Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 98


Recommended Posts

tamaryllis, Menpourul unguresc are compozitie identica cu cea a Menopurului romanesc: un flacon de 75 UI/NE contine 75 FSH + 75 LH ; daca te uiti pe cutia de Menopur din Ungaria, ai sa vezi ca scrie ceva de genul: 75 NE folliculus stimulalo + 75 NE luteinizalo hormon. Si eu am avut cateva flacoane de Menopur din RO si majoritatea din HU si am folosit cate 2 flacoane de fiecare data, fie ca erau romanesti, fie ca erau unguresti (am avut 150 UI de Menopur de injectat zilnic).
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota insuficienta venoasa cronica bilaterala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Balanta, mersic! Pe cutia asta din Ungaria chiar nu scrie nimic in afara de menopur 75NE 5 amp+5 solventi(cred); si nici nu are prospect. Pe cutie scrie cu pixul ........ Cum te simti? Ma gandesc deseori la tine! Imi imaginez cat esti de fericita! Sa ne tragi pe toate dupa tine![pup] Sarcina Usoara! incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere. Da, sunt foarte, foarte fericita; parca nici nu realizez ce mi se intampla. Am repetat azi beta si s-a dublat, deci pana acum, suntem in grafic [:)]. Despre simptome: am sanii mariti si tari, am greturi, am devenit foarte, foarte sensibila la mirosuri (in sensul ca nu mai suport anumite mirosuri) si nu am prea am pofta de mancare. Sigur ca va trag si pe voi dupa mine [:)]. Sa ai muuuuuuuuulta bafta [pup]!
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota insuficienta venoasa cronica bilaterala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta bravo fata draga pt beta. Si ma bucur ca esti fericita,meriti din plin. Asteptam vesti de la eco acum. Tamy bafta la injectat si tie. [pup] Si eu sunt happy, scriu la dr greci de ce [:D] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aditule, caut la greci, ca doar azi ai avut intalnire, nu?[pup] incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samira, tu ai platit cu cardul la pensiune? incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balanta tm, ai bb in burta? doamne, bravo!!!!!!! cum ai reusit? iertaciune de intrebare, dar mie mi-a scapat[asia]. of, ce veste buna![pk] samiro, nu mai auzi telef, nu mai cetesti PM, credeam ca te dor tzatzele, nu si capul. miss u si am trecut azi pe la tine prin neighbourhood.si tin pumnii. te pupi la scuipinei! mami_vreau, sonya, speranta,[pup] feli, io tot cu galeria la tine si la toate fetele incercate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen! [flo] Laura [mamica] de [baietel] Nicholas James 9 Noiembrie 2009 [url="http://picasaweb.google.com/garny1978"]Poze[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M"]Filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura[flo], multumesc mult! adipapazi, da, am doua teste beta HCG pozitive; am intrat in saptamana in a 5-a. 'Ti-a scapat' fiindca FIVul l-am facut la Viena si am postat la FIV in Europa.
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota insuficienta venoasa cronica bilaterala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...