Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pufuleti de ian-feb 2010 (20)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000
Fetele, eu de 3 zile am inceput sa bag fructe si legume in alimentatie. Nu dati cu pietre, in alimentatia mea nu a lui Teodor.AM fost sfatuita de nasa ca daca el nu a avut deloc colici pana acum sa incep sa introduc pe rand fructe si legume, cate un aliment pe zi si sa-i urmaresc reactia.M-am conformat asa ca duminica si luni am mancat castraveti iar ieri si azi pomelo.Sunt o mamica fericita caci Teodor nu a avut nici o reactie la ele iar mami a inceput sa scape de problemele cu constipatia. Blogul lui bebe TeodorBlogul lui mami
align="right" id="quote2">Dar eu bag mere si portocale la greu, de cand am ajuns acasa cu bebe. Ce, nu era voie??? [alcool]Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Citat:
citat din mesajul lui lucia2000
Fetele, eu de 3 zile am inceput sa bag fructe si legume in alimentatie. Nu dati cu pietre, in alimentatia mea nu a lui Teodor.AM fost sfatuita de nasa ca daca el nu a avut deloc colici pana acum sa incep sa introduc pe rand fructe si legume, cate un aliment pe zi si sa-i urmaresc reactia.M-am conformat asa ca duminica si luni am mancat castraveti iar ieri si azi pomelo.Sunt o mamica fericita caci Teodor nu a avut nici o reactie la ele iar mami a inceput sa scape de problemele cu constipatia. Blogul lui bebe TeodorBlogul lui mami
align="right" id="quote2">Dar eu bag mere si portocale la greu, de cand am ajuns acasa cu bebe. Ce, nu era voie??? [alcool]Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
align="right" id="quote2">cica nu cruditati k face bb colici...dar si eu am mancat orice in afara de citrice [pup]id="teal">Andreea [mamica]Alexandra Elenaid="red"> 02.02.2010+Mario Andrei id="green">16.08.2005+Andrei Daniel id="green">09.09.2000pozeo printesa grabita...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Citat:
citat din mesajul lui lucia2000
Fetele, eu de 3 zile am inceput sa bag fructe si legume in alimentatie. Nu dati cu pietre, in alimentatia mea nu a lui Teodor.AM fost sfatuita de nasa ca daca el nu a avut deloc colici pana acum sa incep sa introduc pe rand fructe si legume, cate un aliment pe zi si sa-i urmaresc reactia.M-am conformat asa ca duminica si luni am mancat castraveti iar ieri si azi pomelo.Sunt o mamica fericita caci Teodor nu a avut nici o reactie la ele iar mami a inceput sa scape de problemele cu constipatia. Blogul lui bebe TeodorBlogul lui mami
align="right" id="quote2">Dar eu bag mere si portocale la greu, de cand am ajuns acasa cu bebe. Ce, nu era voie??? [alcool]Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
align="right" id="quote2">Eu nu am mancat pana acum legume si fructe in stare naturala. Se spune ca fac bebelusii colici Blogul lui bebe TeodorBlogul lui mami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca e cazul de cearta... Noi am avut o odisee linistita, in care fiecare si-a spus parerea si fiecare a luat de la celelalte ce a crezut de cuviinta ca i se potriveste. La noi aici se marseaza foarte mult pe alaptat, ne-am incurajat mereu una pe cealalta sa nu renuntam la alaptat in ciuda sfaturilor binevoitoare ale celor din jur, asa ca nu cred ca era necesar un comentariu atat de acid... Fiecare e liber sa-si spuna parerea in legatura cu orice, de-aia exista forumurile, si nimeni nu obliga pe nimeni sa faca intr-un fel sau altul!

 

[mamica] fericita de Sebastian Mihai

poze gravi

trusou bebe

revelion de gravi

 

cum a venit pe lume pustiu`

poze bebe Sebastian

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma credeti ca nu sunt genul care cauta subiecte de cearta - cine nu ma crede nu are decat sa caute in subiectele postate de mine.

Dar nu mi se pare corect sa fie exprimat un astfel de punct de vedere pentru ca mie mi se pare ca daca sunt persoane mai slabe de inger pot sa interpeteze exemplul respectiv ca un reper.Si sa isi inchipuie ca un copil constientizeaza ca vede sanul mamei si mai stiu eu ce grozavii se intampla...

 

Eu imi exprim disponibilitatea pentru oricine vrea sa imi puna intrebari despre alaptare sau despre orice probleme legata de un nou nascut.Nu ma dau experta, sunt foarte multe lucruri care se invata din mers, dar in privinta alaptarii nu am fost deloc in categoria mamicilor care siroiesc din primele minute dupa nastere....am avut foarte mult de tras pana sa pot alapta, am facut eforturi mari ca sa ajung aici si cred ca pot sustine pe oricine isi doreste sa alapteze dar are momente cand crede ca nu poate...

Nu o sa mai intervin in discutiile voastre.Daca aveti nevoie de sustinere in privinta alaptarii va stau oricand la dispozitie pe PM.

O seara placuta!

 

 

Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)id="size2">id="navy">

 


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de regimul alimentar al mamei si colicii bebeului... Eu nu am mancat cruditati, nu fructe, nu fasole, nu varza, nimic din ce se spune ca ar putea provoca colici si.... Bebe are colici! Chiar am zis ca nu ma voi mai abtine de la nici un fel de mancare, pentru ca mai rau decat acum nu are cum sa fie [:-@]

 

[mamica] fericita de Sebastian Mihai

poze gravi

trusou bebe

revelion de gravi

 

cum a venit pe lume pustiu`

poze bebe Sebastian

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele?azi s-a trezit la 8.30 dim si pana pe la 13 a tot papat titica ca apoi oricum nu mai curgea nimic [bang].de pe la 13.30 doarme [q]s-a trezit doar pe la 16 si am schimbat-o ca facuse pipi si a mai supt vreo 15 min si de atunci iar nani [q]ce sa fac sa o trezesc ca in spital din 3 in 3 ore?ca acolo desi statea cu mine in salon asa ne punea nu stiu ce sa fac [bang]aseara s-a trezit sg din 2- 3 ore dar acuma...HELP.....

 

[mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010

 

[ruga]Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine [ruga]

 

poze

Sa ne descretim fruntileid="Georgia">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
HELP! sunt total absurda cand zic ca invitatii la un botez cotizeaza? ca am o cearta zdravana cu sotu pe aceasta tema pe msg... el zice ca sunt de pe alta planeta, ca suntem ca jidanii - invitam oameni pe banii lor la un chef de care poate ei nu au chef... si ma exaspereaza - cica "pe bune madam, esti total pe langa..." ca sa-l citez...Se cotizeaza sau nu la o petrecere de botez? (el zice ca nu e nunta, nu e si totusi...)Caiusvideos
align="right" id="quote2">la mine au cotizat, e normal!VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!toate pozele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marse
Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
Neata!Si ce te faci, ca am avut alt loc de munca pana in martie 2009, care firma am auzit ca s-a inchis de tot... si nu mai dau de nimeni pe acolo sa imi faca adeverinta. La aceasta problema doamna de la indemnizatii, si ea f draguta dar cam dependenta de telefon (3 convorbiri in 20 min... si luuuuungi) nu a avut raspuns ca nu prevede legea... deci sunt in pom. mi-a zis sa aduc cartea de munca, dar ca NU VA AVEA CINE sa imi calculeze netul...super tare!!Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!toate pozele
align="right" id="quote2">Mie mi-au cerut stagiul de cotizare de la casa de pensii. Vezi daca nu te ajuta si pe tine o hartie de acest gen pt perioada respectiva.Marse [mamica] de [bebic] Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .
align="right" id="quote2">multumesc de idee... daca firma e din bacau tb de la itm bacau?!VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE....Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!toate pozele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...