Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (80)


Recommended Posts

Hello, BEE-LA MULTI ANI CU SANATATE SOI BUCURII!!! Ingrid-of ce tratamente pe acolo,inteleg perfect ca nu vrei sa o mai duci,aici nu exista asa ceva,nici nu se ridica tonul.. Moni-mersi de comentarii,dar ai vazut ce a facut fii-mea la trapez,si-a pus picioarele sus si s-a lasat cu capul in jos,e un filmulet,am si cu mine dar nu mai e loc....m-au pbligat si ea si baietii de acolo sa ma urc si eu,in ultima zi am facut-o,eram obosita si cu mainile in dureri si ceva vanatai de la volei pe plaja ca am jucat intr-o zi pe ceva poloaie,cam 15 min,doar atunci s-au descarcat niste nori,si cum eram la preluare, a fost mai nasol,dar a trecut acuma... Revin ca tb sa duc copiii la scoala si tocmai am primit mesaj de la tata ca vor sa ii faca cezariana la sotia lui frate-miu sa scoata fetita si nu are 38 implinite si nu inteleg de ce se grabeste ca nici probleme nu are si e orientata cum treb,nu e mare, doar aprox 2,9kg si de ce nu o tine pina la 39 sau sa nasca cu epidurala nu inteleg..offf.pupici Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut Eu alta problema am cu scoala...anul asta sunt doua invatatoare naspa la scoala din Eforie Nord, de fapt este una naspa rau si una care iese la pensie. Deci va aparea una noua in schema care probabil va fi vreo suplinitoare[bang] Nu cred sa am eu norocul sa apara vreo somitate in materie[:D]. Ma gandeam eu ca in cazul in care va aparea o voi da pe ioana la cea mai buna indiferent de clasa la care va preda, adica clasa 1 sau clasa O. Plus ca nu vreau sa fie in clasa cu Romina. Am si eu un pitic!! Ca sa evit toate aceste probleme/prostioare m-am gandit sa o dau pe Ioana la scoala in C-ta, la colegiul de arta Regina Maria. Acum trebuie sa ma interesez daca mai sunt locuri, care-i spaga, etc. Am destule pe cap la care sa ma gandesc ca sa imi mai bat capul ca de ce este clasa 0 si nu-i I. Presupun ca pana in toamna se va schimba sau cel putin se va clarifica stupizenia. Sau mai bine sa ma intreb de ce draq n-am plecat din tara asta de rahat cand am avut ocazia si astfel am fi evitat milioanele de probleme de gen!!! Uitati-va la elvetieni, pai ei stiu clar ce au de facut!! Presupun ca pe la Denisa este cam la fel...numai noi habar nu avem ce o sa se intample cu ai nostri copii in toamna. Si Ioana scrie dupa dictare destul de bine. Doar cu litere mari si de tipar din pacate. Ingrid, Diana scrie de mana?? Am inteles ca este mai bine sa nu stie sa scrie decat sa scrie de tipar ca le va lua ceva timp pana se vor dezobisnui. In legatura cu inotul...eu nu a trebuit sa o tarai pe Ioana sau Rares in bazin dar mai sunt copii razgaiati si rasfatati care fac un taraboi la inceput de zici ca-i omoara cineva si mai apoi se potolesc si chiar descopera ca le place sa faca inot. Eu consider ca sportul este absolut necesar in viata oricarui om. Nici copiilor nostrii nu le place tare mult ca mergem la inot. Dar atat timp cat eu hotarasc, ei vor face sport..ca va fi inot, tenis, ski sau oricare alt sport stiu ca vor face ceva an de an!!!Ioana prefera de 1000 de ori mai mult baletul si pianul. Foarte bine, face si asta. Chestia este ca alor nostri cand spun ca nu le place nu inseamna nicidecum ca plang sau ca sufera in vreun fel...noooo doar ca nu le place ca cineva sa le spuna ce sa faca, si adevarul este ca inotul nu-i chiar atat de usor ca si sport, solicita tot organismul si ca sa il faci corect trebuie sa deprinzi o anumita tehnica. Complicat, pentru mine la varsta asta ar fi greu. Mie nu mi se pare ca a gresit acea antrenoare!!! Ce a facut mare lucru?? Ii invata sa fie disciplinati. Eu recomand pentru astia care vor sa faca doar miscare, piscinele unde pot merge impreuna cu parintii sau eventual platit un trainer privat. Ingrid de unde cumperi tu panze pentru picturi?? Cu ce culori(uleiuri, acrilice, guase etc?) picteaza Diana?? daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA n-apucasem sa vad atunci toate filmele,dar am recuperat.Emma poate face cariera si la circ [:D][pk] Sper sa fie ok cumnata si viitoarea nepotica. Nu cred ca v-am zis,dar s-ar putea ca si eu tot nepotica sa am,cel putin asa s-a vazut zilele trecute la eco,sau mai bine zis nu s-a vazut [:D] si deci le-a zis ala ca 90% ca e fetita. Mai m-am trezit azi ca i-a luat Ramo Dianei cadou o pereche de iegari (colanti) negrii ,dintr-un fel de musama usor sclipicioasa , ma rog imitatie de piele.Cica i-au placut tare mult.Faza e ca scrie ca-s de 7-8 ani,dar sunt marimea "152" deci ... mai ca intra pe mine [alcool] Pana i-or fi buni cred ca ies din moda [bang] Ma auzise ea ca vreau sa ii iau Dianei colanti negrii ... aia sunt luati deja,ii pun cadou de vreun mos.Atat ca acum Diana sustine ca ea a zis ca vrea colanti albi [bang] ,asta cand m-am scapat si-am zis ca acum a trebuit sa primeasca asa ceva,cand eu deja ii scrisesem mosului sa ii aduca negrii cum voia (si sigur asa zicea ca vrea ,ca doar atata memorie mai am).E ingrozitor de sucita [cusca] Nu stiu dupa ce ma mai agit si cu asta mic,eu studiam de zor reclamele cu jucarii sau albumele de pe net,cautand ceva cat de cat suportabil financiar si el ... tot cu vasele de jucarie,bantuia pe-aici.Si io care visam la parcare/garaj supraetajata pentru masinute. Diana acum vrea laptpop de jucarie si nu oricare,ci taman ala "testoasa",cel mai scump 180-250 lei [alcool] Mai ca as imprumuta bani sa i-l iau, in ideea ca il va butona pe viitor si Tudor ,dar ... de unde sa fiu sigura ca o vor face? Diana sigur se va mai hizli cu el ca are si functie karaoke,melodii,e si in 4 limbi.Stiu ca majoritatea le-ati cam luat laptopuri de jucarie cand erau mici.S-au jucat cu ele? Mai ales baietii ma intereseaza ... ca acum ar fi tare dragut sa mai stea si Tudor locului ocupat cu ceva [8D] Pe de alta parte nici n-as baga atia bani in ceva care sa zaca aiurea pe-aici,numai ca i s-a pus pata Dianei ca il vrea - si ea se schimba cum bate vantul la gusturi [:-@] Am intrat special cu ei in magazinul Noriel din mall si ii ziceam lui Tudor sa se uite si sa aleaga cam ce vrea de la mos (sa am o idee ce-l atrage) - dar el saracul habar nu avea,mai punea mana pe una alta,dar nu era lesinat dupa nimic,incat sa vrea sa il ia acasa . Iar sora-sa incontinuu incerca sa il influenteze sa zica una alta ce ochea ea [:-@][:D] Oricum au niste preturi la jucarii de mori [bang] Sau caut in Ungaria ceva mai ieftin,sau la en gros ... INGRID ziceai ca vrei sa renunti la doua ore de inot,eu zic sa o lasi si la alea,mai ales daca stai cu ea in sala si ai dat o groaza de bani.N-o sa mai indrazneasca aia sa se comporte asa! Nu ai scris: ce stil de inot a invatat? MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Am fost la Mall sa mananc o shaorma. Am avut un chef nebun. Maine merg cu taica-meu ca vrea sa-si cumpere una-alta si vineri merg cu fiica-mea sa serbam sfarsitul orelor de inot. Deci Mall si iarasi Mall. Denisa, am vazut toate pozele, dar pe fuga, n-am lasat comentariu. Nebunie la servici azi. Mi-a placut Emma cat e de sportiva si curajoasa. Fata asta n-are frica de nimic, mai! E ca si Ioana. Si Diana a lui Moni. Sa se urce cat mai sus fara teama. O trapezista perfecta. Iar tu arati foarte bine, cade obicei. Of course, nicio poza in costum de baie, ce ti-ai spus, sa nu deprim fetele astea inainte de sarbatori![:D] Cred ca ai slabit si mai mult ca datile trecute, se vede pe tine. Poate cumnata a platit pentru cezariana, nu vrea sa nasca natural, cine stie? Copilul are greutate ok, dar putea sa-l mai tine, asta-i drept. Oricum, sanatate mamicii si copilasului![flo] Daniela, inca n-am primit niciun telefon de la invatatoare, ceea ce ma face sa cred ca poate e un mare fas treaba asta si ca putem sari peste directiva. Nu-mi fac sperante desarte, avand in vedere regimul asta care azi spune ceva, maine altceva. Bravo Ioanei ca scrie dupa dictare, a mea o face cu litere de mana, nu tipar. Nu ii e usor, dar nici n-o fortez. Panze cumpar de la un magazin mic ce comercializeaza exact ceea ce le trebuie artistilor, de la pensule, panze, culori de toate soiurile...e asa o atmosfera misto, un tip calm si care iti explica si ce nu vrei.[:D] Culori acrilice si acuarele. Ulei, doar cand creste mare, e toxic pentru copii. Cu inotul, sufletul si creierul totodata imi spun ca am luat cea mai buna decizie. Nu cred ca istericalele la maxim si pedepsele unor copii de la 3-6 ani fac bine. Am intrebat si prietena din Germania, s-a crucit fata cand a auzit. Noi suntem obisnuiti probabil de mici sa se tipe la noi, eu tin minte ca m-a pocnit la scoala cu liniarul sau m-a tras de urechi ca nu mi-am facut temele...mvai, sa fim aspri cu copiii ca asa se face performanta. Ei bine, nu. De o mie de ori, nu. Am auzit de cazuri cu copii care plang inainte si dupa sunt veseli, nu e cazul aici. Sincer, nu inteleg. Iar ele urla in asa hal, ca sunt bucuroasa ca au castile pe urechi. Prin doua usi sa se auda??? Copiii sunt realmente stresati. Plang pe bune, nu fac mofturi. Iar in glasul acelui baiat era spaima.[q] Moni, nu o mai duc restul de ore, pt ca doar in ultima ora poti asista. Unu la mana. Doi la mana, nu mai suport sa vad mutrele antrenoarelor si sa le aud urlete. Si trei, copilul meu merita infinit mai mult decat doua nebune care scapa de hormoni la orele de inot. Fug la baie. Pupici si noapte buna dragelor, scriu maine cand pot. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA bafta cu alesul scolii.Mie una mi-ar fi mila sa o duc de la 6 ani la scoala asa departe!!! Nu-i poate f. mult de mers cu masina ,dar totusi se merge pe sosea afara din localitate plus pe urma ,intr-un oras mare si in general la ore de varf.Depinde in exclusivitate de masina.Pierde ceva timp pe drum,se poate intmpla sa existe perioade in care nu o poti duce - ramai fara permis,esti bolnava,il mai ai si pe Rares,poate fi iarna grea si drumul impracticabil sau mai stiu eu ce.Si daca exista varianta microbus,tot trebuie insotita.Mi se pare o complicatie total aiurea,daca nu "arde".Dar probabil te-ai obisnuit sa tot mergi la Constanta pentru diverse cursuri,insa acum ce faci cu Rares? Il duci si pe el la Constata la gradi? Se va potrivi orarul,sau se va ocupa matusa de el cu dus-adus ? Eu de copiii care plang/urla la inot niciodata n-as zice ca-s rasfatati,razgaiati.Le e doar teama de apa,e de inteles.Putini sunt cei care se simt in apa ca pestele din prima - cum sunt ai tai,dar ei au avut si avantajul sa aiba apa de mici "sub nas" [olala] INGRID adica ambele instructoare-s isterice? [bang] Da' pana acum cum de nu le-ai dibuit? Diana nu ti-a zis nimic mai deveme? Si noi suntem din aia care mai zbieram (inclusiv bunicii) pe copii,dar la ce copii avem nici nu-i de mirare [bang][:D] Cu totul altceva e sa zbiere niste straini la copii,mai ales cei din categoria educatori.Se presupune ca aia au psihicul necesar si rabdarea in relatia cu copiii,nu-s amatori ca noi [:-@] Ziceai de matusa si ore de desen,pai voi aveti o gramada de talente in familie in domeniul asta,asa ca nu-i de mirare de unde a mostenit Diana ta asa talent [pk] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Daniela-eu te inteleg perfect cu scoala,doar ca e cam departe cum zice si Moni-eu as incerca 1 an la voi si apoi as lua decizia dc sa o mut-mai ales ca zici ca e avansata,scrie dupa dictare,etc-si Emma stie sa scrie de mina,am vazut ca au inceput si la M sa scrie de mian literele dar si ea are tendinta cand ii dictez sa scrie de tipar,corect si cu litere mici dc ii cer insa scrie si de mina si in romaneste destul de corect-90%-nu stie insa ghe si ghi -for sure asta. Bafta cu scoala si cu cadourile ca vad ca ati inceput-eu i-am luat de Andreea,de mos nicolae nimic,cred ca un joc de sah mare care oricum e super ieftin,asta dc nu ma mai supara deloc ca i-am zis ca poate primi si un bat:)), si de Craciun are bilete la un super show cu circque de soleil-sunt celebri,dans,circ,etc si mai vad eu ce ii iau ca de ziua ei vrea ceva super scump-ipad,dar asta il vom folosi toti cred-lui Alex ii caut o trambulina mica de pus in casa ca stiu ca asta il va face fericit[:D] Ingrid-mersi de aprecieri,Emma nu e f. curajoasa de la inceput,nu si-a pus din prima zi picioarele sus sa stii, dar eu zic ca e ok pt varsta ei, ar fi fain sa vina astia sa fac tabara aici vara cum au promis,Emma a notat numele tipului sa il cautam pe facebook:)) Eu m-am ingrasat de aia nu am pus poze in costum,ca cred ca doar prietena mea mi-a facut,de cand e mama si am luat-o usor am 56,5 iun loc de maxim 54 si se vede,sper insa sa imi revin,acum tin postul. Sunt de acord cu decizia ta cu istericele alea,la noi clar nu exista asa ceva si dc ii pedepsim,o facem noi dupa multe greseli si in forme de pedeapsa din care sa invete si sa inteleaga ceva. Spor la shopping.Cumnata nu a ales ea, doctorita a cam obligat-o ca are ceva glicemie in urina si sapt trecuta a murit un bebe de 33 sapt caruia i-au intarziat cezariana si ea a zis c anu vrea sa riste, ca maine e echipa ei,etc--parerea mea ca putea sa o tina macar pina la 39 sapt sub observatie, ca e impt pt bebe si imunitate si sa ia si in greutate,dar de, e mai comod sa nu te sune in We sau noaptea, nu si fratelo nu se lupta asa ca mine ca nu stie, si degeaba i-am zis lui taica-meu azi ca el era resemnat si happy sa vada nepotica nr 2[bang]-la mama si bebe se gandesc cam putin zic eu trecuta prin 2 operatii la interval mic...sanatoasa sa fie,Doamne Ajuta! Moni-cum esti,cum te simti,ce faceti,cand mai mergi la analize si teste?Si eu am primit de la scoala franceza telefon sa merg sa iau formele sa inscriu copilul pina pe 15 ianuarie sa fiu sigura ca are loc la franceza, la noi nu iti poti alege invatatoarea,cum de ex Alex e la gradi cu copiii de pina la 6 ani, el e cel mai mic of course... Cris-ce mai faceti,pe unde umblati[pup] Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Am primit si eu iei de la gradi, directiva privind inscrierea in clasa pragatitoare si in clasa I in anul scolar 2012-2013 in care zice asa: In conformitate cu prevederile art. 361, alin. 3, litera a din Legea educatiei nationale nr. 1/2011, masura introducerii clasei pregatitoare in invatamantul primar intra in vigoare incepand cu anul scolar 2012-2013. Avand in vedere prevederile art. 29, alin. 2 din Legea educatiei nationale nr. 1/2011, In clasa pregatitoare sunt inscrisi copii care implinesc varsta de 6 ani pana la data inceperii anului scolar. La solicitarea scrisa a parintilor pot fi inscrisi in clasa pregatitoare si copii care implinesc varsta de 6 ani pana la sfarsitul anului calendaristic, daca dezvoltarea lor psihosomatica este corespunzatoare. In clasa pregatitoare sunt inscrisi si copii cu cerinte educationale speciale, care implinesc 8 ani pana la data inceperii anului scolar. La solicitarea scrisa a parintilor , a tutorilor legali sau sustinatoarilor legali, pot fi inscrisi in clasa pregatitoare si copii cu cerinte educationale speciale cu varste cuprinse intre 6 si 8 ani la data inceperii anului scolar. Conform adresei MECTS nr 28960/18.02.2011: - copii de 6 ani care, in anul scolar 2011-2012 sunt inscrisi la gradinita, in grupa mare, vor fi inscrisi in anul scolar 2012-2013, in clasa I; - copii de 5 ani care, in anul scolar 2011-2012 sunt inscrisi la gradinita, in grupa mare , vor fi inscrisi, in anul scolar 2012-2013, in clasa pregatitoare. In perioada 21.11.2011-30.11.2011 in toate institutiile din invatamantul preuniversitar de stat si particular de nivel prescolar, vor fi organizate intalniri cu parintii, in vederea comunicarii celor precizate. Parintii copiilor care vor implini varsta de 6 ani pana la data de 31.12.2012, vor fi solicitati sa opteze pentru inscrierea copiilor in clasa pregatitoare sau in grupa mare , in anul scolar 2012-2013. Acestea fiind "scrise" sper ca v-am ajutat sa va mai edificati un pic asupra aspectelor care va framantau in legatura cu acest subiect. Va doresc toate cele bune... pe curand! LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! LILI wow lume noua! De voi nu ne mai zici nimic? Mai eu am dat prin presa si de circulara asta ce ne-ai pus-o ,atat ca circula si altele in paralel ,alea cu "interzis sub 7 ani in clasa intai" si altele de gen [alcool] si cred ca nici ei nu stiu care din ele va fi valabila,darmite noi! Ieri cica au dat o circulara sa se sisteze toate intalnirile de informare cu parintii pana la noi ordine [:-@] Pana una alta, eu am vorbit cu asistenta de i-a facut adeverinta cu vaccinarile,azi merge Ghita dupa ea si saptamana viitoare ma duc sa o inscriu (maine nu pot ca-s in Ungaria).Numai bine intre timp sper sa pot apuca sa vorbesc cu o tipa,mama prietenutei Dianei de la mami de la bloc,care chiar e profesoara de franceza/engleza la scoala de langa noi.Sa vedem ce zice si ea,ce invatatoare imi recomanda.Acum si cu recomandarile ,ce sa zic,cred ca nu toata lumea are aceleasi gusturi ,de exemplu tipa asta desi e mai tanara ca mine pare mai calma si neagitata deloc,asa (n-o cunosc f. bine [:I]) ,desi ea a amintit odata cum ca ar fi depresiva ceea ce nu parea (oups ... asa o fi,ca mi-am amintit acum ca maica-sa sigur e,tot mai merge periodic la ceva sanatorii/in statiuni) Tin minte cand am vorbit acum vreun an de meditatii la engleza pentru Diana a zis ca-s prea mici ,ca si pe Ale (care e mai mica decat Diana cu un an) eventual ceva poezii a invatat-o in engleza si in franceza cred ca nici atat . Asta in conditiile in care eu stiu ca cel mai bine prind o limba straina cand sunt f. mici. Dar fetita e genul ala super linistita,ascultatoare si cuminte [olala] Aaa ce mi-am amintit e ca si cumnata Ramonei e profa de franceza si a zis ca nici fetita ei nu vrea deloc sa invete franceza (ea are 7 ani) si ea e la fel,genul cuminte si foarte ascultatoare,ca am cunscut-o acum la nunta.Deci ce sa mai zic ca nu pricep [alcool] La Diana cea capoasa as intelege,ca numai ce vrea ea face [bang],dar la astea atat de linistite si ascultatoare chiar nu pricep,cum "nu vor". Hai ca iar am luat-o pe ulei ... Sunt si cu Tudor care bate din gura si imi tota aduce jucarii pe birou. No si ce voiam sa zic de fapt cu recomandarile alea.Poate un gen de om prefera un gen de invatatoare,alt gen de om alt gen de invatatoare ... Incerc sa imi amintesc ce gen de profesori am preferat eu si imi dau seama ca ii preferam pe cei care si stiau materie/aveau cultura/ erau exigenti dar drepti cu notele, dar aveau inca ceva: erau sufletisti dar mai ales imi placeau cei care pe langa astea erau si cam zurlii,haiosi,mai atipici [pk][:I] Am avut vreo doua-trei profesoare la generala si mai nevropate d-alea si nu-mi placea defel de ele. Dar nici de alea apatice nu-mi placea [alcool] recomandarile la invatatoare drept "bune" , dupa ce criterii se fac de fapt? Voi aveti vreo lista cu caracteristici de cum ar trebui sa fie? La gradi n-am ales eu educatoarea,dar mi se pare ca a nimerit super ok.Educatoarea cea in varsta nu e genul meu nici pe departe ,dar a facut treaba buna cu ei - adica am vazut si la serbari comparativ cu alte grupe cum s-au descurcat,i-au dus frecvent in excursii sau sa viziteze in oras te miri ce,a avut ideea cu sortuletele ,ma rog tot felul de chestioare ,marunte la care educatoarele de la alte grupe nu s-au bagat,sa nu-si complice existenta probabil.Si am vazut ca nu striga la copii,ridica doar vocea si ei o asculta - dar la cat e de masiva si impunatoare e si genul care se impune fara sa urle [:D] [pk] Bine are si experienta ... Diana imi mai zicea de educatoarea de langa ei ce zbiara pe copii si cum vorbeste cu ei,deci mai sunt si pe-acolo nevropate [:-@] Cele doua mai tinere ce le-a avut Diana,erau pe de alta parte mai mistocare cu ei cumva (asa reiese din ce imi povesteste Diana),prima fiind f. tanara era iubita de copii,dar se pare ca asta in varsta nu prea i-a convenit de ea ( din cauza ca nu se agita cu activitatile cred),iar asta de-acum pare mai nervoasa, dar in schimb ii cam pune la treaba,e mai constiincioasa la treaba asta.Acum e oarecum si relativa treaba ca-s si mai mari,deci e de inteles.Ce ma distreaza la ele e ca de multe ori le pune muzica sa danseze si gen de muzica d-ala populara si muzica de petrecere ... Copiilor le place mult am vazut.Dar clar nu par genul care umbla la filarmonica [:D] Oricum ce e important e ca in general copiii tin f. mult la amandoua.Diana mereu cand desena facea "felicitari" si pentru ele si scria "te iubesc doamna Simona/Lenuta" [:D] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA fain cadou pentru Alex si noua ne-ar prinde extrem de bine una de-am avea unde sa o instalam [bang] Acum am readus de la balcon si toboganul si l-am pus in dormitor si pe-ala ,deci e full pe-aici. De faza cu batul,sa stii ca eu chiar cam am intentia sa ii pun de Mos Nicolae ei doar un batz,poate se mai invata minte ! Sa vedem daca ma si indur ... Aseara a fost un tambalau aici de chiar ma mir ca n-au venit vecinii la usa! S-au batut cu perne ei doi si taica-su,sa fi auzit tipete si rasete.Cand sunt in vana la baie iar e de groaza ce galagie fac ,ca mai si rasuna incaperea [alcool] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioaii copilul asta e de coma [bang].M-am dus pana in baie,el ramasese sa se joace in camera de zi.N-au trecut 30 de secunde de cand am intrat in baie ca numai aud un tipat: "AAAAA ! MAMAAAA !" i-am strigat iute ca-s acolo,in baie ,el vine fuga fuga si-mi zice "UNDE AI DISPALUT?" [:-@][bang] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18"] VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA" [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...