Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (80)


Recommended Posts

Ceau fetelor! Profit de o pauza la lucru sa mai scriu doua vorbe. Azi am fost la scoala unde o dau anul viitor, locurile la o anumita invatatoare erau toate ocupate si s-a mirat cum de nu stiam ca incrierea se face cu 2 ani inainte! Simteam ca iau foc. 2 ani, astia-s normali la cap? femeia a spus ca nu mai are loc, sunt inscrisi la ea 25 de copii si gata, daca vreau sa merg la alta pe care o recomanda ca fiind foarte buna...am fost, am inscris-o si ne anunta cand sa ducem dosarul. Am intrebat invatatoarea daca musai sa stie ceva copiii inainte, pai zicea ea sa stea cuminti pe scaun, sa-i mai punem sa lipeasca, sa deseneze, activitati de genul....[:D]. Trebuie sa-i zic Dianei sa taca din gura, sa nu arate ce stie. Eu am dat din cap aprobator si m-am ferit sa-i zic ceva. Cristina, ne zici deseara vestile, cum altfel decat bune?[pup] Razvi e o comoara la cate stie si cum se comporta. Altfel, cum o mai duci? Esti foarte zgarcita la vorba, doamna.[:)] Multumim de complimente, adevarul e ca asta o pasioneaza si atunci si are rezultate. A facut portrete abia schitate, unele sunt caricaturi, mor de ras cand le vad si culmea ca seamana. La cumnata mea i-a prins in ochi o tristete... Daniela, ai trecut prin niste momente, cand ti-s bolnavi copiii parca se rupe filmul, nu mai exista nimic. Si amandoi in acelasi timp. Tot e bine cand se termina cu bine. Fain ca l-ai dat pe Rares la inot, daca e si surioara, il stimuleaza. Diana oricum nu are voie la tv sau comp, asa ca inotul nu influenteaza aspectul acesta...dar e mai greu si nu-i place. Posibil ca daca termina cursul la incepatori, era ok, insa au luat-o de la jumatate sa o treaca la avansati si e deprimata. Am sa vorbesc azi cand merg acolo sa nu o nmai solicite asa de mult. M-a induplecat pana la urma, mi s-a facut mila de ea. Moni, cum e la Moneasa? Au apa calda in bazin? te simti ok? Bravo tie ca citesti, odihneste-te cat poti si mananca bine.[pup] Copiiilor le place? Nu te grabi cu pozele din caietul de caligrafie, ai tot timpul cand te intorci. Mira, sa pui linkul cu poze, cand e gata. Ca de ieri am intrat la tine in album si nika nou. Oricum m-am delectat cu pozele copiilor.[olala] De ce nu mergeti in Austria? Imposibil sa fie asa de scump. Gata pauza. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Saluti! Aoleu INGRID pai cum nu stiai ca inscrierile la scoli se fac cu doi ani inainte? Si eu ma tot minunam p-aici si anul trecut.Doar la scoala de langa noi nu e cazul,ca am sunat in primvara special sa vad.La piscina numai de maine incepem sa mergem.Copiilor le place,mai ales pe-afara. CRISTINA mersi de carti mi le-am salvat,sa vedem daca oi fi si chiar atat de dispe incat sa citesc de pe laptop [alcool] Mai am juma de roman de citit din cele aduse.Oricum la TV nu ma uit (la noi in camera eventual se mai uita Diana la desene,iar incolo taica-meu non stop la politica [bang]).Netul merge prea incet pt. gustul meu si ma enerveaza,nu mai zic la scris.Asa ca nici nu imi prea vine sa intru. Nu mai stiu ce voiam sa zic,ma seaca ca scriu f. greu si imi piere inspiratia [:D]. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi ne-am distrat cu aruncat pietre in lacul inghetat. Am fost si la bazin,super faina apa,nu si restul ca nu e prea cald in interior,adica e cam ca la bazinl olimpic din Arad,nu ca la cel privat.Diana era deci cam vanata la buze si s-a si saturat repede ca n-am lasat-o sa sara in apa [:-@] eu nu ma mai saturam,n-as mai fi iesit asa faina era apa si eram si doar noi doua [pk] In rest au ajuns cu izolatul taman la noi la balcoane,deci am avut si zgomote.Am uitat sa va zic ca sunt doua lifturi noi si vorbarete.In spaniola sau portugheza? Aperto la puerta,suivando,plantate tre [:D] ... haioase rau. Copiii tot galagiosi,de Tudor toti intreaba daca e fetita [:D] iar Diana se impopotoneaza la fiecare coborat la restaurant [8D] Dimineata coboara doar mami si ne aduce micul dejun la camera [olala] Cristina hai ca abia astept !!! MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de aici! In scurt timp plec dupa Razvan sa-l iau de la gradi, asa ca sa va scriu vreo 2-3 randuri. In urma faptului ca razvan a avut un comportament nu tocmai de dorit la gradi (crize de nervi in toata regula) i-am spus ca nu primeste CD-ul cu Piticlic decat atunci cand isi revizuieste comportamentul. Zis si facut. De luni, copilul imi spune cat de cuminte este la gradi, ca nu mai face aia si ailalta, ca le asculta pe d-ne etc etc. Marti la fel + megasuccesul de la Bucuresti. Miercuri (ieri) acelasi tipar. Astfel ca am decis sa-i dau Piticlic-ul, pt. ca m-am gandit ca prea mult nu pot intinde coarda. Zis si facut, insa ieri, la lectiile de acasa... si-a cam dat in petic, nu foarte rau, insa suficient cat sa ma faca sa-i promit retragerea recompenselor [bang]. La Bucuresti a mers grozav de bine, a fost laudat de ambii terapeuti, iar pipota mea era la cote maxime [olala]. Nu va mai spun ce copilasi bolnavi vad acolo, de fiecare data... Ok, atat despre asta. In rest, activitatile cotidiene: acasa, gradi, pe afara mai putin, ca e o vreme umeda si cetoasa parca. Lucram intensiv pe caietele de activitai, de cele mai multe ori cu placere. Aseara in premiera mondiala a mancat CASTRAVETE CRUD [pk], asa ca azi primeste o jucarie, pt. ca asa i-am promis. Ne pregatim de serbare, de luni incep repetitiile, anul acesta vor fi imbracati in costume nationale, iar baietii vor fi Calusari, cred ca va fi fff frumoasa serbarea, fiind ultima. La scoala l-am inscris, nu mai retin daca v-am spus, in Clasa Zero asta, mie una imi convine de minune, sa mai creasca intelectual inca un an, si oricum eu nu am prejudecati de genul "vaaaaai, termina liceul la 20 de ani". Ete nah, si?? Pana atunci mai creste, devine mai compliant, mai scapam de comportamentele nedorite... ca salava cerului, exista. Gata, plec sa ma imbrac, poate mai intru. Moni, distractie placuta!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELOR, AM DE VANZARE UN COSTUM DE DRAGON!!! ESTE MORTAL!! PENTRU 1-4 ANI. DIN PACATE AM FACUT O COMANDA AIUREA SI M-AM ALES CU ACEST COSTUM CARE II ESTE MIC LUI RARES SI ACUM AS REA SA-L VAND!!! POATE STITI PE CINEVA..CUMVA...CAREVA...:) CARE-L VREA!! daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, felicitari.[flo] Cred si eu ca-ti creste pipota, avand in vedere eforturile pe care le depui zilnic. Meriti sa te bucuri de rezultate. Bravo si pentru copil[pup] ca a mancat castravete crud. El nu consuma legume? sau doar castravetele nu-l agrea? Ai dreptate cu inscrisul la scoala, la voi e alta situatie, a mea se plictiseste cumplit si nu glumesc deloc, invata singura ca are chef de ceva nou, nu ca-i dotata sau supradotata sau altele de genul, nici vorba de asa ceva. Daca as da-o la clasa 0, s-ar urca pe pereti pana anul urmator. Frumoasa serbare cu calusarii, abia astept sa o vedem.[pk] Daniela, nu cunosc pe nimeni care sa aiba nevoie de un costum de dragon, din pacate. Te-as ajuta cu mare placere.[:)] Moni, ce daca apa e rece, asa as inota acum, fix ca un pestisor. Nu ca ala de aur.[:D] Spor la distractie, inotat si lecturat. Tudor e frumos ca o fetita[olala], deci nu e de mirare ca te intreaba. Eu le-as spune ca da, e fetita...[:D], sa vad ce mutra fac cand afla adevarul. Asa-s eu, mai sadica.[8D] Ai mei parinti sunt in Germania, eu stau cu Diana, doar sotul merge voios la servici. Mi-a adus un trandafir si niste bulbi de lalele de plantat. E un frig afara....n-am avut timp cand erau 15 grade.[q] Lasa, ca munca la sapa te mentine suplu. [bibe] Atata consolare am si eu. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris un mesaj si s-a sters tot [q] DANIELE nici eu nu stiu pe nimeni,nu-l poti schimba? CRISTINA felicitari! Era de asteptat! Si Diana a mai facut crize de nervi taman aici ,acasa n-a mai facut demult asa.E neascultatoare,obraznica si cu cat insisti sa o pedepsesti face mai urat.Plus ca profita ca bunicii-s mai indulgenti. INGRID te cred ca s-ar plictisi Diana ta la pregatitoare,doar ea stie sa citeasca si sa scrie,stie si mate deja.Chiar si a mea s-ar plictisi cred.Acasa n-are chef de scris hieroglife,dar la gradi e f. constincioasa,ca na fac la gramada toti si primeste laude=stampile.Dar aia tanara o mai critica si pe drept ii zice ca e f. grabita,sa scrie mai cu rabdare.Si se vede ca mai si mazgaleste. Aici am mai citit din abecedar,vrea numai unde-s doar cuvinte,cand vede propozitii lungi nu vrea,zice ca e greu,dar cand totusi se apuca si vede ca ii iese e f. incantata.Mai un pic si ajungem la chi ,ci,ge,ghe etc. I-am mai explicat de ele si ne-am contrazis amarnic,ca a sustinea ca trebuie citite fix invers [:D] dupa logica ei.Sper sa se obisnuiasca repede totusi si cu ele.Educatoarea a zis ca e suficient sa o invat literele mari de tipar,dar pe alea le stia ea deja.Eu as fi vrut sa faca eventual si ceva mate cu ei,ca nu o vad f. atrasa si nici eu am apucat,dar deocamdata se inisita pe caligrafie vad.Asa o fi programa ... Hai sa trimit ca imediat coboram la masa. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat: la inot n-am fost azi ca n-a vrut Diana , zice ca ii e frig.Eu tare m-as fi dus,dar singura nu am avut chef,asa ca am dormit tun cu Tudor.Diana n-a dormit defel la amiaza si nu i-a lasat nici pe ai mei [bang] Azi au stat pe hol vreo doua ore si au desenat,nu s-au certat/batut defel,deci se poate si asa. Afara e f. frig dar tot au tras o tura pre deal cu tati.Eu am iesit doar la cumparauri - lapte pt. Tudor in principal. Gata plec la papa. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,nimeni nimic? CRISTINA mi-ai terminat ochii,tocmai is pe finish la prima carte "virtuala" pe care mi-ai trimis-o [olala] Chiar imi lipsea ceva de genul ala! Azi in afara de o scurta plimbare,numai am citit.Maine vreau sa bagam o tura pe munte,ca sambata n-au ai mei tratament si pot merge cu tati si Diana,iar Tudor ramane cu mami.E aiurea ca la ora 17 e deja intuneric. Ai mei intre ora 9 si 16 aveu tot tratamente ,iar singura cu strumfii nu ma puteam aventura pe cine stie ce coclauri. Poimaine deja ne intoarcem ... ce repede trece vremea,mai ales cand numai dormi,mananci,te plimbi si citesti [:D] Aaa si te si joci ... apropo, azi ma jucam cu Tudor cu papusele ala mici,imi cerea sa le dezbrac sa faca baie ca avem si vana in dotare,iar el avea o singura problema: ma tot intreba ... unde le e puztulica [:I][:D] We placut,mai am cateva pagini de citit si trec si io la nani MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...