Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *186*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va retrimit "prezentarea" odraslei :Despre noi ( ca am vazut ca asa-i obiceiul!):Andrei a implinit un an in 14 martie, e un copil vesel si jucaus; inca nu merge in picioare de unul singur, doar tinut de manute, dar nu-mi fac probleme: toate la timpul lor.Circula cu viteza maxima in patru labe sau spijinit de mobila, pereti etc. si de-aia cred ca nu e prea interesat de mersul biped.Nu sorteaza forme, nu stie sa-mi arate una-alta, imi spune"ma"( ca i-o fi prea greu sa mai adauge o silaba!), iar primul sau cuvant a fost "This"( stie baiatu' ca-n lumea moderna engleza e de baza). Foloseste si acum "this" pentru tot ce i se pare lui interesant: alti copii, ceva vietati care pentru mine-s scarboase de-a binelea, dar pentru el ar fi yummy, daca nu l-as smulge din preajma lor..."this" sunt si cei trei caini ai nostri si eu, ocazional, atunci cand merit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei este cel blond, cu muuuult par si cu o freza cam ratata, ca au apucat-o pe ma-sa talentele de hair-stylist si a iesit o freza de copil dintr-un orfelinat franciscan[batcap]. Am vazut-o pe frumoasa Sophiphi pe care o admir de cand era in fasa si care e tot mai expresiva. Vreau si eu sa cumpar un buggy, cred ca e practic.Lui Andrei inca ii place in carucior si sper s-o tina tot asa, ca greu e cu el in brate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui olishka I-am zis socrellei de dimineata sa stea cat mai departe si apoi a inceput circul [bang] Peste o ora a inceput sa planga si isi strangea lucrurile ca pleaca acasa [alcool] Si noi toti trebuia sa venim cu replici: "O nu, nu plecati..."
Vai ce nu suport genul asta de oameni carora le face placere sa li se planga de mila si sa se roage toti de ei la cate o chestie pe care oricum nu o faceau [alcool] Ce naiba nu a stat acasa si venea cand era sanatoasa, doar sta o luna [alcool] Mami lui [zana] [url="http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/"]Alexandra[/url] (03.03.09) [bis] Am implinit 1 anisor ! [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Special-l-l-l-l [:D] pentru Novus... - apa oxigenata - spirt - rivanol - comprese sterile - pansamente adezive - antipiretice(Nurofen, Panadol, Novocalmin supozitoare, Calpol) - antiinfectioase (Augmentin - antibiotic cu spectru larg) - alergii (Claritine, adrenalina) - arsuri (Oximed, Panthenol spray, gel aloe vera) - deshidratare (Hidrasec, Humana electrolyt) - diaree (Smecta, Enterolactis) - intepaturi insecte (Fenistil gel, gel arnica) - rani (betadina) - urechi (Otocalm) - varsaturi (Metoclopramid pediatric picaturi) - picaturi ochi (Tobrex) - sirop antialergic (Zyrtec) si ar mai fi - termometru - ceaiuri (menta, musetel) - supozitoare cu glicerina pentru constipatie - crema protectie solara - sterimar si ser fiziologic - calciu gluconat - sirop de tuse (Stodal sau Eurespal sau Rhinatiol) Desigur, daca mai puteti adauga... sigur mi-a scapat ceva... Calin & Gina Un baietel nazdravan si mamica lui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaamaaa, Gina, ce listaaaa...e de luat notitze!! La alergii u m-as fi gandit veci...dar cum se administreaza adrenalina? Si la ochi ce se poate intampla? Conjunctivita? mami de Sophia-Diana (Sophiphi) [url="http://community.webshots.com/slideshow/577148742aLsqiT?mediaPosition=1"]11luni[/url] [url="http://community.webshots.com/slideshow/569102492pPlZPp?mediaPosition=16"]Manole forever[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008
Special-l-l-l-l [:D] pentru Novus... - apa oxigenata - spirt - rivanol - comprese sterile - pansamente adezive - antipiretice(Nurofen, Panadol, Novocalmin supozitoare, Calpol) - antiinfectioase (Augmentin - antibiotic cu spectru larg) - alergii (Claritine, adrenalina) - arsuri (Oximed, Panthenol spray, gel aloe vera) - deshidratare (Hidrasec, Humana electrolyt) - diaree (Smecta, Enterolactis) - intepaturi insecte (Fenistil gel, gel arnica) - rani (betadina) - urechi (Otocalm) - varsaturi (Metoclopramid pediatric picaturi) - picaturi ochi (Tobrex) - sirop antialergic (Zyrtec) si ar mai fi - termometru - ceaiuri (menta, musetel) - supozitoare cu glicerina pentru constipatie - crema protectie solara - sterimar si ser fiziologic - calciu gluconat - sirop de tuse (Stodal sau Eurespal sau Rhinatiol) Desigur, daca mai puteti adauga... sigur mi-a scapat ceva... Calin & Gina Un baietel nazdravan si mamica lui
Am notat-o [flo] Ma gandesc ca oricum la hotelul unde mergem au medic non stop si in caz de ceva ne spune ce trebuie luat si cred ca au si medicamente,nu? Dar si eu o sa iau o gentuta cu de toate preventiv [pup][pup] Mami lui [zana] [url="http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/"]Alexandra[/url] (03.03.09) [bis] Am implinit 1 anisor ! [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...