Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

**Zmeurici de iulie-august 2009 (35)**


Recommended Posts

Fetelor, v-am tot auzit ca unii din bebei tusesc, un fel de tuse ca un fel de hiriit, daca experimentati astfel de simptome, poate fii borba de un virus al esofagului si laringelui, aici in State, boala se numeste "croup", nu stiu cum ar fii tradusa in romaneste; uitati aici mai multe detalii: http://mylifewithbryce.blogspot.com/2010/03/first-sniffs-sniffs.html Si fiu-meu a avut-o saptamina trecuta de miercuri pina vineri; remedii: tinut in baie de aburi ( dati drumul la dus sau la cada si lasati apa sa curga pina se ridica aburii in incapere) pret de 5-10 minute iar pe timpul noptii tineti un umidificator deschis in camera in doarme bebe. Al meu dupa o noapte petrecuta cu buni in baie, a doua zi nu mai tusea deloc. Nu i-am dat nici un medicamemnt, nimic. Sper sa va ajute informatia. Noi, bine, cu exercitiile de slabire, ceva shopping pentru bebe si cam atit. Ah si in weekend plaja in curte.:) Gata va pup, Clara- mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08. 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'neatza si de la noi! Sara da-mi voie sa raportez - dupa 3 ture de inhalatii ieri, Iarina mea a dormit ffff bine toata noaptea (cu 2 treziri pt papa) fara sa tuseasca nici macar odata. Ah si mi-a mai zis dr exact ce zice si Clara, baie cu aburi si umudificator in camera. Baie i-am facut, umidificator nu am ... iau, dar ieri nu am mai avut timp de cautat/luat. Si in rest nu i-am dat nimic, cat a avut febra i-am dat nurofen. Din tura trecuta, cand tuta de dr de familie i-a dat tot asa eurespal stiu ca nu il vrea, e gretos, isi face greata si tusea mai tare. Asa ma bucur ca l-am descoperit pe medicul asta, da Doamne sa nu avem (des) nevoie de el! Blanca stiu cum e sa te stresezi pt bebe [flo] si te inteleg perfect! Meleea sanatate la puiutz! Pooh echipamente de securizat sunt la ikea (daca ai drum la Budapesta sau Bucuresti sau daca are cine sa le ia) sau in farmacii am vazut eu de la Chicco (doar ca erau mai scumpe decat cele de la ikea). Inutsa [:-)))][:-)))][:-)))] deci asa va distrti voi ... cat despre spitalele noastre ... no comment. O zi splendida sa aveti si zmeurici sanatoase si cumintele! PS [pup] Buburuza frumos nazdravan; roaga-l sa te lase sa intrii mai des [:D] Nina, mamica Iarinei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NEata de la noi! O noapte cam cu maraieli si foiala,parac nu-si gasea pozitia de somn.Pe la mijlocul noptii am dat-o u gel ,parca putin s-a mai linistit cel putin asa mi s-a parut mie.Acum cu oara de vara iar s-a schimbat programul de seara,abia la 11 a adormit dar.II cadeau ochisorii in gurita dar tot nu vroia nani.Astazi iar e frumos afara,dar cand ma gandesc ce am patit ieri,parac imi piere cheful de iesit. Tanimi ce bine ar fi sa ai dreptate,sa ma trezesc zilele astea intr-o dimi si fiica-mea sa aiba dintzuc[olala][olala]. Inutza si eu am o verisoara care tre sa nasca prin mai tot la maternitatea din Iasi,chiar imi spunea k are temeri cu stafilococul auriu.... Sara_Amira wouauuuuu ti-a dat sa ai de unde alege ,sa fie cu inima impacata ca ti-a dat reteta[:)].Daca nu e nimic grav ,nu indopa puiul cu antibiotic,parerea mea [pup] La multe lunite Alessia Estephany sa creti mare si sanatoasa! [pup]la mamici si zmeurici! MAMI DE [copil] STEFANIA MARIA [url="http://family.webshots.com/album/576533000MmlRHo?vhost=family"] mica mea comoara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,fetili!!!! Eu la a doua cafea la ora asta,dupa nenumarate treziri pt. tzitzi si trezire definitiva la 6.45.....acum doarme copchilul,sa vedem cat?[:)] Trebuie sa caut aparatoare pt. sertatre,insa ieri pur si simplu nu mai stiam ce sa fac,era fascinat de sertarele de la birou[:D].... Asa cum zice Alina,cu Timea n-am avut asemenea probleme,mai ales la varsta asta[:D] Fetelor,ce fel de aparat pt. aerosoli aveti?Ma tenteaza si pe mine,dar nu stiu ce sa caut....si cam cat costa? Inutsa,pacat ca n-ai filmat momentul[:D] Meleea,bine va ati scapat de antibiotic,sanatate multa! __________________________ Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh, am uitat: noi lately experimetam ependenta totala de mama!!! Vrea doar la mine, doar cu mine. Daca plec de acasa (asta sa nu ma vada, ca altfel nu pot), cand ma intorc e disperata, doar calare pe mine sta. Asa s-a intamplat ieri cand am fost la directia de munca sa imi iau decizia: nu puteam sa o iau cu mine la ce nebunie e acolo; cand m-am intors nu am putut nici sa ma descalt/ dezbrac. Vrea la mine, si, cateodata, chiar daca nu ii e foame vrea la tzitzi; si nu papa, tzocaie de 2-3 ori tzitzica dupa care zambeste strengareste, asa, usor timida ca " ah, de fapt nu imi e foame, sunt doar fitzoasa". Anyway [olala]. Nina, mamica Iarinei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! eu la prima[cafea], dar cred ca am nevoie de vreo 4 azi. Mi-a urlat azi noapte Edi de am crezut ca mor...intr-un final l-am facut cu orajel si s-a linistit. de ce oare nu l-am facut de la inceput? eram chiauna de somn si am incercat cu [alap], ceai si suzeta. Mai e si cu nasul infundat, raceala de la frate-su' luata[bang]. Azi e serbarea lui Marco de iepuras, sau ce naiba este...ca se costumeaza doar si fac parada modei si ceva jocuri. Sotul a plecat in Alba, asa ca vad eu cum ma descurc cu costumatii peste costumatii si Edi mofturos pe langa mine. sper sa stea cumintel in carucior. la cat mai multe lunitze Alessia Estephany! sa cresti mare si sanatoasa, printesa frumoasa! s-a trezit Edi, merg sa-l schimb si sa-i dau fructele. o zi frumoasa. revin eu candva sa va citesc. _________________________ Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006) [url="http://www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34"]2 smecherasi[/url], [url="http://www.dropshots.com/purdeaioana"]Paris[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pooh dr mi-a zis sa iau unul cu ultrasunete, ca e mai silentios si nu o deranjeaza pe don'soara! Asa ca m-am docomentat o tzara si in final am luat un Laica 6026 daca nu ma insel, din farmacie, cu 218 RON (cu toate matzele incluse [:D], masca de adulti si de copii). E micutz si dragutz, si nici nu il auzi. Plus ca farmacista a fost dragutza (lucru rar pentru RO, in caz ca se mira fetele care traiesc pe alte meleaguri mai friendly [:)]) si mi-a aratat ce si cum functioneaza - simplu as zice eu, nu tre sa fii rocket scientist sa dibui cum sta treaba. Vezi ca sunt si aci pe DC ceva topicuri "despre .." [pup] Nina, mamica Iarinei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...