Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (63)


Recommended Posts

off, Bee si Daniela ce Paste ati avut si voi. Multa sanatate la copilasi. Eu am devenit asa sensibila cand aud de copilasi bolnavi. Mi se rupe inima. Mai e si versoara-mea care cum ma prinde pe mess imi tot poveste cazuri de la ea de la spital de ma da peste cap cate o saptamana.

Bee, nu nu e chiar urgenta oepratia de varice. In afara de aspectul inestetic nu ma deranjeaza nimic deocamdata. Doar ca parerea medicului care m-a consultat si a mea e ca medicamentele si cremele nu sunt de mine[:D]. In primul rand ca mare lucru nu ajuta si in al doi-ea rand ma cunosc bine si stiu ca nu sunt in stare sa fiu asa constiincioasa sa inghit pastile si sa ma creia o pauzasc ani de zile. Ce sa fac daca si eu si sora-mea l-am mostenit pe taica-meu. ea s-a operat la 30 ani dupa ce a nascut al doi-lea copil. eu mai astept pana la anul ca ma costa operatia aprox 4000fr din care platesc 1500 plus din rest inca 10%. Asa ca-mi cobor franchisa de 1500 la 500 (platesti ceva mai mult pe luna dar o poti schimba in fiecare an) si asa voi platii cei 500 plus 10% din rest. Astea sunt planurile mele. Vom vedea[:D]

Cristina m-am uitat la pozele vostre. Intotdeauna cand ma uit il admir pe Razvan cum il imbraci. Imi place mult ca-l imbraci in rosu. Ii sta tare bine. aici nu prea gasesc asa haine viu colorate pentru baieti.

spalas covorul de la David din camera. Acum urmeaza sa se incalzeasca sa-l pot scoate afara sa se usuce.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni m-as oftica sa vin acasa si sa stau 2 sapt imobilizata sa nu ma pot plimba ![:D]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici n-a sosit Diana bine acasa,ca ne-am si certat.In bucatarie in timp ce manca,am vazut pe masa o punga cu oua rosii primite de pe la mami de la bloc si erau acolo si doua oua rosii de ciocolata [bang] Chiar cand sosise apucasem sa mai dosesc inca o punga plina cu iepuri,oua de ciocolata ! Dar acum le vazuse si nu ca ea vrea ciocolata.I-am zis clar ca nu ii dau seara,desi mancase cat de cat fripura cu cartofi piure si salata verde.A inceput intai sa strige,sa se obrazniceasca,apoi sa plangaaa dar nu m-am lasat desi m-am certat iar si cu taica-su din cauza asta.Pai i-am zis clar ca ii dau maine cioco (mai ales ca sigur a mai mancat azi la ai mei) si daca nu tace o trec la pedeapsa fara TV,PC,dulciuri iesit afara si mers la buni [:-@].Ma rog dupa o vreme s-a potolit ba chiar a acceptat sa bea lapte dar numai cu cacao.Si a si baut cana plina [pk] Daca n-ar sta si cu mami sau cu taica-su' mult mai bine m-as intelege cu ea,dar asa ,cum mademoisele incepe sa strige si planga artistic,cum amandoi cedeaza in fata ei [bang]

 

A si faza amuzanta de azi,mai are un motiv sa strige dupa mine nelipsitul "mamiii" . Acum seara numai ce-o aud "MAMIII !!! TE CHEAMA TUDOR!" [:-)))] Cum sa ii explic ca inca nu striga frate-su "mama" chiar cu adresa ? [alcool]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker
Moni m-as oftica sa vin acasa si sa stau 2 sapt imobilizata sa nu ma pot plimba ![:D]Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)Poze noi.....cu noiMit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten. id="brown">
align="right" id="quote2">Asta da motiv! Pai pe diferenta de bani platesti unul d-ala ca la chinezi sa te care,cum naiba le zice la taraboantele alea? Ca am un lapsus [:D]
MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)
POZE id="green"> [cit]
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, haideti la cafelute!

Eu am baut-o pe-a mea, am pus poze in drop de zilele trecute, Razvan se uita la desene [:-@].

Aici vad ca da soarele, deci vom iesi iarasi afara, prin vreun parc, poate dupa 11, doar sa se mai incalzeasca putin.

Aseara m-a sunat viorel si mi-a zis ca crede ca a vazut o forumista de-a mea [:D] (v-am zis ca-i in Germania). I-am zis eu ca nicio forumista nu-i "a mea", dar tot n-a priceput [alcool], asa ca l-am lasat in plata lui. M-am distrat oricum, are ochiul si vederea buna, deci.

Mira, multumim [:I], eu intotdeauna l-am imbracat in rosu pe Razvan, iar acum, de cand cu nebunia asta cu Fulger Mc'Queen... e jale. Geaca asta a primit-o cadou de ziua lui si pana a dat caldura aproape zilnic ma intreba: "mami, a venit primavara?? ca vreau geaca aia cu Fulger". Si chiar si cu roz il imbrac, are o camasuta "de firma" [:D] cumparata de anul trecut dintrun outlet, abia astept sa-l imbrac cu ea.

Varice... eu o mostenesc pe maica-mea [bang], dar inca nu trebuie vreo operatie. Ma irita doar vasele sparte, atat de inestetice [bang], si vreodata sper sa le pot elimina.

Moni, cred ca esti fleasca atunci cand auzi MAMA de la Tudor. La mine va ramane mereu proaspat primul MAMA al lui Razvan, iar cand spune MAMI - ma topesc [olala] [:I].

Ingrid?

Bee?

Veniti cu vesti bune, da? [pup] copiii, sa se faca bine.

 

Moni, apropos de ciocolata seara: pe Razvan l-am "instruit" ca seara ciocolata IL AGITA (viseaza urat etc). Deci chiar daca uita si-mi cere totusi, ii amintesc: mami, nu-i buna, TE AGITA. Si vad ca tine smecheria [:D].

 

Denisa, felicitari pt. noul job, sa fie intrun ceas bun si sa fie stabil, nah.

Merg sa pun niste rufe la spalat si mai revin eu.

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

MY HERO id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Din fericire am dormit bine,ca nu s-a mai trezit Tudor noaptea,ci doar pe la 7 ,dar dupa ce a baut lapte a mai atipit pana pe la 8,poate dormea si mai mult,dar s-a trezit Diana.

BRANDUSA,INGRID,DANIELA sper ca ati avut o noapte mai buna decat precedentele [pup]

CRISTINA io nu-s chiar asa emotiva mai [:I] Uite azi dupa ce l-am schimbat si l-am adus din dormitor l-am pus direct in premergator si s-a plimbat cu el vreo 10-15 minute mai ales ca era si Diana prin preajma si asa era mai la nivelul ei [8D] Numai bine am aerisit,mi-am adus cafeaua etc. Si dupa aia deja a inceput:MMMA MMA MMMA" asa sacadat semn ca vrea jos de-acolo.L-am lasat pe jos ,dar din pacate primul lucru merge si se ridica pe mobila [bang] Daca nu il las undeva incepe iar sa protesteze "MMMA MMMA".Daca ii zic "spune MAMA" repeta destul de clar "MA MA MA" ,dar e clar ca inca il foloseste mai mult de maraiala [:-@]

Oricum trebuie sa evidentiez ca a zis MAMA inaintea Dianei,primul film cu ea zicand MAMA il am cand avea opt luni jumate,deci iar o luna avans Tudor [:D] iar TATA ea a zis si mai tarziu.

Pe mine mai mult ma distreaza cand incepe cu "ADIDADA ..." asta cand indraznesc sa ii trag body-ul peste cap dimineata ... ma cearta in toata regula ,daca ar avea cine filma ce tonuri baga [:D] Se pare ca va fi si el vorbaret pe cum Diana,acum sa vedem daca si la vorbitul constient o va egala,dar deocamdata vad ca potential are.

 

Acum profit ca rontaie Diana biscuiti,Tudor a vazut-o si vrea si el,asa ca l-am instalat in carucior legat evident dar lejer [8D] si i-am dat piscot ca macar pe ala nu il sfarama asa tare.Diana la desene.

Si eu trebuie sa pun la spalat,sa fac ceva papa pentru Tudor ca ieri i-am dat doar brocolli cui orez din supa noastra si piure de cartofi.Azi fierb iar carne de pui.I-am dat deja si galbenus de ou gol,mananca cam jumatate din unul,asa cu un strop de sare.Poate daca il amestecam cu un pic de unt i-ar fi placut si mai mult ... data viitoare.

Of si s-au dus sarbatorile si am si iar acte de facut.Asta cand vine tati sau mami incoace sa mai stea cu ei.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Am fost ieri la analize, radiografia cervicala n-a evidentiat mare branza, cert e ca nu sunt motive pentru durerile de cap si varsaturi, eco abdominal e bun, la controlul neurologic, hm...reflexele bune, doar ca nu prea nimeream sa-mi ating varful nasului cu ochii inchisi si m-a pufnit rasul. Parca eram la test de alcoolemie.[:D] In fine, saptamana urmatoare ma programeaza la RMN, cica e necesar. Baai, sa-mi tineti pumnii, va anunt eu cand, ca vreau sa iasa bine.

Daniela, horror prin ce ai trecut cu Rares, si inca ce diagnostic i-a pus, lesinam acolo.[q] Ooof, bietul de el, cate intravenoase si toate de sarbatori. Asa de rau imi pare ca n-ati apucat sa aveti zile mai frumoase! Sa speram ca i-a trecut acum si ca n-a luat nimic Ioana.[pup]

Cu durerile de cap, ce sa zic, nici eu nu mai suport lumina, dar un control oftalmologic ai incercat? Pe mine ma doare inainte de CM, dar si in restul timpului, asta e baiul, altfel nu mergeam de nebuna la neurolog pt o zi din luna.

Anamaria, chiar ca esti cu morcovul acum! Nici eu n-as amana operatia, e spre binele tau. Te rog sa ne spui de analizele premergatoare si data cand te-au programat, iti tin pumnii si aprind o lumanare barosana sa fie totul ok.[pup]

Mira, am citit ca ti-ai depus preavizul, ideea era ca ti-ar fi mai bine la noul loc de munca. Doar de aceea am comparat cu Denisa. De altfel, mi se pare ok sa nu te cantonezi intr-un loc indiferent cum e, ci sa cauti mereu ceva mai bun.

De varice: matusa mea, la respectabila varsta de 70 de ani avea varice. Si a inceput singura sa se dea zilnic cu crema de galbenele, alternand cu crema din extract de castan. Dupa un an, aproape nu se mai vad. Ce zici, te bagi? Deci varice serioase, nu tri vene iesite un mm. Am si eu de gand sa fac acelasi lucru.

Moni, daca stai si institui o regula, gen: nu se mananca dulce decat la pranz, dupa masa, ai sa vezi ca in timp, va functiona. Copilul nu va cere decat atunci. Si, daca Diana ta e mai slabuta, se poate si pentru ca mananca haotic dulce. Acum ii da bunica, peste o ora tata si uite asa, cine sa vrea mancare?

Deci Tudor nu serveste premergator? Rotobil i se spunea cand era nepotelul meu la un an. Daca nu vrea, ce sa-l fortezi? Mai ales ca ii deformeaza mersul, asa spun ultimele vesti. La Diana am vazut ca nu-i ok cu picioarele....ea a mers vreo luna in el. Cine stie...acum imi pare rau ca am lasat-o.

Partea buna a afacerii e ca te-a strigat Tudor mama![olala]

Astery, s-a crizat al mic putin. Pai eu care spuneam de Diana ca e inger, a tipat in McDonald's ca vrea mancare. Si era cu taica-su...carele n-a suportat isteria si felul cum se uitau cei din jur si i-a cumparat o jucarie. De 6 lei. Mancare nu, ca e la fel de strict ca mine. Dar mi-a jurat ca nu mai merge singur cu ea acolo.

Din cand in cand, refuleaza si ei. E un episod trecator. Si tu l-ai invatat pe Razvan despre ciocolata? Suntem obsedate[:D].

Bee, sa nu ma uiti cu tortul ala, cand ai timp. Numai sa nu postezi pe PM, ca eu ma loghez o data pe luna. Cum sunt copiii?[pup]

Denisa, ce se intampla? Nu e weekend ca sa fii la cabana! Ce mai fac cei doi frati?[pup]

Pun si eu la spalat, ca s-au strans destule.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ole hop eu iarasi,ca-s la cafeaua nr.2 si libera de strumfi pe deasupra.La 11 a aparut taica-meu si a iesit cu ei pe-afara [pk] iar acum pe cand ma gandeam ca trebuie sa se intoarca,ma suna mami ca urcasera la ei [pk][pk] Numai bine le da mami acolo sa manance.

Diana n-a vrut sa manance dimineata,doar biscuiti a rontait asa ca i-am zis la tati sa nu indrazneasca sa ii dea ceva de rontait pe traseu oricat ar cere,ca sa manance mancarea la amiaza cand se intoarce.Cand colo a servit-o o tanti de pe strada cu ceva de mancare [bang] - fata asta de cand era mica primea intruna de la diversi una alta [alcool] Si oricum a ajuns sus la mami lihnita de foame,tocmai ii fierbea cremvusti.

Eu am apucat doar sa fierb supica lui Tudor si sa intind hainele,sa mananc,plus sa strang una alta de p-aci.Actele de-acum urmeaza , sper ca macar vreo ora sa mai stationeze strumfii pe-acolo,ba poate sa o si culce pe Diana la ei.Ar fi ideal mai ales ca dupa-amiaza Ghita iar se cara la socru-meu.

INGRID abia astept ziua de vineri,tare bucuroasa-s ca e ok Diana ta acum [pk]

De servit mai serveste totusi Tudor rotobilul,dar asa pentru maxim 10 minute,tot e ceva ca oricum nu aveam de gand sa il las prea mult! dar e bun sa mai alternam activitatile din casa care la el sunt diverse rau : mersul in patru labe,pus in carucior,in hinta,plimbat cu motoreta ,stat in scaunul de masa,tavalit prin patul mare,plimbat de manute,pus in patut,acum si in rotobil si de la capat.Dar cel mai happy e evident sa fie lasat liber pe jos,ca se ridica el singur [:-@].

Gata m-am remontat oarecum cu doua guri de cafea,acum la treaba [(pc]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello am terminat 9 note,mai am una cea mai complicata,o fac dupa aia ca mi-am amintit ceva si uit dupa aia!

INGRID detaliaza ce extract de castan e ala pentru varice.Eu n-am asa ceva,dar are Ghita ceva vene mai proeminente,se pare ca maica-sa avea.Crema de galbenele avem prin zona,asa ca vreau sa caut si extractul ala,mai ales ca el sta toata ziua in picioare,ceea ce accentueaza varicele.Are insa noroc ca n-are surplus de kile,atunci era mai nasol.

 

Am sunat la mami si la ora 14 Diana inca nu adormise,ba l-a mai trezit si pe Tudor care atipise un pic.Numai gura ei se auzea pe-acolo [bang] Nu asculta deloc,numai cu santajul merge cu ea!

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...