Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Insarcinata si in mari depresii


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui dulse
'cat despre ce faca prietenul meu eu nu pot deschide gura sa spun nimik pt k este mult prea riscant pt mine...tot ce pot sa fac e sa sper k va fi el prins...dar eu nu il pot da'..aysha.. akum 6 luni, scriam pe acest forum, disperata, plangand de mama focului ca am ramas singura si cu un copil... si prietenul meu se droga el chiar dadea in mine...si el se ocupa de "ilegalitati" si crede-ma ca dupa ecografia de la 5 luni cand i-am auzit inimioara fetitei mele m-am hotarat ca daca se mai apropie de mine in vreun fel sa-l dau pe mana camatariolr la care avea datorii de mii de euro si sa depun plangere la politie impreuna cu hard-ul de la laptop unde avea muuultteee chestii conversatii pe messenger e-mailuri cu treburile care le facea el.. asa ca nu mai sta pe ganduri fetele te-au indrumat sa mergi la Ambasada.. fa-o.. sunt organizatii speciale ca in orice tara care protejaza femeile,mamicile...gandeste`te la ingerashul care iti creste in pantece si pe care il vei aduce in lumea asta cruda ca doar pe tine te are si doar de tine depinde si nu are nici o vina de tot ce se intampla.. e cea mai mare realizare un copil si cea mai mare bucurie... eu ma uit la a mea si ma topesc:) ai grija de tine si gandeste`te k tot ce faci faci pentru copilul tau:) [pup][pup][pup]
Mai tii minte sor-meo ca si eu iti ziceam la fel acum cateva luni? Cand nu erai sigura daca sa tii fata, si ma rugam de voi sa nu o aruncati? Te iubesc mult. Si pe tine si pe buburuza ta[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna tuturor...imi pare rau ca nu am mai dat nici un semn o perioada dar am avut o gramada de facut si nu am mai avut cand sa mai intru...tin sa va spun k s-au schimbat extraordinar de multe in ultima vreme...am rezolvat aproape toate problemele...bine mai am caeva dar minore..deci nu mai sunt stresata si disperata ca inainte..am rezolvat problema cu apartamentul..nu mai risc sa stau pe strada ..mi-am platit si factura la curent..el evident k si-a pus coada pe spinare si a plecat cand a vazut k nu ma mai descurcam sa mai platesc casa si lumina..de 3 saptamani sunt fara el ..am luat-o si pe mama mea aici sa mai imi gateasca cate ceva k eu nu am timp nici sa mai respir cu munca mea..am zugravit si apartamentul ca arata ca o ghena de gunoi...m-am apucat sa cumpar incet incet hainute la bebe ..i-am comandat si patutul pe internet...incet incet o sa imi revin cu totul ..dar e super fain singura ma simt asa de bine..atat de calma...sunt fericita intr-adevar..apropo era sa uit ..nu mai tin minte daca v-am spus datile trecute ...plangerea mea de la politie a ajuns la tribunal..asa ca pe 5 mai am proces cu el..sa vedem ce va fi si acolo..eu una sincera sa fiu imi doresc f mult k in loc de tata sa fie o linie...el nu merita nici macar numele sa ii fie in pass-ul copilului...voi ce ziceti ?eu una nu prea sunt deloc de acord cu recunoasterea copilului..singurul lucru bun ar fi k ar primi copilul pe loc cetatenie austriaca aveand tata austriac..asta e singura parte buna...in rest nu vad alta.ce ma sfatuiti ?am umblat toata saptamana si m-am interesat de drepturile copilului aici si are aceeleasi drepturi k si ceilalti ..asa k nu cred k voi avea probleme cand va veni sa stau acasa primele luni...in rest nu stiu sa va mai spun sunt fericita si vroiam sa o stiti si voi :D ....astept sa vina sfarsitul lunii august sa pot sa o tin in sfarsit in brate :P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aysha, bine ca s-au schimbat lucrurile pentru tine! incearca sa le mentii asa cum sunt, e bine ca sta mama ta cu tine, e o persoana pe care te poti baza. si conteaza in aceste momente sa fii n preajma cuiva! multa putere si sanatate, sarcina usoara mai departe.[pup]
[url="http://picasaweb.google.com/BazarGeneral"]Bazar general pe DC[/url]
********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi]
M-am nascut pentru succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui aysha_bebe
buna tuturor...imi pare rau ca nu am mai dat nici un semn o perioada dar am avut o gramada de facut si nu am mai avut cand sa mai intru...tin sa va spun k s-au schimbat extraordinar de multe in ultima vreme...am rezolvat aproape toate problemele...bine mai am caeva dar minore..deci nu mai sunt stresata si disperata ca inainte..am rezolvat problema cu apartamentul..nu mai risc sa stau pe strada ..mi-am platit si factura la curent..el evident k si-a pus coada pe spinare si a plecat cand a vazut k nu ma mai descurcam sa mai platesc casa si lumina..de 3 saptamani sunt fara el ..am luat-o si pe mama mea aici sa mai imi gateasca cate ceva k eu nu am timp nici sa mai respir cu munca mea..am zugravit si apartamentul ca arata ca o ghena de gunoi...m-am apucat sa cumpar incet incet hainute la bebe ..i-am comandat si patutul pe internet...incet incet o sa imi revin cu totul ..dar e super fain singura ma simt asa de bine..atat de calma...sunt fericita intr-adevar..apropo era sa uit ..nu mai tin minte daca v-am spus datile trecute ...plangerea mea de la politie a ajuns la tribunal..asa ca pe 5 mai am proces cu el..sa vedem ce va fi si acolo..eu una sincera sa fiu imi doresc f mult k in loc de tata sa fie o linie...el nu merita nici macar numele sa ii fie in pass-ul copilului...voi ce ziceti ?eu una nu prea sunt deloc de acord cu recunoasterea copilului..singurul lucru bun ar fi k ar primi copilul pe loc cetatenie austriaca aveand tata austriac..asta e singura parte buna...in rest nu vad alta.ce ma sfatuiti ?am umblat toata saptamana si m-am interesat de drepturile copilului aici si are aceeleasi drepturi k si ceilalti ..asa k nu cred k voi avea probleme cand va veni sa stau acasa primele luni...in rest nu stiu sa va mai spun sunt fericita si vroiam sa o stiti si voi :D ....astept sa vina sfarsitul lunii august sa pot sa o tin in sfarsit in brate :P
Mai ai putin[olala] Ma bucur ca ti-ai rezolvat problemele si ca ai scapat de chin. Eu cred ca e mai bine sa fie o linie in loc de tata pentru ca asa nu poate veni sa ceara ceva drepturi ...de tata.E bine ca ai putut trece peste ce ti-a facut mama ta si ca acum te ajuta. Mai ai putin pana in august. Sarcina usoara in continuare si nastere usoara!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
aysapai daca ai asigurare privata inseamna ca oricum ai dreptul la "kinderbetreungsgeld" = indemnizatie. sa mergi la asigurare sa intrebi cum e cu "wochengeld"..poate vei primi bani deja cu 2 luni inainte sa nasti... si eu zic ca e mai bine sa pui o liniuta inloc de numele tatalui..asa nu va putea niciodata sa iti faca probleme..daca copilul se naste aici oricum are aceleasi drepturi ca un cetatean austriac, ca e cetatean UE..vei primi alocatie pt copil si oricum statul austriac ajuta mamele singure...ajuta la chirie, la incalzire si cred ca primesti si o indemnizatie mai mare...cand ai fo la dr si ai primit "mutter-kind-pass-ul" ai in spate o carticica in care scrie tot [pup] Mami [mamica] de [caru] Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png [url="http://www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303"]Sebastian [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
buna sera ....nu am mai intrat de foarte mult vreme pe aici ....bebe imi mananca tot timpul...tin sa va spun ca am o fetita f frumoasa si sanatoasa ...s-a nascut cu 3500 gr si 51 cm ....problema e acum k voi venii in tara sa ii fac botezul si am nevoie de sfaturi ...ce trebuie pus in baia de mir...please help cu ceva idei k sunt intr-o mare graba !astept raspunsurile voastre cat mai repede pt k in martie am deja botezul si ziua mea totodata :) cat despre trecut ...el a venit la nasterea copilului ...a stat langa mine ...m-a incurajat dar ziua urmatoare am decis k e mai bine sa nu ne mai caute...in rest nu stiu nimik d el si e mai bine asa...fata este doar pe numele meu ...fetele care sunt din Austria si m-au invatat de indemnizatia copilului au avut dreptate ...Lara primeste banii cuveniti ei:) asa k mie imi merge cam totul perfect...va pup pe toti si va multumesc ca m-ati ajutat sa merg mai departe :) cei care doresc sa participe si ei la botez nu ezitati sa ma anuntati :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna aisha...cam intr-o situatie ca tine sunt si eu.am 21 de ani si insarcinata in 35 de sapt,aproape 36,"el" are 40 si e britanic,e nascut in londra.ma regasesc in tot ce zici cu teatru si vorbele care ti le spune,dar el e cel care munceste si eu depind de el.sa fii fericita ptr ca ai de munca si nu depinzi de un nemernic.te inteleg prin ce treci,iti inteleg disperarea si toate gandurile...tot Asa imi dau si mie fetele sfaturi sa ma gandesc la bebe nu la el,dar zisul e usor,facutul e Mai greu...mereu ma rog sa am un bebe sanatos prin cat stes am trecut,si o sa-mi revin pe urma incet incet.eu tot cam Asa sunt,de la 3 luni pe drumuri cand colo cand coace ptr ca nu am o casa unde sta,el e cel Mai neresponsabil si nerespectabil om e care l-am cunoscut dar gandul ca azi Maine o sa nasc si nu am unde sa-mi pun copilul ma distruge.iti doresc din suflet multa multa putere si sanatate sa poti sa le faci pe toate acum inainte sa treaba mult timp si sa creasca burtica mare...Doamne Doamne ne va ajuta si pe noi si pe puiutii mici ce ii purtam in pantece...[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NycoNycoleta .....nu stiu ce sa zic ...fa tot posibilul...scapa de el ...va venii copilul...vei fi lauza...vei avea drepesii ...asteapta sa nasti ...gaseste ceva de munca...ia-ti o femeie sau pe cineva din familia ta sa te ajute si termin-o cu el te va distruge!ia-ti ceva cu chirie si fi independenta!!!nu merita nimeni lacrimile tale ...lasa-l sa iti recunoasca copilul si cere-i pensie alimentara!sunt sigura ca vei reusii !unde esti tu acum in romania sau in anglia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...