Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori de nov-dec.2009 (51)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cuscrelu - imi pare rau [q] tin pumnii sa va faceti repede bine [pup] lili a - fa o poza si tu la melc-omida aia, sa vaza si ochiu nostru cum devine treaba [:)] dymomo - si la noi cand ii e somn e nervoasa si maraie in continuu (ziua), insa de obicei daca stau langa ea nu adoarme, daca plec, gata, a inchis ochii. probabil la voi nu merge asa, deh, fiecare cu mofturile lui... [:-@]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello girls! intrai si eu otzara, in drum spre un petic de canapea...ca eu inca sufar de pe urma fusului orar....si a lu Albastrelu' tzutzupid care imi da trezirea cand vrea muschiu' lui. Si bruma de program pe care si-o formase cat de cat...s-a dus invartindu-se. Noaptea se trezeste la 3...ma tine cate o ora...si apo ma chinui ca bufnita sa adorm eu, timp de o ora..cred ca bag cat de curand un lichior real, ca nu se mai poate..[:D]. Tare rau imi pare ca nu apuc si eu macar un sfert de "tzambra" din bancuta, ca tare as sta cu voi seara....da' io pic ca musca beata (nebauta fiind)..pe la 10.30 maxim...de nu mai apuc nici "amantul" sa mi-l vaz la teveu [:-)))] (nu v-am zis ca il visai acu' ceva vreme pe Badea...flirtam cu el [:-)))] despre mostenitorul familiei..si bune si rele. Hali bune ie ca facu 7750 gr...hali rele, ca azi mi-a varsat inapoi, de fiecare data cand a mancat. Sa fie oare ceva trecator? El a mai dat afara, dar ca azi..parca niciodata. L-am schimbat de 3 tricouri in 10 minute. in rest, ieri fuseram la cofetarie sa dam comanda torturii...am neste hemotiuni, de nu va zic...sper sa iasa si bun si aspectuos.... ma alaturi si eu voua, cu ganduri si rugaciuni de bine pentru mamicile si fulgu bolnaviori [flo] lyly si lili, sa va fie de bine cumparaturili..si la cat mai multe plimbari placute!..lil, sper ca ceva-ul ala era de bine, da?[:D] coque, sa va traiasca micuta domnisorica capisoneasa![pup] raluci, ai grija cu rozmarinu' asta...sa-ti faci provizii de seminte, caci, dupa cate vad, e la mare cautare seara de seara [;)] danya, bine ai venit![flo] tina, daca-mi permiti o intrebare - ce-ai vrut sa spui cu "margelute" la gat? (faptul ca tu nu ii faci copilului masaj cum trebuie, ca a vazut soacra ta ca bb are margelute la gat si i-a facut ea) vorbeati de alaptatul in public, LP vs LM....asta asa, ca sa umplu si eu spatiile goale, ca deja discutia e trecuta...eu n-as fi avut nici o retinere sa prestez in public [:D]....asa, plecam cu masurile gata puse in borcanel, apa calda in geanta termoizolanta si amestecam acolo unde ni se face foame. despre Ac si aparate de tantari.....AC-ul l-am mai folosit vara in sufra....probabil ca acum ii vom da drumul cand nu va fi copilul in camera (practic, asa cum facem si acum cand aerisim, deschidem geamul cand nu e Raru' in sufragerie)...iar pastile.....hm, pana cum, puneam din alea in priza, inainte de culcare, in dormix, iar cand veneam acolo, le scoteam. Acum, nu stiu cum vom face. Probabil vom aplica metoda "vazut si facut". Ancu', tare rau Sabinutza...e frumoasa foc! ah, ca mi-adusai aminte...despre wrap....inca nu m-am dumirit cum e cu tesatura aia in diagonala...desi au incercat fetele sa-mi explice...anyway...eu am de la wrap.ro....n-o fi el super calitativ, dar eu imi fac treaba cu el..si-n parc, si in plimbarile de oras (la kidex, la mall [:I]) evident ca mai vroiam sa spun ceva...cuiva...dar....nu mai tin minte nici ce..nici cui..a venit si tati acasa...poate ma schimba la tura...sa sforai si eu putin [:I] [pup] toate fetele, integral, da?[;)] _______________________________ [il] Krelia, mami de tzutzupid [url="http://community.webshots.com/user/kreliaDC"]Rares-Mihai[/url] [il]
"Children make you want to start life over." Muhammad Ali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu... nici nu prea-mi vine a scrie... ma intristeaza asa multe vesti nu bune de la mamici (exceptie mamica de Vladut) Dymomo - a facut si Iulian la fel, de 3 ori l-am adormit, cate 10 minute si apoi il gaseam jucandu-se / vociferand. in final a dormit la mine in brate 40 de min pana mi-a lesinat mana si acuma de 1 ora a adormit in leagan. ma tot rog sa nu se termine bateria chiar acum [:D][:D]. Nu-i asa mare bai daca nu doarme ziua, dar e tot timpul marait dupa aia, pe cand in zilele in care doarme in parc cate 3-4 ore, e mega prietenos pana seara tarziu... da, da, si eu as vrea sa stiu ce e cu "margelele" alea... desi mi-e si teama sa intreb, prevad un alt babism... [:-@] monis si piticutzul [url="http://picasaweb.google.com/monis.monica"]Santiago[/url] (Iulian 02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monisule draga pai de aia ma capiaza... ca e super marait ca daca ar fi vesel si nu ar dormi nici un bai dar e cu dosul in sus. Si partea proasta e ca nu mai am rabdare sa "muncesc" 30 de minute sa il adorm si el sa doarma 10. Pluc ca stii tu nu ma pot nici eu odihni, nici nu pot sa fac in casa ce imi propun iar dupa ora 18 ne tot certam. Acu si al meu a mai dormit vreo 30 de min in carut... Am citit deja o caruta de articole despre acest subiect si cand aud de copii ce adorm cu suzi, muzica sau pur si simplu singuri ma tot intreb ce are al meu? Ca in 5 luni o singura data a adormit singur... mami fericit de [baietel] Dan Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai singur-singur nici al meu nu adoarme. cel mai des adoarme la san si de cele mai multe ori, se trezeste putin cand il pun in patut, dar isi vede de somn dupa ce da cu nasul in jucaria cu care doarme de la Craciun incoace. asta seara. ziua e mai 'cu cantec'. de cand s-a incalzit, doarme la plimbare destul de mult si de legat, dar nu mereu (D-na cu Capisoooon stie [;)]), iar in casa are zile in care doarme legat 2-3 ore (rar) si 'dezlegat' si adormit de 3-4 ori, mult mai des... N-am reusit nici eu sa gasesc formula magica. (pt ca nu cred ca exista [:D]) [pup] monis si piticutzul [url="http://picasaweb.google.com/monis.monica"]Santiago[/url] (Iulian 02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am o idee. V-o trimit pe mama putin, vreti? O adoarme pe Chiara in 5 minute, cu mine urla de rupe cand o bag in pat. Asa mai scap si eu de "imbrac-o mai bine", "acoper-o", "nu-mi place cum se zvarcoleste", etc. Va bagati? [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda/ChiaraAmoreMio#"] Chiara Ada, vita mia [/url], [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda/ChiaraDecembrieIanuarie20092010#"] Chiara creste [/url] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda/OdiseeaPlecariiNoastraAcasa#"] Odiseea plecarii noastre acasa [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, La multi ani pentru many_bani, floricik si camy_pus![flo] La multe lunite fulgusorilor nascuti in 28 si 29! ma bucur de vestile bune despre Vladut si sper sa primim vesti bune si despre Dominic. Sanatate lui Mihnea si Chiara si scuze daca mai sunt fulgusori bolnavi si n-am retinut; sanatate si lor. Bine ai venit Danyia!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De sfaturi am si eu parte ca socrela vroia azi la 23 de grade in casa sa ii puna botosei peste pantaloni "ca ii e frig". Pe mine ma dispera insa trezitul asta dupa 10 min ca de adormit il adorm eu da nu tine mult [bang][bang][bang]. Formule magice nu sunt. Eu am citit o multime de rahaturi de genul "Daca copilul se trezeste si plange mama nu trebuie sa sara si sa il linisteasca imediat ci sa il lase sa planga pana se linisteste singur si readoarme. E indicat sa cresteti progresiv perioadele de plans de la 5 min in prima noapte, 10 in a doua etc" [bang][bang][bang] mami fericit de [baietel] Dan Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dymo, te inteleg perfect la faza cu adormitul, io nu stiu ce inseamna somn mai mult de 1 ora legat pe zi la rechinasa..Si daca pupa ora aia de somn, o pupa calare pe burtile noastre, sau in brate![bang][alcool] Seara acelasi program il avem, adoarme pe burti de tati, sta pe acolo vreo ora timp in care doarme adanc vreo jumate de ora, iar se trezeste, se frichi, si pe urma adoarme iar..cand o plantam la ea in patut..[alcool]Si in patut daca o apuca iar frichinelile, bagam leganat ca e patut tip leagan..Nu zic ca si noaptea o hatan in patutu ei, am legat de zabrica patutului o fasa, si tot trag de aia de legan maimuta zombi in creierii noptii..[alcool] Andre, imi pare rau sa aud de prietena ta..[:(] Chiar voiam sa te intreb cum s-a acomodat mama ta la italica, daca reuseste sa se converseze in italieneste, sau tre sa o faci si pe translatora, pe langa mii si mii de activitati..[:-@] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] rechinas in pozici [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...