Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cafea cu aroma de femei si bebelusi- 114


Recommended Posts

Salut,frumoasele.Aseara am venit si eu din excursie cu elevii.Am fost in Ardeal, pe la M. Ciuc,Sighisoara,Sovata,Praid.Am urcat la trepte de mi-a venit rau si m-am ales c-o febra musculara,merg de parca am fost in alta parte. [:D] [url="http://community.webshots.com/album/560900254VfnRrM"]W[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

De retinut :

Timpul corect pentru a bea apa va imbunatati eficacitatea ei pentru corpul uman.

- Doua pahare de apa imediat dupa trezire, ajuta la activarea organelor interne.

- Un pahar de apa - 30 de minute inainte de o masa ajuta digestia.

- Un pahar de apa inainte de a face baie. Ajuta la scaderea tensiunii sanguine.

- Un pahar de apa inainte de culcare. Ajuta la evitarea unui atac cerebral sau de cord.

Trimite, te rog, acest mesaj celor pe care ii cunosti...

Rolul unei aspirine

Recomandarile urmatoare se inscriu in acea minoritate a informatiilor difuzate pe internet pe care e bine sa le luati in considerare si, mai cu seama, sa le respectati.

Cand am avut crizele cardiace, medicul care mi-a acordat ingrijirea de urgenta m-a intrebat daca luasem aspirina dupa ce simtisem durerea toracica. I-am raspuns ca nu aveam aspirina acasa. Si-atunci, mi-a dat urmatorul sfat: in orice casa, in special daca cel putin unul dintre membrii familiei este in varsta de peste 60 de ani, trebuie sa existe macar un flacon cu aspirina. Bineinteles ca pastilele trebuie sa fie la indemana, ca sa poata fi luate, fara intarziere, de indata ce survine durerea in piept. Concentratia enzimelor specifice indica faptul ca mi-as fi putut pierde viata daca n-as fi ajuns la timp la spital.

IN CONSECINTA: daca nu aveti aspirina acasa, cumparati un flacon si tineti-l intr-un loc accessibil. Dumnezeu stie daca o asemenea masura poate face diferenta intre viata si moarte.

Atentie! Exista si alte simptome de atac de cord, insotiate de durere in bratul stang. Trebuie sa aveti in vedere si instalarea unei dureri intense in maxilarul inferior, aparitia varsaturilor si a transpiratiilor abundente, care nu mai sunt doar niste simptome banale.

Detaliu: In timpul unei crize cardiace, e posibil ca, la inceput, sa nu simtiti acea durere in piept; 60% dintre oamenii care au avut o criza de inima in timpul somnului nu s-au mai trezit niciodata. Cu toate acestea, o durere in piept va poate trezi dintr-un somn profund. Intr-un asemenea caz, luati imediat in gura doua aspirine, lasati-le cateva clipe sa se umecteze pe limba si inghititi-le apoi cu putina apa. Apelati fara intarziere serviciul de ambulanta, Politia sau Pompierii, spuneti "criza cardiaca" si informati ca ati luat doua aspirine. Asezati-va pe un scaun sau un fotoliu si asteptati sa soseasca ajutorul solicitat.

 

FITI VIGILENTI!

Un cardiolog afirma ca daca fiecare dintre cei care primesc acest mesaj ar informa alte 10 persoane, o viata va fi, cu siguranta, salvata.

 

EU MI-AM FACUT DATORIA!

 

SPER CA SI DUMNEAVOASTRA VETI PROCEDA LA FEL !

 

 

W

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele! [cafea]

 

am citit putin printre randuri si ... felicitari principeso!!! astept pozele!!!

 

va pup pe toate!

 

A fost o data o printesa ... Emma!id="purple">

Bazar - Bogdan are nevoie de noi!id="red">

Ioana mamica lui Matei Stefan [bonjovi] 12.03.2007

Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!id="red">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti?[flo] Liniste, toata lumea in vacanta?

 

Maadi concediu placut si vreme buna!

 

Astazi e si la mine ultima zi de concediu, saptamana in Antalya a fost foarte frumoasa. Nu am facut decat o mica excursie, dar a fost placuta si aceea. In rest, mi-am vizitat parintii la tara si a fost foarte odihnitor[:D], m-am relaxat cum nu am mai facut-o de mult.

 

Va ofer o [cafea] si poze din Turcia! Va astept si pe voi cu impresii din concedii[pup].

 

 

http://travel.webshots.com/photo/2159442790102697628Fhtnjc

 

Hobby

Laliid="navy"> [comoara]

Targetid="red">[zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor.

Vin cu cafeaua de dimineata [cafea] si cu ceva "serios"

Propunerile administratiei pentru modificarea CCM 2010 in perioada de criza:

 

CONCEDIUL MEDICAL

Din acest moment nu mai acceptam adeverinta medicala a unui doctor prin

care se adevereste ca sunteti bolnav. Daca puteti merge la doctor,

inseamna ca puteti veni si la serviciu.

 

 

OPERATII CHIRURGICALE

Operatiile chirurgicale sunt interzise . Atata vreme cat sunteti angajat

la noi, veti avea nevoie de toate organele. Nu veti elimina nimic. Noi

v-am angajat intact. In cazul in care eliminati un organ, vom considera

acest lucru indisciplina la locul de munca.

 

ZILE IN FOLOS PERSONAL

Fiecare angajat va primi 104 zile personale pe an. Ele se numesc sambata

si duminica.

 

 

ZILE DE CONCEDIU

Toti angajatii vor primi concediul in aceeasi perioada a anului.

Zilele de vacanta sunt dupa cum urmeaza: 1 ianuarie si 25 decembrie.

 

ZILE LIBERE PENTRU INMORMANTARI

Aceasta nu e o scuza sa lipsiti de la serviciu. Oricum nu mai puteti

face nimic pentru prietenii, rudele sau colegii morti. In cazurile rare

in care un angajat va fi nevoit sa participe la inmormantari, acestea se

vor programa seara tarziu. Suntem bucurosi sa va permitem sa lucrati in

pauza de pranz pentru a putea pleca mai devreme, cu conditia sa va

terminati insarcinarile pe ziua respectiva.

 

 

ABSENTA CAUZATA DE PROPRIUL DECES

Acest incident poate fi acceptat ca scuza . In orice caz, este necesar

un preaviz de 2 saptamani precum si pregatirea unui inlocuitor care sa

va preia atributiile.

 

 

FOLOSIREA TOALETELOR

Mult prea mult timp se petrece la toaleta. In viitor se va merge la

toaleta in ordine alfabetica. Spre exemplu angajatii al caror nume incepe cu "A" se vor duce de la 8:00 la 8:20, cei cu "B" de la 8:20 la 8:40, si asa mai departe. Daca nu va puteti depalsa in timpul alocat, veti fi nevoiti sa asteptati pana adoua zi cand sunteti programati. In situatii de maxima urgenta, angajatii pot face shimb de locuri intre ei.

Superviserii ambilor angajati implicati in schimb trebuie sa aprobe aceasta schimbare in scris.

In plus, acum exista o restrictie de 3 minute de stationare in toalete.

La sfarsitul celor 3 minute se va declansa o alarma, hartia igienica se va retrage automat, usa de la toaleta se va deschide si contravenientul

va fi fotografiat. La a doua abatere, fotografia va fi publicata in ziarul intern al companiei la rubrica "Acte de indisciplina".

 

 

PAUZA DE MASA

Persoanele slabe vor primi 30 de minute pauza de masa, deoarece trebuie sa manace mai mult pentru a arata sanatoase . Persoanele cu greutate normala vor primi 15 minute pauza de masa, pentru a-si pastra silueta.

Persoanele supraponderale vor primi 5 minute pauza de masa deoarece este suficient pentru a lua o pastila de slabit.

Va multumim pentru loialitatea aratata fata de companie. Suntem aici pentru a asigura o experienta pozitiva angajatilor. Orice intrebari,

comentarii, nelamuriri, plangeri, reclamatii, frustrari, iritari, suparari, insinuari, acuzatii, vor fi adresate in alta parte.

 

 

CUM NE IMBRACAM

Este recomandat sa veniti imbracati la serviciu conform salariului primit.

Daca purtati pantofi Prada de $350 sau o geanta Gucci de $600 vom presupune ca o duceti bine din punct de vedere financiar, deci nu aveti

nevoie de o marire de salariu.

Daca va imbracati saracacios, va trebui sa invatati sa va administrati banii mai bine pentru a va cumpara haine mai frumoase, prin urmare nu

aveti nevoie de o marire de salariu.

Daca va imbracati potrivit, sunteti exact acolo unde trebuie si in consecinta nu aveti nevoie de o marire de salariu.

 

 

Va dorim o saptamana placuta.

Conducerea

 

Andrei-avem PAYPALid="red">

Perlute Teodorei id="blue">

Filmuleteid="green">

Suntem mariid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...