Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (63)


Recommended Posts

MIRA aoleu si fetele tale-s belea de belea [bang][:D] Sigur ca port lentile si inca din 1994 ,doar fara ele sau ochelari nu vad la 1 m [bang] Doar ca prin ceata. Am fugit ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Am intrat sa va urez si eu Paste Fericit! SI spor la pregatirile ce urmeaza. Moni, am vazut eu ceva cum ca vrei sa te vopsesti blonda, dar sincer mie mi s-a parut ceva normal. Am zis, ok, o schimbare! Voiam sa te felicit pentru idee. De ce nu? M-am gandit ca schimbi prefixul si o culoare mai deschisa la par, e o idee noua, nu m-am gandit la ce a spus Ingrid (si are dreptate): blonda, palida, apoi machiaj, chestii. Eu cand aud: blonda, ma gandesc doar la radacini! EU am fost blonda dupa Ana, pana sa raman gravi cu Razvan. A fost interesant sa zicem. Daca ash mai slabi, m-ash face din nou pt cateva luni. Astery, insa pe tine chiar te-ash vedea mai blonda! Muult mai blonda. Noi suntem chiar necajiti cu Razvan. E foarte bolnav. Febra 40 deja de 2 nopti si 2 zile. Sa vedem si la noapte cum o mai fi. E foarte rau, am fost ieri cu el la urgenta si e o infectie urata. Antibiotic, evident. Si e cu antitermice la 4 ore, raspunde cam haotic la ele: astazi nu scazuze febra dupa Novocalmin si a scazut dupa Nurofen. Alteori, ramane la 40 dupa Nurofen si scade cu Paracetamol.......[alcool] Mai si vomita.....Mi-e frica ca nu-i pot da antibioticul pe gura si sa nu ajung cu el iar la spital. [q] Complicat. Si acum ma uit si la astialalti doi. Ana pare deja iaaar bolnava, tuseste, nasul, etc. Tavi, nu stiu. In seara asta a fost cu ultima doza de antibiotic. Deja-s putin spus exasperata. Maine cozonac, tort, drob, friptura. Numai sa-i vad sanatosi pe cei mici, ca nici chef de nimic n-am. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA of ce rau imi pare de voi,sper sa isi revina Razvan pana maine.De-asta se agita mami "sa ii dau ceva" Dianei,ca era disperata sa nu fie cu febra pe Paste.Din fericire n-a fost decat alarma falsa. Ioai si zici ca tie ti s-ar fi parut normal sa ma fac blonda? [:D] Ar fi ultimul lucru pe care l-as face [alcool] Pai eu fac anul asta 40 de ani dar inca nu m-am vopsit niciodata cu o vopsea permanenta,dap-oi atunci ca ma fac blonda,adica faze cu decolorat si alte alea ??? In primul rand cum zicea Ingrid nu m-ar prinde deloc,sunt prea palida,cu sprancene negre si cu parul ondulat.In plus nu suport in general artificialul si sorry dar 90% din blonde-s artificiale sadea.Cand le mai vad pe unele cu tenul negru corb [8D] ,cu sprancene negre si parul blond platinat ,plus ochii cu o tona de negru primprejur [bang] Imi plac blondele naturale,adica blondul ala ca mierea ... asa e nasa-mea are un blond inchis ca mierea,ochi albastrii inchisi si un ten tot asa mai "cald".Sau am rude cu par blond-nordic ,ochi albastrii deschis si tenul ala de portelan rozaliu.Am si blonzi ca mierea-ochi verzi-caprui - ca doar am familei numeroasa [:D] Sau prietena blonda ca mierea si cu ochi caprui [olala] Asa da,dar cate-s naturale ca ele? E foarte greu de obtinut o culoare naturala si cu atat mai greu de intretinut.In plus eu sunt de parere ca natura stie ce face,asorteaza ea din proiect si cel mai bine iti sta cu culoarea naturala,eventual cea din copilarie daca s-a schimbat pe parcurs.Tin minte ca aveam o profesoara de fizica ce ne-a tinut odata si ea teoria asta cu natura si ca-s doua tipuri adica cele asortate (gen Diana care are parul si ochii fix aceeasi nuanta) sau in contrast (cum e la mine sau mami fata palida,parul negru,ochi deschisi la culoare,sau mai sunt blondele naturale cu ochii negrii [olala]) Merg sa ii citesc Dianei ca pana acum s-a uitat la ceva desene cu planete pe Boumerang,se vede ca e vacanta si mai ales a adormit pana la 18,30 azi ca nu ii e somn.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit ca am trimis-o si pe Diana la culcare, Cu Tudor iar e ceva ce imi miroase a dinti [bang] ca ii curg iar balele in disperare si de vreo saptamana iar se trezeste noaptea plangand,de obicei intre 23 si 1 ,dar azi-noapte s-a trezit mai in toiul noptii si a durat cateva minute bune pana a adormit la loc.Bine macar ca adoarme repede la loc,daca il iau in brate si eventual ii dau un pic de apa. Sau sa il doara burta? Ca mai tragea si ceva parturi acum seara.Dar nu i-am dat nimic nou.Apropo de nou,mananca foarte bine si orezul fiert,deci daca n-as fi comoda deja i-as putea da lejer mancarea doar pasata cu furculita,nu blenduita. CRISTINA sa stii ca are dreptate Brandusa,pe tine si eu cred ca te-ar prinde blondul,dar unul din ala mai inchis. BRANDUSA pe tine parca vopsita rosu cu ceva suvite te tineam minte.Blonda nu imi amintesc sa te fi vazut. Vad ca toate va bucatariti de zor.Eu azi am pus doar sunca la fiert,ouale si prajiturile si cozonacul le-a trimis mami acum seara.Iar maine trimite ciorba de perisoare (miel n-a mai gasit azi [alcool]) si sarmale.Deci mie imi mai ramane doar sa fac friptura [pk] Am tinut si eu post azi,cam greu ca mi-a fost foame toata ziulica.Si am mancat cate ceva totusi: paine cu zacusca,paine prajita cu ulei de masline,ciorba de mazare cu bulion,salata de cartofi fierti cu ceapa + ceva ridichi alaturi,paine cu gem si ton din conserva.Pai sa tin post negru ajungeam la urgenta dreptul [alcool] Na va zic si eu PASTE FERICIT ,dar sper sa mai apucati sa intrati prin zona,in pauzele de lucru [pk]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Eu sunt la cana cu lapte + cafea si colturi de prajitura [pofta] Diana inca doarme dincolo,dar mi-e ca o trezeste Tudor caruia nu-i mai tace gura BABA DADA TATA si iar BABA.L-am pus in carucior si culmea sta nelegat asa in pozitie inclinata,doar ca striga prea tare [bang] Aaa si e cu picioarele sus sprijinite pe bara aia,"ca la birt",asa statea si Diana [:D] El s-a trezit ca de obicei la 7,30 ... Si Ghita a fost matinal,inainte de-a pleca a fugit peste drum de-a facut piata,numai de ceapa verde a uitat,dar o sa ia el mai incolo si de-aia. BRANDUSA sper ca ati trecut cu bine noaptea [pup] Sa intri sa ne zici cum mai e Razvan.Vad ca el saracu' tot cu febra mare reactioneaza,cam asa era si Diana 39+ ca dupa aia scoteam termometrul sa nu vad continuarea [bang] Doar ca ea avea stare buna,imi amintesc ca zburda in ultimul hal prin zona,eu credeam ca e ok si cand ii luam iar temperatura ... imi pica fatza ca era peste 39 ! [alcool] In schimb pe cum a crescut,febra nu mai urca asa tare,in schimb se simte mai nasol de la ea,adica mai facea frisoane,mai ales cand are in jur de 37 doar. Gata s-a plictisit strumfulici de stationat,merg sa il las sa se desfasoare pe jos.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-ati facut sa rad. Cu hohote! Eu, blonda??? N-ati fi vazut panarama mai mare [:-)))][:-)))][:-)))]. Pai cu tenul meu... numa' blonda mi-ar lipsi. In fine, sa va zic ca pe la doo'jde de ani am fost blonda, pe o tunsoare bros [alcool], hehe, ce vremuri, dar mi-a trecut rapid, cam in vreo 5 zile, m-am inegrit la loc. Azi am bucatarit la greu: drob si borsul de miel. Am fost si-n parc, cu Razvan si-o prietena cu fetita ei (6 ani). Asta fiindca sotul meu, tipic romanesc [:D], a avut bilete la meci: handbal HCM Constanta cu nu stiu cine. Doua meciuri, chiar. Marti pleaca in Germania, si-a mai aranjat dosare la birou (dupa meci, ofcors) si acum a pelcat la taica-su sa-i faca baie. Eu imi facusem planuri marete, dar vezi de treaba. Anyway, am reusit ce mi-am propus, fara stres. Sa va zic ca drobul mi-a reusit [pofta] [pofta] [pofta]??? Friptura o fac maine, la cuptor, deseara vreau sa pun carnea la macerat putin. Cozonac si pasca a comandat Viorel, eu nu le am cu prepararea lor, si nici timp n-ar fi fost. Sa va mai spun ca am fiert carnea pt. drob la steamer, fffff comod si rapid. Maine mai fac o paine, sa fie. La pranz il aduce Viorel pe socru. Marti la pranz finii no. 2, seara cei tineri (astia nu mananca miel, deci am scapat [pk]). Cam asta este. Eu post n-am reusit sa tin, si regret, dar... Trimit si revin.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusa - vai de curu' vostru, atata pot spune. Eu clacam de multa vreme. Sanatate si macar febra mare sa nu mai faca Razvanel [pup]. Moni, vad ca te tine in priza praslea, dar merita. O sa fie un nazdravan vorbaret, abia astept. Mai, si eu am spus, ca si Brandusa, apropos de blondul tau [:D]: eh, o schimbare de look, nah. Oricum, ne-ai trombonit perfect de 1 Aprilie [:I]. Mira, deci ai pitit cadourile ca si mine de Craciun, sa poarte fetele sanatoase balerinii. Bafta si cu serviciul. Oricum, astia mici au "nas", mie asa mi se pare, si stiu ca asa eram si eu, cand gaseam bananele verzi, invelite in ziar (cadouri nu avea vreme maica-mea sa ne cumpere). Ingrid, macara uriasa avea Sorin, prietenul lui Razvan, la el acasa. Si eu i-am cumparat una identica (sper!!! [:D] ca este in portbagaj la viorel, trebe s-o aduca deseara, pt. ca Razvan s-o gaseasca maine dimineata, pe covor, asa cum l-am "trombonit" - vorba ta, Moni). Lego n-am mai apucat sa-i cumparam, vedem noi cum o sucim, mai are un ou kinder de-ala mare, daca stiti, asa ca e ok. Imi pare rau ca te-ai pricopsit cu probleme la ochi. Cred ca daca vei purta ochelari, macar nu vrei mai avea dureri de cap. Mai revin..
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si io prin zona.Sunt atat de obosita si atatia nervi am avut zilele astea ... halal sarbatoare.Mai ales ca azi nici n-am iesit afara.Tudor a dormit de la 10,30 la 12 si dupa aia pana a mancat si el si n-a mancat Diana [xx(] s-a facut ora ei de culcare si mai iesi daca poti.Tati a venit de-a stat cu Tudor pana am reusit sa o adorm pe ea ,asta la ora 14.La ora 16 dupa ce m-am chinuit vreo jumate de ora sa il adorm pe Tudor in hinta,a capitulat si el,asa ca l-am mutat in patut.N-am iesit bine din dormitor ca numai ce o aud pe Diana zbierand din pat "MAMIIIIIIIIIII !" [bang][cusca] si evident ca l-a trezit [bang] L-am adormit la loc in brate,noroc ca era ametit de cap.Si hai cu mandra sa ii dau sa manance.Am terminat cu ea,hop deja s-a auzit Tudor care era in picioare,dupa numai 20 de minute [xx(] Si printre astea evident pus la spalat,la uscat,spalat puhoi de vase,pus pachete la socru-meu,noroc ca de gatit am avut doar friptura ... Si sa nu uitam tampeniile si obrazniciile Dianei care sa ales si azi urechiata si cu cateva peste bot [toanerele Dupa care cand a vazut ce suparata-s si ca nici scuze nu mai accept [8D] a cerut sa se joace cu margelele si mi-a facut un colier cadou [:-@] Ghita s-a carat cu sacosele cu mancare la socru-meu,iar acum astept sa apara mami sa mearga un pic afara cu ei,ca numai asa pot pregati cadourile de la iepuras si sa trag si io macar un dus,ca numai pe cap am apucat sa ma spal azi. CRISTINA deci la voi maine dimineata cadourile? Parca si de Craciun asa faceati.Noi de obicei in ajun le primeam si asa fac si eu.N-am mai apucat sa ii iau niciun maruntis Dianei,de fapt nici dulciuri nu am luat absolut nimic,dar poate aduce mami.Daca nu aduce cu atat mai bine,sa simta ca a fost un pic "taiata de pe lista" [xx(] oricum o sa ii puna la ei. Eu tot raman la ideea ca te-ar prinde un blond din ala inchis.Incearca o peruca sa vezi [:D] Io am incercat acum vreo 15 ani una blond-platinat cu par lung si ondulat,ca avea o prietena ... nu vreti sa stiti [soc][:-)))] mai ales ca eram si nepensata la sprancenoacele mele si era iarna,deci fata palida ... Cum naiba e tunsoarea bros ca n-am mai auzit ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gasca!! Si eu am intrat sa va spun PASTE FERICIT!!! Si noi ca toata lumea curatenii 2 saptamani la rand, cumparaturi o saptamana, gatit 3 zile...Sa mancam o zi! Aberant. Si mai suntem si musafiri maine asa ca mancarea noastra ne va astepta cuminte acasa pentru a doua zi de pasti. Copii mei deja si-au primit darurile. in mare parte dulciuri si apoi cate ceva pentru pictat(acuarele si pensule) ca nu maia veau, plastilina play dooh, tot ca nu mai aveau, niste chestii pentru pictat pe sticla foarte interesante, ceva de modelaj(pe asta inca n-au desfacut-o asa ca nu prea stiu cum este.... In general le-am luat sa le dau de lucru. Am taiat un pic de pe lista jucariile. Ioanei i-au placut cadourile ca ea este pasionata de mazgaleala dar Rares cred ca ar fi asteptat altceva...Am mai cumparat si 2 mingii, s-a jucat cu aia. Oricum ma bucur tare ca are si el jucarii preferate si nu-s papusi. Imi era teama la un moment dat de chestia asta fiind foarte multe papusi in zona si o sora care se joaca numai cu asa ceva...dar nu...ii plac masinile, motoarele, tractoarele[pk] Zilele trecute a gasit o porcarioara de masinuta intr-o punga de pufuleti, de 3 zile se joaca incontinuu cu ea, este totusi interesanta ca este de fapt cu arcuri si pune cele 2 masinute la start(le armeaza cumva) si apoi apasa pe butoane si sar masinile alea de acolo. Cred ca i-ar placea un traseu din ala smecheros. dar sunt totusi cam scumpe in pana mea si parca vad ca tot la masinutele de la pufuleti se va intoarce. Si copii mei bolnavi!! mai intai Ioana, febra mare 3 zile si 3 nopti, la 4 ore antitermic, la fel ca la Bee. Acum este Rares, pare mai bine acum, este deja si ce-a de-a treia noapte a lui, mai tuseste dar nu ca aseara spre exemplu. ce sa va zic...horor trebuia sa-mi fixez in minte sau sa scriu cui de care si la ce ora i-am dat antitermic/antibiotic ca nu s-au suprapus si am avut un orar haos. Sper ca sunt spre vindecare, din pacate si noi am ajuns la antibiotic. Mi-a fost mie frica sa-i las fara ca sunt sigura ca-i viroza si nu-i ajuta tare mult antibioticul dar daca nu este si doctorul nostru nu-i aici pana marti ce ma fac?!! "CHRISTOS A INVIAT" de cand tot scriu eu la mesajul asta. Va pupic, eu imi astept sotul ca l-am trimis dpa lumina. Eu am ramas paznic la tusitori. paaa daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...