Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (80)


Recommended Posts

MONI tu de ce razi acolo de suma sau de "procedura mea" de lucru? Multumim de aprecieri[pup]. Imi pare rau ca nu te simti grozav... Sanatate multa sa te ajute aspirina si sa nu te ia raceala. Ai grija. baga niste echinaceea,sau nu ai voie? Eu plec la nani... pe maine! Noapte buna! LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LILI evident ca de procedura [:D],da' clar ca si sa dai o asa suma pe asa ceva e cam de ras [alcool] Dar daca au de unde si n-au ce face cu ei,treaba lor. Am niste echinaceea p-aci,am mai luat una acum cateva zile cand mi-am adus aminte.Nu mi-e de raceala,ca nu ma prinde pe mine prea des si cand ma prinde ma lasa repede si usor in general,nici medicamente nu prea iau decat rar.Mi-e sa treaca odata vremea asta umeda sa nu ma mai bazaie spondiloza asta,ca numai atunci ma apuca.Dar se pare ca se raceste vremea de duminica,ar fi fain sa si ninga de Craciun.Deocamdata maine tot ploaie si iar ploaieee [bang] Noapte buna,ma duc si eu la nani ... MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scapat si de serbarea de la gimnastica-aerobica.Va scriu acum ca pe urma apare mami cu Tudor in zona si mai greu apuc. Eu una am ramas impresionata de ce vazui.Pai toata serbarea a fost doar cu copiii coordonati de o singura profesoara - Elza (mai e doar inca una la palat tot la gimnastica aerobica).Si in seara asta au evoluat 170 de copii ,asa zicea prezentatoarea.Grupe de toate varstele si genurile,incepatori,avansati sau performanta.Care cu dansuri,care cu gimnastica.Coregrafie si muzica diversa,costumatii ... a avut asta de munca nu gluma si trebuie si oarece memorie sa ii stii pe toti.Nu-i deloc usor fiindca au gimnastica-aerobic doar o singura ora pe saptamana (poate la performanta daca or avea macar doua,nu stiu).De-aia mai ales la dansurile la copiii mici,s-au coordonat mai greu,mult mai bine evoluau la serbarile de la Diana de la gradi de exemplu.Dar acolo faceau repetitii zilnice cu cateva saptamani inainte si exercitiu conteaza.Acum ca am vazut ce frumos au evoluat fetele de la grupele mai mari de avansati ,dar si "o grupa mica de performanta" ,chiar imi pare tare rau ca nu am inscris-o pe Diana inca de anul trecut la gimnastica [q] Am avut si ghinion ca taman atunci am fost incurcata cu operatia si am pierdut perioada de inscriere [bang] Na asta e,recupereaza ea daca se tine de treaba.Chiar as vrea sa continue si anul viitor cel putin la gimnastica si desen,daca n-om mai reusi si la altele. Am filmat la gramada toate evolutiile,ca sa aiba strumfii ce viziona,dar in drop am pus doar filmele de la grupa Dianei plus cateva de la gimnastica,mai mult alea mari,doar o grupa mica mi se pare.Oricum nu incapeau toate filmuletele in drop.Cand am vazut cati sunt ... aoleu [alcool] Aici sunt toate: http://www.dropshots.com/diaserbaregym#date/2011 iar aici http://www.dropshots.com/diaserbaregym#date/2011-12-17/17:12:42 partea a doua din "dans irlandez" - "dansatoarele" din grupa Dianei ,ea e in spate in stanga cu unul din baieteii cu pantaloni negri.Doar doi baieti erau [alcool] Iar inaintea lor au evoluat colegele de trupa "gimanstele" in iegari negri-bluze rosii. Sunt multumita si de cadou,de 20 de lei le-au luat destule si de calitate - o punga cu saloane(bomboane de pom),un mos mare de cioco,o cioco mare,doua mici,o punga de pufuleti cu surprize,turta dulce si majoritatea dulciuir unguresti. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! M-am procopsit cu o raceala nesemnificativa si acum seara o urticarie pe piept de la o aluna veche. N-am stiut, am simtit ca nu-o ok, dar na, nu era s-o scuip in fata gazdei. O ora dupa aceea eram plina pe piept si in jurul gatului. Am luat Aerius tablete. Diana doarme la maica-mea jos. Eu ascult muzica la casti. Monica, foarte frumoase toate dansurile copiilor. Se vede ca s-a lucrat cu ei, aprob pozitiv.[:)] I-am povestit Dianei ca a ta coase. A parut consternata![:D] M-a intrebat daca nu s-a impuns si am trombonit-o ca i-ai dat degetar. Ca vrea si ea sa coase. Lasa mami, i-am spus, la anul...ma gandeam sa-i promit sa coase in caz ca i se rupe ceva, dar nu, daca isi rupe singura hainele?[bibe] Deci a ta numara pana la 100. Foarte bine. Da-i un caiet cu exercitii usoare...spune-i ca e pentru copii de clasa intai, ambitioneaz-o. Am vazut ca s-a deschis autostrada, pe cand ne trageti o vizita? [pup] Teolinda, zau asa, cat a dat femeia pe plombe la dintii de lapte? 2000? Eu stiu ca se sigileaza dintii definitivi, o metoda care te scuteste de carii un timp, dar nu dureaza vesnic. Insa atatia bani n-am auzit, sincer. Unde-s pozele cu copiii? Nicolas va avea port popular de poarta brau tricolor? Diana numara zilele pana marti, is curioasa cum va arata. Vreau sa-i fac parul inele. Inger cu fixativ in par.[:D] Tot caut pe net reteta parfecta de tort de ciocolata. Musai sa fac unul de Revelion, de zile intregi rasfoiesc bloguri dar n-am gasit acel tort. Usor de facut, mare...ca vor fi ceva invitati si foarte bun la gust. No, m-a apelat prietena din Germania. Revin. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si io.Azi toata ziulica n-am iesit niciunul din casa,nici n-a aparut nimeni prin zona.Ai mei au terminat balaceala la baie,am rasfoit o enciclopedie si acum se mai invart inca pe-aici,asa ca musai sa va zic perla Dianei.A vazut in enciclopedie niste rozatoare si iar mi-a zis ca vrea asa ceva,iar eu i-am zis ca nu-i pot lua asa ceva ca moare taica-su [:D] Dupa cateva pagini,vede niste soricei si striga brusc: "Ooo ce draguti is,cand moare tati imi iei unu?" [:-)))] Na ca iar nu ma lasa [bang],acum e langa mine cu abecedarul si un creion,face exercitii sa puna cuvintele dintr-o propozitie in ordine .Si Tudor ma trage de maneca strigand "si io veeaau!" [alcool] Toata ziulica numai asta am auzit alternativ sau deodata "mamiiiii".S-au jucat si frumos,dar s-au si ciondanit evident.La 8 erau amandoi sus,eu am mai stat in pat o vreme.Dar am cedat cand m-am trezit brusc cu Tudor calare pe mine,infigandu-mi in nas "picatulile" si in ureche "otoscopul" [alcool] Hai ca la termomentru si luat tensiunea am mai rezistat eroic,dar nici chiar asa [bang] INGRID si eu ma asteptam sa se intepe,dar vad ca s-a descurcat fara incidente.A doua zi am ascuns carpa si ustensilele sa uite de asa ceva,ca ma batea incontinuu la cap,plus se smircaia ca nu ii iese perfect.Io cand o aud cu miorlaiturile astea din orice mi se urca tensinuea [cusca] La amiaza eram deja zombie asa ca m-am culcat cu Tudor si ca sa ne lase Diana in pace am lasat-o la PC,la poissonrouge,dar n-a stat mult si a venit si ea sa se culce.Unde credeti? Pe jos,sub toboganul acoperit cu cuvertura de pat,in "casa ei" [alcool] Acolo a dormit vreo doua ore ... Dar tare mult le-a placut sa se joace impreuna,asa o zi intreaga,cu te miri ce.Acum cica il invata sa deseneze. Mate om face cand n-o fi Tudor acasa ... si cand oi avea eu timp.Vin trei saptamani de vacanta si poate avem ceva timp.De numarat nu stie inca prea bine pana la 100 ,adica se mai incurca la cele gen 39/40 ,69/70 etc. Dar nu am exersat niciodata cu ea ,doar ce a facut ea singura ea mai demult exercitiile alea de unit punctele.In cartea de matematica distractiva,pana unde ajunsesem erau operatii daor de pana la 20 parca. Saptamana viitoare am de lucru cat cuprinde si taman il voi avea si pe Tudor pe cap.Maine are si serbarea,deci dupa-amiaza is ocupata.Dimineata merg cu frate-meu la un depozit de jucarii,sper sa-i gasesc ceva Dianei macar acolo.Ieri mi-a zis ca vrea sa ii aduca mosul jucarii - asta apropo ca mosii de pana acum au adus doar dulciuri - un mos a venit la depozitul unde au fost cu colinda,unul la serbarea de la gimnastica.De ala primul mi-a si zis ca nu era mos adevarat,ca avea masca si era slab [:-@] Tudor azi-noapte pe la 2 maraia in somn ca vrea la pishu,am mers cu el si a facut,dimineata cand s-a trezit la fel,pampersul era uscat,toata ziulica a fost ok,iar acum seara ... tronc gramada s-a pishulit de doua ori pe el la interval scurt de timp [bang],cand se juca cu niste jucarioare "proaspete" adica pe care nu le vazuse demult.Cred ca efectiv a uitat sa anunte,decat cand s-a scapat ... era prea preocupat de jucarii. Revin dupa ce ii culc,sper sa reusesc rapid,ca vad ca nu dau semne de somnolenta niciunul [bang] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uit, noi am dat 20 de ron pentru educatoare si 20 pentru cadourile copiilor. Urat ca anul trecut de la un cadou intr-o cutie de pantofi, au fost parinti care au adus cutie de contrabas. Desi s-a specificat clar: Mosul sa scoata din sac un cadou cat o cutie mica pt fiecare copil. Dar unii parinti crapa daca nu-si etaleaza bogatia si marea iubire pt copil.[bang] Moni, inseamna ca Tudor e pe calea ce buna? felicitari. Normal ca s-a scapat de emotie, tu n-ai fi facut la fel in locul lui?[:D] Credeam ca toate gradinitele au marti serbarea. O mai duci dupa aceea? Ma gandesc s-o las si miercuri, sa se mai joace cu copii. Ca dupa aia vine Bezna[:D] (a fost foarte fain primul volum din Asimov si Silverberg. Imi aduce aminte de o carte horror, Drumul, ecranizata. Am vazut doar filmul si mi-a fost de ajuns). Maine aspir si curat putin covoarele cu solutie. Vreau sa caut brad naturel. Sunt niste scoruri de pici in fund: 300, 400 Ron, aia frumosi. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrit iti dau eu o reteta de crema de ciocolata superrrr. 600g ciocolata (alba sau nu) si 600ml smantana de frisca. Cantitatile le poti modifica tu dupa cata crema iti trebuie. Eu pun o idee mai putina smantana decat ciocolata sa fiu sigura ca se intareste. Se incalzeste la foc mic atat pana se topeste ciocolata si se lasa peste noapte la racit. A doua zi se bate cu mixerul. Si gata. ai mei numai pe asta o vor. eu o fac si cu ciocolata alba. Daca vrei mai poti adauga quarc, nu mai e asa de dulce sau crema intant de vanilie ( aici se cheama crema pentru patiserie).........e de pe blogul Laurei Sava la Rafaello parca. la noi a nins. Au fost asa de fericiti copii. tot afara au stat azi, au vrut sa profite ca deja s-a topit toata. eu am trabaluit pana acum, de parca n-ar fi duminica[bang], dar cand sa le fac pe toate? Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..moni am vazut pozele de la nunta fratelui tau. foarte faine, se vede ca sunt facute de profesionist. Felicitari pentru nepotica, o sa aiba Diana cu cine se juca. Ce figura e.........si a auzit-o Ghita cand a spus? Asa e si Seline, si ea vrea sa faca socoteli si sa scrie exact ca sora-sa. Citeste relativ bine, peste tot pe strada, reclame oriunde vede ceva citeste. Azi eram cu ea la WC la biserica si acolo s-a apucat sa citeasca firma de pe dulapior[:D]. Acum nu s-a putut culca linistita ca nu stia ce urmeaza dupa 39....... Lili si pe ai tai i-am vazut. nicolas a crescut, si e baiatul tau. Cel mic e tare dulce, in toate pozele e numai un zambet. ......noi am facut ieri bradul. L-am taiat personal[:D] din curtea de la casa veche. Gratis anul asta. Dariei i-a parut asa de rau ca "l-am omorat", David a ajuns la concluzia ca avea 8 ani si a crescut mai repede decat el[:D]. .......joi m-am programat la medic. Sa ma mai verifice nitel. eu am migrene. spatele ma doare, dar nu de acolo am asa dureri de cap. Ieri mi-a venit si CM, o fi de acolo?? Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira, multam de reteta.[pup] Stai sa caut si blatul potrivit. Ce fericire pe voi ca a nins![pk] La noi cica maine se anunta ninsoare, de ar avea dreptate si meteorologii odata![:D] Cu bradul v-ati scos, aici am spus ce preturi au. De criza![bibe] Imi pare rau ca ai asa dureri de cap. Pe mine ma apuca cu o zi inainte de CM. Dar am experimentat si altfel de dureri, si ameteli si greturi...de la urechea interna si spondiloza. Ma rog, mai am reminiscente dupa tratamentul de anul trecut. Daca se agraveaza imi fac un RMN. Tu ai dureri zilnic? Sau la intervale regulate? Sa ne spui rezultatul investigatiilor, sper sa nu fie nimic. Poate esti doar obosita. Nici n-ar fi de mirare prin ce an furtunos ai trecut, cu mutare si renovare si tot tacamul.[flo] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA ce fain ca a nins la voi ! Si noi vrem, mai ales copiii ... la noi pe maine se anunta "lapovita si ninsoare" doar. N-a auzit-o Ghita,dar m-am dus repede sa ii zic sa se distreze si el.Pe Diana a apucat-o si pe ea rasul cand si-a dat seama ce-a scapat pe gura.Tudor si el figura ca de obicei,fiindca la o pagina cu animale ma prosteam cu Diana fiecare animal cu cine seamana,cand am ajuns la o pagina cu obiecte casnice,numai ce-l auzim pe Tudor: "Diana ii ladio,mami ii televizol,tata ii computel si io-s telefon!" Culmea io televizor si taica-su computer,fix invers cu ocupatiile de baza [:-@] [:D] Da' cand l-am auzit azi strigand: "m-o venit o idee!" Ce sa zic,uite cui ii vin ideile! [:D] Imi plac la nebunie frazele lui gen "asta-i o falfulie cale se mananca papa" sau "nenea cu palalie uda flunzele" (la imaginea cu un baiat cu sapca ce uda un pomisor plantat) Ah si de "comolotiva" ati auzit? Locomotiva evident. Partea proasta e ca era cat pe ce s-o fac de oaie cu limbutia lui.Inainte de a pleca la taiat de porc,il intreb "unde mergem maine"? Raspuns: "la Madalina cale nu volbeste" [bang][:I] Noi mai avem inca o nepotica tot Madalina la Bihor si asa le-a deosebit el (bine mai avem o Madalina si prin Oltenia dar p-aia n-o stie) M-am chinuit o vreme sa ii scot din cap expresia,dar am stat cam ca pe spini p-acolo sa nu ma trezesc ca se scapa cu vreo aluzie,ca si-asa sunt destul de necajiti.Are 6 ani si 8 luni deja si nu formeaza propozitii decat cand o mai obliga maica-sa,sau poate la ora de logopedie,in rest,mai vorbeste asa monosilabic,deci poate pronunta nume gen Diana,Tudor etc. Se vad ceva progrese de la logopedie,dar tare lente [bang] Acum se chinuie sa o invete culorile si cifrele.Normal ar trebui sa mearga la scoala la toamna si ar avea dreptul la un insotitor,dar ei stau la tara - si chiar daca s-ar aproba,merge cineva acolo? Si ca sa faca naveta e practic imposibil,chiar si sa vina la orele de logopedie e nasol.Si totul de la nastere,ca nu s-a oxigenat creierul,parca a inghitit lichid amniotic sau asa ceva.A facut cezariana,dar probabil prea tarziu.Zilele trecute au murit in oras doua tinere de 24 de ani,una la o ora dupa ce nascuse prin cezariana si se trezise ok,iar cealalta in luna a opta au gasit-o moarta acasa [bang].Parca suntem in evul mediu nu alta [bang] MIRA sper sa fie doar de la CM durerea aia a ta de cap.Rar si pe mine ma mai apuca de la asa ceva. Io am uitat sa va zic ca acum m-am blocat nu doar de la spondiloza cervicala,ci a coborat blocajul pe coloana fix la mijloc si asta taman ieri cand am ajuns la serbare ,noroc ca am avut in poseta un nurofen,ca altfel poate nici sa conduc pana inapoi acasa nu ma vedeam bine.Afara evident ... ploua [bang] Nici acum nu-s chiar ok de tot,daca indrept spatele ma mai "tine" un pic in zona. Brad? Aoleu si d-ala mai trebuie.Parca nici nu prea am chef de el: bani in plus, munca ( tot pe mine pica ) si inghesuiala in casa [bang] Daca vine zapada si frigul poate imi mai vine cheful de brad,dar pe ploile asteaaaa ... numai a perioada de sarbatori de iarna nu seamana. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...