Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

"LMA ! Ghiocei de martie-aprilie 2009 *188*"


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Vad ca tot vorbiti despre "vorbitul" copiilor. Nu va speriati ca nu spun una sau alta. Daca sunt mutulici inseamna ca se dezvolta pe celalalt plan, adica incep sa mearga singurei sau cei care merg deja sa alerge- asta am observat la Vladimir. Acum, el nu mai merge, ca e tarshalos si ii e frica dar...mi-e rusine sa ies cu el pe strada ca se ia de lume. Arata cu degetul spre oameni si incepe si bodogane. Cred ca o sa imi cumpar dopuri de urechi. Toata ziua trancane. De dimineata, cand incepe cu "iete, iauite, uite" si ne arata telecomanda (ca tb sa dam drumul la radio) pana cand se culca. Problema nu e ca zice cuvinte monosilabice ci are adevarate fraze de genul "dge ghdtgfy shsh ash dgi dgi nei nei tai"- si nu pricep nimic. Dar e simpatic[olala]
Mai patim si noi asa...merg pe strada, intalneste oameni si incepe sa arate cu degetul, sa-i strige, sa chiuie...unii zambesc si o baga in seama,altii se uita ciudat la mine[:-@][:-@][:-@]parca n-ar fi avut niciodata copii miiiiici [:-@] mami de Silvia Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

georgiana bris nu manaca deloc putin, EU stiu ce inseamna putin la varsta asta, crede-ma, vero manca lapte + 1 banana pe zi, atat, mult timp, si la 1 an a avut 8 kg si ceva, nascuta cu 3 kg. Dar vioaie, sanataosa, ok zic eu in mare. Apoi, eu cred ca ai vrut sa scrii 700 ml lapte pe o zi intreaga, nu doar noaptea, nu? Ca la prima vedere asa pare, dar eu cred ca e vb de totalul pe zi... Legat de job, cum a zis si novus, partea buna e ca dureaza doar 1 luna. Desigur, sunt nuante si nuante, sentimente si sentimente, si noi, mai ales ca mame, trebuie sa facem slalom printre ele, barbatii au mult mai putin threaduri existentiale. Insa, eu zic ca, pe langa partea negativa ce ti-o gasesti tu la tine, cauta si partile pozitive, ca sunt foarte multe [flo] Olisoara, am savurat pozele cu bossul si chitibus... are o privire atat de atenta chiti, mai mult decat o mama, zau... Si stateam acum si imi aminteam, parca eu i-am pus numele de boss bossului, nu? Ce imi place cum ii zice toata lumea!!! [pup] Dar apropo, domnisoara prim-ministru??? Am analizat si pozele lui Aris... vitamina este tare simpatic si parca da, de grupa mare, cum zicea cineva, INSA, eu am ramas EXTREM de atasata de o singura poza, aceea in care aris isi priveste mama [banuiesc] si sotul ei [iar banuiesc] este la mijloc... Este acea poza... mai graitoare decat tonele de literatura AP... Dyana se pregateste de petrecere, acus acus vine 1 aprilie, si ma bucur ca ati ales o masina pe feelingul amandorura!!! De fapt toti 3, dar stie ea de ce am pus accent pe amandorura!!! [pup] Puful de papadie a zburat! [url="http://picasaweb.google.com/AncaNicolae2002/PozeCuNoi#"]Poze cu noi[/url] [zana]Veronica-Elena 12 ani, [bascket]Tudor-Iulian 9 ani, [auto]Robert-Adrian 10 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui delsim
Hello! Ne primiti si pe noi? De pe 21 martie sunt mami de bebelusa: Amalia Alexandra[bibe][olala] Delia "Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer
Bine ati venit![flo][pup] mami de Silvia Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va rog recomandati-mi o crema buna pentru bebelusi, ca lui Andrei i se tot descuameaza pielea de pe burta.Medicul mi-a zis ca nu e vorba de vreo dermatita sau ceva de genul, pur si simplu are pielea mai sensibila, iar apa din zona noastra e mai dura...si cum nu putem renunta la bai prelungite, macar o crema buna sa gasesc! Ana&Andrei [url="http://Andrei - un an!!!/Anaan"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o dilema existentiala: o fi bai ca Andrei bea foarte multa apa?O bea asa, cu placere, ca pe lapte si trebuie sa-l prostesc ca sa reusesc sa-i iau sticla.Ba mai mult, inainte de somnul de amiaza, bea apa din greu, am incercat sa-i dau lapte sau ceai, dar se enerveaza la culme... Ana&Andrei [url="http://Andrei - un an!!!/Anaan"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...