Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgusori de nov-dec.2009 (50)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ali eu carnea am reusit sa o fac pasta numai la robot(un philips Cucina normal). Cu mixerul vertical nu a mers. Acum imi aduce sotzul din Franta un babycook si sper sa fie mai usor. Despre morcov... banuiesc ca dc e ff bine fiert merge cu furculita... Laurici nu stiu ce sa zic de nunta. E posibil ca sotzul sa aiba dreptate ca ar fi mai bine sa nu mergeti.... Eu una la cumatria lui Danut am avut noroc de sotia tatalui meu ca am mai reusit si eu sa vad musafirii la fata ca de nu... Plus ca am mai avut ceva parinti cu copii care au adormit si care au plecat acasa(dar oricum petrecerea s-a spart pe la 00.30). Trebuie insa sa te asiguri ca nu mai vin si altii cu copii ca iese un tambalau in camera aia de nu te vezi. Plus sa nu aiba si alti invitati nevoie de ea si sa tot frece usa de fiecare data cand adoarme Amalia. Eu prima nunta o am pe 28 mai si imi fac griji de pe acuma. Nu de alta sa zicem ca il duc la taica-miu, e deja la diversificare si mai scapam cu papa(ca e nunta unei rude f apropiate si ar trebui sa mergem si la Starea Civila si la biserica) dar imi fag griji noaptea ca el adoarme la tatza, ca se trezeste noaptea si vrea sa pape(dar nu bibe) asa ca ... incerc sa ma duc si dc nu merge treaba tusti la tata iau cupilul si acasa. Macar sa imi rezolv partea de obligatie... mami fericit de [baietel] Dan Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] de Florii pt. toate [mamica] si toti [bebic] si [bb]! Sa ne laudam cu o veste buna: de 2 zile am trecut exclusiv la alimentatia naturala! [pk] Si alta veste: surioara mea este [gravi], colega cu Alexa la odiseea de noiembrie-decembrie 2010 . [pup] pt. amandoua, sarcini frumoase si [bb] sanatosi! [flo] pt. Florii! "Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare" _____________________________________________________________________ Magda, mami de [bebic] Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si [zana]Iarina 31.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!!! [s][s][s]La multi ani fulgusorilor sarbatoriti azi[s][s][s] [s][s][s]La multi ani mamicilor cu nume de floare[s][s][s] Laura nu ai posbilitatea sa iei pe cineva cu voi la nunta care sa stea in permanenta cu fata si cand e nevoie de lapte sa te cheme? Nu tre sa te sperii de kk verde... mie dr mi-a zis ca o sa isi schimbe culoarea de la fier... Va [pup] si sa aveti o zi faina! Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se discuta despre avantaje/dezavantaje LM/LP. Cum le-am experimentat pe amandoua si eu mi-am imaginat ca e mai usor se iei LP dupa tine decat sa alaptezi in public dar, de fapt nu mi-e usor in nici un fel: nici cu insiratul "ustensilelor" pt. LP nici cu scosul in public a "ustensilei" pt. LM. Raman tot la varianta cu locul retras sau alergatul acasa la ora de masa. Si totusi, in varianta LM scapi de o gramada de ustensile de preparare. "Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare" _____________________________________________________________________ Magda, mami de [bebic] Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si [zana]Iarina 31.01.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura am uitat sa zic Fe inmoaie si inegreste scaunul copilului(de aia e verde) asa ca nu e un motiv sa iti faci griji. Despre durerile de burta... noi avem si nu mai scapam de ele. [bang] Acum ne-a adus Lalu sup minune pe care le recomanda Andre si sstept efectul. Aseara i-am pus noaptea tot s-a trezit la 01.30, la 04.30, la 06.30 si la 07.15 trezirea definitiva dar macar nu a mai plans. Am uitat sa zic La Multi Ani tuturor cu nume de floare. mami fericit de [baietel] Dan Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza si de la noi La multi ani fetelor cu nume de floare ! Cuscri i-am dat Sabinei mar si ieri si nu l-a mai scuipat, faza e ca atunci se agitase putin dupa si cred ca asta a fost cauza, i-am dat si foarte putin suc de morcov si i-a placut si ala, ma bucur ca nu e mofti pana acum...tin pumnii pt marti [pup] si va pupam pe toti Laurica si eu stiu cum e, am alaptat-o si pe buda in mall [:D] dar eu m-am obisnuit altfel, eu iau cu mine ceiut , nu e neaparat sa i-l dau dar daca o apuca moturile sau foamea in magazin ii dau o gurita de ceai pana ajung cu ea pe undeva sa o alaptez...la mine a mers asa, acum vad ca nu-i mai place ceaiul deloc, nu a mai baut de mai bine de o saptamana nici o picatura. acum mai exista si sansa sa fie cuminte la nunta si sa doarma, din ce au povestit fetele pana acum multi copilasi au dormit ore bune pe la botez si cumetrii, chiar cu muzica duduind pe langa ei...eu iti urez bafta si rabdare multa despre plansul Amaliei, dupa cum povestesti, eu zic ca gingiutele sunt de vina...la noi e la fel seara de seara concert mare... te pup Diana sa va fie de bine gratarul...hai, termina repede cu rufele alea si odihneste-te si tu putin [pup] noi am iesit si ieri dupa-amiaza putin la plimbare dar a fost cam frig iar azi ploua si e urat tare asa ca stam prin casa, dar e frumos si asa ca e si tati cu noi pupici la toata lumea [pup] _________________________________________________ ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ancutza_bro#"]Fulgusorul meu iubit[/url] The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !!! tuturor celor care poarta nume de floare . Petrecere frumoasa ! Noi astazi ne-am trezit de dimi si am mers sa impartasim baiatul . Nu a vrut sa inghita tot , probabil nu era dulce vinul [:D] dar a inghitit ceva . M-am suparat ca era multa lume si foarte multi copii care tuseau .sper sa nu fi luat nimik si sa fie bine . si afara e un frigggg , bate vantul tare . unde sunt zilele de saptamana asta ?? pupici fetelor, petreceri frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI FETELOR CU NUME DE FLORI!!! Mama ce de mai povestiti voi cu alaptatul si cu laptele praf...Eu incep sa constientizez tot mai mult ca (cu exceptia mamelor care mai au un copil si au trecut prin toate astea), deci constientizez tot mai mult ca atunci cand ramai prima data insarcinata si ai un bebe de fapt nici nu stii la ce te bagi...[alcool]...si abia apoi realizezi pe viu cat de mult ti se schimba viata[:)] Lidia [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...