Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 99


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
ank30 a facut FET in martie? stie cineva ceva?
mami_vreau din pacate nu am facut inca ...urmeaza dar nu as putea sa spun sigur daca va fi sau nu.Vechea problema prg-ul care nu vrea sa creasca mai mult de 7 nici chiar cu crinone.In listuta ar fi trebuit sa fiu in Aprilie...am sa vin cu vesti daca va fi posibil ET-ul vineri. Felicitari adipapazi si ianna sa aveti grija de [bibe][bibe].[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui paunas
mamivreau colonel dr.niculescu-nu are cab particular,dar il poti gasi la spital dupa ora 14,dimi este f ocupat. ea in schimb are cab parti ,oricum inainte cu 1 zi de laparo vei vb si cu el. un "sfat" daca imi pot permite, daca ai hidro bilateral :scoatele oricum sunt degeaba . cu toate ca am citit si despre minuni,adica ,fiv reusit cu hidro dar sunt fff rare sansele.
nu am bilateral... numai intr-o parte pare a fi hidrosalpinx dar nici asta ne e sigur... problema e ca oricum trompele mele sunt infundate si nu pot fi desfundate... si chiar daca ar putea fi, nu am nici cea mai vaga intentie sa o fac deoarece oricum sunt axata pe fivuri din cauza amh-ului mic... asa ca si daca nu am hidrosalpinx bilateral tot vreau sa scot ambele trompe... daca o vrea si medicul! [bang] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dent
mami_vreau,imi pare rau pt esecul tau! Tot din cauza aderentelor,anul trecut, n-a reusit medicul sa-mi vizualizeze laparascopic trompele. Mi-a facut o singura incizie la ombilic,dar n-a putut trece de aderente. Rmn-ul e o solutie buna si pt tine sa vezi daca ai hidrosalpinx sau nu. Doamne ajuta sa nu existe![pup]
pai o sa fac si rmn dar luna viitoare... oricum m-am obisnuit cu ideea ca trebuie sa imi scot trompele si nu neaparat de-asta fac rmn-ul... il fac sa vad daca am adenomioza... ca sunt suspecta si de-asta! [bang] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ank30 mami_vreau din pacate nu am facut inca ...urmeaza dar nu as putea sa spun sigur daca va fi sau nu.Vechea problema prg-ul care nu vrea sa creasca mai mult de 7 nici chiar cu crinone.In listuta ar fi trebuit sa fiu in Aprilie...am sa vin cu vesti daca va fi posibil ET-ul vineri.
ank asteptam vesti bune! [pup] Doamne ajuta! [ruga] ai incercat cumva si cu progesteron injectabil? Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara Ziceai ceva de un diagnostic de adenomioza? Asta e cumva un fel de fibrom uterin sau n-are nici o legatura?
mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de adenomioza si sincer nu mai stiu daca am apucat sa raspund... daca nu am facut-o pana acum imi cer scuze! ma ierti??? [pup] nu are nici o legatura cu fibromul... adenomioza e un fel de endometrioza! [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui timea30 Eu azi am fost la eco, miercuri seara am ovitrelle si vineri am punctia. Ce ma mira ca joi mai am un decapeptyl de luat , deci dupa ovitrelle ... E ok asa ? Am crezut ca dupa ovitrelle nu se mai ia nici-o injectie. Ms mult.
bafta multa... [flo][pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau ai incercat cumva si cu progesteron injectabil?
Nuuu...nici nu s-a pus problema in discutie...de ce?...nu inteleg nici eu,oricum asta va fi a 3-a luna de cand se tot amana transferul.[q]Chiar nu mai stiu ce sa cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat ! [paste] adipapazi [flo] FELICITARI !!!! ce veste buna ,Doamne Ajuta in continuare, iti doresc din suflet sarcina usoara si la termen. Oare cat ai AMH ? Imi aduc aminte ca e micut dar nu mai stiu cat. Am primit si eu o schema de tartament de la PK cu merional si gonal , fara AC si fara inhibare.Seamana putin cu al tau numai ca eu nu iau AC. Ai folosit merional sau menopur? ianna FELICITARI !!!! sarcina usoara si la termen !! atena [grup] mami vreau sa-ti povestesc si din experienta mea , am facut prima laparoscopie in 2006 pt vizualizare si eventual curatare trompe , laparo care datorita aderentelor s-a transformat in operatie clasica. In martie 2010 am facut o noua laparo (cu acelasi dr) pt scoatere trompa stanga cu hidro , am avut din nou multe aderente,in sensul ca nici nu se vedea trompa , dar de data asta am scapat doar cu laparo. Multa bafta !!! tammy , pamy multa , multa bafta fetelor !!!!! Doamne Ajuta !!! Cu ce ati facut stimulare , cu merional sau menopur? MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...