Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Magnifice Senioare mari,mijlocii si mici (91)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
ia spuneti-mi, voi cum preparati ciupercile? ca si eu sunt fan ciupercute... mai ales de'alea de care zice galli, champinioane... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Lauri, eu vreau sa le fac gratinate cu cascaval[pofta] Le spal, le curat coditele, le iau pielicica aia de pe ele si la bag la cuptor cu vegeta si un pic de ulei. Cand sunt aproape gata pun pe ele si cascaval si ies....buuuuneeeeeeee. Mai bune ies pe gratar....dar in apartament nu prea am conditii[:D] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

elly,cum vrei sa le prepari? lyly, pupam fata![pup] manuuuuuuuuuuu[pup] beyyyyyyyyyy,arunca si aici o stevie,ceva![:D] io cred ca l-am stabilit! ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR! astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui menics mai fetelor ati stabilit meniul de paste??? Manu
Manu eu in mare l-am stabilit... da' mi-e teama ca e mai saracutz ca in alti ani ca nu prea am timp... oricum, sambata sunt pusa pe gatit... In mod cert voi face drob pentru ca eu sincer nu vad masa de paste fara drob... fripturica de pasare si de miel, garnitura, ciupercute la cuptor... aperitive, ousoare (pe care as vrea sa le pictez daca voi avea timp) si incerc sa ma orientez la vreo 2 tipuri de prajituri, am niste retete super interesante... si in a doua zi de paste vrem sa facem un gratar in curte ca mi-e pofta de carnita fripta [pofta] tu? ce ai in meniu? [:D] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu in general fac ciupercutele asa: le spal, le curat, le pun in tava cu ulei, piper, sare si alte condimente dupa inspiratie, le bag la cuptor si cand sunt asa pe la jumate le scot si pun vin rosu peste ele... mie imi plac tare mult... imi plac si cele gratinate... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa fac asa: reteta aia de piept de pui cu ananas[pofta], cous cous, costite de porcusor la cuptor cu sos si piure de cartofi, ciupercute gratinate cu sos tsatziki, ousoare rosii, salata boeuf si ca desert am ales prajitura Pavlova, pentru care am luat fructe de padure congelate si mai trebuie sa iau atunci mai aproape capsunele proaspete!!!. Yammmyyyy ce foame mi s-a facut!!!![pofta][pofta][pofta] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu fac champinioanele la cuptor in tava, curatate de pielita si codite, cu putina sare in ele,sau le pun pe plita pe ochiul de la aragaz , cand cunt gata , pun cate un cubulet mic de unt in ele mai rad cascaval daca am sau parmezan... dar de obicei fara...am mancat candva saramura facuta cu ele... era super... mama chiar ce pofta imi este.... wow voi cauta reteta... galli, [papica]uite draguta Manu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elly,uite: http://www.enova.ro/index.php?show_aux_page=24 http://www.gustos.ro/articole/sfaturi-practice/ciupercile-darurile-zeilor.html ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR! astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elly[pup], ce sa fac, am facut putina curatenie zilele trecute, m-am vopsit , m-am innoit de florii, deci sunt gata de sarbatori ...fara bani... eu voi face pasca moldobeneasca de ciocolata si vanilie... drob de la mama, cozonac la fel...friptura... beah nu stiu... de ce...ca miel nu mananc...si gata... hihi, ce atata mancare...[:D][:D] am facut vaclavale sambata iar G nu se mai opreste din mancat... ce ma fac cu asta??? trece suta de kg... Manu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare,salutare. vin cu vesti bune.suntem ok,mai mari chiar cu 3 zile.cred ca vom fi baietel.am vazut"dotarea" si e prea evidenta ca sa se mai schimbe.[:D] sotul deja se ingrijoreaza pt noua garderoba. sami,ai PM. mami de [ispita]Amira, premiata cu argint la concursul de dans[:D] [gravi]13+
avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...