Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *186*


Recommended Posts

Da' Aris cred ca a tinut-o intr-o petrecere de trei zile si trei nopti... sau nu am vazut eu poze si postari despre fericitul absolvent? Si eu sunt datoare cu poze, noi am facut doar cu bunicii, repede, la un restaurant cu "profil" nemtesc, la care am facut majoritatea eventurilor importante... tortul a fost comandat la alice, dar sula cu prefectura nu au avut nicio treaba si nici gustos nu a fost... dar, asta e. La anul fac eu tort. Calin & Gina Un baietel nazdravan si mamica lui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008
Noi inca avem probleme cu raceala. Curg mucisorii ca nebunii, nu i-am dat inca antibiotic, astept sa vad ce se mai intampla. Nu e molesit si nu are febra, doar ca el care era un mare mancacios nu prea mananca de cateva zile... In rest e vioi si umblaret de mama-mama!
aspira cat poti de mult mucii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am inceput ziua cu un semn de buna purtare MONNVAS astept - cu cea mai putina nerabdare posibila - si eu momentul. Calin, ca si Cristi, e mare explorator. Mi-e groaza de lovituri nasoale. Daca iti zic ca m-am dotat deja cu apa oxigenata, rivanol si role de tifon o sa zici ca sunt nebuna [:D]? Pup baietelul sa treaca [pup] Sau, ca sa fiu si mai nebuna, vreti sa vedeti lista mea de medicamente pentru carat in concediu? Floric, te-am luat! Asta tot ca ii luasei tu lui Rares body de Craciun din iulie anul trecut! [:D] Calin & Gina Un baietel nazdravan si mamica lui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aspir, aspir, da' cica e o mare problema si cu aspiratul des (mai ales cu batista bb). Imi zisese pediatra (care e o mini-ficatzel) dar nu am crezut-o, evident. Apoi, am tot citit pe net, iar cireasa de pe tort a fost parerea dr. Adrian Georgescu de la budimex de care am auzit DOAR lucruri bune. Si tot ce am citit despre el, cazuri rezolvate mai ales pe probleme din astea de orl, m-au facut sa cred ca are dreptate. Aspirarea de multe ori pe zi duce la iritarea foselor nazale si cica se produc si mai multi mucisori. Dna pediatra imi zisese ca dimineata si seara, in rest ser cat cuprinde si folosita clasica para. Si am observat ca daca pun ser mai mult - nu doi stropi cat puneam eu - dupa 5-7 minute, tinut copilul in pozitie verticala, incep sa iasa mucosii odata cu serul in exces. Nu dati! Ca nu am experienta... Calin & Gina Un baietel nazdravan si mamica lui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre noi ( ca am vazut ca asa-i obiceiul!):Andrei a implinit un an in 14 martie, e un copil vesel si jucaus; inca nu merge in picioare de unul singur, doar tinut de manute, dar nu-mi fac probleme: toate la timpul lor.Circula cu viteza maxima in patru labe sau spijinit de mobila, pereti etc. si de-aia cred ca nu e prea interesat de mersul biped.Nu sorteaza forme, nu stie sa-mi arate una-alta, imi spune"ma"( ca i-o fi prea greu sa mai adauge o silaba!), iar primul sau cuvant a fost "This"( stie baiatu' ca-n lumea moderna engleza e de baza[:D]). Foloseste si acum "this" pentru tot ce i se pare lui interesant: alti copii, ceva vietati care pentru mine-s scarboase de-a binelea, dar pentru el ar fi yummy, daca nu l-as smulge din preajma lor..."this" sunt si cei trei caini ai nostri si eu, ocazional, atunci cand merit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anaan welcome. Si tu sa fii mai "vorbareata" decat mine. Ca eu am acush doi ani de forum si doar 329 de mesaje [:I]. Bine, or fi ele vreo 600 ca am observat ca scriu 2-3 mesaje si abia la al doilea sau al treilea se schimba contorizarea... Iti dai seama cat au vorbit celelalte fete care au mesaje cu mii? [:D] Calin & Gina Un baietel nazdravan si mamica lui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Cu intarziere[:I], dar din toata inima [flo], [s] Mihaela[s]. Sa fii sanatoasa, iubita, rasfatata si sa ai o viata minunata[pup]! La multi ani si berbecutului Darius Andrei[s]! Joanna[flo][flo][flo]! La multi ani tuturor Floricelelor [flo][flo][flo][s] La multi ani si Calinutului meu si Calinutului Ginei si celorlalti Calinuti caci wikipedia zice ca si ei sunt niste floricele/plantutze[:D].Folosite la scaderea TA. Stiam eu ca-i bun de pus la rana puiul mamei[:D]! Sanatate puisorilor bolnaviori[pup]! mihaela, mama de[copil] nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la scos mucii: pentru mine e un chin, ca zbiara Andrei al meu de zici ca-l torturam...in fiecare seara avem spectacol din cauza asta. Asa mi-a spus si mie pediatra ( tot o ilustra madam Ficatzel si ea!): cu cat aspiri mai mult, cu atat se fac mai multi nenorociti de muci. In privinta asta tind sa-i dau dreptate si atunci folosesc si eu serul la greu si-mi pastrez energiile pentru spectacolul de seara[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008
Mi-l doream si pentru ca vom pleca in iunie in Turcia cu avionul, la mare si nu vroiam sa ma car cu ditamai carutul dupa mine. Asta are si spatarul rabatabil pana aproape de orizontala, asa incat copilul va putea dormi seara cat noi vom [alcool] o bere turceasca pana tarziu in noapte [:D]
crezi ca la vara vei mai folosi carut pt. calin?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...