Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (7)


Recommended Posts

am ajuns in final acasa.Am ajuns pe la 11:40 si chiar m-am imbracat in negru ( nu am glumit).Am urcat si pana la etajul 4 dar era doar o doamna cu ochelari cu un domn.Am fost la controlul ginecologic la doamna doctor Mutuliga - foarte deschisa ,comunicativa.Nu a fost pe fuga ,s-a uitat pe externarile mele,pe biopsie tot ce aveam la mine.Nu stiu daca am apucat sa spun dar din pacate am si uterul mic.Yarinna , ai avut dreptate, foarte dragut la Sibiu.Dar sa va spun si ce s-a hotarat.Din pacate mai trebuie sa fac 2 injectii de diphereline .Va dati seama ce efecte nasoale o sa am dupa 6 .Cand veneam de la Sibiu - am crezut ca ma topesc pe drum.in masina binenteles ca clima era pe temperatura minima si sotul disperat.Fiind endometrioza avansata si cu aderente nu am de ales.Binenteles ca am facut si o radiografie pentru oase deoarece acest tratament distruge calciu din oase.A iesit bine ,deci voi continua tratamentul .Dupa ce o sa am ciclu ( aproximativ iulie-august) o sa fac analizele hormonale dar la ciclu 2 sa nu fie influentate de tratament ma intorc la Sibiu si daca este bine voi incepe stimulare cu monitorizare dar nu am inteles exact cu ce ( a zis ca este un pic mai diferit) ca sa nu fac chisturi.Oricum , o sa va urmaresc pe forum si o sa va mai scriu cum stau cu CALDURILE.va pup.Oricum m-am mai linistit nu am chisturi dar a zis ca nici ovarul de pe dreapta nu-l prea vede deci este fff mic .Astept momentul cand o sa pot sa fac analizele.PA!Yarinna - ce ai facut azi?mergi sambata la punctie?astept vesti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Yarinna ,nu am apucat sa citesc si cap precedent - Felicitarii!!!!Ma bucur si astept vesti bune sambata.[pk] Draga alecor - azi am fost la dr Mutuliga este super,deschisa si comunicativa daca ai intrebari oricand raspund cu mare placere. Gabi_ducu - nu am vorbit pana acuma, dar sper sa poti trece peste ..Sunt alaturi de tine chiar daca nu ne cunoastem sa stii ca te sustin .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui persi
am primit mailul de la dr chicea.vaginalele nu au fost tocmai ok am o infectie cu ureeaplasma.dr mi0a recomandat azithrox.intrebare oare tre sa iau si vreun antimicotic ceva?
Cand am luat azitrox am avut si ovule Macmiror sa nu fac Candida , sau alta minune de la antibiotic. Eu l-am luat preventiv ptr. ca sotul a avut Helicobacter Pylori( un ulcer declansat de o bacterie ). [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragutelor! Yarrina-vad ca ti-a priit sederea la Sibiu! A scos din tine talentul![:D] Las ca e bine,autoironia ta m-a amuzat,pe bune!Mai ales faza "cum ma vad in viitor"[:-)))] Tin pumnii stransi pentru tine pe sambata! Doamne-ajuta! Sa fii optimista[pup]! Citind si din urma ce ai scris, sa stii ca mi s-a facut dor de Sibiu! Gabi-imi pare sincer rau draga mea,dar capul sus,viata merge mai departe! Alecori-bine ai venit ![flo] Misspii-ma bucur ca ti-au facut impresie buna cei de la Polisano si ca ai comunicat bine cu dr. Mutuliga.Doamne, ce multe probleme ai si tu!Iti doresc putere sa continui tratamentul si sa-ti implinesti visul de a fi mamica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

persi,eu am luat zanocin si gynofort crema pt a nu face candida(1 la 5 zile,incepi din z4 de antibiotic) alecori,bine ai venit si sedere cit mai scurta la acest subiect.Vrei sa-ti trec istorioara pe listutza noastra de pe prima pagina? Mai vrea cineva pe listutza?caci sintem cam singurele eu cu yarrina pe acolo[:D] denisa[pup]ce mai faci dragutza?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...