Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Insarcinata si in mari depresii


Recommended Posts

da...se pare sa am fost inteleasa total gresit..am spus asa ...am fost in Romania cu o prietena cu masina...sa incerc sa fac avort..si aseara pe la 0:00-1:00 am ajuns inapoi in viena..si mai precizez...eu sunt din bucuresti iar prietena mea din oradea..2 nu am intrat aici sa cersesc bani sau altceva de la nimeni ...pur si simplu sunt intr-o tara straina si chiar nu am cu cine vorbi despre problemele mele..nu am dc sa mint sau sa pacalesc pe cineva..poate ca din cauza agitatiei mele v-am zapacit un pic in ce am scris si de asta nu ati mai inteles nimik.cat despre ce faca prietenul meu eu nu pot deschide gura sa spun nimik pt k este mult prea riscant pt mine...tot ce pot sa fac e sa sper k va fi el prins...dar eu nu il pot da..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aysha, si daca ai venit in Romania, de ce ai tinut sa te intorci acolo, mai ales ca stii ca el este periculos? Momentan lucrezi? Pentru serviciu te-ai intors? Eu asta nu inteleg: din mesajele tale simt disperare, dar actiunile tale sunt contradictorii. Tu, personal, crezi ca viitorul tau si al copilului se afla in Austria mai degraba decat in tara? Sau inca nu stii sigur ce anume vrei? Abia dupa ce te decizi pentru o cale, poti sa actionezi in consecinta. Asta nu inseamna ca nu te poti informa de drepturile tale acolo, in Austria. Chiar cred sincer ca acolo serviciile de asistenta sociala sunt mai avansate. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ar fi sa te desparti de acel om, munceste ca sa stringi niste bani @entru venirea bebelusului pe lume, ca sa ai cel putin in primele luni dupa nastere, cauta o cresa, ceva, ca sa poti sa te intorci la munca. La mama ta in tara sa nu-l lasi. Sunt o gramada de mamici pe forum care isi cresc copiii singure. Tu spui ca el este un om foarte chletuitor, gindeste-te ca acei banuiti poti fi pentru copil. Ai 22 de ani, esti in bobocul tineretii, ai puterea si rabdarea necesara ca sa-i oferi un viitor normal sufletului din tine. Nu-i asa ca e mai important copilul decit un barbat?Barbati se gasesc sute, sau cum e vorba aia" scuturi pomul, cad barbatii", si-ti alegi pe care vrei tu. Dar, bucuria si implinirea pe care poate sa ti-o aduca un sufletel, nu se compara cu nimic in lume. Gindeste-te ca ceea ce n-ai putut sa faci pentru primul tau copil, Dumnezeu iti ofera a doua sansa acum, nu-l dezamagi.. Pentru inceput e greu, primul pas, doar atat, dar rasplata e mare. ............................... Vom rataci prin ceruri, Cersind cu palme-ntinse Un strop de adevaruri Din vietile invinse...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'cat despre ce faca prietenul meu eu nu pot deschide gura sa spun nimik pt k este mult prea riscant pt mine...tot ce pot sa fac e sa sper k va fi el prins...dar eu nu il pot da'..aysha.. akum 6 luni, scriam pe acest forum, disperata, plangand de mama focului ca am ramas singura si cu un copil... si prietenul meu se droga el chiar dadea in mine...si el se ocupa de "ilegalitati" si crede-ma ca dupa ecografia de la 5 luni cand i-am auzit inimioara fetitei mele m-am hotarat ca daca se mai apropie de mine in vreun fel sa-l dau pe mana camatariolr la care avea datorii de mii de euro si sa depun plangere la politie impreuna cu hard-ul de la laptop unde avea muuultteee chestii conversatii pe messenger e-mailuri cu treburile care le facea el.. asa ca nu mai sta pe ganduri fetele te-au indrumat sa mergi la Ambasada.. fa-o.. sunt organizatii speciale ca in orice tara care protejaza femeile,mamicile...gandeste`te la ingerashul care iti creste in pantece si pe care il vei aduce in lumea asta cruda ca doar pe tine te are si doar de tine depinde si nu are nici o vina de tot ce se intampla.. e cea mai mare realizare un copil si cea mai mare bucurie... eu ma uit la a mea si ma topesc:) ai grija de tine si gandeste`te k tot ce faci faci pentru copilul tau:) [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza tuturor...imi pare rau ca raspund asa tarziu dar acum am ajuns acasa...ieri am inceput munca...si am un program f lung si f ciudat...black girl ce pot sa zic..m-am intors aici pt k aici am totul...nu pot da bir cu fugitii asa deodata..vreau sa stau sa strang niste bani si dupa voi pleca..unde nu ma intrebati k nu stiu nici eu momentan..vad k el de cand m-am intors e putin mai schimbat..ieri mi-a facut de mancare..m-a mangaiat pe burtica...am vb si cu propietarul casei ieri si am mai primit o luna timp sa rezolv cu casa...aseara am lucrat...deja incepe sa fie putin mai bine situatia..sa vedem si cat dureaza minunile astea..sper sa se mai intample si altele pe langa astea...nu stiu momentan ce sa mai zic si ce sa mai gandesc despre ce face el si despre comportamentul lui ma uimeste pe zi ce trece cu cate ceva...ori se joaca cu mintea mea ori nu stiu ...oricum sunt constienta k nu vom mai fi impreuna daca nu vrea sa isi gaseasca de munca si nu se lasa de tampeniile lui..acum va las ma bag la somn k sunt franta si ma dor picioarele de mor :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aysha_bebe
catalishka tin sa spun k din oradea in viena faci maxim 6 ore..ce era asa greu sa ajung in 6 ore?serios acum...ma bufneste rasul cand aud k m-am teleportat....
pai de-aia am zis ca sper sa deslusesti misterul celor doua postari contradctorii, ca sa intelegem cat este adevar si cat neadevar in cele ce zici tu. postarea cu teleportarea n-a fost a mea, insa spun cu sinceritate ca am rezonat la acea gluma! probleme cred ca ai, ca doar sper ca nu scrii asa de aiurea...insa tot nu m-am lamurit cu cele doua locatii pentru ca ai zis ca ai stat o saptamana in romania la prietena ta, insa pe 24 erai in viena si in 25 te intorsesei de 2 ore din Romania. Iti urez sa mearga lucrurile spre bine daca zici ca asa pare ![:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aysha_bebe
neatza tuturor...imi pare rau ca raspund asa tarziu dar acum am ajuns acasa...ieri am inceput munca...si am un program f lung si f ciudat...black girl ce pot sa zic..m-am intors aici pt k aici am totul...nu pot da bir cu fugitii asa deodata..vreau sa stau sa strang niste bani si dupa voi pleca..unde nu ma intrebati k nu stiu nici eu momentan..vad k el de cand m-am intors e putin mai schimbat..ieri mi-a facut de mancare..m-a mangaiat pe burtica...am vb si cu propietarul casei ieri si am mai primit o luna timp sa rezolv cu casa...aseara am lucrat...deja incepe sa fie putin mai bine situatia..sa vedem si cat dureaza minunile astea..sper sa se mai intample si altele pe langa astea...nu stiu momentan ce sa mai zic si ce sa mai gandesc despre ce face el si despre comportamentul lui ma uimeste pe zi ce trece cu cate ceva...ori se joaca cu mintea mea ori nu stiu ...oricum sunt constienta k nu vom mai fi impreuna daca nu vrea sa isi gaseasca de munca si nu se lasa de tampeniile lui..acum va las ma bag la somn k sunt franta si ma dor picioarele de mor :(
Cine stie ce are in cap...:| Lasa-l si tu in pace nu te certa cu el...nu ii face in contra macar sa iti revii.. Si eu am trecut o perioada cu al meu... a venit intr-o zi nervos si a inceput sa imi bata cu pumnul in masa pentru ca mi-a venit in vizita o prietena din Romania, m-am trezit cu ea...Adik m-a sunat sa-mi spuna ca e in Grecia la 5 dimineata, si sa ma duc sa o iau din statie. Nu mi-a prins bine, si al meu avea dreptate...dar nu am vrut sa ma las mai prejos.. Si cum a ridicat vocea la mine, i-am aplicat si eu o serie de palme...ca m-am speriat... Si de-atunci e catel bland. A zis ca sunt nebuna. Si chiar sunt. Am crescut in scandaluir, si nu suport sa se tipe la mine. Acum nu iti pot spune sa faci si tu la fel, ca daca e asa cum zici..tare mi-e ca te calca in picioare... Dar tre sa fii tare pentru fetita ta. O intrebare: Tu nu ai asigurare acolo? Eu pe asigurarea sotului meu imi fac toate analizele si controalele gratis in spital. Si ni s-a spus ca ni se vor da 3000 de euro la nastere si 800 de euro pe luna pentru copil. Alocatie. Am inteles ca nu vrea fetita? Eu am aici vecina o fata din Bucuresti, care a venit intr-o zi disperata la mine, ca daca fac fata ce fac? Pentru ca soacra-sa considera doar baietii dar de la Dumnezeu. M-a socat intrebarea... Macar sa fac fetita, sa-i fac rochite si ei si la papusi...si codite... si sa ma joc toata ziua cu ea. Nu ca daca ar fi baiat nu l-as iubii... Este copilul meu si e cea mai mare minune pe care mi-a incredintat-o Dumnezeu. Pupici dulci. Ioanna [gravi] in 11 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Aysha, si daca ai venit in Romania, de ce ai tinut sa te intorci acolo, mai ales ca stii ca el este periculos? Momentan lucrezi? Pentru serviciu te-ai intors? Eu asta nu inteleg: din mesajele tale simt disperare, dar actiunile tale sunt contradictorii. Tu, personal, crezi ca viitorul tau si al copilului se afla in Austria mai degraba decat in tara? Sau inca nu stii sigur ce anume vrei? Abia dupa ce te decizi pentru o cale, poti sa actionezi in consecinta. Asta nu inseamna ca nu te poti informa de drepturile tale acolo, in Austria. Chiar cred sincer ca acolo serviciile de asistenta sociala sunt mai avansate. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Eu cred ca s-a intors inapoi, pentru ca acolo are un loc stabil de munca, s-a obisnuit, si-a construit o viata. Sa te intorci gravida in Romania si s-o iei de la capat, e cam greu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...