Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (80)


Recommended Posts

CRACIUN FERICIT! Hai ca va pun niscaiva poze si revin mintenas. http://www.dropshots.com/diatudor#date/2011-12 MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asaaa sa va zic si de noi.In primul rand sa va zic de Rmn-ul cranian ca a iesit ok,deci usoara ameteala si durerile de cap de saptamanile trecute au fost cum am presupus de la spondiloza cervicala. Ca sa ma inscriu in trend si noi am avut un bolnavior,pe Tudor.Avea febra mare presupun,ca nu ne lasa sa i-o luam - nas infundat si sforaitor,plus "vorbit pe nas".Am reluat deci nurofenul,eurespalul,sprayul de nas si ... zinnatul ramas [alcool] Inca nu e super ok (mai sforaie pe nas),dar macar azi parca n-a mai fost asa caldut.Azi l-am dus si l-am lasa la mami. Bradul l-am impodobit vineri cu Diana cat a dormit Tudor,m-am simtit ca naiba ca ea stia ca il aduce mosul. Cand i-am zis ca o sa il impodobim impreuna mi-a zis ca nu putem , ca nu avem brad. I-am zis sa se uite pe geam pe balcon si atunci m-a intrebat pai cum, nu-l aduce mosul? [bang] Dar s-a bucurat de faza cu impodobitul,chestia e ca voia sa ii zica si lui Tudor cum ca ea l-a impodobit si se ratoia la mine ca de ce il prostim [bang] Totusi ea era dusa la prietena-sa cand s-a trezit Tudor din somn si a dat peste brad.Era cu febra si zicea ca lui nu-i trebuie brad si cadouri,cand tocmai a dat cu ochii de el [:D] A ramas blocat minute intregi in fata lui,cu mainile infundate in buzunarele pantalonilor de trening,cu buza rasfranta se uita luuung la tabloul ala luminos cu un cap de mos pe care il pusesem sub pom (desi e de pus pe geam).Haios rau. Ieri pana a dormit Tudor,am apucat sa manevrez cu ea la bucatarie niste pinguini din masline,soricei din oua,mamarute din rosii si un crcocdil dintr-un castravete.Plus un palmier din kiwi,banane si clementine.A fost taaare incantata si daca mai aveam timp mai faceam cateva chestii.Raman pe alta data ... A venit si nasa pe-aici,pe urma au venit ai mei si ne-am dus toti la frate-meu ,apoi am venit la noi,iar vizita la ei mei a ramas pe azi,ca sa nu-l mai scoatem pe Tudor aseara.Oricum gramada de cadouri evident [pk] Nasa i-a adus Dianei un ghiozdan cu Hanna Montana si un set un fel de de pictura pe sticla (plastic transparent) f. fain,iar lui Tudor o masina maare de pompieri si un set de lego cu piese mari,vreo 50 ,colo pe la 3-4 ani de l-o face ... dar apropo de lego deja pot zice ca face singur lego din 6 piese: din carticica aia unde are 6 imagini,de vreo doua-trei ori chiar a nimerit sa faca el singur imaginea,in rest un pic ajutat. Restul jucariillor sunt cumparate de mine (adica alese) ,mai mult gen lego si alte chestii de asamblat.Se vad prin poze ... Poze am vazut cateva pe FB ale Danielei,Mirei,Cristinei,Denisei ... INGRID astept sa va reveniti,sa iti revina si forma poate ne pui si niste poze. Am vorbit si cu AnaMaria aseara,cica anul asta in premiera a venit mosul live la Clara si culmea s-a imbracat chiar ea [:D] Noi l-am ratat anul asta ca n-a avut cine sa se echipeze,iar pe cei ai casei n-am riscat sa ii recunoasca Diana [8D] As fi vrut pentru Tudor,dar asta e,bine fu si fara ... DANIELA astept sa ne mai povestesti mai pe larg de voi [pk] Mai chiar am o nepotica la Bihor,cea care e cu doua luni mai mare decat Tudor,incontinuu face bronsita ,de la care se sufoca si mereu merg sa ii faca injectii antibiotic dimineata si seara,cica numai asa ii trece [q][bang].Io tot nu pricepeam,ca am vazut pe la voi ca la cei cu bronsita se fac aerosoli.Iar la ai mei cand aveau bronsita erau suficiente siropurile de tuse,eventual sirop antibiotic si le trecea.Chiar nu inteleg de ce baga atatea injectii in ea [q] ... Diana se chiuie acum cu montat spitalul-lego de jucarie ,mie mi se cam inchid ochii,dar daca ma culc acum,cred ca nu ma mai trezesc pana dimineata [:D][bang] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, depinde tare mult de ce fel de bronsita au copii si de felul in care evolueaza. Anul asta nici noi nu am folosit aerosolul inca, din fericire nu a fost nevoie deoarece au avut doar raceli usoare unde tusea a cedat la siropele, gen carbocisteina si eurespal. Din pacate am avut si raceli care nu cedau defel si care finalizau cu cate o pneumonie (boala lunga saracia omului) stii ca atunci cand o tot tine intr-o boala ajunge organismul sa nu se mai poata apara(scade imunitatea) si atunci o banala raceala/viroza se transforma in ceva mai grav care necesita cel putin antibiotic luat pe cale orala. Aici ne-a ajutat pe noi in ultimii doi ani acest aparat cu aerosoli, in momentul in care tusea nu ceda in 7 zile sub tratament cu siropele si vitamine si "bilute" homeopate intrau in scena aerosolii care de cele mai multe ori ne-au fost deajuns. Anul trecut am ajuns doar de doua ori sa luam antibiotic pe cale orala. Anul asta precum ziceam n-am ajuns nici macar la aerosol. Sanatate multa micutului. Imi pare rau ca este cu febra tocmai acum de sarbatori. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum ca tot am timp(copii sunt aici langa mine se joaca QUORIDOR -un joc exccelent de la gigamic, vi le recomand cu caldura, anul asta de craciun printre altele copii mei au primit cate un joc de la gigamic, cel amintit si KATAMINO). Noi in toamna asta, cat a stat Rober acasa am avut o ramada de treaba, cred ca v-am mai scris...una din chestiile importante pe care le-am rezolvat a fost operatia de polipi a lui Rares. L-am operat la Bucuresti si acum este ok. Chestia a fost ca inainte si dupa operatie nu l-am dus la gradi asa ca el mi-a stat vreo 2 luni acasa(in detrimentrul tuturor) asa ca el a lipsit la preagtirea pentru serbare si atunci cand l-am dus acolo doar cadoul il tinea in loc ca altfel ar fi fugit de acolo cat il tineau picioarele!!! Nu a vrut sa stea alaturi de copii, a stat cu mine si cu Ioana outsideri. Aiurea...ma gandesc serios sa il las sa doarma la gradi pentru ca-mi displace emotivitatea lui si neintegrarea in grup. Imi spuse ca lui i se face cald si transpira cand trebuie sa spuna poezie. Adevarul este ca lui ii ia de 10 ori mai mult decat ioanei sa invete o poezie...nu este atent, nu are vointa, tot timpul vrea sa faca altceva.... Ioana a mers si la gradi unde a avut serbare si a fost stralucitoare si la propriu si la figurat, a stat pe centrul U-ului desi nu ma inteleg deloc cu educatoarea ei[:D] si la inot a mers mica mea unde a devenit mai ascultatoare si deci evolueaza mult mai bine...La balet a avut spectacol de Mos Nicolae, a fost foarte frumos. Nu are deloc trac de scena, se descurca frumos si chestia este ca ii place foarte mult. De mica isi dorea tare mulrt sa urce si ea un pic pe scena sa cante sau sa danseze sau sa zica macar o poezie. Chiar am fost la o aniversare azi unde era multa lume iar ea din ce se uita lumea la ea din aia facea mai multe scheme si mai multe figuri, pe cand alte fetite se rusinau si se codeau..ca si rares al meu dealtfel, asta mic ese asa rusinos ce n-am vazut...i-o trece lui. A venit si la noi Mos Craciun. A fost o experienta aiurea un pic anul asta. Eu nu am imbracat niciodata pe nimeni sa vina acasa pe post de Mos Craciun(la noi cadourile se pun sub Brad si copii le gasesc dimineata) imaginea despre Mos Craciun prefer sa si-o creeze fiecare in imaginatie. Avem experienta de la gradinita unde in fiecare an vine un nene costumat pe care copii mei nu-l apreciaza deloc. Adica ei comenteaza mereu ca se vedea ca are barba de plastic sau lipita...ca nu are costum frumos..etc etc asa ca nu m-am riscat sa aduc vreun costumat din asta acasa sa le sadesc neincrederea in suflet. Seara la culcare am vorbit despre el(ca de o luna incoace numai despre asta vorbim) numai ca aseara erau tare nerabdatori sa vina si tare mult isi doreau sa il vada si ei pe Mos si si-au promis sa doarma mai usor ca sa auda sania cu reni[alcool]...in fine..cand i-am culcat am adormit si eu si m-am trezit zapacita pe la 1 noaptea cu lumini aprinse in toata casa, usa deschisa..cadourile nearanjate...Ma scol, aranjez cadourile, sting luminile si dau sa ma culc(mai aveam de adus din portbagaj ceva dar am amanat pe a doua zi dimineata ca era cam sinistru sa ies din casa la ora aia), asa..cand sa ma culs se scoala Rares care a vrut apa, s-a sculat si Ioana, rares mai nelinistit a cerut si la baie..si cu coada ochiului a prins un fragment de imagine care i s-a intiparit pe retina si nimic n-a mai putut sa o stearga. Chiar daca l-am tras foarte repede si era intuneric nu s-a mai dat culcat si pacalit. Am incercat sa-i spun ca n-a vazut bine ca Mos Craciun inca n-a venit, ca este deabia in China, NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, spunea continuu "TU MA MINTI MAMI!!! DE CE NU MA LASI SA VAD CADOURILE??? A VENIT, A VENIT MOS CRACIUN!!Si plangea bietul copil de ti se rupea inima(toata povestea asta a durat cam doua minute in care eu habar nu aveam cum sa procedez..intr-un final am cedat(era aiurea sa ma cantonez intr-o minciuna) si i-am lasat sa mearga la brad. In fne fericire mare, desfacut cadouri la doua noaptea, tipat, alergat, montat, desfacut etc etc. pe la 3.30 s-au culcat copii mei obositi dar fericiti. Concluzia este ca am copii mari de acum si trebuie sa stau atenta in urmatorii ani in care ei vor mai crede inca in Mos Craciun, vreo 3-4 probabil... M-am pierdut in 1000 de detalii daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA lasa ca mie mi-a placut faza cu mosul vostru sosit la miezul noptii [:D][pk] La noi regula a fost intotdeauna ca vine seara in ajun mosul,nicidecum dimineata.La fel iepurasul. Cea mai buna veste e ca ati scapat de polipii aia! [pk] Ce conteaza ca e mai emotiv? Sanatos sa fie! Eu am uitat sa va mai zic niste faze cu Tudor.La frate-meu e venit in vizita si socru-sau,plus venise si o pereche din zona la care a locuit Ramo multa vreme si au intrat si ei inclusiv pe la noi.La frate-meu aveau si ei puse cadouri,la noi doar cei ai casei,noi,frate-meu cu Ramo,maica-mea si taica-meu.Cand am ajuns intr-un final la noi copiii erau cam obositi si nerabdatori si Tudor n-a mai avut rabdare nici sa intre toata gasca complet pe usa,darmite sa citeasca Diana toate etichetele cadourilor sa vada care al cui e cum am facut dincolo. S-a aruncat pe ele ,Diana la fel, mai citea ici colo Diana,oricum balamuc [alcool] La un moment dat inhata Tudor cadoul lui taica-meu unde erau puse o pereche de manusi si niste ciorapi si le intinde lui mami.Ea ii zice ca alea nu-s ale ei,ca-s de barbati,la care Tudor brusc le intinde spre socrul lui frate-meu si ii zice "TINE BARBATULE !" [:-)))] Cateva secunde cred ca a crezut bietul om ca-s ale lui [:I] Alta faza e ca in timp ce facea puzzle demonstrativ pentru nasa si ea il tot dirija verbal,la un moment dat el brusc ii zice: "TACI DIN GULA TA!" [:I][:D] Asta nu mai stia cum sa se ascunda sa nu vada ca rade in hohote [alcool] Voiam sa va zic ca tot n-am ramas fara prajituri,ca a facut mami haios - io oricum numai din ala am mancat [pofta] - si inca ceva mai cremoasa din care n-am gustat,plus ca a comandat cozonac (nici ala nu l-am inceput) si un tort mic.In privinta mancarii,e burdusit frigiderul si camara [alcool] Nu-i rau ca oricum tot timpul mi-e foame.Imediat merg sa bag niste sarmale,ca azi n-am mancat d-alea.La mami am mancat la amiaza supa de pui cu taitei si carnati cu cartofi piure si gogosari acri ,iar dupa ce ne-am intors acasa friptura din carne de porc si iar cartofi piure plus salata verde de data asta.Si acum iar mi-e o foameee ! MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah si iar am uitat ce voiam sa mai zic. CRISTINA vazui si pozele voastre pe FB si am vazut ca ati dat de nitica zapada! Dar am vazut si desenele lui Razvan, ff frumos bradul ala si Dianei tare mult i-a placut! tare ma bucur,mai ales ca te tot plangeai ca nu prea are dexteritate la manevrat cu creionul,pai vezi ca areeee [pk] DANIELA ce mai zici de scoala, ce-ai mai rezolvat? Ai inscris-o deja si unde? Si ce-ai mai aflat nou? MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur Moni ca ti-a iesit ok RMN_UL. Felicitari si Doamne ajuta sa ramana asa!!! Vad ca ati avt si voi un pic de schimbare de planuri. Noi mereu am impodobit bradul cu totii. Am vazut ca au primit copii o multime de cadouri. YUHUUUU pai asa este frumos!!! M aduc sa ma bag in p[ijamale si la culcare..am avut o zi lunga si mai urmeaza... daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai aflat nimic despre scoala si tot oscilez. Sunt tare nehotarata..asa ma enerveaza sistemul asta!!! Imi da mie batai de cap!!! Noi avem in Eforie o scoala mediocra care creaza mediocrii. Parca n-as vrea ca ai mei copii sa nu aiba o sansa in plus. Sansa in plus ar fi sa-i duc la C-ta dar nu stiu daca nu vor fi afectati pe alta parte...totusi un drum destul de lung in fiecare zi dus intors...inseamna timp din timpul lor liber, timp de odihna, timp de joaca, etc...si asa mergem 3Xpe saptamana la inot cale lunga mai bag si in fiecare zi scoala....mai vrea si pian cu care nu stiu cum sa o rezolv...caut profa care sa vina acasa si nu prea gasesc....de fapt nu gasesc deloc!! Tare haios Tudor al tau, adevarul este ca a creat o situatie un pic jenanta dar i se accepta cai mic:)) Pofta buna....si mie mi-a cam foame de vreo 2 zile.... daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA crezi ca scoala unde va merge Diana (si unde-am fost si eu si frate-meu) nu-i tot categoria "mediocra" [:D]? E o simpla scoala de cartier.Daca vrei iti fac inventarul la cati nepoti au facut scoala la tara in sat si care pe unde au terminat! In Bihor am sase nepoti de verisoare si-o verisoara,iar in Oltenia doua nepoate.Toti au facut scolile generale in sate/comune,liceul in orasele mici din zona ,iar faculta la Oradea,Timisoara,Craiova.O nepoata e acum in Franta penru un an ,ca a castigat nu stiu ce bursa ( e la profilul engleza-franceza in Oradea).Cei care au terminat si-au gasit servicii ok,in orasele respective.Si majoritatea au avut in timpul facultatii doar note f.mari ca le erau necesare la bursa,pentru ca parintii stateau f. prost cu banii.Deci sigur se poate.Acum depinde ce intelegi si tu prin mediocru,clar toti sunt in final doar niste mediocrii ,amestecati printre alti mediocrii din orasele mari respective [8D] Cred ca abia mai tarziu or alege ei ce vor sa faca,degeaba ne agitam noi acum cu "scoli bune".Pe mine au incercat ai mei oleaca sa ma convinga sa dau examen de admitere la liceul sanitar ,dar n-au avut cu cine, mie imi intrase in cap economicul si ca de obicei am facut doar ce-am vrut [8D] Iar la capitolul faculta,iar am facut ce-am vrut si io si frate-meu,ai mei nici n-aveau musai pretentii de faculta,le-am facut ca asa am vrut noi.Mie imi propusesera sa imi dea bani sa merg la cea particulara proaspat infiintata,dar capoasa ca de obicei am refuzat,am dat admitere la cea de stat - era gratis [8D].Frate-meu a facut-o pe bani,ca nu exista loco profil sport decat la privat.Si-s convinsa ca si Diana sau Tudor vor fi la fel de caposi ... asta se vede clar de pe-acum [bang][:D] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Sarbatori fericite in continuare! Vad ca mai boliti pe ici pe colo. [pup] sa se faca toata lumea bine. Noi iar suntem campionii rasului. O sila infinita de boala am. De data asta cred ca v-am zis ca-i complicata situatia. Razvi cu gat+ bronsiolita nenorocita (sa nu-i spunem pneumonie ca nu ne place). Ideea e ca dupa 5 zile de Klacid si aerosoli, era tot varza. Si cum fii-mea se umplu de bube, eruptie, iar Tavi nu putea fi tratat decat de albinuta (Gentamicina injectabil) si eu nu eram convinsa ca-i eficienta pe streptoccocul minunat, de Craciun fuga la infectioase. Ana scarlatina, Tavi angina acuta si musai luat pe gura Augumentin, iar Razvi schimbat Klacidul cu Augumentin. Plus la Razvi s-a crucit aia de cum respira. Una peste alta, gresala e ca tot nu raspunde la Ventolin si nici la Flixotide. El e in continuare prieten cu adrenalina, care cica-i prea slaba la ce forme face el. Au vrut sa ne interneze, ca i-am zis ca Tavi nu inghite nimic medicamentos si trebuia branula. Insa am promis ca o sa-l fortez sa ingita. Asa ca ne imbaiem zilnic in augumentin, doar doar o intra pe gatul lui ceva. [bang] Si maine tb sa-i analizez la sange sa vedem ce facem cu tratamentul, cu toate astea. Iar eu am venit la munca si m-am trezit ca n-am obiectul muncii. Dar nah, de unde sa stiu? Barbatul n-are telefon sa-l sun, suntem de vis urat. Voi reveni pe seara. Momentan [pup] [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...