Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copii nostrii speciali!*13*-suntem invingatoare!


Recommended Posts

mari_paun azi chiar ma gandeam la tine, am intrat sa vad daca ai mai scris ceva....ma bucur ca esti ok si bebe e bine [pup][pup] pe restul va pooop [pup]....eu fug in pat ca mor de cap Mami de Alex( 27.07.2005 ) "Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mamicilor, [flo] va admir cit de mult luptati! Am intrat aici sa gasesc un sfat, o indrumare, o informatie. Daca nu o gasesc aici, indrumati-va la topicul potrivit. Nepotelul unei bune prietene are probleme de vedere, operatii facute in Belgia, am inteles ca distinge, dar nu clar. Pe deasupra are si autism, si intirizeri in dezvoltarea motorie am inteles. Oricum, in citeva zile aflu exact diagnosticul. Intrebarea mea: cum se lucreaza in cazul asta: orb+ autism. Terapia abba exista si pentru astfel de deficiente vizuale? Stiti cazuri concrete? Eu acum ma documentez pe net despre fundatii din Iasi si forumuri specializate. Dar caut cazuri concrete, ca parintii sunt si ei tineri si nu stiu incotro sa o apuce. Mai grav e ca baiatul are 5 ani si nu face nici o terapie si nu a fost dus in grup pentru socializare. Daca ma puteti ajuta, dati-mi de stire. Multumesc copiii mei minunati, Edy ( 5 noiembrie 2003 ) si Daria ( 2 decembrie 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@ana l, nu stiu daca pot fi realmente de folos, dar si baiatul meu se confrunta, cred, cu aceleasi afectiuni( ramane sa aflu diagnosticul exact al baietelului de care vorbesti). Iti trimit PM cu adresa mea de mail, poate reuseste mamica acestui copil sa ma contacteze. Daca nu are posibilitatea m-as bucura sa tinem legatura macar prin tine. Ca prima idee- la Targu Frumos, la Scoala pentru copii ambliopi, ati incercat sa luati legatura cu cineva? De asemenea, prin Protectia Copilului puteti beneficia de psihoterapie(autism), de educatie timpurie(nevazatori) chiar si la domiciliul copilului. Daca nu s-a lucrat nimic cu copilul pana acum handicapul va fi un pic mai greu de depasit, dar nu e prea tarziu! V-as sfatui, cu drag, nu altfel, sa nu mai pierdeti timpul. O calda imbratisare copilasului[pup]. Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am gasit o Petitie pentru sustinerea Centrului de Zi si Ambulatoriu pentru Copii cu Dizabilitati Severe "Perseverenta" din Targu Mures.Poate doriti sa participati si voi cu o semnatura. http://www.petitieonline.ro/petitie-p57216047.html [pup] [8**][url="http://good-times.webshots.com/photo/2409723910104955882KzURzh"]RAISA MARIA[/url][8**]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la toata lumea, Va pot ademeni cu o cafeluta fierbine si aromata?? [cafea][cafea][cafea] Poate asa mai intra cineva pe aici. Noi suntem bine, Stefanut este mai atent si se bucura cand se joaca surioara lui cu el. O trage de par, de urechi, si se bucura cand ea tipa. Ochisorii ii tremura mai putin. Medicul din Germania ne-a spus ca poate fi un nistagmus provocat de doza neadecvata de Rivotril. Inca reducem doza si deja este mai bine. Doctorul de aici nu este de acord sa il scoatem de tot asa cum m-a sfatuit cel din Germania.In vara sper sa ajungem in Germania sa il cunoastem personal. Oricum imi raspunde de fiecare data cand ii scriu si imi da sfaturi atat cat poate dupa ce a vazut toate investigatiile facute de noi aici.El spune ca acea convulsie pe care a facut-o Stefanut in noiembrie putea fi una febrila ptr ca avea febra de cateva zile(chiar daca nu avea febra mare) si nu a fost deloc de acord cu introducerea asa de repede a unui al doilea antiepileptic. Voi cum mai sunteti?? Vera cred ca este la recuperare si de asta nu mai stim nimic de ea. Wnimra - Alex ce face?? Ai reusit sa o convingi pe mama ta sa fie asistent personal ca sa poti sa ii aduci lui Alex o surioara?? M-as bucura sa aud asta. Eu ma intorc din octombrie la servici, mama mea o sa stea la mine. Nu mai pot ramane ptr ca colega mea intra in concediu de crestere al copilului. Dar ma bucur ca mi-am convins sefii sa lucrez si de acasa si sa nu stau 8 ore pe zi in birou. Noroc de mama mea, ea vine si acum foarte des la noi, asa ca Stefanut o cunoaste si sta cu ea fara probleme. [pup][pup][pup]la toata lumea si o duminica placuta!! http://family.webshots.com/album/575282710gvnbHa?start=24
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai are careva o cafea si pt mine?Ieri,picii mei au fost cu sotul numai asa ca la pranz n-au dormit,la 19.00 le-a facut baie si inevitabil au adormit dupa.S-au trezit tocmai la 22.30,cand tocmai venisem de la munca si vroiam doar sa pun capul pe perna[bang].Asa ca....noapte alba fetelor!Pana la 1.00 s-au tot fatait,dupa care nu ma mai lua somnul pe mine.Si azi,dupa doua zile de cate 10 ore la munca si o noapte de nesomn,trebuie sa pun casa in ordine,ca zici ca a trecut taifunul prin ea[pup][curat]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ms de coffe stefanut[pup] ...nu am reusit nimic cu mama, ma gandesc ca o sa accepte cand o sa fiu cu burtica si tre'sa trec in concediu, vad eu atunci. Alex este ok, tipa la terapie nu cedeaza fara lupta , e mai bine cu mancarea , foarte cuminte si ascultator , incapatanat si alintat ca orice copil [:D], plin de voie buna si pus pe joaca non-stop. Il pooop pe Stefan[pup].Ma bucur mult ca nu face crize si ca ai descoperit de la ce ii tremurau ochisorii. bebeaca...impartim coffe de la stefanut amandoua? ca sa putem dormii la noapte...sa ai spor la curatenie si diseara poate ajungi intre perne mai devreme, e naspa cand tu esti rupa si copilul bate step[:D]. pup[pup] Fetelor ce mai faceti ? niste randuri pe aici se poate?[:D] va pooop [pup] Mami de Alex( 27.07.2005 ) "Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mari_paun azi am vazut pozele de la cununie , fara sa vreau am ajuns la pag 11 si am dar cu ochii de ele[:D] Felicitari si de la mine , sunteti atat de frumosi si tu chiar radiezi[pup] Cum te mai simti ? Mami de Alex( 27.07.2005 ) "Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bune fetele, pup pe toate mamicile luptatoare[flo] noi suntem bine, sotul a renovat camera Emei , si continuam cu restul ( baie, bucatarie si hol si ultima este sufrageria) pana nu incepe canicula. Ema are serbare de ziua copilului si va fi zana, abia astept. Cresc incet si sigur[gravired], suimt miscarile bebelusului, Ema pupa burtica si imi face masaj [olala]... Azi s-a intalnit pe strada cu tatal ei ...nu i-a mai dat drumul, avea treaba la mine la birou, asa ca a venit cu ea si terapeuta , apoi a dus-o acasa la mine... ii simte lipsa chiar daca o vede destul de rar...la 1 luna, foarte putin...asta e[bang], bine ca acum avem inlocuitor[asia] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140009"] BAZAR GENERAL PE DC[comoara][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149789"]ajutati la terapia pentru Ema pe DC[flo][flo][flo][/url] [url="http://florina-emilia.blogspot.com"] Ajutati-ma sa inteleg lumea![/url] BLOG Mari [gravi]18+[baietel] si mami de Ema[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...