Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (63)


Recommended Posts

Buna seara si de la mine. CRISTINA felicitari inca odata pentru asa realizare si la mai multe.Sa intri sa mai povestesti ce v-a mai zis si Naghiu,ce fel de schema e aia.Si iesirea aia de vinerea mi se pare super interesanta. DENISA [pup] nu dispera asa,ca te simt si copiii si e mai rau [bang].O sa vezi ca va fi totul ok pana la urma.Important e ca se vad progrese.Iar cu vorbitul e mai greu si din cauza ca sunt doua limbi in ecuatie ... Ce se mai aude cu Montessori,il mai iau acolo? Eu zic ca mai bine ar fi sa mearga acolo,chiar daca trebuie platit special profesor in plus [bang] asta daca va permiteti desigur,ca ma gandesc ca au scoruri de scoruri. INGRID tin pumnii pe maine,la ce ora mergi? DANIELA Diana mea nu se plictiseste niciodata la gradi,in schimb acasa ... e de groaza.Azi tocmai i-am zis ca ii arunc toate jucariile daca nu e in stare sa se joace un pic si singura si SA TACA asta dupa ce ii repet din 30 n 30 de secunde sa taca si sa ma lase sa termin ceva urgent la acte [bang] Nici cand a pictat nu ii tacea gura,numai mami in sus mami in jos [cusca] Si io-s cu nervii prastie ca azi-noapte mai mult n-am dormiit atat a tusit Tudor - l-am tot mutat din patut in bouncer si inapoi cred ca abia dupa 3-4 dimineata am adormit amandoi cat de cat.Iar la 8 cine era virgontz tare? Dumnealui [bang] Io in schimb ca picata din luna ... noroc ca am dormit vreo doua ore cat a stat mami cu el.El e tot asa,ragusit si tusitor la orizontala,in plus deja nici nu mai mananca prea ok,ca inghite greu.Dar macar nu are febra ... si e vioi. In rest sunt cam trista ca sora lui mami ,cea in varsta e tare rau,a fost in spital in Oradea,dar s-a cerut acasa si au lasat-o ca medicamentele ce le lua le putea lua si acasa.E slabita rau de tot si nici nu mai mananca [q] La ei am stat eu toate vacantele,cu vara-mea,fata ei mai mica ... Ma bucur ca macar au apucat sa mearga mami si celalat unchi din Arad we trecut pe la tara si ca s-au intalnit si cu ea, ca cine stie ce urmeaza. Merg sa ii fac baia lui Tudor,poate mai revin.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni- Alex o sa mearga acolo in cel mai fericit caz in septembrie,desi eu as vrea sa fie f. bine pregatit din mai multe puncte de vedere si e posibil sa mearga de la 1 ian 2011-depinde numai de el- terapistii zic ca pot merge si la gradi,doar ca mi-as permite cam 3 zile pe sapt, nu 5...Deci o sa vedem. Scorurile de la M unde merg ai mei cica sunt rezonabile, am auzit de mai mult, dar ca sa ai idee, costa cam 1600 cad pe luna pt amindoi, in conditiile in care pt al 2-la copil primim reducere 10%,altele au doar 5 si se ajunge pe la 1800-1900. Iar terapia acasa costa in momentul asta, in conditille in care facem 16 h incluzind si logopedie vreo 2200 din care imi plateste serviciul 600 si gradi e pe linga, cam 350 pt 2 zile pe saptamina, care cred ca in final va fi gratuita ca e posibila sa ne dea guvernul ceva bani pt Alex. Cris-mersi[pup][flo] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, sanatate matusii tale, imi pare rau. Noapte buna tuturor [pup], ne citim maine.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://www.dropshots.com/asteryaro6"](7)[/url][url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit un pic prin zona. CRISTINA mersi.Cred ca esti tare obosita dupa plimbarea de azi. DENISA tot e bine ca la voi mai contribuie si statul cu cate ceva nu ca la noi. INGRID nu intelesesi,cu incaltamintea eu ma refeream la cea de exterior ca in casa nu ii dau decat ciorapi,cum am facut si la Diana si dupa ce zici si tu,bine am facut.E drept ca daca sunt incaltati se tin mai bine si mai repede in picioare,dar nu era intentia mea,ca asta nu inseamna ca e si mai sanatos. Cred ca ai dreptate cea mai buna metoda de reeducare e CALMUL ,din pacate io una duc lipsa mare de-asa ceva si oricat ma abtin imi sare pana la urma tzandara,nu-i vorba ca are grija Diana secunda de secunda sa ma provoace. Pai io-s rea daca nu ma joc cu ea sau nu ii fac pe plac,dar ea n-ar asculta sa faca/nu faca ceva fara sa ii zic de 10 ori nici din greseala.Pai si cand ii citesc,ea ... se da peste cap,ba mai isi si explica tehnica cum ii invata profesorul de sport.Ii zic ca gata atunci nu mai citim,nuuu ca sa citim ... incep sa ii citesc,dar iar se fatzaie si se suceste de fras am.Si mi se pare ca nu-i atenta defel! Dar cand se inchide din greseala cartea si vreau sa continui,imediat ma corecteaza daca nu continui de fix unde am ramas,deci totusi e atenta cumva, chiar daca face sport intre timp [alcool] Ii place la nebunie sa ne jucam toti trei - adica si cu Tudor.Si lui nici nu mai vorbesc ce mult ii place,chiar acum seara radea Tudor in hohote ,cand se arunca Diana pe spate in pat tzipand si eu il ridicam/aruncam si pe el,in rand cu ea.M-am oprit doar fiindca imi era frica sa nu i se faca rau de atata ras in hohote [alcool] Maine ii duc de la gradi in oras la teatrul de papusi,joaca Cenusareasa,macar mai schimba peisajul fata. Na am plecat la nani,ca daca dorm cat de cat bine la noapte,poate reusesc maine sa trag o tura prin oras cu ceva declaratii.Eu sunt bine,ca m-am tratat ieri cu ridiche neagra,mi-a facut salata din ea cum o fac de obicei (rasa,cu sare,otet de de mere si miere,plus smantana) si cartofi prajiti sa nu o mananc goala.Macar de imi venea ideea mai repede cu o zi doua ... si chiar i-am dat si lui Tudor azi o lingurita din zeama lasata de salata respectiva.Lui chiar i-a placut,dar nu i-am dat mai mult sa nu il "zgarie" pe stomacel.Pacat ca e asa "agresiva" pentru stomac.Ridichea neagra e tare buna si la tuse,nu doar la problemele cu fierea. Noapte buna gagici! Si daca umpleti cumva pagina pana apar io la cafea,am facut subiect nou aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=151088
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...