Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce naiba faci cand afli ca te inseala? El.


Recommended Posts

Zouzou, imi pare asa de rau pt. situatia actuala. dar ai fetita si vei razabate. se simte din cuvintele tale, in spatele tristetii de acum. [pup] nu te mai intrista acum pentru relatia ideala, pe care tu inca nu ai gasit-o. da, este limpede ca domnul acela si-a iubit sotia. dar asta nu exclude ca si ei sa fi avut problemele lor de-a lungul vremii, de alta natura. poate si el a inselat-o, si si-a dat seama de-abia apoi cat o pretuieste. deci incearca sa nu te mai deprime faptul ca tu nu ai gasit inca relatia perfecta. multi dintre noi nu au gasit-o. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K
Citat:
citat din mesajul lui Zouzou
Dragele mele, Ma gandesc la ce va spune lumea despre mine...
IGNORE!!!! sa nu-ti pese vreodata ce zice lumea!
EXACT! IGNORE! Cand esti bolnava, nu te trateaza lumea. Cand ajungi gafaind la sfarsitul lunii, nu iti da lumea bani. Cand esti obosita, nu te ajuta lumea. Lumea doar barfeste, tu vezi de viata TA! Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria! ___________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Zouzou Ce ziceti de asta? Asa mi-as fi dorit o relatie si sincer, cred ca nu mai este posibil. Acest lucru ma face sa fiu trista. Nu cred ca de la o varsta incolo mai e posibila o dragoste atat de profunda..Asta simt eu c-am pierdut - sansa la o dragoste profunda si reala.
hehe, Zouzou, ai auzit vorba aia cu gaina batrana face ciorba buna? asculta acilea la baba, ca e adevarata legenda! gandeste-te un pic, cum poate fi profunda o dragoste la tinerete? la tinerete dragostea se bazeaza pe speranta (ca xulescu va ramane prince charming si peste saijde ani), ori la batranete dragostea se bazeaza pe cunoastere (daca a ajuns prince charming si la 100 de ani, e clar ca nu e facatura). acum cantareste-le singurica si spune-mi care atarna mai profund? totul este posibil. priveste-ti fetita, daca nu ma crezi. uita-te la ea cum nu cere incurajari de la radio sant cand vrea sa faca ceva, cum isi gaseste in inimioara ei de 10 ani siguranta, speranta si curajul. daca ea poate, tu poti precis, doar esti mami a ei. curaj, sotul tau a pierdut o familie, tu te-ai recastigat pe tine si ai si fetita. care-i scorul real, aud? [pup] [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele, 11-0???? Minunat Conchita!!! Multumesc! Vreau sa va spun ca am citit povestea iliei_99, mai stiti ceva de ea? M-a luat cu ameteala..lumea e nebuna, serios... Exact ca ea simt si eu: "toata imaginea pe care o aveam eu despre el s-a rasturnat, am gasit in comportamentul lui (eu as zice ca nu in comportament ci in CARCATERUL lui) trasaturi care nu-mi plac chiar deloc, lipsa de repere morale care m-a speriat, incapacitatea de a evalua corect situatiile si chiar oamenii, precum si consecintele faptelor lui.." Exista un lucru care ma face sa-mi vibreze sufletul, ca atunci cand te indragostesti, un lucru care ma face sa ma simt vie, vie de tot: este ideea ca ma voi cunoaste. Ca voi face tot felul de chestii pentru a ma descoperi, ca ma voi surprinde chiar si pe mine, ca o sa ma mir de ce-mi place si ce nu-mi place..ca ma voi indragosti...de mine... No, acum ziceti ca sunt narcisista... Va pup, seara frumoasa va doresc!! Zouzou (mama zuzumelei)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zouzou, perfeeect! Asta voiam sa-ti spun si ma bucur ca simti asa! Sa te iubesti mult, sa fii buna si tandra, rabdatoare si binevoitoare cu tine. Sa te porti cu persoana ta respectuos si corect. Simt din cuvintele tale ca ai ajuns la sentimente atat de puternice pentru el nu strict datorita calitatilor lui. El a avut avantajul, norocul de a fi investit si cu rolul de ce-care-alunga-singuratatea- si-plictisul. Vestea buna pentru tine este ca acest rol poate fi jucat si de alti barbati. Oricat de imposibil iti pare acum, vei ajunge sa te obisnuiesti si cu alt barbat, care va veni cu pachetul lui de calitati, cu contrubutia lui de entertainment, umor si afectiune. Mi-a ramas in minte ceva din ce a scris Rufus: "in viata prietenii vin si pleaca". Chiar asa si este. Gandeste-te numai cate prietene/prieteni au plecat din viata ta, pe rand, si au fost inlocuiti de altii. Si barbatii la fel. Le purtam o amintire mai mult sau mai putin dureroasa si ii inlocuim cu altii mai la indemana si mai potriviti. La urma urmei unde naiba scrie ca ii vom avea pe cei dragi alaturi pe tot parcursul vietii noastre?! Si de unde ideea ca ei ne vor iubi toata viata lor si nu ne vor parasi? De-asta i-am admirat intotdeauna pe oamenii care pot trai singuri, cu pasiunile lor, cu preocuparile lor si i-am deplans pe cei care nu pot sta sub nici o forma fara un partener care sa-i tina in brate. Nu te destabiliza si devaloriza numai pentru ca partenerul tau s-a indragostit de o alta persoana. Gusturile lui, alegerile pe care le face pentru viata lui, gradul in care te iubeste pe tine nu sunt problema ta. Tu primesti in viata ta doar oamenii care te vor, te respecta si aleg sa-ti stea alaturi. Nu vor...paguba-n ciupeci! ayleen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zouzou, exact cum tu ai fost inlocuita in viata omului tau, il poti inlocui si tu. Ia apuca-te repede si cauta butonul "refresh" acolo in mintea ta sub partener[:D] Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://www.dropshots.com/kincses3#"]poze noi[/url] [url="http://www.dropshots.com/kincses4#"]poze si mai noi[/url] [url="http://www.dropshots.com/kincses5#"]poze cele mai noi[/url] Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ca inca imi raspundeti desi nu am despre ce schimbari importante sa va vorbesc! Vroiam sa va dedic un mesaj pe care l-am primit de la o veche prietena. Asadar, sa-mi spuneti daca nu e incurajator: Dumnezeu are trei raspunsuri posibile la toate rugamintile noastre: 1) Da 2) Nu inca 3) Am ceva mai bun pentru tine Va pup si o sa mai tot povestesc despre starile mele pentru ca voi..creati dependenta!! :) Z (mamica independenta)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Zouzou
Cineva imi spunea pe sleau azi ca femeile despartite ajung toate, vrand-nevrand, c-ve. Scuze. Ele nu vor inceta sa-si caute jumatatea, vor fi mai pretentioase si n-o vor gasi si asa vor trece din barbat in barbat..Asa zicea si tatal meu despre o doamna care divortase de mult si de sarbatori venea acasa insotita (dar din cand in cand acesti insotitori se schimbau..).. Ma gandesc la ce va spune lumea despre mine... Happy, cum ai trecut peste intamplare? Chiar a mers bine dupa? Sunt curioasa desi acum, daca s-ar intampla asta, eu nu stiu ce-as face...increderea in el e tandari, increderea in mine la fel dar in toata harababura asta ma simt destul de puternica sa merg mai departe fara el..pentru ca n-am incredere si mi-e sila... Viata este incredibila... Va pup, noapte buna, Z mare mama de z mic
Chestia aia cu Femeie divortata = curva este o timpenie mare de tot. Am alergie la cuvintul "curva", ar trebui scos din dictionar, incinerat undeva si spulberat in vint. Zouzou, a mers bine, chiar foarte bine la inceput. Dupa un an si ceva de la impacare, am ramas insarcinata cu Sarah si eram atit de bucuroasa. Ne-am luat casa, am aranjat-o frumos, am muncit amindoi mult dar eram fericiti. Dupa doi ani am avut-o pe Maya, eram o famile completa. Apoi a inceput iarasi tambalaul... Rau de tot! Bine ca am iesit din nebunia aia si ca am supravietuit. Acum sint ok, fetele sint mari (10 ani jumate si 8 ani jumate), eu sint linistita si mi-am regasit balanta interioara. Am stat departe de relatii pentru ca nu m-am simtit in stare, mi-am luat timpul necesar pentru a ma vindeca asa cum trebuie. Crede-ma, exista fericire neconditionata de prezenta unui barbat in viata! Ia timpul asta sa te redescoperi pe Tine, cea adevarata, cea dinauntru care asteapta nerabdatoare sa iasa la lumina! Este timpul tau sa stralucesti. [flo] live and let live [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...