Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (80)


Recommended Posts

I-am zis Dianei noutatile cu scoala si din vorba in vorba ma intreaba cum merg copiii la scoala,i-am zis ca tot asa cu parintii pana acolo si cand ii iau acasa,iar cand mai cresc merg singuri.Am intrebat-o ca de ce se intereseaza de asta,pai ea vrea sa mearga singura.Am intrebat-o daca vrea sa mearga singura si la gradi,a sarit efectiv in sus de bucurie,ca o las? Maine? [alcool] E hotarata sa mearga numai sa o las si a zis ca nu ia liftul singura ci merge pe scari [:D] I-am zis ca eventual la inceput o va urmari tati sau eu de la cativa m si abia pe urma o lasam singura.Acum insista ca maine putem sa o urmarim asa,dar poimaine ea vrea musai sa mearga singura [:-@] Nu am avut cum sa salvez situatia decat zicandu-i ca ne aresteaza politia daca ne prinde ca lasam copilul mic singur pe strada [8D].Dar a gasit solutia - zice ca daca ia o plasa (ca n-are ghiozdan [:D]) or sa creada ca e "scolara" [:D] - nici nu stie ca se zice scolarita,sau cel putin eu asa stiam.Asta e in stare sa se duca singura de pe-acum daca am lasa-o [alcool] Nu ca ar fi cine stie ce fiindca langa bloc sunt doua case,dupa care se face la dreapta pe straduta ingusta si acolo e gradinita la nici 50 de m.Atat ca se mai intersecteaza cu inca o straduta si circula ceva masini,dar nu in viteza ,ca-s stradute-alei din alea ca intre blocuri.Un pic mai greu va fi de mers la scoala,ca e tot la fel de aproape,dar in directie opusa si trebuie traversata strada super circulata din fata blocului,plus inca una cam circulata. INGRID ei cum petrecusi? [:D] BRANDUSA fa-ti si tu niste analize sa vezi cum stai.De la atata stres si oboseala nici nu-i de mirare,ca mai apar situatii din astea.Si tot e bine ca iti primisi cadoul! DENISA spor la invatat,chiar nu te invidiez ... MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau fetelor! Moni, cum sa petrec? Am confectionat doua felicitari cu Diana si un ornament de brad. Sunt antitalent la decoratii. Dar m-am descurcat binisor. Azi-dimineata era treaza si se juca in camera cu tv-ul aprins. Si lampa. Cand m-a vazut mi-a spus: mami, am reusit sa invat poezia pentru serbare! Am aprins lumina si am citit-o pana am invatat-o.[alcool] Si mi-a recitat-o perfect. Poezia era scrisa de mana de educatoare.[:D] De Mos Nicolae a primit cadou pteranodonul, mesterul ceasornicar (din care a asamblat mai bine de 70 % citind instructiunile), o bluzita alba de fleece cu fermoar, ou Kinder, ciocolata, o cutie mare de acuarele in tub, o papusa cu accesorii, ciocolata si iar ciocolata. Fara batz. Cum s-o lasi mai singura pe Diana la gradinita? chiar daca e aproape? Nici macar nu-i induce ideea asta, mai stii cand iese fara s-o vezi si pleaca la plimbare? Doamne fereste. O fi ea curajoasa si gradinita aproape, dar nu-i cazul. Scoate-i din cap. S-a ciondanit cu Tudor pe cadouri? haha. Parca o vad.[:D] Denisa, spor la invatat si lui Dragos la facut carnati. Sotul meu azi face, a cumparat carne si da-i si lupta. La ce concert merge Emma? Ce are de repetat?[pup] ei si lui Alex. Sa stii ca si eu gandeam la fel cu cadourile, ea a vrut doar pasarea aia si un ou kinder, dar rudele si prietenii mei au actionat altfel. Bee, bine ca ai primit cadoul. Nu stiu ce probleme aveti voi doi, insa va doresc sa treceti peste indarjeala asta de sarbatori.[flo] Imi pare rau intotdeauna cand cearta izbucneste atunci cand ar trebui sa fim mai relaxati, mai intelegatori unii cu altii. Si eu am momente cand as sari la gatul lui. Probleme inerente de zi cu zi. Vestile rele se inmultesc in legatura cu scoala, am deja doua colege de gradi ale Dianei care au fost trecute la clasa 0 de care invatatoarea cu care unde urmau sa inceapa clasa intai. Acum nu stiu, a noastra invatatoare nu ne-a sunat. Uf. Mira, ai tai copii s-au intalnit cu Mosul. Aici traditia spune ca vine repede, lasa cadourile si fuge, nu mai sta la povesti cu copiii. Ala e apanajul lui Mos Craciun. E zapada multa pe acolo? Ce feeric trebuie sa fie.[olala] Ieri, ma intalnesc la gradinita cu un coleg al Dianei si sora lui, il intreb frumos ce ti-a adus Mosu Nicolae, mi-a raspuns, dar sora-sa a inceput sa zica: nu exista Mosul, nici Craciun, nici Nicolae (are 4 ani), fetei mele i-a cazut falca, s-a intors spre mine si ma intreba: nu-i asa ca exista? pai zic, normal ca exista, fugi si incalta-te, nu mai pierde timpul....fierbeam de nervi. Sunt baptisti si sunt invatati ca nu exista. Curios ca fac serbare de Craciun, dar fara Mos. Pai ce inteles are Craciunul fara Mos? ca si cand ai spune ca exista apa fara H2O.[:D] Sa-i spuna serbare de Nastere a Mantuitorului, dar nu Craciun. Moni, multam pentru dulciuri. Diana a mancat o gramada de ciocolata de casa in masina. Si nu i-a fost rau deloc. Su multam de gazduire, a fost super. Acum e randul vostru. Am citit sambata si duminica noaptea Torente, luni noaptea am terminat Omul de aur si acum am in lectura Evelyn Waugh cu "Un pumn de tarana. Preaiubita" Dupa ce termin romanul asta ma apuc de SF. Ma duc sa pap. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID ce harnica ai fost cu cititul [pk] Eu am dat gata doar Necunoscuta de la Wildfell Hall - dar na erau doua volume si am citit mai mult noaptea si eu.Ti-a placut "Omul de Aur" ? Mie mi-a placut f. mult prima oara,la fel cand l-am recitit dupa n ani,dar acum parca nu as mai avea chef sa il recitesc.Dar partea asta din "Torente" cum ti s-a parut? De Diana ta ce sa mai zic - f. bine ca a primit atatea chiar le merita din plin! Deci deja citeste instructiunile singura la jucarii si scrisul de mana al educatoarei.Pazea de pe-acum [:D] Nici nu ma mir.Sper sa reusesti sa o bagi intra intaia si sa stii ca am citit pe net ca deja se pot face si la noi oficial doua clase intrun an.La cum evolueaza o sa iti foloseasca poate informatia asta. Si pe Diana mea a apucat-o acum scrisul de mana [bang] Le scrie de capul ei pe desene,iar aseara era mandra ca si-a scris numele pe un desen cu litere mici de tipar [alcool] Aseara a zis ca citeste ea din cartea de povesti dar ghinion ca era scris pe pagina aia cu litere d-alea "italic" parca,adica inclinate,rasucite,ornamentale si s-a derutat cu totul [:D] Io cum n-am facut cu ea matematica defel de mai bine de juma' de an [:I],m-am apucat sa o intreb asa oral adunari si scaderi simple de pana la 10 sa vad daca macar astea le poate face - asta in timp ce io butonam la PC si ea desena zanutele Tinkerbell.Din fericire s-a descurcat si la adunari si la scaderi,chiar daca de cateva ori si-a scos la inaintare si degetele [:D] Macar e in grafic cu ce le cere programa la pregatitoare (adica ce trebuie sa stie pana la sfarsitul anului - operatii simple pana la 10) Pentru mai departe musai sa reluam pe cartea aia de aritmetica distractiva - nu stiu cand om face-o si pe asta,clar nu zilele astea incarcate.Adica maine seara vor dansa in fata la primarie si ea oricum are de la 17 la 18 dans sportiv,nu stiu cum o sa reziste ,dar incercam.Saptamana viitoare in 17 are serbarea la gimnastica,in 19 serbarea la gradi.Are si ea ceva poezie,dar eu am primit biletel cu poezie de invatat doar in grupa mica,in rest le-au invatat la gradinita.Deja e in stadiul in care toata ziua recita si canta diverse poezii/cantece,ca de fiecare data cand fac la gradi repetitii pentru serbari.Aseara am reusit si io sa ii confectionez doua pompoane si sa ii gatesc cu beteala pelerina - ca e pelerina chestia aia alba,nu sort de bucatarie cum credeam eu [:D][alcool] Nasoala intamplarea cu copiii aia ,chiar nu stiam ca la baptisti ii invata asa - oare la toti? Trebuie sa o intreb pe Laura cand mai vorbesc cu ea. Ar trebui sa ma echipez si sa fug pana la scoala sa vad cum sta treaba cu inscrierile ,dar am o lene in mineee ... Am butonat aseara sa vad cum sta treaba cu optionalele de engleza la clasa intai,deci daca am inteles bine,nu e in programa limba straina in clasa intai,deci astea s-or plati ca la gradi? Stiti ceva? MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata am rezolvat problema si cu scoala.Nici n-am deschis bine usa la scoala ca mi-a sarit in hol in fatza vecina-secretara cu un "intra Moni" [:D] - era usa de la secretariat deschisa si ma vazuse. Deja o si anuntase cea cu care am vorbit aseara.Si n-a trecut un minut de cand am intrat in secretariat ca intra doua tipe si imi zice asta "uite ea e A.M" - adica fix invatatoarea la care am inscris-o.S-a asezat tipa pe un scaun si s-a pus sa haleasca un corn [:D],asa ca numai bine am vorbit cu amandoua pana ne-am ocupat de completat hartoagele.Concluzia e ca nu se stie inca sigur nimic,secretara a zis ca e sigur deocamdata doar ca cei nascuti in 2005 vor intra obligatoriu in clasa intai.Invatatoarea era pe dinafara cu noutatile,ea a zis ca la Diana e super ok - probabil s-a luat doar dupa faptul ca va avea 6 ani si 8 luni in toamna si ca a facut deja pregatitoarea.Nu cred ca aflase aiureala aia ca nu ar avea voie in clasa intai daca nu au implinit 7 ani.Acum ca prima impresie despre invatatoare,ce sa zic,e mai micuta,brunetica,imi place ca e naturala - adica nu e super vopsita/inzorzonata,nici "intzepata".La varsta habar nu am,e tanara dar nu stiu sa apreciez,oricum nu pare chiar de 20 de ani,poate asa la vreo 30. Acum cum o fi cu copiii habar nu am,dar om vedea.Asta daca nu ma trezesc cu vreo surpriza cu clasa aia zero,dar eu sunt hotarata sa fac tot ce se poate,sa intre in clasa intai - io stiu cereri la inspectorat,minister sau ce-o mai fi [alcool] Am intrebat de engleza ,mi-a zis asta ca da se vor face si ca-s optionale si nu se platesc.Ce imi place aici la scoala e ca macar vor face ore doar dimineata,nu ca la scolile super-cautate unde fiind f. multi copii,ii pun si de dupa-amiaza,plus ca acolo sigur vor fi mai multi in clase. Si mai e o chestie interesanta.Mi-a zis aseara tipa asta (ea fiind profa de engleza-franceza da si meditatii) ,ca f. multi elevi de ai ei de la meditatii au fost dati de parinti la unele licee de renume din centru si acum se cam zgarie pe ochi parintii,fiindca vin acasa copiii cu note de 7-8. Ma gandesc ca sunt copii chiar buni la invatatura,dar or fi sau profesorii mai severi acolo sau toti copiii buni si f. buni si trebuie sa ii departajeze cumva. Evident ca nu le convine,pentru ca acum notele din V-VIII conteaza la inscrierea la facultate. Ma rog,asta e si relativa treaba - chiar mi-am adus aminte vazand-o pe invatatoarea asta de profa mea de mate de la generala,ca parca aduce oleaca cu ea.Bine aia era un pic mai in varsta,dar tot asa mica,bruneta,era foarte modesta si parca mereu trista,necajita (avea ceva probleme personale,nu stiu de ce natura,dar a zis ca de aia nu da meditatii) Mie imi placea tare mult de ea fiindca era f. dreapta cu notele,chiar daca exagerat de severa.Eu eram cea mai buna dintre fete la mate,mai erau doar vreo 2-3 baieti cam la acelasi nivel cu mine.Nu prea tin minte sa fi luat careva la ea 10 cel putin in clasele 7-8,iar si 9 ff. rar dadea.Eu aveam la ea note intre 7 si 9 - "foarte mari" deci.Si totusi la admitere la liceu am luat 9,825,iar cand in vara am venit sa il inscriu pe frate-meu la scoala m-am trezit cu ea in spatele meu si m-a felicitat si imbratisat bucuroasa -nu mi-a venit sa cred fiindca era si destul de distanta cu noi.Ma rog,ce voiam sa zic e ca si aici in cartier erau profesori severi si se dadeau din plin si note mici.Ioaii si la liceu am avut alta profa gen si severa si baubau-monstrulet - tremurau colegele in draci inainte de ora de mate.Io ce sa zic ... tin minte clar ca intr-un trimestru am avut o nota de 6 (la o lucrare) si una de 4 [:D] - la oral la tabla ca m-a pus sa ii zic ceva teorema si habar nu o aveam ( io si teoremele adica teoria [alcool]),iar la teza am luat 10cu+ - de se uita cam lung-socata la mine.Mai luase una singura 10cu- cica,in rest cam ca la cealalta,cateva note de 7-9 ratacite si restul sub linia de plutire [:D] Toate profele de mate or fi asa severe,sau elevii chiar habarnisti la mate? MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID mi-am amintit acum ca ziceai de colegele Dianei tale pe care le-au trecut la grupa 0.Ce varsta aveau? Si de la voi de la gradi nu poti obtine adeverinta cum ca au facut pregatitoarea? E in grupa mare stiu,dar la Diana anul trecut in grupa mare cu copiii ce au plecat la scoala au facut educatoarele si programa de pregatitoare,deci teoretic io zic ca s-ar putea.Si cu patalamaua la mana altfel discuti. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor nu am citit mai nimic. Va scriu 2 randuri pana nu-mi trece cheful. Defapt am chef de orice altceva in afara de munca. Sunt ascunsa intr-un colt in biroul mare si trag mata de coada. Caut vacanta de ski. Poze am pus cateva pe FB. O sa pun si in album. Aici asa e vine Mos Nicolae, iar pe Mos Craciun, mai bine zis Crist Kind nu-l vezi. Aseara David il astepta a doua oara sa vina acasa la noi, doar duminica am fost in colina si ne-a vizitat si Mosul. Nu stiu cat va mai crede David. Sambata m-a sunat cumnata mea, nasa Dariei sa ma intrebe ce sa-i ia de Craciun. Eram cu toti 3 la masa . Nu am spus deecat ca nu-i trebuie nimic. Ea a insistat si eu am spus “ceva mic atunci”. David a sarit imediat ca el vrea cadou. Dupa ce am terminat de vorbit, mi-a zis ca el vrea cadou……..am intors-o ca nu-i ziua lui, ca Brigitt nu-i nasa lui. El pai nu de ziua mea vreau de Craciun vreau cadou!!!!!!!!!!!!!!!!¨ M-am blocat……i-am zis sa-i scrie scrisoare la mos ca el e responsabil de cadourile de CRaciun. S-a resemnat si a zis ca-i scrie. SA nu va spun ce vrea, mi-a arata in E-bay un Lego care costa “numai” 449fr, …….am zis ca pic jos. L-a gasit apoi si la 389Fr!!!!!!¨¨…….poate sa uite. Pe de alta parte vroiam sa plecam cateva zile de Craciun intr-un hotel. David nici sa auda. In fiecare zi imi spune ca el nu pleca nicaieri, can u-l gaseste Mosul daca nu e acasa……. Mi-a povestit mama aseara ca la fata cea mare a sora-,mi era tare fericita ca reusit sa-si conviga o colega ca exista Mos Craciun si Mos Nicolae. La ea in clasa 4 mai cred doar 4 copii!¨¨ In schimb fetele n-au treaba. Toooot fac ale liste din cataloage de cadouri (special facute, se lipesc!!!). In fiecare zi cate una nou plina. Cel mai simplu cumparam tot magazinul… Maine am zi de scoala. Merg la Daria, face lumanari. Seline ma inebuneste sa merg la ea in vizita la gradi. Ma voi duce de dimineata cand o duc la gradi si apoi la 9.45 dau o fuga la David sa mai discut putin cu invatatoarea. SA vad cum mai sta si de la 10.15 sunt la Daria. Bee ai grija de tine. Sa folosesti sanatoasa Kindle-ul. SA tstii ca m-am tot intrebat ce-i ala. Habar nu am avut. Aseara m-am luminat, am vazut o reclama la TV. Scoala………………….ieri mi-a povestit H ca ne-a sunat directorul de la scoala in persoana sa ne intrebe daca nu vrem sa mutam copii de acum la scoala cealalta. Unde stam acum nu mai apartinem scolii unde merge Daria si David. Ma gandeam ca vom avea probleme dar de la anul nu chair de acum. Ahhh, ce sa facem??? Nu stiu cat de convingator a fost al meu la tel cand i-a povestit ca noi vrem sa ramana la scoala acolo unde sunt iar piticoata sa mearga tot acolo. Cica pe la primavara vor stii mai multe cand stiu cati copii vor avea in urmatorul an scolar, si ne vor anunta. Nu sper sa se rezolve. Sunt asa de indarjiti si nesimtiti nu le pasa de copii si de familii. Despart fratii, sau ii trimit la alte scoli. Cica a amintit ceva si de 3-a scoala din Arbon. Doamne fereste, e tare departe. Cand ajung acasa daca termina la 11.45 si apoi la 13.45 trebuie sa fie inapoi???? …….nu ninge. Pe munte cica a nins. La noi ploua intr-o veselie si bate vantul. [pup][pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua ! Multumim mult pentru urari si pentru ca v-ati amintit de noi[flo][pup]. Am avut o zi incarcata de emotii... Nicolas a fost cel emotionat si ravasit. S-a culcat cu gandul la petrecere iar peste noapte a visat ca era la party cu copii necunoscuti... care nu mai plecau odata acasa si nici nu primise cadouri[bang]. A venit peste noi in pat, a inceput sa se foiasca si cand l-am verificat mai bine avea febra[bang]. In fine... i-am dat un Panadol si s=a linistit . A adormit cu greu dupa ce statuse vreo 2 ore treaz asa ca nu l-am mai dus la gradi de ziua lui[bang]. Ar fi fost f obosit.. si m-am gandit sa nu ratam petrecerea pe care o avea programata pentru seara. Toata ziua m-a zapacit ..."cand plecam la petrecere" oare ce cadouri o sa primesc[:-@].. Ba plangea , ba era agitat... enervat ce sa mai.. Nici ca-i mai spun vreodata de petrecere inainte.. Uff ca tare-i emotiv copilu' asta. Numai vina mea-i toata... asa eram si eu cand era copil[:I][q]. Petrecerea a fost ok... copii s-au jucat non-stop.. erau lac de-atata alergatura prin labirinturi/tobogane...Au fost 8 baieti... si doar 3 fete[:I].. deh la noi in gasca s-au nascut mai multi baieti... Tortul si l-a dorit cu Thomas (ca acum 2 ani).. a fost o alegere buna pt ca si frate-su e fun Thomas... Cadourile... [alcool] lego-uri de dif. dimensiuni/modele, Gormiti , Trasformers, Oua de dinozaur, Elicoptere,Rampa de lansare masini, haine... bluze, pulovere, manusi[:-@] Pe socra-miu l-a "scuturat" Robert de bani si i-a luat un costum de ski de la Decatlon... Acu' sa vedem de unde ne scuturam de bani pt ski... Da' pana vine zapada 'om vedea noi. Mos Nicolae la noi e mai modest c-asa am facut traditia. Cate o carte cu povesti si CD, dulciuri (cat mai mici ). Oricum a mai primit dulciuri ba de la o vecina, ba de la niste prieteni.. da' eu le-am ascuns pe toate[:D]. Le dau doar la cerere cu insistente[:I]. Pentru noi adultii... nu ne punem in ghete cadouri, totusi le-am luat mamei si sotului cate o cana personalizata si cu un mesaj de "suflet" iar mamei i-am dat si o mega ciocolata (ca ea-i mare amatoate de cioco) insa le-am dat asa... fara sa se prinda Nicolas ca le dau de "Mos". Eu am primit de la sot ( abia ieri seara[:D]) niste bomboane de cioco..pe care nu le vreau defapt ca mi-e teama ca daca intru in ele ma fac cat China[:D]. Nu de alta da' vin sarbatorile si sunt multe ispite[pofta]. Din ce vad eu pe-aici.. sunt singura care n-am facut demersuri in ceea ce priveste scoala[bang]. Problema mea e ca nu ma hotarasc la ce Scoala sa il duc. Cea la care ma gandeam eu ( 88 )... in ultima vreme am auzit tot mai multe "ne-recomandari" la adresa ei. In schimb cea la care nici macar nu ma gandeam vreodata (54-cea in care am facut eu clasele V-VIII) se pare ca e preferata de multe mamici de la grupa lui Nicolas. Desi... lor le-ar fi mai la indemana sa ii duca la 88... Asa ca-s cam ... tuta la capitolul asta... nu stiu incotro sa apuc[bang]. Pe de alta parte mi-aduc aminte ce indarjita eram cu gradinita... si pana la urma s-a rezolvat fara nici un fel de interventie si a fost de bun augur repartizarea care ni s-a facut de catre directoare. Chiar directoarea gradinitei intr-o sedinta cu comitetul de parinti pe gradi, ne-a dat exemplu ca grupa noastra suntem cei mai "uniti" parinti din toata gradinita ( si nu-s decat aproape 500 de copii in toata unitatea)[pk] C-am atat despre noi... Ma bucur pentru voi toate ca sunteti bine si copilasii deasemenea. Va doresc toate cele bune si Sarbatori pline de bucurii. [pup][flo]MONI, BEE, CRISS, DENISA, INGRID,MIRA... LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Am citit si sa va bucurati si voi si copiii de cadouri. Scriu pe fuga ca am programare la coafor,ca am vazut ce ii cere Diana lui Moni-te rog sa nu cedezi la mers singura la scoala mai ales ca se traverseaza strada-clar nu sunt pregatiti, la noi se ajunge in 2 min prin parc, deci nu sunt strazi si nu se lasa copiii singuri,decat de la 10 ani incolo, asta e legea,dc nu sunt strazi-aici te semnaleaza astia imediat si vine guvernul si iti ia copilul si il baga in fosters home and that's it.. Si cred ca curand o sa apara si in Ro ca am auzit ca copiaza mai tot ce e pe aici pe toate planurile-va [pup][flo] Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...........aici sunt exact pe dos. Peste tot propaganda sa-i lasi singur de la 4 ani. La gradi, la scoala singur, si daca se poate sa-i trimita cat mai departe [bang]. O porcarie!!! plec acasa[:D] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA fix asa si io,la ora asta am chef de orice altceva in afara de munca [bang] LILI bucur ca ai intrat si ca toate-s bune la voi! Cum sa te uitam,mai ? [mariaj] DENISA deci asa,la voi e legea sa nu fie lasati copiii sub 10 ani singuri? Mie mi se pare ca am vazut prin cartier destui copii mai mici de 10 ani care veneau de la scoala.Nu mai zic cum era pe vremea mea,eu stiu sigur am mers singura si mai devreme - imi amintesc ca mergeam singura la scoala din spatele blocului de la mami - cam aceeasi distanta ca asta de noi - se mergea pe aleile dintre blocuri unde acum e plin de masini - dar atunci sigur nu erau atatea.Si sigur aveam sub 8-9 ani,pentru ca la scoala aia am mers pana in trim 2 clasa a treia ,dupa care m-am mutat dincoace la asta la care va merge Diana - deja aveam de traversat bulevardul ,plus o sosea si o alee si cred ca o vreme au venit ai mei cu mine.Eu la 10 ani il duceam pe frate-meu la gradi dimineata,dupa aia mergeam la scoala.Si copiii din ziua de azi sunt mai maturi ca noi cred.Sunt sigura ca Diana s-ar descurca f. bine si acum la traversat strazile,mie mi-e teama doar fiindca ea e in general prea sociabila si asta e un dezavantaj - si Scufita Rosie a fost cam prea sociabila cu lupul ala [:-@][:D] Asa ca nu te agita ca nu am de gand inca sa o las singura si daca nu evadeaza singura precum insinua Ingrid [:D] ,o fi ok.Apropo de asta, Ingrid s-a cam "speriat" si cand a vazut ca toti intram in lift si Diana o tuleste singura pe scari in jos ... Apai ce sa mai zic ca mi-a zis Ghita ca si la mall-ul de langa noi mai face asa - el cu Tudor cu liftul,ea fuga pe scarile rulante.Dar mergand de atatea ori,cunoaste,zona,se simte ca acasa,asta e. Nu mai retin daca v-am povestit ce mi-a facut la mare atunci cand am fost cu Ingrid si Cristina.Avea Diana 4 ani jumate atunci.Mancam noi doua la restaurantul hotelului,ea vrea la wc si se duce singura.Io linistita ca nu era prima oara.Si astept si toot astept si cand vad ca nu vine,ma duc dupa ea cand colo ... wc-ul gol [bang] Noroc ca mi-a picat fisa si m-am dus cativa m mai incolo,la celalalt wc din holul hotelului - acolo era se tooot spala pe maini [mariaj] Musai era sa il incerce si pe ala [alcool] Are ea o pasiune sa incerce toate wc publice [cusca] Revin. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...