Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de pufuleti de ian-feb 2010 (18)


Recommended Posts

Buna fetele. Eu n-am mai reusit sa intru azi ca au venit niste prieteni sa facem un gratar de peste si am stat numai cu ei, n-am reusit sa ma fofilez nici macar cand am tinut-o pe fii-mea la tzitzi. Gagalicea mea doarme si eu sunt foarte obosita, dar am intrat sa va las poze cu bb-lina Ioanei_fota...tocmai le-am incarcat pe contul comun [url="http://community.webshots.com/album/577156121WeyEDG"]aici[/url]. Incerc sa bag una si la album, pt colaj, daca nu e prea tarziu. N-am citit din urma decat ultima pagina...am vazut invitatia lui Lorex, foarte draguta...acelasi text l-am avut si eu la inceputul invitatiei...aia cu "sunt printesa lu' mamica" etc.... A prins foarte bine la 'public'[:D]. Poate reusesc sa incarc si eu maine o poza cu invitatia ca acum mi-i prea somn... Lorex, sa stii ca si eu stau si-mi admir bb-lina cand doarme...de fapt eu mai tot timpul numai cu ea stau si in fiecare clipa ma minunez...mi-e draga de mor, am momente cand imi vine sa plang si ma rog la doamne-doamne sa fie sanatoasa, sa creasca mare, sa aiba o viata linistita si sa o pazeasca de toate relele...cand ma gandesc cate se mai intampla in lumea asta asa ma cuprinde o spaima si o nesiguranta...plus cate cazuri mai vad si la mine la cabinet, of... Cand vine cineva in vizita tot timpul ma intreaba, 'vai, draga, dar nu te-ai plictisit de stat singura in casa cu bb?'...cum sa ma plicti, cand eu sunt asa de ocupata???si cum adica singura cu bb? pai tocmai aia e...ca nu-s singura, is cu bb si am cu ce-mi umple timpul, ohoooo...inca de-ar fi ziua mai lunga ca sa reusesc si eu sa fac tot ce-mi propun... Cristies, exact aceeasi reactie am avut-o si eu cand m-am uitat in oglinda...[alcool]...nici macar pensata nu eram, nu mai zic de restul...machiaje, alea alea...dar m-am mobilizat si azi cand mi-au venit musafirii sa vezi ce bella eram...mi-am mai periat si eu putin stima de sine cand am fost complimentata.[:D] Bea...vazut si admirat bb frumos Ivan...o scumpete el acolo razand...[olala][olala][olala] M-am tot straduit io sa inteleg in ce limba vorbeai tu acolo in filmulet, dar nu m-am prins...oricum romana nu era. Esti de alta nationalitate?...k eu nu am fost cand s-au facut prezentarile mai la inceputuri si de aia nu stiu... Ma opresc cu mesajul ca-mi pica ochii-n gura de somn...maine poate reusesc sa mai citesc din urma... Va pupic...somn dulce!!! mami de [alap] strumfita scumpa Daria-Ioana [url="http://family.webshots.com/photo/2944581840106018511cpCxin"][olala] [olala] [olala] PAPUSILE MELE!!! [olala] [olala] [olala][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

oaaa...sunt singuraaa...si disperata[bang][bang] asta micu, dupa ce m-a obisnuit cu nopti dormite de la 12 la 6-7, de ma laudam pe toate drumurile, de vreo 4 nopti (dupa vaccin mai exact) are un program,of...in viata mea nu am scris la ora 4 pe forum....si-s singura, dupa cum vedeti...patutul lui a inceput sa aiba ace, doar la mine in brate e bine, vrea[alap] IN CONTINUUU!!! aprope...doar asa nu maraie...am avut si parte de zambete si gangureli de m-am topit, dar de la 10 jumate pana acum 10 minute, am stat cu el la san, intinsa, in speranta ca o adormi, ca se vedea ca ii e somn, dar tot nu se lipea de el....acum in sfarsit a adormit...problema e ca eu am de lucrat la un proiect pt facultate care se preda marti dimineata si...sunt disperata...mi-e soomn, sunt si racita...mi-e foamee...[q][q][q]...toate astea la un loc ma fac sa lucrez fff incet...ar trebui sa trag tare cat doarme copilul, ca daca se trezeste, incepe iar show-ul, dar daca nu dorm, ciuciu lapte....dar sa iau o doza de optimism [alcool] cred ca ma culc vreo 2 ore totusi, ca el probabil o sa doarme mai mult un pic...ooof... mama lui [url="http://picasaweb.google.com/ana.gradin"]STEFAN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
oaaa...sunt singuraaa...si disperata[bang][bang] asta micu, dupa ce m-a obisnuit cu nopti dormite de la 12 la 6-7, de ma laudam pe toate drumurile, de vreo 4 nopti (dupa vaccin mai exact) are un program,of...in viata mea nu am scris la ora 4 pe forum....si-s singura, dupa cum vedeti...patutul lui a inceput sa aiba ace, doar la mine in brate e bine, vrea[alap] IN CONTINUUU!!! aprope...doar asa nu maraie...am avut si parte de zambete si gangureli de m-am topit, dar de la 10 jumate pana acum 10 minute, am stat cu el la san, intinsa, in speranta ca o adormi, ca se vedea ca ii e somn, dar tot nu se lipea de el....acum in sfarsit a adormit...problema e ca eu am de lucrat la un proiect pt facultate care se preda marti dimineata si...sunt disperata...mi-e soomn, sunt si racita...mi-e foamee...[q][q][q]...toate astea la un loc ma fac sa lucrez fff incet...ar trebui sa trag tare cat doarme copilul, ca daca se trezeste, incepe iar show-ul, dar daca nu dorm, ciuciu lapte....dar sa iau o doza de optimism [alcool] cred ca ma culc vreo 2 ore totusi, ca el probabil o sa doarme mai mult un pic...ooof... mama lui [url="http://picasaweb.google.com/ana.gradin"]STEFAN[/url]
imi pare rau anag.de la 5 ma chinui sa il adorm nu vrea neam[bang]. de la 1 si 20 sa trezit la 3 la 4 la 5 si gata....eu chioara de somn, nervoasa, imi pierdusem rabdarea.miam dorit si eu ca al doliea sa fie cuminte, sa doarma noaptea atat! dar nu am parte. primul baiat nu mia dormit pana la 1 an si 8 luni. slabisem ingrozitor, eram o epava. nopti multeeeeeeee adunate nedormite, na.... sa facut mare, am uitat mam hotarat sa il fac pe al doilea ca de...am zis ca nu o sa am aceeasi bafta... dar....[bang][bang][bang] cica sunt frati. de unde luasi doza aia de optimism? pentru lorex cu ochisorul: eu nu iam dat tobrex. mia dat pediatra netacin unidoza, adik din o fiola iam pus dimineata si seara si apoi am aruncat-o. de atunci nu mai am probleme. mai am 4 fiole dar nu am cum sa ti le dau esti departe.....eu luasem ca am zis sa ii pun 4 zile pana trece, i-a trecut dupa 2 doze atat. este si pt nou nascuti, pe prospectul de la tobrex nu srie ca e pt bebei. afara ploua ca sa imi sporeasca starea de indispozitie si mai tare!offffffff Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005),[bebic] Petru Catalin (15.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

debitez singura pe aici. in incercacrea de a-l adormi am inchis si veioza ...nimic frate... intuneric bezna... niste ochi mari incepuse sa rada sa gangureasca[bang]... bine ca acum nu ma simt obosita probabil pe la 10 11 ma ajunge... ieri am stat toata ziua cu el numai in brate, a papat la 1 ora o ora si jum, cum il puneam jos.. urlete... aseara eram epuizata.. abia asteptam sa ma culc.....ma gandeam ca doarme si piciul dar mam gandit prost. baiatul cel mare face numai traznai, are energie te oboseste dar seara el e fresh nu oboseste....ma gandesc ca trebuia sa mai asteptat sal il fac pe al doilea cand ar fi avut cel mare vreo 10 ani....[:-@][flo]pentru mamicile care au diferenta de 2,3 ani intre bebei. cum va descurcati? sunt si mai mici , sau olgvart care are diferenta de 1 an intre fetite.....mame eroine..... gata mia adormit piciul... ma pregatesc sa il trezesc pe cel mare pt gradi... ce mas fi culcat si eu............... Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005),[bebic] Petru Catalin (15.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ratusca imi pare rau ca nu mai e lm, e 100 la suta pe lp. se face el mare. noaptea cred ca e mai greu sau iti doarme noaptea sa nu te mai trezesti des. gata plec ca vam inebunit. am umplut o pag aproape Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005),[bebic] Petru Catalin (15.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza! Scriu mai intai, dau si eu o cafea, o praji ptr ieri, cu scuzele de rigoare pt intarziere, dar ieri a fost o zi full, aproape toata in deplasare. Va zic, scurt, ca au prins urarile voastre si sperantele mele: Ema a dormit inainte de ieri aproape 6 ore noaptea, de m-am speriat (de la 9 la 3 fara), iar la party a papat cand am ajuns la mall, dupa 5min. de urlat, apoi nani pana a venit tortul, urlat ff putin, facut poza cu sarbatorita sora, papat, dormit iar pana la 3!. bine, a plimbat-o mamaia in carucior non-stop, dar.....ce sa mai, mall-ista o fac, ca am si ginere "de lume" (Yannis[pup]). a mai stat si sa papam noi de pranz la un bistro...viatza, tata. a reucperat plansul neconsolabil seara, ca nu a mai dormit dupa aia si pe la 7 nu ne mai intelegeam cu ea, dar ce mai conteaza? cand esti odihnit, nestresat, mai ales nu se cumuleaza 2 stresuri (organizat party si bb plangacios deodata, de ex.), suporti altfel juma de ora de plans pe seara... deci, am supravietuit cu bine!! citesc ce ati facut si revin, [s][s] sarbatoritilor cu nume de floricele[s][s] Cris, mami de[bb] Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si [zana] Ana(2003) AMR: 5 kile![:)] [url="http://picasaweb.google.com/cris.dogarel"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147482&whichpage=1"]povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui myky791
ratusca imi pare rau ca nu mai e lm, e 100 la suta pe lp. se face el mare. noaptea cred ca e mai greu sau iti doarme noaptea sa nu te mai trezesti des. gata plec ca vam inebunit. am umplut o pag aproape Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005),[bebic] Petru Catalin (15.01.2010)
Nu e chiar 100% pe LP, dar incet incet ajungem acolo. mai are cate o masa de san completa, mai ales noaptea, insa in timpul zilei ii dau completare dupa mesele de san. si, mai nou, dupa ce ii trece foame mare, nu mai vrea sanul, plabge cu el in gura si eu stiu sigur ca are lapte, ca pica din el cand strang, deci vrea bibe [bang] asa ca trebuie sa il mulg, la muls scot mult mai putin decat daca ar fi tras el direct si apoi ajungem din nou la LP completare si uite asa masa noastra de san dureaza o ora si... [bang] Acuma, ce sa zic, daca ajungem totusi pana la 3 luni cu LM-ul asta rahitic, ma declar multumita. Sa-mi pun oare AMR?[:D] Ratusca mami de [url="http://picasaweb.google.com/ratusca.mica/DropBox?authkey=Gv1sRgCO6D7snP0v7yHw#"]Andrei Ioan[/url] (12.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...