Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani fulguleti! (6)


Recommended Posts

Iarasi ratez sarbatoriti dar le urez acum La multi ani: Isabel si Stephanie, Iulia, Oana si D mic :) sper ca nu am uitat pe cineva.

Dupa zilele libere de primavara [:D] sunt destul de obosita si desconcentrata [:D].

Dar a fost minunat sa petrec timpul cu Luca si chiar ne-a distrat: am fost la parada, am urcat in arcul de triumf, am fost in parc, ne-am intalnit cu prietenii...

Dar a trecut repede; acm iarasi la munca, unde nu-mi place si imi tot caut de munca si sper ca la anul sa fie mai bine din acest punct de vedere...

Am vazut pozele Sarytei: frumoase sunteti indradevar :).

O saptamana frumoasa tuturor

 

Yagmur si Luca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Lavinia_P

Si eu am cautat in dex "zdroaba"-chiar e prima data cand il aud..:)


align="right" id="quote2">

vaaaii, unde era cuvantul ca nu mai stiu? bunica-mea imi spunea asa... ca "tata-tata esti o zdroaba" [:D] (puneti cu diacritice) adica sunt toata-toata o agitata fara leac [:I]

si drept sa va spun, in acest Decembrie asa ma si simt, dar in sensul pozitiv. un chef de viata si de activitati ceva de groaza! [:D] vreau sa gatesc, vreau musafiri, vreau sa iesim in vizite, la plimbari, la alergat, la petreceri si serbari si orice-orice, numai sa ne bucuram de cat mai multe evenimente mari si mici, curente sau ocazionale.
pofta de viata si de fericire si de bucurii mici si mari cum n-am avut in viata vietii mele, zau [:)] ceea ce va doresc si voua, din plin!

[s] pentru Isabel si Stephanie!! Sa cresteti mari si sanatoase!

[s] Georgia, Ana Maria (marani, eu nu v-am uitat!!), D mic, Alin, Andrei-Daniel, Calin... vai cate eram intr-o vreme si ce putine mai suntem... In fine, asta-i viata, va dorim telepatic urari de bine tuturor si o viata frumoasa si norocoasa! [pup]

[s] Stefy! Si spune-i lui mami a ta ca tare rar se mai face cafeaua dimineataaaaa pe forumul asta [:D] Va ducem lipsa Lacramioara! Sa aveti numai bucurii si sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim de urari[pup]

 

la multi ani Stefi!

la multi ani David!

 

lacramioara multumim de tort. tu l-ai facut?

 

st se uita la mainile ei ca sunt mai lungi acum, daca are 5 ani[:D]

 

aseara abia am reusit sa punem decoratiile de craciun afara, acum asteapta cu nerabdare bradul sa-l impodobeasca si sa vina craciunul. ii scriu amandoua lui mos craciun in fiecare zi, dar nu cu lista, vor numai sa-i trimita cate un desen de al lor si sa se semneze

 

donia tu ce car seat mai ai pt c? eu am din alea 2 in 1 de le scot centurile alea ale lor si le pot pune direct centura mare de la masina peste... (cred... asa se face?) nu am avut timp sa incerc, poate ca mai repede ma scot daca cumpar boostere.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani Stefi! [s]

 

Lacramioara, sa va traiasca!

 

Lavinia, adevarul ca pompierii aia sunt de neuitat! Cred ca am ramas cu o slabiciune de atunci, dar nu numai pentru pompieri, ci pentru orice uniforma... [:D]

 

lizzy, si eu stiu de zdroaba. o fi doar in Ardeal folosit?

 

mamaana, n-am mai folosit de mult car seat, suntem in booster de vreun an, cred. Eu il am de la R, m-am bucurat ca n-am mai cheltuit bani.

 

 

Vine Mos Nicolae pe la voi diseara?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor:

Isabel si Stephanieid="red">

did="blue">

Stefyid="red">

Dragosid="blue">

.

noua Mos Nicolae ne-a adus...varsat de vant[bang]

acu' ma gandesc ca tot trebuia sa facem boala eventually, asa ca nu mai conteaza...

Si am si io o intrebare, acum 2 saptamani a facut tratament cu antibiotic fiindca avea otita. Din cate am citit, atunci era si in perioada de incubare la varicela. Are vreo importanta???

Aseara a facut febra, si i-au aparut primele bube, azi dimineata nu mai avea febra si avea mai multe bube ca aseara. Cat a durat la voi, cei care au avut, perioada de carantina?

 

pup gasca

 

 

 

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

 

fulguletiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[s] d micid="blue">!

 

[s] Stefyid="red">!

 

[s] Andreiid="blue">!

 

[s] Dragosid="blue">!

 

 

 

Lacramioara, ce tort! Papusa e intreaga? Dupa ce papi totul ramane de joaca?

Ce mai face Stefyid="red">?

 

 

Lizzy, [pup] si (sper ca) pe curand!

 

 

Yagmur, cand ati vizitat Arcul de Triumf... cat va lasau sa stati sus?

 

 

Donia.. o venit!

M-am bucurat ca anul acesta a fost unul decent (adica bunicii au respectat finally indicatiile).. id="size1"> si a adus doar cateva flesculete si ceva mic dulce. Dupa ce-au vazut din seria "Piratii din Caraibe" (barbatu' e di vina.. io nu i-as fi lasat inca [bibe])id="size1"> sunt inebuniti si se joaca in nestire cu corabiile de pirati si figurinele. Se jucau si inainte.. da acum [alcool] Asa ca mos Nicolae nu putea sa le aduca decat niste pirati.. unul e de-a dreptul mortal.. un negru fioros cu un papagal albastru pe umar. M-as juca si io cu el. [:I]

 

 

 

Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danutz
noua Mos Nicolae ne-a adus...varsat de vant[bang]
acu' ma gandesc ca tot trebuia sa facem boala eventually, asa ca nu mai conteaza...
Si am si io o intrebare, acum 2 saptamani a facut tratament cu antibiotic fiindca avea otita. Din cate am citit, atunci era si in perioada de incubare la varicela. Are vreo importanta???
Aseara a facut febra, si i-au aparut primele bube, azi dimineata nu mai avea febra si avea mai multe bube ca aseara. Cat a durat la voi, cei care au avut, perioada de carantina?
align="right" id="quote2">

Hey Danutz zi aleluia ca faceti acum si scapati pan la Craciun. Sper ca nu va strica planuri de vacanta. Daca nu e vorba de mers la mare/soare nici n-aveti contraindicatii apoi. Doar atentie.. varicela scade imunitatea dupa.. asa ca 1-2 luni o sa fie mai cu foc la cules de viroze&co.

Nu inteleg intrebarea.. daca cumva antibioticul poate interactiona cu varicela?

Ca si carantina am stat vreo 2 saptamani.. pana ce s-au uscat bubitele. Dar fiindca le-am uns costiincios cu pomada de la dna dr.. multe nici n-au apucat sa faca cap/lichid.
Iar carantina a fost relativa.. am fost de ex in vizita la prieteni care bifasera deja.

Sanatate si carantina usoara!


Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danutz
La multi ani sarbatoritilor:Isabel si Stephanieid="red">did="blue">Stefyid="red">Dragosid="blue">.noua Mos Nicolae ne-a adus...varsat de vant[bang]acu' ma gandesc ca tot trebuia sa facem boala eventually, asa ca nu mai conteaza...Si am si io o intrebare, acum 2 saptamani a facut tratament cu antibiotic fiindca avea otita. Din cate am citit, atunci era si in perioada de incubare la varicela. Are vreo importanta???Aseara a facut febra, si i-au aparut primele bube, azi dimineata nu mai avea febra si avea mai multe bube ca aseara. Cat a durat la voi, cei care au avut, perioada de carantina?pup gascaDanutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006) fulguletiid="red">
align="right" id="quote2">la noi tocmai a trecut, dupa cum stii.carantina (dani a stat numai in casa, fara iesiri, mai mult de frica sa nu colecteze vreo boala, ceva) 2 sapt si 3 zile, pana s-au uscat majoritatea bubitzelor. cele pe care le rupsese inca mai aveau coaja cand am iesit la o plimbare scurta in jurul blocului.lui dani i s-a dat aciclovir, este un medicament (pastile) contra varsatului de vant deoarece incepuse sa faca complicatii respiratorii si atunci am mers pe varianta asta (doar de la pediatra citire). zic eu ca si datorita medicamentului a avut nu f multe bube si au trecut in cele 2 sapt jumate.recomand cu caldura pentru bubitzele de pe fata (macar), unde e mai complicat cu pasta de apa mentolata, crema cicabio de la bioderma. eu pe fata l-am dat cu din aia, nu are semne in afara de unul, unde i s-a rupt bubitza in somn de 4 ori [bang]si sa stea la caldura, macar pana ii erup toate bubitzele. pt cele din gurita am avut un spray, dar nu mai stiu denumirea [:(][pup][s] stefy [s][s] d mic [s]eu m-am apucat de munca, de acasa deocamdata, na ... incepe an nou si trebe previziuni [alcool]alex va incepe diversificare probabil de maine, are 7.500gr, 65 cm, e un scump care rade si gangureste mai mereu, e mancacios (nu ca frate'su [:D]), se iubesc in continuare.mosul a venit, cu varguta [:D] (inclusiv pt alex [:D]), cu dulciuri, cu o salopeta rosie dementiala pt alex si carticele pt dani.cam atat de la noi.A!!!!! cice zicea ca duce copilul la circ du soleil???? nu mai gasesc bilete, poate ma ajutati cu info/link/ceva.[pup] gascaLaura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011Poze DanielMamici din IasiCopilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danutzid="blue"> multa vitaminca C, face ffff bine la refacerea tegumentelor (suc de porto la greu a servit dani). si hidratare, hidratare, hidratare.

 

Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [bb] Alexandru 01.07.2011

 

Poze Daniel

 

Mamici din Iasi

 

 

Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...