Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (63)


Recommended Posts

Denisa, pai treaba sta cam asa.

Cand e la gradi - nicio problema, doarme acolo, minim 1 ora, maxim nu stiu.

Acasa, de cand s-a nascut el, pot numara pe degete de cate ori n-a dormit la pranz, deloc.

Au fost 2 zile cand l-am pus la somn si n-a adormit, de amiaza.

Acum, cu Pastile, nu l-am mai culcat de amiaza.

dar de alaltaieri am reluat obiceiul cu nani de amiaza. De obicei adoarme singur, in camera, in timp ce eu iau pranzul in cealalta camera, si citesc forumul.

Seara, fara nicio exceptie, adoarme dupa poveste/i; un ultimul timp, adorm si eu o data cu el [:D].

Aseara iar a fost o exceptie, ne-am uitat la film pana tarziu, dar dormise de la 16 la 19.30. Recupereaza, baiatul...

Eu am tinut enorm la programul lui de masa si somn, dar acum, ca a mai crescut, pot fi mai flexibila.

Deci, in concluzie, Razvan n-a avut niciodata ruperi de ritm (adica ceva demn de luat in consideratie), si niciodata probleme cu somnul si adormitul.

Dar tu stii ca eu dorm cu el [olala], si cum, citez, "mama mea e frumoasa..." [:D], cred ca de-aia doarme bine.

 

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

MY HERO id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DENISA daca vrei sa vorbesti despre "ruperi de ritm" la noi e cazul [:D] La gradi Diana doarme de la 13 pana la 15,30-16 ,dar acasa ... e greu de pus la orizontala,uneori abia la ora 15 reusim sa o doboram [alcool] Dar de obicei doarme 2-3 ore.Rar zi in care sa nu doarma deloc,totusi se mai intampla ...

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus un film scurtissimo unde zice Tudor si TATA http://www.dropshots.com/MONICA2010#date/2010-04-10/15:26:02

Intamplator e chiar cu taica-su si azi pana la filmarea asta n-a zis TATA [:-@] Acum sper sa reuseasca sa zica in curand si DIANA sau macar ceva asemanator,altfel e bai mare [bang][:D] cu sora-sa.Ea inca doarme,iar pe Tudor l-a luat in primire taica-su,deci mai am fix doar 20 de minute liber pana ii incepe meciul.Daca tot nu-i nimeni prin zona,ma pun sa sortez hartoagele primite zilele astea [bang]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din activitatile "intelectuale" ale Dianei,sau ce ii mai puie mintea [alcool][:D] http://www.dropshots.com/MONICA2010#date/2010-04-10/19:39:42

Nu mai pooot ,e un balamuc aici de imi vine sa fug in munti [bang] Tudor in hinta,Diana striga si sare,Tudor chitzaie si rade ,s-a mai bagat si Ghita pe fir dupa ce a baut o bere [alcool]

 

Dar am motiv de lauda.M-am convins ca Tudor zice si cu adresa mama si tata.Bolborosea toate alea in hinta si cand m-am apropiat a intins mainile rugator spre mine si a zis clar "MAMA MAMA" ,iar dupa cinci minute cand a venit Ghita din bucatarie la el a inceput sa chitzaie subtirel "TATA TATA TATA" [olala] . Deci ce dovada mai vreau? Diana cred ca nici la 10 luni nu zicea asa cu adresa,sau nu imi mai amintesc eu? [alcool]

Uff ca e belit rau windows-ul pe hardul asta si pe celalata nu il am instalat inca,neaparat trebuie sa chem omu'.

 

Voi pe unde bantuiti?

INGRID vad ca esti cu politica si catastrofa de azi.Diana cum e?

BRANDUSA Tavi si-a revenit?

 

Vai ce harmalaie ca nu ma mai pot concentra [bang] Aaaa azi l-am invatat pe Tudor sa zica si BEBE.Mai exersam cu PAPA,APA,LAPTE si altele simple si ii tot arat care ce e.

Voiam sa mai zic ca Tudor nu vrea sa stea calare pe jucaria ce noua nici cu roti,nici ca balansoar,nici un minut,in schimb o utilizeaza ca premergator, adica se tot ridica pe ea si o impinge [bang]

Mergem la baie,ca numai asa se poate face liniste in zona [:D]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola ,

Uite ca ma pun sa scriu un mesaj si pur si simplu imi dau seama ca nu stiu ce sa scriu [8D].

Clara se uita la desene, ne pregatim sa mergem la un gratarel la o aniversare , vremaa e super faina cred ca iar vor fii spre 25 astazi . Eu sunt deja la a doua cafea pe azi , ma rog asta a doua fara cofeina [:D]

Am vazut ca Tudor dragul de el incepe sa vorbeasca incetisor [olala].

Ingrid cum mai esti cu vederea ? Porti ochelarii acum mereu sau doar cand citesti sau stai la comp ?

Astery bleah babete de genul asta asa nu pot sa le suport nici eu . Ce dracu nu stiu sa pastreze o distanta minima ? [bang] Si eu mor sa vina una sa imi sufle in ceafa.

 

 

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)

http://www.dropshots.com/ana_m1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti!

ANAMARIA vai ce cald e la voi deja !!! mai un pic si o sa ai ce scrie,o sa ne povestesti cum mergeti la plaja [zz]

La noi e frig,pe mine ma zgarie pe gat [bang] asa ca azi nu ies la plimbare,sau poate dupa-amiaza daca nu mai rezist cu [copil] dar mai ales cu Diana.Atata energie poate sa aiba fata asta,imi dau seama numai cand suntem afara la joaca si o vad cat poate sa sara si alarge.Atunci normal ca numai tampenii face cat e in casa [alcool] Am imbracat-o si am trimis-o pana jos la cumparaturi cu Ghita,macar sa scoata nasul.Dupa-amiaza se anuntase concert cu Fuego la Armonia si mami i-a tot promis ca o duce ca e preferatul ei.Azi numai asta am auzit de la Diana,doar ca nu cred sa mai vina Fuego,doar sambata l-a inmormantat pe taica-su ...

Tudor e la fel de energic,de cand scriu m-am ridicat de vreo 10 ori sa il aduc pe calea ce dreapta [alcool] Si ce va urma ... ca si azi s-a catarat pe scaunelul Dianei la masuta si ii smulgea creionul din mana,sa vedeti tipete pe madam,mai ca nu a dat in el de nervoasa [bang] Si credeti ca el se lasa??? Nici poveste [:D] Ieri la fel,ea construia un turn,Tudor astepta pana era aproape gata si hatz i-l rasturna [:D] Sa fi vazut nervi pe ea [8D] desi stia teoretic ce urmeaza [:-@] Mai si la altii ce viata comoda! Imi zicea mami la telefon ca Ioana sta doar cuminte in fund,sau umbla cu premergatorul ... io la ora asta-s cu Tudor pe sub scaun si catarat pe bibliorafturi [bang] Nu mai pot ... de 5 ori l-am scos de sub birou,i s-a pus pata pe cablurile de-acolo [8D] Premergatorul e la frate-meu in camera cu jucarii,dar cred ca dupa-amiaza il aduc aici ca nu mai pot.Nu ca in ala ar sta mult mai cuminte,ca isi tragea tabla Dianei sau alte chestii pe el [alcool]

Uf sa auziti urlete acum! S-a dus si s-a catarat pe carucior,asa ca l-am urcat in el si ancorat [zz] Mai ca nu ma injura [:D]

 

Voiam sa mai zic ca Diana s-a mai apucat de-a baut lapte,iar aseara am facut gris cu lapte si sirop de cioco deasupra.A mancat un bol aseara si unul azi-dimineata.Aseara i-am dat si lui Tudor sa guste.Trebuie sa fac mai des ca si noi am bagat in noi [pofta]

Ma duc sa incalzesc mancarea ...

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANAMARIA am uitat,cand mergi la operatie? Cum a fost proba cu anestezia? La noi nu se fac probe din astea ... cand am facut laparo,mi-a facut anestezia si basta.Doar analizele le-am facut cu o zi-doua inainte.

Tudor e ko,acum l-am pus in bouncer,sta ca o momaie si se uita in gol [:D],e lesinat de somn,s-a si obosit cat cuprinde [:-@] Dar pana adoarme Diana - care acum cica mananca - parca vad ca deja se trezeste el [bang]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

La noi nimic nou. Sa intru sa ma plang? [q] Moni, Tavi e mai bine. N-a mai facut febra, a ramas cu muci. Dar Razvi e deja de 3 zile vaaarza. [bang] Nu stiu cat mai rezist cu ei. De data asta amigdalita. Febra peste 39, ziua, noaptea, nici nu mai stiu. Azi nici nu putea vorbi de gat umflat. Antibiotic, din nou, altul de data asta. [alcool] Si Ana de azi se pare ca a luat boala. DUreri de gat, cap, febra moderata la ea. Sa vedem cum o dovedim. Deja e infinita problema. [:-@] Nu mai vad si eu o finalitate, ceva. Deja a devenit absolut necesara vacanta la mare, doar doar i-oi mai imuniza si io-i mai lecui de bronsiolite, alergii sau ce mai fac ei. Tavi e in continuare "chitaitor" sau sa-i spun "guitzator"? E ciudat cum face el. Ca si cum nu are aer. Vad ca are ceva cu pordusele chimice, inclusiv gel de dus. Acum aproape o luna am depistat ceva dubios. SI de atunci, ba un anumit detergent (nou schimbat atunci!), ba un puf de camera (da, stiu, nu foloseam, dar l-am primit gratis [bang]) si azi un gel de dus abia luat. Dar e bizar. ca e plina casa de produse de curatenie diverse si el face numai la ceva anume. Si cu gelul la fel. E prima data cand il vad ca face urat la asa ceva.Ca doar am folosit si parfumuri.

In rest, Moni, cred ca ai pus poze cu vorbaretul, dar n-am apucat. Scuze, o sa recuperez candva. Oricum, e grozav ca e atat de precoce! Tavi e si el mai vorbaret decat Razvan macar. Cu Ana nu mai stiu exact. Al meu e cu Be-Be cand e suparat. SI azi a bagat si un Ma, MA, jalnic, dupa mine. De gras, e slab. In 2 luni 0 grame, desi m-ar manca si pe mine in castronelul de mancare! Are niste portii uriase. [alcool] Nu calculez cat, ca nu e cazul. Ma razbuna pentru ceilalti 2 mofturici. Banuiesc ca a consumat mult si cu boala asta prelungita si de asta nu a luat in greutate.

[pup] si Noapte Buna!

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA of ma bucur macar de ceva: ca e musai sa veniti la mare [:D] In rest ce sa zic ? [bang] Si eu sunt cu gatul la limita cu raguseala si deci uneori tuse seaca de la asta ... iar cam la fel e Tudor,cred ca de-aia a mai tusit el cand si cand super sec [bang] Eu macar pot consuma miere si ceai de tei,dar lui ??? I-am dat niste nurofen si humex acum seara sa vad.Diana parca o ia pe urmele noastre.La mine s-a acutizat cred si de cat am zbierat pe ea saptamana asta [:I][bang]

Altceva ... Tudor inca nu doarme ca a dormit acum seara mai mult.Macar Diana a adormit cu chiu cu vai la 23,30 [alcool] Revin ... ca oricum stau pana adorme parpandel cel mic care doar cascaaaaa [alcool]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-a durut toata ziua capul,dar nu insuportabil ci asa ceva intre sinusita si lipsa de somn - ca iar m-a trezit Tudor [bang] Mai nici nu stiu ce are,ca efectiv uneori nici nu se trezeste ci doar scanceste in somn.Diana dupa ce a scapat de colici deci de la 4 luni a dormit tun tot pana in jur de 8-9 luni cand a reinceput sa se mai trezeasca asa cand si cand,dar eu credeam ca e de la dinti.Racita nu era defel,sa fi zis ca are nas infundat sau altceva.La Tudor dintii sunt deja iesiti 6 bucati ,deci doar nu ma trezesc de pe acu' cu altii? [alcool] Adica sper ca nu ...

BRANDUSA cum n-a pus Tavi nimic de doua luni desi mananca asa bine? Zici ca l-am facut eu,nu? [:D] Nici eu nu ma plang,ca Tudor a reinceput sa manance binisor si in grafic,cele 3-4 mese de solide (fructe,legume,branza+banana si/sau cereale) ,plus 2-3 de lapte.Si bonus rontait biscuiti,piscoturi sau coaja de paine.Sa vedem si cu kilogramele duminica viitoare,dar el a luat constant in greutate.Asta si Diana o facea,doar ca lua putin.

Cu alergia la Tavi nu stiu ce sa zic,de la gel de dus de copii l-a apucat? Sau n-am inteles eu bine? Si cum se manifesta? Lui Tudor ii mai apareau cateodata pete rosii in obraz sau pe corp,dar dispareau repede.Si Diana mai patea,dar fiind putine si rare,plus fara alte manifestari nu le-am prea bagat in seama.Mai mult seara la baie le observam si pana seara urmatoare nu mai erau ...

Cat despre guitzat/chitzait nu te mira,asa isi exerseaza ei vocea.Si Tudor mai baga vocalize sau dimpotriva haraieli de te crucesti sau te strici de ras [:D][alcool] Felicitari pentru MAMA [pk] jalnic sau ne-jalnic ce mai conteaza? Inseamna ca isi da drumul.Vad acum clar ca tine mai mult de genetica,nu neaparat de sex [8D] Dar m-am mai gandit la o chestie.Pai Diana a stat cu Ghita care mai mult o plimba pe-afara sau o punea la nani,deci nu prea vorbea cu ea.Asta inseamna ca nu a fost asa de stimulata precum Tudor,care e inconjurat de doua guralive eu si Diana [:D][:I]

Ziceai ca e grozav ca e precoce,e grozav,dar deloc comod - ma refer evident la partea motorie [bang] ca la vorbit nu ma deranjeaza,dimpotriva e chiar distractiv.Al tau sta cand il schimbi? Tudor si-acum seara,il intind sa incerc il dezbrac,el hop in picioare tinandu-se de marginea patutului (ca e lipit de pat).La fel cand l-am scos din baie.Deci nici macar ca pana acum sa se intoarca pe burta si sa plece in patru labe,nuu acum hop in picioare.Na imbraca-l/dezbraca-l daca poti !!! El in pielea goala [bang],dar in picioare [:-@] Ioaii si sa vedeti ce mandru mai e cand e la verticala! Numai cu gura pana la urechi e [:D]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...