Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

nu macai deloc[q][q] dar chiar nu gasesc nimic sa imi placa[:-@][alcool] inca nu am vazut o casa sa ma dea pe spate si sa zic oauuuuuuu!Oi fii io mai pretentioasa,sau chiar nu exista ce imi doresc?

Vreau un teren normal, minim 800 de m2, si un pret decent, maxim 250.000 dar nu gasesc nimic[bang][alcool]

case pe 400 de m2 si de 70 de m2[alcool] Apoi alea nu sunt curti, e un loc de pus balansoarul si gratarul.Eu vreau un potager, deci minim 800, si o casa normala, nu plina de umezeala, igrasie sau un pavilion din boltari la 180.000.

Dar pana la urma tot gasesc eu ceva.

Cei drept ca la noi in zona nu sunt case de vanzare acum, adica nu mare lucru, agentiile repeta anunturile, aproape tot ce au este vandut sau semnate compromisuri!Mai cautam[pk]

 

cand mai macai, doar sa va zic ca am semnat la notar!

nu am vrut sa va stresez cu ale mele[asia][asia][flo][flo] scuze tuturor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Olim, pai daca stii exact ce vrei si tu recunosti ca nu gasesti acolo, de ce semnati, dom'le, un compromis pe saptamina?!! Faptul ca va schimbati atit de des opinia poate ca va face sa pareti nehotariti, neseriosi chiar, in fata interlocutorilor (notari, agentie imobiliara, etc). Locuiesc intr-o comuna mica si stiu cum toata lumea se cunoaste, multi sint rude si verisori de-a cinspea spita. Probabil ca deja vi s-a dus buhu, d-aia e asa de greu sa va intelegeti.

 

Cait, sa inteleg ca te pregatesti...?[8D] Cind m-am casatorit, mi-au cerut certificatul de nastere tradus. Nu mai tin minte exact cum a fost, ca era acu' 13 ani, dar parca l-am tradus la ambasada...sau a fost o copie conforma, datata recent, de aia nu m-au ambetat. Nu poti sa ceri hirtia de la consulat prin posta, mail, sau poate imprimata direct de pe site?

 

Gabyv, cu ce te-ai utilat [:D] pt cozonaci?

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox merci.Nu ma pregatesc de casatorie(nu ma dau eu legata asa repede cum zice bunica-mea) dar de Pacs si cam tot hartiile alea le vor.La consulat u le dau prin posta.O sa ma duc cu originalul si sper sa nu mi-l ia ca atunci renunt.

 

Zilele trecute tot cautand pe net despre hartiile astea am dat peste subiectul La France din 2005-2006..ce de fete erau pe aici pe vremea aia.

O seara buna tuturor.

 

www.biomonde.ecosapiens.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marox, nu am semnat compromisuri de vanzare decat o hartie intre noi si vanzatori la o singura casa, si pana la urma omul avocat fiind a vrut sa puna conditia la notar caci pe pamantul de 900 de m2 pe care il vinde sa nu avem dreptul sa construim pe el,ori noi am spus clar cavrem sa avem dreptul macar la un nivel de constructie, adica macar un garaj.

darnu am semnat la notar nimic cu el, ba chiar el avea hartia pregatita doar a trecut numele si atat.

si abia apoi am aflat ca omul are casa la vanzare de 2 ani, si chiar cel de la agentie care ne cauta casa, ne=a spus sa avem grija ce semnam cu avocatul, ca e neserios, si ca nu aa avut nici o oferta in 2 ani.

la agentie gens square si orpi au niste comisioane astronomice[:I], si nu prea vand mare lucru, aici oamenii se cunosc si cumpara si vand intre ei mult.Noi am vizitat o gramada de case asa, dar se pare ca mai avem de asteptat putin.

am fost, am vizitat, dar oferta am facut una care a fost respinsa, dupa care ne-au sunat ei la o luna, ca o accepta, dar a fost o oferta verbala doar.Si apoi nu am mai vrut noi,pentru ca am aflat ca au infiltratii de apa pe teren, si casa este inca in vanzare sia cum.

Si la o alta casa am facut tot o oferta verbala si au primit mai mult decat am oferit noi, si am renuntat.

 

Aici am observat ca vanzatorul cere un pret, si clientul nu negociaza aproape deloc, si nici agentii nu prea negociaza.Adica cat cer atat primesc, cu 2-3000 de euro mai mult, daca ceri sa coboare cu 5000 se uita la tine ca la oglinda, si asta vorbim de case de 180.000 de euro.

 

[pup] gasca ca maine am iarasi o zi lunga la administratie[alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare[flo]

ce liniste e in zona, unde ati disparut toate, la facut cozonaci?[:D]

ce planuri aveti de sarbatori, pe unde sarbatoriti?

si ce bunatati aveti in plan sa pregatiti, astept sugestii, ceva rapid si bun, ca de bucatarit anu asta mai putin[:I] niste sarmale si o ciorbita de perisoare, iar prajituri inca habar nu am ce sa fac pe langa salamul de biscuiti.

va[pup]si va astept cu idei.

 

am sa dau un ochi la bucataria silviei sa vad ce bunatati face[pofta], pana veniti si voi cu idei[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!

noi o sa facem craciunul acasa cu prietenii [:D]cozonac nu fac doar niste piftii si sarmale

e plin la magazinul romanesc de cozonaci sunt chiar super buni

 

am fost plecati doua saptamani in vacantza una la muntele fr si una in austria a fost fain dar frig nene frig si vant [pk]

 

ieri a venit Papa noel la rezidentza noastra a fost bine organizat la CLUB HOUSE cu un film pt copii un spectacol de magie si bineinteles Papa Noel cu cadouri din partea casei super faine nu ma asteptam [olala]

 

va urez si voua UN CRACIUN FERICIT SI CALD!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...