Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

chato, poi tocmai asta incerc sa evit, consulatul, ca am inteles ca is cam scumpi, plus ca ai de facut o gramada de drumuri dupa certificat.

notarul saracu nu prea are idee despre ce procura e vorba, a sunat la consulat si i-au inchis telefonul in nas[bang][alcool]tipic romanesc[q]

pana la urma am facut autentificare de semnatura si sa vedem daca e buna in tara[:I]

 

cum petreceti in vacanta?alex al meu abia asteapta sa inceapa scoala, dar nu vrea sa plece nici sora mea de la noi[pk]

deja mie dor de timpul in care eram doar noi doi in vacente, desi Sofia e tare cuminintica, e greu cand vrem sa iesim din casa.Inca e micuta si prefer sa o tin in casa cat pot, ca incepe scoala si voi fii nevoita sa o scot des.

cam atat de la noi, va dorim o zi excelenta tuturor[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro
http://paris.mae.ro/node/280Cautai site-ul Ambasadei si aveai toate raspunsurile.Pana la Consulat ai 2 drumuri de facut: depus acte si ridicat certificat.Chiar nu vad rolul notarului francez in poveste.anaalexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
align="right" id="quote2">Poti sa faci un singur drum la consulat,faci o procura cuiva din ro si iti depune dosarul in ro si recupereaza certificatul de nastere!Corina si Anna nazdravana!![hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andiaroro, vreau sa facem o procura la notarul francez cuiva din tara si sa depuna tot dosarul acolo, sa nu mai trec pe la consulat.

mi-a facut notarul pana la urma autentificare de semnatura si procura, sper sa fie ok.si nici nu a vrut sa imi ia bani[pk]asa ca ma costa doar sa o traduc in limba romana, si doar o pagina[:I]

corina, tocmai asta nu am vrut sa ajung la consulat sa fac procura, consulat este la Paris si e destul de departe sa fac un drum cu Sofia pana acolo.

va multumesc oricum pentru sfaturi[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristinuka, multumim[pup]

eu vreau sa ii fac certificatul romanesc pentru ca am nevoie de pasaport, si as vrea sa il fac acum sa nu astept in vara cand emrgem acasa.

 

fetelor, voi ce mai ziceti, sunteti in vacanta cu totii[pk]

eu ma gandesc cu groaza ca luni incape scoala si trebuie sa il duc eu pe Alex, deci implicit va trebui sa o scot si pe Sofia din casa[q]

Asta este, ne conformam[:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...