Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (77)


Recommended Posts

monimo

da conturile de pe site

ale lui adi si alina

sunt inca valabile

deci se poate depune inca in ele

orice ban mic

oricat

e binevenit

mai ales acum de sarbatori

dar nu numai

pt ca ei au un venit de doar 6 mil si ceva impreuna

si iti imaginezi cum se descurca

sanatosi sa ii tina Dumnezeu

ca se vor descurca

cu ajutorul nostru

cu ajutorul vostru

trebuie sa reuseasca sa supravietuiasca

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si PETRA ADRIANAid="pink">(05.04.2011)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si acum

pentru ca saptamana aceasta

o colega de odisee este plecata in germania

cu baiatul ei cel mare

care are niste probleme medicale

fara inca un diagnostoic corect pus

si face multe investigatii

va rog

din tot sufletul meu

sa ne rugam mult pt el

caci are doar 4 ani

si inca de la nastere are glicemia mica

nu se stie exact ce si cum

si epilepsie

si se crede ca si o leziune pe creier

deci

puterea rugaciunilor noastre e f mare

s-a vazut in atatea cazuri

sa ne rugam pentru ANDREI-STEFAN

si sa aprindem fioecare macar o lumanare pt el

Doamne Ajuta!

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si PETRA ADRIANAid="pink">(05.04.2011)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maine examenul cel mare!

tineti-mi pumnii!

mai nou,cand vede pisica spune:pisi zat!imi vine sa il mananc!

si acum vestile:avem 7,650 kg! 1 kg pus intr-o luna si 3 saptamani!

e fantastic,superb!

ii multumesc lui Dumnezeu si tuturor celor fara de car enu s-ar fi putut!

sa traiasca Viusidul,McT oilul, Monogenul, infatrini,sanzime,colostrumul si toate maclavaisurile de mi l-au facut ditamai uriasul!

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. la ora 14.oo ieri m-a sunat tata.eu eram sa imi tin cursul. m-a anunatat ca a murit una din surorile mamei, o matusa la care tin f mult si ca mamei i s-a facut rau.eram la celalalt capat la Bucurestiului. repede am plecat si am ajuns acasa.

2, in drum spre casa ma suna verisoara mea sa imi spuna ca puiul ei e rau,ca acea galma de la gat are calcifieri,ca l-au propus pt operatie si biopsie.are 10 ani.urlete,plansete, depresie mare.a trebuit sa dau telefoane sa ii imbarbatez,sa fac rost de alt dr pt o alta opinie.sunat si la verisoara a carei mama a murit.idem.

3. ajung acasa, strumf ma ia in primire.mama era f rau. i-am dat calmante, l-am pus pe tata sa stea cu ea.

4.m-am intors la strumf, gatit ciorbite, piureuri pt strumf.

5.vine tata si din senin am zis ca ma duc la mama sa ii duc ceapa. s-au uitat si tata si sotul ciudat la mine,dar eu mi-am ascultat instinctul.mama era blegita toata, nu se tinea pe picioare si in casa un miros infernal. m-am repezit in bucatarie:deschisese 3 ochiuri la aragaz,dar cu flacara erau doar 2 .am deschis usi,geamuri,am oprit aragazul.m-am speriat.a zis sa nu tip.eram f speriata,dar am vb calm,linistit.mi-a spus ca ea crede ca o chemase sora ei sa se duca dupa ea si ca m-a trimis Dumnezeu.

6.dupa ce rezolv cu mama,il trimit pe tata sa stea cu ea.iau strumf si sot.vreau sa invat pt examen.nu se poate.suna vara-mea ca are o alta opinie si ca ar fi ceva nasol la puiul ei.plansete,urlete.

7. renunt la invatat cand strumf a descoperit doua capace de aluminiu la bucatarie si le lovea furtunos prin casa.la ora 1 m-am culcat,la ora 6 m-am sculat.

8. azi am asa:inmormantarea matusii(a murit alaltaieri,dar nimeni nu a avut curaj sa ii spuna mamei).nu ma duc.de aranjat o vizita la dr pt vara-mea, de discutat despre analizele strumfului,de facut 2 lucrari si de invatat pt examenul de la ora 16.

e putin probabil sa il iau,dar fac tot ce omeneste se poate!

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne mai fetelor da ce se intampla cu acest subiect?

 

chiar vreti sa il pierdem ca avem orgolii sau ca preferam doar sa stam in umbra si sa citim?

 

chiar acum in post?

 

mi se pare nedrept

la cat s-au chinuit unii sa deschida acest subiect

 

si sa il intretinem de-a lungul timpului

eram o mana de fete

unde ati disparut toate?

 

nimeni nu mai are nimic de povestit frumos din viata lui?

nimeni nu mai are nevoie de indrumari?

de sfaturi????????????

 

unde ati disparut fetelor?

ma doare sufletul sa vad lipsa aceasta de interes

se pare ca e mai bine sa va dati la o parte decat sa continuati ce s-a inceput acum multa vreme

cat e de greu sa scriem in 2 minute macar cateva cuvinte unora sau altora?

chiar atat de neinsemnati am devenit

chiar atat de egoisti suntem si uitam de ceilalti?

poate sunt fete care inca au nevoie de noi

haideti dragelor

va rog

mai scrieti si pe aici din cand in cand

recunosc ca si eu am trecut mai greu

pentru ca deja le-am avut pe cele mici bolnavioare

acu antonia este iar

si uite asa

dar cu toate acestea

imi sunteti tare dragi si nu las f multa vreme sa nu va citesc si sa va scriu

un post usor in continuare

doamne ajuta!

 

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si PETRA ADRIANAid="pink">(05.04.2011)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la examen am facut atat cat imi este nivelul meu acum.atat am putut. nu cred ca il iau.daca il iau,e o minune de la Dumnezeu.

 

azi prefer sa ma adancesc in lucrari, o sa mai citesc ceva pt teza de doctorat.

de sapt viitoare voi relua insa toata materia la germana.

 

maine tai porcul.e al doilea. din primul am avut doar o jumatate si deja nu mai este.carnea d eporc contine diaminoxidaza,enzima pe care eu nu o produc. treb sa pap zilnic.

 

am intrat aseara in bucatarie si am crezut ca fac infarct:

fi-miu statea cu ta-su in jurul ceaunului cu untura rece de porc, intingeau cu paine ,muscau si din ceapa si mancau de le trozneau falcile!

tata,ca sa ma consoleze ,zice saracu:lasa tata ca azi i-am dat ciorba acrita cu zeama de varza de casa.la inceput nu a vrut sa o manance ,dar i-am ras niste biscuiti (f dulci) in ea si a mancat-o toata!biscuiti dulci cu zeama de varza si leustean?????

deja era prea mult!

strumf nu a avut nimic. a dormit de la 12 la 3.30 fara pauza,ceea ce a fost f bine.apoi s-a trezit din ora in ora pt papa.

 

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca iesim din umbra la indemnul fetelor care au facut apelul, eu zic prezent, caci savurez cafeluta alaturi de voi....

 

noi abia asteptam sarbatorile, maine samtem invitati la o serbare cu mos craciun adevarat, e prima ei serbare (am emotii eu), unde vor participa copii de la 1-14 ani, si toti vor primi cadouri.....

 

uff dra mea sa foit toata noaptea, doarme dezvelita si a racit putin, curge nasucul si stranuta, dar o blindez cu panadol si oscilo, si bineintelesul sirop de brad...si stam la caldura pana maine cand mergem la serbare...iuhuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 

in rest multumim lui DD ca suntem bine, mai avem o saptamana de post care e cea mare frumoasa din acest aceasta perioada (asa simt eu) ptr se colinda peste tot....

 

pot spune ca in acest post am trait o noua minune (ci doar cu cateva zile inainte de sf Nectarie), pe care o voi relata si aici pe forum dupa ce terminam, speram cat mai repede, mult a fost putin a mai ramas

 

cea mai fericita mami de printesa

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

histaminaid="red">, draga mamica, dar multe ispite aveti voi acolo in acest post, din una in alta, dar cu ajut lui DD va fi bine, iar sufletul meu imi spune ca vei iesi invingatoare vei lua examenul iar despre strumf pot sa spun ca e belea, ce combinatii papa, ma uimeste....

 

cami antoniaid="red">, pot spune ca datorita strigatului tau de apel, am iesit din barlog, sincer si mie ima pare ca se scrie atat de putin..mie mia trecut supararea...caci e post nuu

 

alina id="red"> , ne dor de postarile tale multe si atat de frumoase, ai un stil mai aparte in a povestit

 

fetelor ce mai stiti de lauraid="red">, graviduta noastra care ne scrie fffffff rarrr

 

cea mai fericita mami de printesa

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...