Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 142


Recommended Posts

Dana foarte faine pozele, ca si pitica botezata ca si mamica cu burtica [il]. Si mi-au placut si alea cu David si cu poza tatalui, chiar seamana bucatica cu el, desi prima impresie este ca seamana cu tine. Si eu ma tot gandesc sa caut la soacra-mea poze cu tati de cand era mic, ca am asa o banuiala... [pup]

 

Shtephy ma bucur tare ca ai aparut, dar imi pare rau ca problemele inca nu s-au rezolvat. Nu am cum sa te ajut, dar iti trimit un gand pozitiv [pup]. Merg acum pe forum inapoi sa vad cat apuc sa raspund si sper sa ajung si la pozele tale, ca mi-a fost dor de voi (si eu am citit din bulgaria de pe tel si nu m-am uitat atunci...). [pup][pup]

 

Licurici, chiar ca a crescut piticutul vostru, e fix ca la carte, dubleaza greutatea la 3 luni, bravo! Spor la masaj, inteleg ca nu e chiar o grozavie torticolisul si trece relativ usor [pup]

 

Dankutza felicitari pentru excursie, ati facut o gramada de chestii si ma bucur ca Pinky a fost asa de fericita. Bravo mami! [pup]

 

Raluci cum ziceam, eu ii dau catina cu miere cate o lingurita zilnic. Mai putin in zilele in care uit [:D]. Multa bafta cu aiureala ta legislativa, sper s-o scoti cumva la capat, o solutie sigur exista [pup]

 

Many de maine bem cafeaua impreuna la serviciu [:D] [q] [pup]

 

Strumfy cum e Motzata azi? La ce spui tu, as crede mai repede ca e o viroza decat un canin.

 

Gabitza [s][s] [pup][flo]

Si mama imi spunea ca ea nu-si aminteste ca eu cu frate-miu sa fi facut asemenea crize cand eram mici, insa frate-miu mi-a spus cand am inceput sa-l duc pe Iulian la gradinita, ca el a plans pana la grupa mare. Pana la 11 plangea ca vrea acasa, de la 11 la 12 se juca si la 12 incepea sa urle ca nu vrea acasa [:D]. Asa ca astia cu memoria scurta trebuie ignorati. Iar aia prea sfatosi, trimisi la plimbare. Sau la popa desigur [popa][:-)))]

 

Ali eu nu i-am dat copilului knedgle (asa le spune la noi in nord) cu prune pt ca eu urasc aluaturile fierte [:D], dar cred ca e o mancare ok pentru ei.

Si doctorita aia a ta, ti-am zis eu mai de mult... cauta alta.

 

Cory multa sanatate lui Andrei.

Si eu ma straduiesc sa-l invat sa-si sufle nasul, mi se pare esential de acum incolo (nu l-am aspirat niciodata ca pana la gradinita nu a fost racit, iar acum e marisor deja...)

 

Lumi iar sunteti fara R? Cand apare? [pup]

 

Livia voi ce faceti? [pup]

 

Lyly [pup][pup]

 

gata, trimit desi mai am restante, dar scriu de la 6.30 la mesajul asta [:D]. Intre timp s-a trezit aniversatul, a primit cadouri, s-a jucat cu ele, le-a abandonat [:D]. Plecam la gradinita, si va salutam [flo]

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s][s]La multi ani Iulian si Davidid="red">id="size3">id="blue">[s][s]

sa cresteti mari si sanatosi si sa aveti parte doar de lucruri bine in viata

[flo][flo][flo] pt mamici [pup]

 

 

[bum][bum][bum]Bun venit pe lume bebe Tudorid="red">[bum][bum][bum], refacere rapida la mamica si puiut mancacios si necolicos

 

[s]La multi ani Gabitzaid="red">[s]

 

Dana si Dankutza am vazut pozicile, sunteti foarte frumosi [pup]

 

Andre [pup] sa aveti un concediu minunat la Cluj, pupam Chiara cantareata [olala]

 

Cuscri tare rau imi pare ca s-a stricat iar laptopul, offff, sper sa-l rezolvati cat de repede, va pup [pup]

 

Licu sa-ti traiasca grasunelul, auzi, 6600 gr[olala][olala][pup]

 

Raluci felicitari pt Bubu, stiam ca se va adapta rpid, de'cum o sa-ti fie ceva mai usor sa-l lasi, inca nu a inceput sa ceara la copii si in week-end? [:D][pup]

 

eu am fost ieri si am facut cerere la ANPS sa-mi scada ziua de 3 din CIC , deci maine ma duc la munca [:(]

 

tre' sa fug, pup la toate

 

[*]Anca, mami de [zana] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size2">[*]

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis[pup], suntem bine, multumesc de intrebare!

 

In general, ma descurc cu amandoi copiii! multumesc lui Dumnezeu, Melinda e cumintica, nu prea plange, doar cand trebuie schimbata au cand ii e foame. Semne de colici nu prea sunt, si inca sper sa nu ii apara mai tarziu, asa ca am destul timp sa ma ocup si de janisz astfel incat micutul sa nu se simta dat la o parte. de fapt, asta este si cea mai mare temere a mea, ca baiatul nostru sa nu se simta marginalizat. Sper sa fie bine pana la urma! De dimineata mi s-a intamplat cea mai tare chestie. O alaptam pe Meli, si vine si Janisz si cere tziti(zice : "si copilu` papa tzitzi"). Eu zik ok...si ii dau celalalt san, la care Janisz pune sfarcul in gura, roade vreo 3 secunde din el si zice:" nu pace tzitzi, nu buna!"...rade si pleaca....De cand am inceput sa scriu mesajul a venit de vreo cateva ori la mine cu niste piese de puzzle pe care incearca sa le potriveasca si imi explica in legea lui ca nu intra una in alta...asa ma distreaza ca ridica din umeri atunci cand nu reuseste sa faca ceva, semn ca nu stie sau nu poate. Inainte sa o am si pe Meli, credeam ca un singur copil iti poate testa limitele rabdarii destul de mult, insa acum, cu doi inteleg ca rabdarea poate atinge limite si mai mari, trebuie doar sa faci un exercitiu...si sa te inarmezi cu optimism!

 

 

 

Mama in actiune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI DAVID! [s] LA MULTI ANI IULIAN! [s]

 

SA FITI SANATOSI SI VOIOSI, TOATA VIATA VOASTRAid="blue">!

 

[olala][olala]BINE AI VENIT PE LUME, BEBE TUDOR![olala][olala]

 

[s] LA MULTI ANI GABITZA! SA AI PARTE DE TOT CE E BUN PE LUME! [s]

 

Noi am invins raceala, e a treia zi dar inca de ieri nu prea mai avea decat putin nasul infundat. Practic l-a tinut doar luni, o singura zi. Sunt f multumita de imunitatea lui [:)] Si eu am incercat sa-l invat sa sufle nasul(Monis[:)]) si el face ca si cum l-ar sufla,dar din gura(scoate sunetul ala) [:D] Deci mai avem...Batista bebelusului am mai folosit-o cand a mai avut el ceva mucisori acum vreun an.

 

La capitolul vorbit ne da pe spate zilnic, povesteste ca un om mare, nici mie nu-mi vine a crede. Suntem restanti la olita si papat singurel(avem tentative dar dureaza ore) dar la vorbit...[pk] Cand se trezeste zice "S-a tezit Adei, bem laptic caldut?"[:)] E doar un exemplu...toata ziua povesteste cu noi si noi suntem topiti[olala]

Nu mai zic ca imi da zilnic raportul ce s-a intamplat all day cat eu am fost la serviciu[:D] (ex: Nini a dat suc lui Adei, foalte bun!" - adica Nini(bunica) i-a facut suc de mandarine si i-a placut f mult) Gata cu laudele [:D]

 

Fetelor care incepeti serviciul, va doresc reacomodare usoara si puiuti cuminti in lipsa voastra. O sa fie ok, o sa vedeti [:)]

 

Revin[flo]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Iulian!

La multi ani, David!

 

Sa cresteti mari si sanatosi, sa le aduceti mereu bucurii parintilor vostri si sa aveti o viata frumoasa!

 

La multi ani, Gabitza! Cu multe bucurii!

 

Licurici, am vazut si eu, in sfarsit, pozele cu copiii tai, sunt frumosi amandoi. Si ce frumos creste Dragos! Bravo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

[bum]Monis draga mea, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos sa se dezvolte in continuare la fel de frumos ca si pana acum[bum]id="green">

 

Dana La Multi Ani pt David, sanatate maxima si mult noroc, sa aiba o viata minunataid="blue">

 

[dual]Gabitza La Multi Ani sa ne traiesti sa inflorestiid="teal">[dual]

 

Livia ce frumos povestesti, uff ce teama mi-e si mie ca remus nu va mai vrea tzitzi

 

Cory ma bucur ca ati scapat de raceala [pk]

 

Dozz cum mai e Ana?

 

Uoff ce de fete care se intorc la serviciu [q] va doresc adaptare cat mai usoara si colegi intelegatori

 

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]33+cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim de urari! [pup][pup][pup]

 

Pitix e la gradinita si eu ma screm sa fac credit si sa termin tortul [:D]

 

 

Many am scos acum extrasele de cont de la banca pt ultimii 2 ani de CCC si asa este, acum in nov am de luat indemnizatia pe octombrie [pk][pk][pk]. O veste foarte buna ca eu eram convinsa ca am terminat de luam bani de la stat [:D]

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
multumim de urari! [pup][pup][pup]Pitix e la gradinita si eu ma screm sa fac credit si sa termin tortul [:D]Many am scos acum extrasele de cont de la banca pt ultimii 2 ani de CCC si asa este, acum in nov am de luat indemnizatia pe octombrie [pk][pk][pk]. O veste foarte buna ca eu eram convinsa ca am terminat de luam bani de la stat [:D]Imi intrase un cui, acum m-am linistit[pk], deci adeverinta prin dec. ca sa am ultimele sase luni.[pup]Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Citat:
citat din mesajul lui monis5
multumim de urari! [pup][pup][pup]Pitix e la gradinita si eu ma screm sa fac credit si sa termin tortul [:D]Many am scos acum extrasele de cont de la banca pt ultimii 2 ani de CCC si asa este, acum in nov am de luat indemnizatia pe octombrie [pk][pk][pk]. O veste foarte buna ca eu eram convinsa ca am terminat de luam bani de la stat [:D]Imi intrase un cui, acum m-am linistit[pk], deci adeverinta prin dec. ca sa am ultimele sase luni.[pup]Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
align="right" id="quote2">tu muncesti sau te dai pe net? [:D][pup]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...