Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce naiba faci cand afli ca te inseala? El.


Recommended Posts

Hai mey , Zouzou,fi barbata,ce Dumnezeu? Ai doua maini/brate?Ai.Ai doua picioare?Ai.Ai un cap intre umeri ?Ai.Minte in capul ala ai ca altfel nu faceai cate ai facut si nu te gandeai la copil cu asa drag !Frumoasa pot sa bag mana in foc ca esti .Asa ca ridica capul,ingroapa vorba aia stupida ca daca divortezi esti curva si ca nu te mai ia nici dracu (al meu era sigur ca nu ma mai ia nimeni daca ne despartim dar se intampla invers ) si ai grija de tine !Vorba lumii doar pamantul o astupa si nu prietenii sau "lumea" iti da sa mananci,nu "lumea" te inveleste,nu "lumea" te alinta cand ai nevoie .[pup][flo] ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Happy, Laura, va multumesc pentru incurajari! Zilele trecute am fost foarte bine. De ieri a reinceput depresia. Parca nimic nu se leaga in mintea mea. Uneori am reusit sa ma concentrez pe "partea plina a paharului" si m-am mai luminat. Dar de cele mai multe ori, n-am reusit...Fac tot felul de lucruri dar ceea ce imi doresc este sa stau cu ochii inchisi, intinsa in pat. Nu sunt acasa, fetita e pe maini bune. O sa merg sa dorm, dupa somn intotdeauna ma simt ceva mai bine....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zouzou, daca ai nevoie sa te odihnesti, dormi cit iti trebuie. Dar acorda-ti o saptamina de stare din asta. Un timp mai indelungat in starea asta nu este sanatos. Deci stai in pat, plingi in perna, stai ciufulita si cu ochii umflati de plins, dar dupa citeva zile forteaza-te sa iesi afara, sa fii activa, da? Sparge ceva, exteriorizeaza-ti durerea, plingi si descarca-te, injura... orice. Numai nu o anestezia cu somn prea mult, ok? In citeva saptamini poti organiza o excursie de sfirsit de saptamina cu fetita ta? Ar fi bine sa schimbi decorul, sa te desprinzi de peisajul prea cunoscut pe care il asociezi cu el, cu relatia voastra. live and let live [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
buna Zouzou, cum te mai simti? va admir pe toti cei si cele care ati raspuns la acest subiect. dar tot nu inteleg cum pot exista niste oameni atat de ... mici, care isi bat joc de vietile altora (vorbesc desigur de fostul ei partener si de atatia altii) o seara faina!
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te pupa mama zouzou..si lasa-mi pe privat un ID de mess..daca ai... fruntea sus..si iti voi povesti candva o istorie mult mai grava...sa vezi cat de norocoasa esti tu defapt.[pup]
Blackmoon Lady&lipishtocul [url="http://community.webshots.com/user/My_Lady0091?vhost=community&vhost=community"][copil][/url]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna zouzou!ce faci tu?te rog nu uita cine esti (mami a unei fetite minunate care are nevoie de bunatatea si dragostea ta)si te mai rog uita ca ai fost cindva cu un domn nepotrivit!esti atit de tinara si ai atit de oferit ca sigur vei gasi o varianta fericita pentru vietisoara ta!mai scie ce mai faci ,si eu am patit in urma cu 15 ani o uritenie dar nu am stat in cumpana,am taiat relatia si iti spun ca incurajare nu toti barbatii sunt la fel!cauta si nu te deprima te rog[flo][flo][flo][flo][flo](ca terapie am plins muuuuuuuuult )am 15 ani de casnicie minunata,dar daca patesc fereasca domnul ceva asemanator fac ca tine [pup]cauta si nu te mai supara sigur sigur vei gasi o iubire adevarata daca o cauti[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa te bucuri ca nu te leaga nimic de el si sa te gandesti ca nu merita nici macar sa iti racesti gura a ii mai spui ceva ca sa nu mai vb de altceva,daca te iubea era cu totul altceva dar de abureli,minciuni si scuze sunt buni toti acesti barbati nu merita nici macar o mica frustrare din partea ta,gandestete ca sunt barbati casatoriti cu copii si pt aia nu ii intereseaza ca acasa ii asteapta cineva care are incredere in ei si sunt convinsi ca totul e in regula.Stai linistita ca in viata toti platim mai devreme sau mai tarziu,iti spun din experienta eu am divortat anul acesta si D-zeu a avut grija ca totul sa fie asa cum am dorit eu.E le doresc acestor creaturi multa sanatate dar liniste si fericire niciodata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n am mai citit decat pana la pagina 3, dar promit ca reiau tot. iti propun o terapie: se ia mascul de 21-22 de ani inalt, frumos si ceva dus pe la sala si se indoaie patul cu el, in vreo cabanuta la munte (da doamne sa mai tina ploile) si apoi revii in bucuresti totalmente descarcata si cu moralul la cote inalte! intre timp, pe fata o lasi la o buna prietena in vacanta! care e prb asta obsesiva cu moshii de varsta ta cu care trebuie musai sa ai o relatie for ever si a la long? eu dc as ramane sola la 45 de ani, sa zic, si as mai arata cu arat :PPPP[:D][:D][:D], prb ca voi arata, ca ma intretin[:-@][:-@], doar bucati tinere mi-as cauta, iar pe aia batrani i=as tine la cate o discutie filosofica la un pahar de ceva mai bun...[:-@][:-@][:-@] _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui khrisu
Daca ar fi sa pot schimba ceva din ultimii 2 ani ar fi urmatoarea treaba: Atunci cand am aflat de amanta trebuia sa-mi fac bagajele si sa bag actiunea de divortz..fara istericale, fara plansete, bocete, poezii si filosofii. M-am bagat intr-un razboi care era pierdut din start si nu era al meu. Iubirea nu se implora, ..daca s-a pierdut pe drum aia e... Pana la urma tot la divortz si despartire am ajuns, si-am pierdut un an jumate pretios din viata mea. Daca era al tau nici una nu putea sa ti-l ia, si nici el nu putea sa se indragosteasca de alta. Uite ca eu am inteles asta dupa mult timp..ca m-au imbrobodit rudele si prietenii cu lozinca "lupta pt casnicia ta". O mare aberatie. Daca te respecti pe tine, te iubesti si pretuiesti, nu te amesteci cu taratele. Si daca s-a intamplat sa te amesteci, te scuturi bine si pleci mai departe. Numai bine iti doresc...[flo] KHRISU mamik de baietel si fetita [trombon] "Nu exista copii, ci parinti tinand în brate copii. " D. W. Winnicott
corect! total de acord!!![flo] _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui herra
buna Zouzou, cum te mai simti? va admir pe toti cei si cele care ati raspuns la acest subiect. dar tot nu inteleg cum pot exista niste oameni atat de ... mici, care isi bat joc de vietile altora (vorbesc desigur de fostul ei partener si de atatia altii) o seara faina!
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
nu cred ca el si-a batut joc in mod voit. pur si simplu trebuie acceptat ca se intampla ca uneori sa nu mai iubesti,sa nu te simti in ecuatia ta, intr=o anume relatie. si punct. fara a mai despica firul in patru. tu i iubesti pe unii, altii te iubesc pe tine, tu-i dezamagesti pe unii, altii te dezamagesc pe tine. totul e karmic pana la urma. zouzou, la tine este multa vanitate ranita. iti place sa te complaci in aceasta stare de suferinta, de inima ranita, de debusolare totala. il vrei inapoi doar din frica de a o lua de la capat, din rutina si din orgoliul de a nu fi tu cea inselata si parasita! dc era invers, crede-ma nu aveai niciun scrupul sau durere. pt ca asa e viata. eu zic sa uiti, bineinteles asta va veni cu timpul si recomand calduros sa fii cu altcineva...cui pe cui se scoate. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! [ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra.... ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...