Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui DianaR Dana cand am fost cu Timi la control la pediatru am si primit vaccinul antimeningococ, mai trebuia si a doua doza de MMR pe care i-a facut-o dupa 4 saptamani de la antimeningococic, a tot insistat cu meningococul ca-i boala periculoasa, ea merge in colectivitate, il facem pe asta primul... No eu cum nu sunt antivaccinare am spus ok. M-a intrebat si de varicela dar Timi facuse deja. Maine merg cu Teo insfarsit (ma termina astia cu terminurile lor cu tot puse dupa n-spe luni [bang]) si probabil vor urma cateva luni tot cate un vaccin din luna in luna. Ca ea are restante la Pentaxim [bang], mai trebuie antimeningococic, a doua doza de MMR, 2 doze de varilix (una cred ca o face cu MMR-ul odata, ceva tetravaccin) si probabil ne propune si un antipneumococic...[:D] Pupam burtica, ce putin mai ai! No cam asta am vrut... Va pup pe toti si toate! [9cer] Diana cu [bonjovi] Vlad (16.05.04) & [8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)
Multumesc mult Diana ptr raspuns![flo][pup] Si pediatrul nostru tot insista cu meningococul. Noi antipneumococic am facut deja.
Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si [gravi] 37+ cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la ora 11[alcool] Stau cu un capuccino in brate, calculatorul in fata si astept sa-mi vina cheful de munca.[:D] [s]LA MULTI ANI MATEI![s] Mami de Matei, asteptam sa ne povestesti cum petreceti.[pup] [s]LA MULTI ANI MAMI DOZZ!![s] Revin...sper...
A inceput concursul VARA 2011 [dc],ne puteti vota:[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=10"]AICI[/url] daca va plac pozele fk1& fk2.
Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard Una din cele mai frumoase seri: 5 fetite superbe, casa plina de jucarii, rasete,tipete si 4 mamici frumoase!
Pai cum 4, nu ati fost 5 mamici frumoase ? [:)] Asteptam poze.[pup]
A inceput concursul VARA 2011 [dc],ne puteti vota:[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=10"]AICI[/url] daca va plac pozele fk1& fk2.
Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard Una din cele mai frumoase seri: 5 fetite superbe, casa plina de jucarii, rasete,tipete si 4 mamici frumoase!
Pai cum 4, nu ati fost 5 mamici frumoase ? [:)] Asteptam poze.[pup]
A inceput concursul VARA 2011 [dc],ne puteti vota:[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=10"]AICI[/url] daca va plac pozele fk1& fk2.
Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
o mamica cu 2 copii? un tatic? [:-/] [:)]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna eu azi sunt singura cu piticii si m-am incapatanat sa nu cer ajutoare. pana acum e mai bine decat cu ajutor. E drept ca a fost si o zi linistita pt ei. Am apucat si sa fac papa lui Mihnea ( nu mare lucru : piure cu pui la cuptor, ca pt mine gatitul mesei de pranz si adormitul la pranz erau piatra de incercare si am reusit[pk]) in rest suntem ok Lumi, ma bucur mult ca a fost frumoasa intalnirea! Imi pare insa rau ca am ratat-o.... Shtephy, super cu laptop!!![pup][flo][flo][flo] Diana[pup]. cum gasesc timp bag povesti, ca deja am ce turui [s]MATEI! [s] [s]DOZZ![s]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] si de [baietel] Tudor
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] MATEI [s] [s] DOZZ [s] ieri a fost foarte frumos la intalnire. gazdele super primitoare, casa IMPECABILA [olala] mare si stilata, cu priveliste faina. pacat ca n-a fost vreme de stat si in curte si nici n-am putut sa ne jucam cu Lady, din cauza ca burase putin si era toata uda. [:)] insa pisica n-a scapat nesmotocita de catre mine si fiica-mea. [:)] Lumi cred ca nu s-a inclus si pe ea intre mamicile frumoase, insa rectificam noi si spunem ca am fost 5 mamici frumoase, o bunica draguta, 5 printese adorabile si inca 3 (printese? [:D]) in burtici. acum vin si eu cu vesti nu prea bune despre mine. ieri am avut cateva pete maronii pe slip, iar astazi din pacate am avut o sangerare rosie [q], nu foarte abundenta, insa destul cat sa ma streseze. [bang] maine am programare pt. DT, ecografie + sange. ma intreb daca se poate lamuri prin ecografie de la ce a fost sangerarea, sau trebuie si control pe masa.
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shtephy & Ionela asteptam povesti! (eu una abia astept sa am ce citi de la munca [:I]) Ramonika asa am avut si eu in primele luci si a fost intradevar f stresant. Era de la un hematom care se si vedea la echograf, a disparut in timp, dar cand vedeam petele imi venea sa lesin. Tinem pumnii sa fie bine [pup]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he, Multumim tare pentru urari una bucata mama care de maine trimite mesaje de la birou si una bucata Matei in plina criza de 2 ani ( sau doar inceputul ei[pk])cu urlete, violenta dar mai ales cu multe, multe vorbe. [s] si [pup] si dragei cosarbatorite Sper sa vin cu mai multe poze sambata seara cand sarbatorim cu copilasi dragi. Teo primeste [s] de pe acum de la Matei caci maine nu stiu cum va fi.[pup] Va pup, ma duc sa pregatesc niste humus, guacamole, branze, un tort cu crema de castane via bunica, limonada si alcool la care sunteti invitate, of course. mama lu'[pk] Capisonel [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...