acum toti ai casei dorm, iar eu pazesc jivina sa nu fie in prea mare suferinta. Sper din tot sufletul sa nu ii mai miroase gura. Pumba, la facebook sunt virgina. Mi-am facut si eu cont acum vreo 6 luni si nu il folosesc ca nu prea stiu cum [bang]. Asa ca nu esti singura. Super-lia, nu am nici un eseu despre Hamlet. Bleah, ce clasa ti-ai luat si tu. Imi lua si mie vreo doua zile sa scriu un eseu de vreo 10 pagini la patofiziologie. Maine incep altul, tot asa kilometric. Astia ma storc cu compunerile lor. Simt ca mi se invarte capul cand scriu la ele. Fetelor, din semestrul asta am inceput si eu interactiunea cu pacientii. Martea e ziua clinica cand sunt in spital. O astept cu nerabdare. Am fost foarte impresionata de sistemul de eliberare al medicamentelor din spital. Cum asistenta are acces la masinaria aia. Mi s-a parut o asa chestie practica. Eh, minunea lumii. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Binecuvantarea[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andrada, baga link la arici de ciocolata...mda...a fost lunga sedinta si sint acuma preconizate de 2 ori pe luna[bang] (in mod normal tin 2 ore). Snacku' nu fu problema ci dusul la baie[alcool] Suspectez ca cei de la telefon mai luau cite-un bio-break pe shest! Cind am inchis telefonul DIRECT la baie m-am dus. Sa ma satur altadata de cafele multe. Mi-a fost rusine sa folosesc baia personala a sefului...sintem noi apropiati dar nici chiar asa[alcool] Ciuf, sanatate la jivina[flo] Cit timp mai ai la dinti? Lui Nick ii le scoate la sfirsitul lui aprilie si e foarte fericit ca el scapa si restul colegilor abia acum incep sa apara cu fiarele pe dinti! Buflea, pe unde umbli? Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi_ana, merci de adivice .. am bagat un ochi si au ceva modele ... Buflea, cred ca e inca in sedinat cu sotul .. despre vacanta [:D] Azi e sora mea dupa viza la Ambasada ... sper sa-i dea ca vine fara sot si fetita ... inca n-am vesti ... Va veni cu parintii mei, dar ei au deja viza pe 10 ani. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent ... sunt aici, pe baricade. In regrete si sinucideri, doar ma stiti ...[:D] Am reusit sa ma cert cu Ratoiul acum 2 zile, s-a lasat cu lama pe vene (eu in baie), sedinte cu barbatul la tel si apoi sedinta iar cu Ratoiul ...e lunga povestea, una peste alta, trebuie sa ma obisnuiesc cu stilul lui de munca care este cam badaranos. Si nu imi da libertate de miscare iar eu eu sunt obisnuita, daca mi se da un task, sa fac singura toti pasii si sa ma duc la sfarsit sa ii spun "done" - nu asta vrea un sef de la subalternul lui ? ... ori pe el l-a deranjat ca nu m-am dus dupa fiecare pas la el sa verifice ce fac si a tzipat la mine (sa va mai aud ca in America nu tipa sefii la angajati) si mi-a spus "I'm doing exactly what I want and you also have to do what I tell you to do" ... dupa ca mi-am scurtat 2 vene in baie, m-am dus inapoi la el in birou si i-am spus ca nu sunt obisnuita INCA cu stilul lui, ca sunt acolo ca sa-l ajut si sa ii rezolv problemele si ca totusi poate avea incredre in mine, ca sunt responsabila, ca stiu ce fac si ce nu stiu intreb ...bla, bla, bla ...si-a cerut scuze (desi nu am incredere in scuzele lui) si ne-am despartit imbratisati (iar nu am incredere). Deci in stilul meu caracteristic, am inceput prost ... Vestea buna este ca mi-am instalat skype la cererea colegilor care par a ma place, desi sunt cam cu 10 ani mai tineri decat mine (ma abtin teribil sa vorbesc de copiii mei, va dati seama ca as deveni brust nepopulara) ...si m-am conectat pe skype cu "prietena" mea, Ed ... Nu merg in concediu acum, imi pare rau, nu am curajul sa ii cer Ratoiului concediu dupa ce am inceput atat de "bine" sa lucram impreuna ... nici nu am curajul sa deschid gura si nici barbatului nu i-am spus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, stai linistita...poate ai dat peste un "micro-manager" care vrea sa se asigure ca faci totul "according to him". Nu te panica...cel mai bine faci fata la micro-manageri cu mult calm si redu motoarele. Banui eu ca tu le faci prea repede si il cam sperie. Lasa venele si relax! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Buflea, stai linistita...poate ai dat peste un "micro-manager" care vrea sa se asigure ca faci totul "according to him". Nu te panica...cel mai bine faci fata la micro-manageri cu mult calm si redu motoarele. Banui eu ca tu le faci prea repede si il cam sperie. Lasa venele si relax!
Mafalda, esti fantastica, cum le stii tu pe toate [:D]... asa mi-a si spus, "I like to micro-touch everything" - nici nu auzisem pana acum de termenii asta "micro-touching", "micro-manager" ... si exact, mi-a reprosat, ca fac totul repede, ca vreau sa fac pasi inainte si el simte ca trebuie sa ma traga inapoi - WTF ?. Si eu care credeam ca orice sef isi doreste sa aiba un subaltern care sa ii rezolve treburile repede si bine fara sa puna prea multe intrebari ...ei bine, micro-persoanele astea par ca nu sunt multumiti asa ... Prin urmare, de la cearta de acum 2 zile, nu mai fac nimic in avans, astept sa mi se spuna ce am de facut desi intuiesc exact ce trebuie sa fac ... si stau pe forum. Mult calm imi sugerezi ? Hmmm ...asta e ca si cum mi-a spune sa imi schimb sexul, dar incerc ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Totu-i bine cind se termina cu bine...[:D][:D][:D] Eu sint in office de la ora 5:45AM azi. Am avut conferinta cu Germania azi (parent company) si acum scriu din noul loc de unde m-au mutat. Sint zombie si sefu' si mai zombie ca a zburat toata noapte din California si a venit direct la servici. Azi o sa stea numa cu gura pe mine! Nene, in locul biroului meu au bagat 4 cuburi[bang] O sa stea oamenii asta ca in hoteluri prin Japonia (in sertare). Daca-i unu' mai gras, s-a ars ca nu incape!!! Asa ca acuma sint la display si tre' sa o las moale cu trancanitul in romaneste. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ouch Buflea! Las-o mai moale, eu cred ca in timp vei reusi sa-ti impui stilul, dar inca esti noua si seful se teme sa nu faci vreo greseala. Eu sint exact asa, nu pot lucra deloc in grup si nici nu alerg sa dau vesnice rapoarte. Seful meu era un imprastiat de felul lui, dar de aia tot vroia sa stie fiecare pas, mereu. A durat un pic, am mai gasit greseli pe la altii si le-am rezolvat - dupa citeva chestii din astea i-am spus ca ar fi cazul sa ma lase in pace (ma rog, mai elegant) si ca mai bine vorbim saptaminal sau cind e cazul, ca el si asa este ocupat. Dar deja ne cunosteam bine. Andrada, foarte entertaining subiectul cu slingurile.[:)] N-am vazut-o de multa vreme pe mama[q], nu stiu exact cum as mai face acum. Dar sint destule alte chestii la care am zis categoric "nu" si apoi m-am razgindit.[:I] HIlde, Hilde - unde esti? Te tot astept cu news. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cu mama. Aia cu maam e alta chestie. E amarita acu saraca mi-a murit matusa, singura ei sora, aseara ii aranjam chestiile in geanta cica: ce-ar fi sa nu fie adevarat, poate e o gluma proasta a lu var-tu, mi s-a rupt inima. Vorbeam de chestii d-astea de te juri ca ca n-o sa faci niciodata si parca inadins ti se intimpla pe dos si ajungi sa faci. Parca vad ca imi iau ciine si-l tin in sling (copil nu mai fac)[:D] si la ciine nu-mi pasa de coloana:) Buflea slow down!! Oce are dreptate, vezi cum merg treburile, da-i timp sefului sa se adapteze cu tine, si noua ne-a luat ceva[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...