Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (63)


Recommended Posts

Moni, hai ca mi-am amintit...program reglat de somn dupa un an. pana atunci al meu dormea de 3 ori pe zi dar culcat cu "forta". Ii invatasem programul si il bagam la leganat si fuga adormea. prima tura era pe la 10-10.30(sculat la 7), dormea cam o ora, pazit si leganat din cand in cand cand dadea sa se scoale. Dormea la pranz odata cu sora lui, adica de la 14 la 16, deci inca doua ore si seara mai tragea un nap de pe la 16.30-19 pana pe la 19.30. Dupa un an a tecut la 2 somnici si mai apoi la unul singur dar asta pe la 1 an si 10 luni.

Sandalele, dupa parerea mea chiar daca sunt perforate ar fi de preferat sa fie inchise in fata sa-i protejeze degetele ca dau cu ele in toate pietrele si bordurile.

Nu lua incaltaminte de firma ca runci banii pe fereastra. Gasesti ceva bun si mai ieftin mai ales ca nu ai nevoi speciale. Ceva sa-i tina glezna, talonet, piele si gata.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai dar e musai talonet? Eu Dianei stiu ca i-am pus doar atunci cca jumate de an cand mergea oleaca aiurea mai taras,asta dupa ce am fost la control la ortopedie.Parca in jur de 3 ani avea.

Cu Tudor am capitulat,tocmai am adus de dincolo premergatorul ca nu mai pot [bang] Ieri am rezistat eroic fara el ... De dormit a dormit cca o ora,dar eu dupa 20 de minute cand tocmai atipisem m-am inecat si m-am trezit.Am mai luat iar niste miere in care am pus propolis.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce bagat in priza e in masinaria asta,nici nu l-am pus bine in el ca deja i-am gasit ciorapii picati prin camera [alcool] ... si va dati seama ca azi e prima oara cand ii cad,chiar daca nici pana acum n-a stat locului ...

Poftim ... n-au trecut 10 minute ca deja a inceput sa tipeee sa il scot de-acolo [bang] Si a lu' nepotu-meu sta lejer cate o ora in el.

Mi-a trimis vara-mea mere de la tzara [pofta] [pk]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti.

Poze de ieri AICI si AICI.

Noi suntem bine, am reinceput gradinita, azi nu avem terapie, maine avem board-meeting, sa stabilim strategia pe mai departe.

Mai revin eu, candva...

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

(7) MY HERO id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desteptareaaaaaaa!

Haideti la cafeluteeeee [pofta].

L-am dus pe Razvan la gradi, am venit fuga fuga acasa, am pus o tura la spalat (mai am doua, [popa] binecuvantat fie cel ce-a inventat sfanta noastra MASINA DE SPALAT [:I]).

La 10 merg sa-mi fac unghiile, fiindca ieri n-am reusit (persoana din fata mea, o fatza de dooj'de ani, a intarziat 45 de minute). Pai se poate asa ceva???

Intre timp, ii fac ciorbita lui Razvan, si mai vad eu ce mai fac.

Aici e cam racoare, sta sa ploua, din partea mea e ok, se mai duce praful asta scarbos [vom].

Voi?

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

(7) MY HERO id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.M-am desteptat si eu partial [alcool] dupa o noapte dormita pe bucati,cum va ziceam se respecta in continuare regula o noapte cu treziri,una fara ...

Vestile-s ca Tudor avea ieri si azi-dimineata 37,7-37,8 luat in fundulet,deci o oarecare stare subfebrila.In rest e ca mine ragusit dar taman acum l-a apucat tipatul cat de des poate [bang] si tuseste sec daca e pus la orizontala - asta nu foarte des dar e suficient sa tuseasca de 4 ori noaptea si de doua ori sa se si trezeasca de la ea [bang] Sa vedem cum o fi azi,daca e cazul sau ba sa chem pediatra.Dar e vioi,ba chiar si mananca.Doar ca ieri a fost groaznic de marait,cum il puneai in patut,premergator,hinta,carucior sau scaun de masa da-i si tipa si se cerea in brate.Cum il luai in brate iar tipete sa fie lasat liber [alcool] Am zis ca nu il las prea mult liber sa nu ii urce febra,dar tot a trebuit sa il pun.Si odata lasat pe jos nici urma de maraiala [:-@] ba chiar parca avea motor in fundulet! Am pus si niste filmulete de-aseara sa vedeti balamuc cum patrulau amandoi in patru labe p-aci.Si Diana cu o guraa ... http://www.dropshots.com/MONICA2010

Deja tipa si nici de 2 minute nu l-am pus in premergator.Zici ca intentionat o face acum cand e si ragusit [bang]

Macar Diana e ok.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola ,

hai ca ma plangeam acum 2 zile ca nu am ce sa va povestesc . na acum am ... aseara Clara si-a bagat plastilina in nas [bang][bang][bang] Si a bagat bine adanc pana a simtit ca o doare si atunci a venit la mine [bang][q]. Am crezut ca mor , intre tipete si lacrimi sa-i scot , a inceput sa tarnute muuult si asa a iesit iar o gramada [bang]. Fug repede cu ea jos la dispensar sa o vada careva daca nu mai avea ceva , tipa de acolo se sperie si zice ca nu are pediatru sa merg cu ea la spital [bang]. Of unde draci sa-i mai explic ca poate sa o vada orice medic sa se uite e nu si nu ... asa ca fuguta la spital . am asteptat cev acaolo , doctorita a zis ca ea nu mai vede nimic , dar nah... sa o vigilez zilele astea , ca daca i-a intrat mai jos poate sa faca infectie . acum sa vedem .

Mai ce idei pe copilul asta al meu [alcool][alcool]. Ataaat cat si-a dorit plastilina de luni de zile , o saptmana s-a jucat super ore intregi petrecea , na iaca [alcool][bang]. Acum nu o mai vede .

I-am zis si educatoarei sa o mai vada cand lucreaza cu plastilina ca mai stiu eu ce idei ii vin . Si mi-a zis si educatoarea ca e , stai as gasesc traducerea cuvantului : uluitoare , cutremuratoare [bang][:D]. Stie sa faca ce-i cere dar face daca are ea chef , daca nu , nu face [bang].

na stai sa vezi la ce reeducare o bag eu , vorba Danielei ca spunea si ea ieri . Nu am vrut sa fiu rea cu ea dar nu se mai poate .... Efectiv nu ma ascuta . II spun ceva si se face ca nu ma aude sau se uta la mine si imi zambeste , stie ca nu face ce trebuie . Ieri in sala de asteptare de la urgente , mai o clipa nu statea , s-a catarat pe toate scaunele [alcool], numa copil cu problema de urgenta nu parea . Si cand am tinut-o cu forta la mine in brate sa vezi ce mai dadea din picioare, sa plece [bang].

na m-am descarcat ca eram plina de nervi .

Sanatate bolnaviorilor [pup]

 

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)

http://www.dropshots.com/ana_m1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANAMARIA ioaii chiar ca ai avut ce scrie [bang] Nu credeam ca la varsta asta le mai apuca sa faca sa hal de prostii [bang] Dar par example mi-a zis mami ca nepoata-mea Madalina care are cca 9 ani fix asa face cu micuta Ioana - verisoara-sa primara - ca Diana cu Tudor,deci nu are mai multa minte nici daca e mai mare [bang]

Tudor tocmai a rupt o bucata din premergatorul imprumutat [:I] E ca o piramida de din 4 bucati de semisfere insirate pe un batz de plastic - efectiv a rupt batul,le-am gasit pe jos si tot ma intrebam de unde au aparut.Bine ca nu le-a bagat in gura sa le inghita canu-s foarte mari [alcool]

Astept sa apara mami cu Diana.

Tudor e tot asa ragusit si marait cand e altundeva decat lasat liber pe jos [bang]

Au sosit...

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Anamariua- wow ce vesti am citit, am ramas far areplica, bine ca e ok fata, dar stiu ca au idei- si eu cu E sunt acuma la un program forte de a asculta mereu ce zic eu, si dupa 1 sapt primeste premiu, ca oricum de iepuras i-am dat subtire ca sa vada ca dc e maraita fdar amotiv si nua sculta se lasa cu pedepse si fara cadouri care si le doreste.

Moni-sanatate lui Tudor si ALex e cu muci si cu febra similara de la 6.10 de dimineata, sa sun acuma pe mama sa vad cum se mai prezinta.

 

Cristina-pupicei la frumos,spor la treburi si sa iasa unghiile si eu joi merg la cofor,cred ca imi fac ceva suvite grena sau mov [:D], avand in vedere ca simbata avem si botez si duminica alt party.

 

 

Bee-multa sanatate si putere[flo].

 

Ingrid si Daniela-voi ce faceti,cum sunt copilasii[pup]

Merg iarasi la studiat ca sunt la munci si nici emotional prea bine si sper sa mai intru zilele astea-pupicei la toata lumea.[pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA sanatate lui Alex [pup] Tu te plangi de Emma ca nu e cuminte? Ce sa zic eu atunci? [bang] Acum drept e ca daca ii acorzi atentie permanenta si Diana e cumintenia intruchipata [:-@] dar cine mai poate acum sa se joace cu ea tot timpul si cum are chef ? Bine ca nici inainte nu prea reuseam,dar acum nici atat.Asa pe fuga am reusit azi sa ne jucam carti pana a stat mami cu Tudor,dupa care eu cu Tudor am adormit,iar pe Diana a luat-o mami cu ea ,ca Ghita s-a dus la taica-su.

DENISA ia mai baga tu niscaiva poze si cu tinutele tale sa ma a inspir,ca si eu am nunta sfarsitul lui august.Si parca as vrea ceva nou.Cu Ingrid am vorbit,acum e mai ok dar au avut enterocolita si ea si Diana [bang]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...