Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Infectiile bacteriene ale colului uterin


Recommended Posts

E a doua oara intr-un an cand sunt diagnosticata cu infectie bacteriana a colului uterin in urma analizarii culturii de col: prima oara cu e-coli, acum cu klebsiella[:(] De ce apare infectia asta asa de des si ce pot eu sa fac sa nu mai apara? Nu-mi convine sa iau antibiotice asa de des. S-a mai confruntat cineva cu infectii asa de des repetate?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui terishka
E a doua oara intr-un an cand sunt diagnosticata cu infectie bacteriana a colului uterin in urma analizarii culturii de col: prima oara cu e-coli, acum cu klebsiella[:(] De ce apare infectia asta asa de des si ce pot eu sa fac sa nu mai apara? Nu-mi convine sa iau antibiotice asa de des. S-a mai confruntat cineva cu infectii asa de des repetate?
si eu suspectez o imunitate slabita. e-coli de oicei se asociaza si cu infectii urinare, dar si cu persoanele cu constipatie/ enteroviroze. Klebsiella este o bacterie f. intalnita. Unul din mediile unde colcaie: rahatii de caini/pisici, pe jos, etc. Deci surse de infectare exista peste tot, totusi nu toate femeile din jurul tau sunt infectate. Cred ca poti sa discuti cu dr cauzele imbolnavirilor, eventual cum sa le previi Simptome care le-am avut eu acu ceva timp: secretie modificata. Mie mi-a dat tratament local, si m-a intrebat daca fac spalaturi pt ca acestea dezechilibreaza flora locala (s-a vazut asta pe analiza). Si mi-a recomandat sa sustin imunitatea.
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2"]Victoria (des.1)[/url], fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei! nu ma mai asteptam la raspunsuri[:)] pe mine ma doare burta. de exemplu daca se suie fi-miu pe burta, ma doare, parca am o presiune acolo, nu stiu sa explic bine. din gama secretiilor nu prezint simptome ingrijoratoare. eu am aflat de aceste bacterii pentru ca doresc sa imi montez un sterilet si pe langa un papanicolau bun mai trebuie un examen al secretiilor din col ok ca sa se poate instala. si ambele au iesit prost. culmea e ca nu am imunitatea slabita, am facut de curand ceva analize cu ocazia reactivarii virusului herpetic (sufar si de ala...) si sunt cu foarte mici exceptii in limite normale
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...